Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

презентация особливі діти

2.226 Aufrufe

Veröffentlicht am

презентация особливі діти

Veröffentlicht in: Bildung
 • Login to see the comments

презентация особливі діти

 1. 1. Зона особливої уваги Практичний психолог Ладижинського НВК №1 Тетяна Пипко 2017 р
 2. 2. Особливі учні або учні, що потребують підвищеної педагогічної уваги - це така категорія дітей, яка вимагає особливої уваги з боку педагогів, вихователів, логопедів, медиків та інших фахівців: діти з порушеннями в емоційній сфері, педагогічно занедбані діти, діти із затримкою психічного розвитку, діти з девіантною поведінкою, ліворукі діти, діти з соціальними проблемами (сирітство, напівсирітство, неповна сім'я, ) гіперактивні діти або діти з синдромом дефіциту уваги , діти з проблемами емоційної нестійкості, неврівноваженості , діти над то тривожні та сором,язливі і , обовязково, обдаровані діти.
 3. 3. Діти з порушеннями в емоційній сфері Справка:Афективний простір - це емоції й почуття, прагнення й бажання особистості, її переживання, пов'язані з пізнанням і самопізнанням, то її воля, дії, вчинки та й усе життя особистості.) В роботі з такими дітьми важливо не усунення емоцій , а навчити дитину володіти ними. Згадаймо відоме висловлення, що потоки пристрастей змели більше міст і поселень і коштували більших людських жертв, ніж потоки стихій і ураганів.
 4. 4. Педагогічно занедбані діти - учні, в яких під впливом несприятливих соціальних, психолого- педагогічних та інших умов сформувалося негативне ставлення до навчання, соціально цінних норм поведінки, які втратили почуття відповідальності за свої вчинки, зневірилися в собі
 5. 5. Агресивні діти. Безумовно в житті кожної дитини бували випадки, коли він проявляв агресію, але звертається увага на ступінь прояву агресивної реакції, тривалість дії і характер можливих причин, часом неявних, що викликали афективний поведінку. Не можна прагнути вчити дитину пригнічувати свої емоції, завдання в тому, щоб навчити дітей правильно направляти, проявляти свої почуття. Необхідно навчити дитину адекватних форм реагування на ті чи інші ситуації чи явища зовнішнього середовища.
 6. 6. Діти з явищами психічної нестійкості. Термін «психічна нестійкість» багатозначний. Вони описуються під різними назвами: «безвольні», «з нестійким настроєм ». У цих дітей спостерігається відсутність почуття обов'язку, нездатність гальмувати свої бажання, підкорятися вимогам шкільної дисципліни. Вони швидко втрачають інтерес до занять і постійно потребують стимуляції ззовні (заохочення, нагадування, зміна видів діяльності). При труднощі в навчанні вони нерідко йдуть з уроків. Занадто сором'язливі, тривожні діти . Вони соромляться голосно і явно виражати свої емоції, тихо переживають свої проблеми, боячись звернути на себе увагу.
 7. 7. Діти із затримкою психічного розвитку Справка:Затримка психічного розвитку у дітей( ЗПР) — повільний темп вдосконалення деяких психічних функцій: мислення, емоційно- вольової сфери, уваги, пам'яті, який відстає від загальноприйнятих норм для конкретного віку.) Практичний досвід показує, що майже всі діти з неускладненою формою тимчасової затримки розвитку можуть стати устигаючими учнями загальноосвітньої школи.
 8. 8. Ліворукі діти. Лівшами є близько 10% людей, причому частка ліворуких має тенденціюдо збільшення. Ліворукість - дуже важлива індивідуальна особливість дитини, яку необхідно враховувати у процесі навчання і виховання. Особливості їх пізнавальної діяльності: аналітичний спосіб переробки інформації, краще пізнання вербальних стимулів, ніж невербальних; знижені можливості виконання зорово – просторових завдань.
 9. 9. Проблеми ліворукості До недавнього часу ліворукість становила серйозну педагогічну проблему. Дітей привчали писати правою рукою. Тому завдавали великої шкоди здоров'ю дітей(неврози і невротичні стани). Останніми роками школа відмовилася від практики перенавчання ліворуких дітей і вони пишуть зручною для них рукою. Дуже важливо визначити напрямок «рукості» дитини до початку навчання: в дитячому садку або при прийомі до школи. Однією з найбільш важливих особливостей ліворуких дітей є їх емоційна чутливість, підвищена вразливість, тривожність,знижена працездатність і підвищена стомлюваність. Рекомендації вчителям: -У класі ліворуких дітей рекомендується саджати біля вікна, ліворуч за партою. У такому положенні дитина не заважає сусідові, і його робоче місце має достатню освітленість. - Парта дитини повинна бути розміщена таким чином, щоб інформаційне поле поєднувалося з ведучим оком. Так, якщо провідним є ліве око, то класна дошка, робоче місце вчителя повинні знаходитися в лівому зоровому полі учня.
