Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

КОРОЛЕНКО В.В. СТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ ЗАСАД ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я: ТОЧКА ЗОРУ

608 Aufrufe

Veröffentlicht am

Тези виступу на засіданні «круглого столу» Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я 22 квітня 2016 року на тему: «Розвиток системи громадського здоров’я в Україні».
Відео виступу можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=6yC4e5GV8B4

Veröffentlicht in: Gesundheitswesen
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

КОРОЛЕНКО В.В. СТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ ЗАСАД ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я: ТОЧКА ЗОРУ

 1. 1. 1 СТВОРЕННЯ В УКРАЇНІ ЗАСАД ДЛЯ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я: ТОЧКА ЗОРУ Володимир Короленко головний позаштатний спеціаліст за напрямом "Громадське здоров'я" департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації, доцент Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, магістрант Національної академії державного управління при Президентові України, президент ГО “Київський клуб”, кандидат медичних наук Київ, 2016
 2. 2. 2 Громадське здоров'я Суспільне здоров'я Здоров'я громади Здоров'я суспільства Публічне здоров'я Охорона громадського здоров'я Громадська охорона здоров'я … ?
 3. 3. 3 Громадське здоров’я  наука і мистецтво профілактики захворювань, продовження життя і зміцнення здоров’я за допомогою організованих зусиль і свідомого вибору суспільства, організацій державних та приватних, громад та окремих осіб (C.E.A. Winslow , 1920). виконання інтересу суспільства в забезпеченні умов, у яких люди можуть бути здоровими, а також організацію громадських зусиль, спрямованих на профілактику захворювань і зміцнення здоров'я (Z.Bic, 2013).  діяльність, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості життя, що здійснюється органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами за допомогою організованих зусиль суспільства (проект Закону України «Про засади державної політики охорони здоров’я» № 2409а від 17.07.2015) “система громадського здоров’я” - комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, продовження активного та працездатного віку та заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднаних зусиль усього суспільства (проект Концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні)
 4. 4. 4 Громадське здоров’я – це система наукових, політичних, економічних, медико-соціальних заходів, спрямованих на організацію зусиль суспільства, державних та недержавних інституцій, громад та окремих осіб щодо зміцнення здоров’я, профілактики захворювань, продовження активного і працездатного віку шляхом забезпечення умов, за яких люди можуть бути здоровими, а також заохочення до здорового способу життя.
 5. 5. 5 Глобальне здоров'я - це галузь науки і практики, яка ставить за пріоритет поліпшення здоров'я і досягнення справедливості стосовно здоров'я для всіх людей у всьому світі. Предметом глобального здоров'я є транснаціональні проблеми зі здоров'ям, детермінанти та рішення; воно включає в себе низку дисциплін всередині і за межами медичних наук,сприяє міждисциплінарному співробітництву, являє собою синтез популяційної профілактики з організацією клінічної допомоги на індивідуальному рівні. (Koplan, J.P., T.C. Bond, and M.H. Merson et al., 2009) Розвиток громадського здоров’я в Україні можливий лише в рамках розвитку глобального здоров’я, в першу чергу, на основі Європейської політики Здоров’я-2020, а також іншої нормативно-правової бази ВООЗ, ЄРБ ВООЗ, ЄС. GLOBAL HEALTH, NEW PUBLIC HEALTH
 6. 6. 6 Основні концептуальні підходи стосовно удосконалення публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні: 1. Розробка Програми (плану дій) розбудови громадського здоров’я України як інкорпорованої частини громадського здоров’я Європи та глобального здоров’я, враховуючи чинні документи, зокрема: План заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки (пп.410-428) Коаліційна угода Верховної Ради України VIII скликання (розділ XVI. Реформа системи охорони здоров’я, включаючи громадську платформу 80+) Доцільним вбачається її затвердження на загальнодержавному рівні як нормативно-правового акту (можливо, пакетом з покроковою Стратегією реформування системи охорони здоров’я України, передбаченою «Планом заходів з імплементації Угоди…”).
 7. 7. 7 2. Забезпечення підготовки пулу фахівців з громадського здоров’я, що має включати знання, вміння та навички з біомедичних наук, епідеміології, біостатистики, екології, політики та менеджменту в охороні здоров'я, біоекономіки, медичної соціології та кліодинаміки, психології. Основні концептуальні підходи стосовно удосконалення публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні:
 8. 8. 8 3. Оптимізація мережі установ і закладів, які виконують функції громадського здоров’я - створення Національного та регіональних центрів громадського здоров’я з використанням потенціалу Українського інституту стратегічних досліджень, спеціалізованих інститутів та центрів МОЗ України, органів і закладів Держсанепідслужби, регіональних центрів медичної статистики та центрів здоров’я, закладів фтизіатричної, дерматовенерологічної, наркологічної служб інших відомств, які виконують окремі функції громадського здоров'я. Основні концептуальні підходи стосовно удосконалення публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні:
 9. 9. 9 Основні концептуальні підходи стосовно удосконалення публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні: 4. Залучення до виконання окремих функцій громадського здоров’я медичних працівників усіх фахів, а не лише первинної ланки. “ Поки в клiнiцi не зміцниться остаточно свідомість, що в кожному хворому необхідно вирішувати не тільки біологічну, а й соціальну проблему, клініка буде відставати від вимог життя і випускати однобоких терапевтів, а не "організаторів здорового життя", якими, власне кажучи, повинні бути лікарі”. Сергій Томілін , 1931 рік.
 10. 10. 10 5. Адвокаційно-комунікаційна програма залучення до виконання окремих функцій громадського здоров’я усіх громадян. “Забезпечення підтримки у повній реалізації кожною людиною її потенціалу здоров'я та добробуту”. З Головних цілей політики та стратегії Здоров’я 2020“ Не сподівайтеся, що лікарі зроблять Вас здоровим. Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі - щоб жити надійно - покладайтеся на себе". Микола Амосов Основні концептуальні підходи стосовно удосконалення публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні:
 11. 11. 11 Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони здоров'я України вжити заходів щодо: доопрацювання та затвердження Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я України; доопрацювання та затвердження Концепції розвитку системи громадського здоров'я в Україні; створення і функціонування міжсекторальної робочої групи з розроблення проекту Закону України «Про громадське здоров’я», з урахуванням міжнародних стандартів у сфері громадського здоров‘я; запровадження спеціальностей «Лікар громадського здоров’я» (напрям «Охорона здоров’я») та «Менеджер в охороні здоров’я» (напрям «Управління та адміністрування»); Міністерству охорони здоров’я України вжити заходів щодо: •розроблення та впровадження навчальних програм базової та післядипломної освіти з громадського здоров’я та менеджменту в охороні здоров’я. Пропозиції до проекту Рішення
 12. 12. Дякую за увагу! Електронна пошта: v_korolenko@yahoo.com Веб-сайт: estetmed.org

×