Más contenido relacionado

Similar a Робота психолога.pptx(20)

22.02.12.през.обл.22.02.12.през.обл.
22.02.12.през.обл.
lyudmila1970571 views
супровідсупровід
супровід
Екатерина Шаповалова1.3K views
адаптація 1 кладаптація 1 кл
адаптація 1 кл
Anton Tikhonow767 views
Multidisciplinary team in inclusion environmentMultidisciplinary team in inclusion environment
Multidisciplinary team in inclusion environment
Inclusive_Education_Community237 views
превентивне  виховання превентивне  виховання
превентивне виховання
starrubyslideshare23.6K views

Último(20)

111.pptx111.pptx
111.pptx
Svetlana Solyanik14 views
vidatki 01-10.2023.pdfvidatki 01-10.2023.pdf
vidatki 01-10.2023.pdf
school_inform726 views
Фіз-ра.pdfФіз-ра.pdf
Фіз-ра.pdf
ssuser7541ef122 views
Віртуальна книжкова виставка-досьє «Держава нескорених – Україна!»Віртуальна книжкова виставка-досьє «Держава нескорених – Україна!»
Віртуальна книжкова виставка-досьє «Держава нескорених – Україна!»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky106 views
ЗУ.pdfЗУ.pdf
ЗУ.pdf
ssuser7541ef16 views
katovani golodom.pptxkatovani golodom.pptx
katovani golodom.pptx
Бібліографи ОДБ ім. Т. Г. Шевченка20 views
Č-UKencik.na web..pptxČ-UKencik.na web..pptx
Č-UKencik.na web..pptx
savcenkoalena25 views
EP_presentation_DD.pdfEP_presentation_DD.pdf
EP_presentation_DD.pdf
dereviankodenys14 views