 10. 10. Гіперактивні діти або діти з синдромом дефіциту уваги Дітей з порушеннями такого типу неможливо не помітити, оскільки вони різко виділяються на фоні однолітків своєю поведінкою. Можна виділити такі риси, як надмірна активність дитини, зайва рухливість, метушливість, неможливість тривалого зосередження уваги на чому-небудь. Такий тип поведінки пов'язаний з недостатністю механізмів уваги і гальмуючого контролю. Низька успішність - типове явище для гіперактивних дітей. Під час уроку цим дітям складно справлятися з завданнями, тому що вони зазнають труднощів в організації та завершення роботи, швидко вимикаються з процесу виконання завдання.
 11. 11. Гіперактивність впливає не тільки на шкільну неуспішність, а й на взаємовідносини з оточуючими. Ці діти не можуть довго грати з однолітками, вони є джерелом постійних конфліктів . Більшості таких дітей властива низька самооцінка. У них нерідко наголошується агресивність, упертість, брехливість і інші форми асоціальної поведінки. Виходячи з цього, робота з гіперактивними дітьми повинна проводитися комплексно, за участю фахівців різних профілів і обов'язковим залученням батьків і вчителів. Педагог повинен пояснити батькам гіперактивної дитини, що їм необхідно дотримуватися певної тактики виховних впливів. Вони повинні пам'ятати, що поліпшення стану дитини залежить не тільки від спеціально призначеного лікування, але, значною мірою, ще й від доброго,спокійного і послідовного ставлення до нього. Не менш відповідальна роль у роботі з дітьми гіперактивними належить вчителям. Нерідко педагоги, не справляючись з такими учнями, під різними приводами наполягають на їх переведення в іншу школу. Однак, цей захід, проблем дитини не вирішує.
 12. 12. Занадто сором'язливі, тривожні діти . Вони соромляться голосно і явно виражати свої емоції, тихо переживають свої проблеми, боячись звернути на себе увагу. Учителю, що працює з дітьми, у яких є труднощі в розвитку емоційної сфери, на діагностичному етапі необхідно визначити особливості сімейного вихо- вання, ставлення оточуючих до дитини, рівень його самооцінки, психологічний клімат у класі. На цьому етапі використо- вуються такі методи, як спостереження, бесіда з батьками та учнями.
 13. 13. Етичні норми допомоги дитині: У своїй індивідуально-профілактичній роботі з дитиною, яка знаходиться у соціально складній ситуації, педагог повинен керуватися такими заповідями: - не нашкодь; - не оцінюй; - приймай дитину такою, яка вона є; - дотримуйся конфіденційності; - дотримуйся взаємної відвертості з дитиною, але зберігай деяку дистанцію - не позбавляй дитину права відповідати за свої вчинки, не давай порад, розмовою, запитаннями спонукай її до рішення; - зведи до мінімуму вживання спеціаль них термінів; - дотримуйся принципу добровільності, але ненав’язливо формуй розуміння важливості думки дорослого, співпраці з учителем.
 14. 14. Основні причини появи важкої дитини: 1. Особливості сімейного виховання: 2. Особливості взаємодії педагога з дитиною: 3. Особливості особистості дитини: 4. Негативні приклади поведінки дорослих та референтних груп; спілкування з правопорушниками та з людьми, які мають шкідливі звички. 5. Неблагополуччя психологічного клімату в учнівському колекти ві, конфлікти з ровесниками. 6. Вплив засобів масової інформації. 7. Негативний вплив алкоголю і наркотиків. 8. Відхилення в психічному і фізично- му розвитку.
 15. 15. Наш час породжує нові сучасні причини появи важких дітей, зокрема: - Погіршення соціально-економічних умов життя. - Криза переорієнтації. Старі цінності відходять, нові приймаються нелегко, а вакуум - сприятливий ґрунт для розвитку негативного. - Інформаційний бум - цілий потік інформації різного ґатунку. - Омолодження сексуальних стосунків, що призводить до росту венеричних захворювань, дітовбивства. - Тенденція погіршення здоров'я. Часто діти не знають, що таке здоров'я і тому не бережуть його. Багато дітей мають важку спадковість, родові травми, несприятливі санітарно-побутові умови життя. Причиною погіршення здоров'я може стати екологічне забруднення.
 16. 16. Бажаю успіху та натхнення!

×