Anzeige

Más contenido relacionado

Similar a 4atboty.pptx(20)

Anzeige

4atboty.pptx

 1. МОЖЛИВОСТІ СЕРВІСНИХ ЧАТ-БОТІВ У РОБОТІ БІБЛІОТЕК Спікер: провідний бібліотекар Брижко Віктор
 2. Соціальні мережі та месенджери перестали бути просто місцем спілкування. Тепер Instagram, Viber, Facebook Messenger, Telegram, Tik-tok — це ще платформи, які пропонують різноманітні інструменти для просування товарів та послуг. Один з таких інструментів — чат-боти.
 3. Що таке чат-боти і як вони працюють?
 4. Чат-бот — це програма з прописаним алгоритмом питань-відповідей, які приходять співрозмовнику у вигляді текстових або аудіоповідомлень. Це дозволяє цілодобововіртуальноспілкуватися з клієнтами. В основі принципу роботи лежать завчасно прописані сценарії спілкування, і бот одразу видає необхідну відповідь співрозмовнику під час листування.
 5. Боти бувають простими та ускладненими. • У першому випадку віртуальний помічник працює винятково на основі чітко прописаних інструкцій: відправляє відповіді тільки на питання користувача, які є в його системі. Якщо формулювання користувача не збігається зі вказаною в програмі, то боту буде важко підібрати правильний варіант відповіді. І тоді до спілкування з клієнтом долучається жива людина. • Більш складні чат-боти, що працюють на основі штучного інтелекту (ШІ), розпізнають команди будь-якою мовою. Такі боти з часом розвиваються: обробляючи отриману інформацію, вчаться та стають більш розумними. Щоб отримати відповідь від такого бота, користувачам не обов’язково вводити точне формулювання питання. Якщо коротко, то в основі роботи таких чат-ботів лежить технологія ШІ, обробка природної мови (NLP) та машинне навчання (ML).
 6. Основна функція чат-бота, окрім надання техпідтримки, — збільшити охоплення аудиторії та утримувати потенційного відвідувача. Орієнтуючись на сучасну аудиторію, яка все більше надає перевагу месенджерам, маркетологи все частіше впроваджують чат-боти для розв’язання цих задач.
 7. ПЕРЕВАГИ ЧАТ-БОТІВ • Збільшення утягнутості користувачів • Підтримка 24/7 • Оптимізація ресурсів
 8. Як використовують чат-ботів? Як використовувати чат-боти залежить від специфіки роботи компанії. Наприклад, в інтернет-магазинах боти допомагають клієнту підібрати товар або надсилають сповіщення про прийдешні знижки. Медичні та косметологічні центри використовують ботів для швидкого запису або відповідей на найчастотніші питання клієнтів. В освітніх проєктах чат-боти надають техпідтримку, інформують нових учасників про розклад, поточний проєкт, а також допомагають приймати оплату. Бот може прийняти заявку на конкурс або провести опитування серед учасників заходу.
 9. Чат-боти встановлюють і банківські й страхові компанії для цілодобового зв’язку з клієнтами. Туристичні фірми та готельно-ресторанний бізнес впроваджують боти, щоб клієнти могли швидко бронювати квитки та тури, замовляти їжу, оформлювати бронювання на столик в кафе або столик в кафе або номер в готелі
 10. • Обмежений ‒ працює за чітко прописаним сценарієм та відповідає на конкретні запити клієнтів за фіксованими формулюваннями. • Той, що розвивається ‒ працює на базі технологій штучного інтелекту, розуміє сенс питання та веде реалістичну розмову зі споживачем. ЧАТ-БОТИ РОЗДІЛЯЮТЬ ЗА СКЛАДНІСТЮ АЛГОРИТМУ: Типи чат-ботів
 11. ЗА МЕТОЮ ВПРОВАДЖЕННЯ ЧАТ-БОТ МОЖЕ БУТИ: • Комунікаційний ‒ спрямований винятково на відповіді компанії на питання замовників. Відповідає вже готовими фразами за певною схемою, може пропонувати зворотний дзвінок або надавати інформацію про спецпропозиції. • Функціональний ‒ альтернатива мобільним додаткам, дозволяє одночасно шукати товар або бронювати послугу, робити покупку, консультуватися з експертом та здійснювати інші інтерактивні дії.
 12. Є два підходи до цього питання. Можна зібрати свою команду програмістів та розробити бот з нуля або піти простішим шляхом ‒ використовувати безкоштовні конструктори. Перший спосіб ‒ більш коштовний та довготривалий. Його використовують представники середнього та великого бізнесу, коли необхідні більш складні алгоритми взаємодії з користувачем та детальний аналіз отримуваної інформації. Другий спосіб ‒ створення чат-бота за допомогою конструкторів ‒ оптимальний варіант для тих, кому треба швидке та нескладне рішення. Є купа доступних сервісів, вони допомагають розробити бот для месенджера без допомоги програмістів. СПОСОБИ СТВОРЕННЯ ЧАТ- БОТА
 13. Чат-бот можна використовувати майже в будь-якій галузі. Розгляньмо кілька прикладів того, як різні організації використовують ботів у своїй роботі. • Чат-бот поштового сервісу Justin допомагає з пошуком відділень та розрахунком вартості доставки посилок, дає додаткові деталі про послуги компанії. • В мережі магазинів “Сільпо” бот виконує HR-функцію та знайомить майбутніх кандидатів з компанією, ставить питання про навички, якості, уподобання в пошуці прийнятної роботи. • Спільний чат-бот “Райффайзен Банка Аваль” та Visa дозволяє отримувачам карток розв’язувати задачі з організації подорожей, здійсненню онлайн-покупок, нагадує про виконання щоденних справ за допомогою інтерактивних сервісів. • Безкоштовний бот @UtmGeneratorBot оцінять рекламні спеціалісти. Він вміє створювати UTM-позначки для популярних сервісів. Достатньо відправити боту URL-адресу публікації, і ви отримаєте готову адресу зі вшитою позначкою. • Приклад розважального бота ‒ @VoicesOfStrangers_bot з 19 000 підписників. Він створений для тих, хто хоче послухати розповіді або повідомлення від незнайомих людей та кому хочеться виговоритись. ПРИКЛАДИ ЧАТ-БОТІВ
 14. Приклади
 15. Власний приклад (тестовий вигляд)
 16. Яку б функцію не виконував чат-бот, він все ще лишається ефективним інструментом для комунікації з клієнтами, підписниками та читачами з будь-якої сфери.
 17. Дякую, за перегляд!
Anzeige