Робота психолога.pptx

  • 1. Організація та напрямки роботи психолога У ліцеї Практичний психолог: Панасюк С.С. Соціальний педагог: Жевага В.Г.
  • 2. Головне завдання психолога у школі – ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД учасників освітнього процесу Психологічний супровід - це вся система професійної діяльності психолога, спрямована на створення соціально-психологічних умов для забезпечення психологічної безпеки, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу. БАТЬКИ УЧНІ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ П С И Х О Л О Г І Ч Н И Й С У П Р О В І Д
  • 4. Напрямки роботи психолога у школі Психологічна просвіта (Інформування) Навчальна діяльність (Години психолога, факультативи, години спілкування) Діагностична робота Профілактична робота Корекційна робота Консультування Організаційна робота та самоосвіта
  • 5. Організаційна робота та самоосвіта Перелік нормативно-правового забезпечення фахівців психологічної служби у системі освіти України, що постійно оновлюється та доповнюється, розміщено на вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Нормативно-правова база – Інститут модернізації змісту освіти (imzo.gov.ua) Поточну роботу працівники психологічної служби закладу освіти фіксують у журналі практичного психолога/соціального педагога відповідно до листа МОН від 24.07.2019 № 1/9-477 «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України» ЛИСТ МОН 1_9_477 24_07_2019 - Google Документы організація власної діяльності, аналіз та узагальнення результатів, підвищення власного професіоналізму через самоосвіту. Супервізія – це інструмент професійної підтримки та професійного розвитку, що передбачає комплекс заходів із навчально-методичного супроводу педагогічних працівників закладів освіти.
  • 6. Психологічна просвіта (Інформування) Основний зміст просвітницької роботи фахівців психологічної служби закладу освіти: – інформування з проблем торгівлі людьми; – інформування з питань запобігання та протидії домашньому насильстві в умовах воєнного стану в Україні; – формування у здобувачів освіти національних та європейських цінностей; – ознайомлення педагогів з технологіями надання першої психологічно допомоги учасникам освітнього процесу та запровадження «Психологічної хвилинки» під час уроків; – інформування про вплив та наслідки вживання наркотичних, психоактивних речовин, алкоголю та тютюнопаління; – ознайомлення учасників освітнього процесу із загрозами, які може нести інтернет (шахрайство, спам, кібербулінг тощо); – популяризація ненасильницької моделі поведінки; – формування моральної поведінки, активної життєвої позиції, єдності слова і діла в особистості, готовності брати активну участь у житті своєї держави; – ознайомлення педагогів та батьків здобувачів освіти з основними закономірностями та умовами сприятливого розвитку дитини.
  • 7. Навчальна діяльність (Години психолога, факультативи, години спілкування) форма активного співробітництва, що спрямована на удосконалення, розвиток, формування особистості. У закладах освіти цей напрям роботи реалізується працівниками психологічної служби за допомогою викладання навчального матеріалу за програмами курсів за вибором, факультативів, гуртків психологічного та соціально-педагогічного спрямування. Профілактична робота система заходів, спрямованих на охорону психічного здоров'я; попередження неблагополуччя у розвитку людини, групи, суспільства; створення психологічних умов, сприятливих для розвитку особистості У своїй діяльності як практичні психологи, так і соціальні педагоги застосовують значну кількість просвітницько- профілактичних програм, а саме: «Безпечне середовище: як навчити дитину захищатись», «Розвиток життєвих навичок дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Вчимо жити разом», «Я вдосконалююсь, я розвиваюсь», «Володій своїми емоціями», «Правила поведінки в Інтернет», «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе», «Діалог», «Безпечний простір», «STOPSEX-тинг», «Мирна школа», «Стоп Булінг», «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації»,
  • 8. Діагностична робота Практичний психолог аналізує результати дослідження, заносить їх у картку індивідуального супроводу здобувача освіти. За результатами психологічного дослідження окреслюються подальші шляхи супроводу здобувача освіти. Задача психодіагностики в школі — дати інформацію про індивідуально-психологічні особливості дітей, яка б була корисна їм самим і тим, хто з ними працює, — вчителям, вихователям, батькам. Психодіагностична робота – Інститут модернізації змісту освіти (imzo.gov.ua) https://m.facebook.com/groups/1054674471254317/?tsid=0.10924573159918793&source=result •визначення готовності дитини до школи; •вивчення пізнавальних (розумових) здібностей; •вивчення системи уявлень і понять, що утворюють загальну наукову картину природного та соціального світу; •виявлення рівня досягнень за конкретними навчальними дисциплінами; •визначення індивідуальних характеристик особистості учня (темперамент, характер); •визначення рівня сформованості мотиваційної і ціннісної орієнтації (особистісно-соціальна зрілість); •виявлення нахилів, здібностей учня (загальних та спеціальних); •виявлення ОПП (особистісно-професійного плану) учнів, з урахуванням інтересів і здібностей старшокласників; •вивчення психологічного клімату в учнівському колективі; •вивчення емоційно-особистісної дезадаптації школяра; •діагностика порушень розвитку дитини; •діагностика стосунків учнів з батьками.
  • 9. Корекційна робота Консультування Психологічна корекція - один з видів психологічної допомоги; діяльність, спрямована на виправлення особливостей психологічного розвитку, які не відповідають системі критеріїв нормативно-вікової моделі. Корекція проводиться за допомогою спеціальних засобів психологічного впливу. Вона може проводитись у вигляді розвивальних і корекційних занять, тренінгів. Заняття розрізняються залежно від мети, завдань, вікової категорії учасників та мають свою структуру. Психологічне консультування як вид діяльності з’явилося у відповідь на потреби людей, у яких виникають певні труднощі. Психологічне консультування ґрунтується на засадах ідеї про те, що будь-яка людина може самостійно впоратись з більшістю власних психологічних проблем. Проте, за різних умов людина не завжди здатна усвідомлювати справжні причини проблеми, способи її розв’язання і саме у цьому потребує допомоги професіонала.