SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Заняття гуртка «Фотонатуралісти»
Керівник гуртка Дужук Сніжана Андріївна
Тема заняття: Макрофотозйомка.
Практична робота: Фотографування рослин в умовах закритого
грунту.
Мета
Навчальна: ознайомити вихованців з жанром макрофотографії,
правилами фотографування макрофото, обладнанням, яке необхідне для
фотографування макро, поняттями художнього фото та використання
макрофотографії у накових дослідженнях, навчитись використовувати на
практиці набуті знання.
Виховна: сприяти вихованню ціннісного ставлення до природи,
виховувати культуру фотографування.
Розвивальна: продовжувати розвивати екологічні компетентності
засобами фотомистецтва, творчі здібності, вміння бачити сюжети для фото.
Обладнання: альбом з фотознімками, фотоапарати, макрооб’єктиви,
лінзи та фільтри для макро, пульт дистанційного спуску, штатив, ноутбук,
проектор.
Методичне забезпечення: презентація «Фотографія у жанрі макро».
Вікова категорія: учні середнього шкільного віку
Хід заняття.
І Організаційна частина
Перевірка готовності гуртківців до заняття, забезпечення
вихованців необхідним обладнанням.
ІІ. Мотивація
Розповідь керівника гуртка
«Простягнув ірис листя до брата свого. Дзеркало ріки». Це хоку
знаменитого японського поета XVII століття Мацуо Басьо дивно нагадує
філософію макрофотографії. «Будь уважніше, – писав Басьо, – квіти грициків
на тебе дивляться». Макрофотозйомка – це не просто дар в малому бачити
велике, а свого роду філософія життя. Філософія, що дозволяє розглядати в
приємній дрібничці одну з вічних істин, а в скромній деталі – витвір
мистецтва.
ІІІ. Основна частина заняття
Презентація «Фотографія у жанрі макро».
Керівник гуртка коментує слайди.
Макрофотографією прийнято називати зйомку об'єктів, порівнянних за
величиною з розміром кадру плівки (сенсора) або значно менше його.
Макрозйомка нічим не відрізняється від звичайної: тут потрібно так само
навести різкість, заміряти експозицію, виставити діафрагму і витримку.
Першими майстрами макрофотозйомкиі можна вважати майстрів
фотографії з особливим, неповторним баченням світу, наприклад уродженця
Тулузи Жана Дьезеда. У зеніті своєї славиДьезед був особистим фотографом
Шарля де Голля, працював з Сальвадором Далі і навіть сконструював камеру,
яка дозволялафотографуватипід водою і могла закарбувати самих крихітних
мешканців підводних глибин.
Шанувальники захоплювалися захопленої і динамічною натурою
геніального тулузця і його пристрастюдо епатажу. Але геній Дьезеда полягав
у дивному вмінні бачити приховану поезію в предметах, яких не помічали
менш уважні люди. «Герої» його найкращих знімків – речі неживі і дуже
скромних розмірів: ганчірки, капелюхи, рукавички, сковорідки («Капелюх
мого батька», «Дзеркальна сковорідка», «Рукавичка»).
Від зйомок невеликих предметів Дьезед прийшов до ідеї
макрофотографії. Він знімав потрісканий асфальт на дорозі, краплі води і
грановане скло. Ці фотографії були опубліковані в окремій книзі під назвою
«Мої пригоди зі смолою».
Фото Йозефа Судека Фото Яніс ЛеБлан
Іншим художником, який сприяв виникненню жанру
макрофотографии, був Йозеф Судек. Слава прийшла до нього, коли
фотографу було далеко за шістдесят. День за днем Судек увічнював празькі
вулиці, краплі дощу, які тріпотіли на вікні його майстерні, тіні гілок, паркові
доріжки, де кожне дерево вело свою тему в оркестрі навколишнього світу.
Судек чув цю симфонію.
Спробуємо попрацювати як Судек.
Завдання для гуртківців: з дрібного насіння, горіхів і круп скласти
цікаву композицію і сфотографувати її в жанрі макро.
Судека називали Великим гармонізатором. Він знаходив гармонію в
буденності, в випадковому збігу звичних предметів. На перший погляд
навколо майстра був всього лише хаос холостяцького житла: будильник,
вазочка, пом'ятий папір, роздруковане лист, яєчна шкаралупа, пачка сигарет
... Тільки око художника побачило красу в нагромадженні простих речей. І
сьогодні, дивлячись на фотографії Судека, ми відчуваємо, який прекрасний
цей безлад в майстерні, з жвавим м'яким бічним світлом з мовчазної вікна.
ІV. Знайомство з фототехнікою
Один з напрямків макрофотографії – наукова і технічна фотографія.
Займаються подібними речами криміналісти і ювеліри, така наука як оптика
і мікромеханіка – ці галузі не можуть обійтися без мікрофотографії. І, звісно,
біологія та екологія.
Проводячи експерименти, ми фіксуємо результати за допомогою
фотографій. Макрофотозйомка має два напрями: наукова та художня
фотографія. Технічна і наукова фотографія може бути елементом
дослідницького процесу або ілюстрацією до нього. Не обійтися без
макрозйомки і при вивченні, скажімо, ентомології. Можна з упевненістю
сказати, що більшість вчених, що працюють у цій науковій області, –
талановиті фотографи.
Для того щоб отримати якісні знімки потрібно мати в арсеналі
спеціальне обладнання.
(Демонстрація обладнання та його можливостей).
Вітчизняна макрофотографія бере свої витоки від європейських зразків
цього жанру. Дмитро Кондратьєв, визнаний майстер макрофотографії, на
одному зі своїх майстер-класів сказав: «Фотографувати – це значить не
зробити 10–20 кадрів між купанням і виготовленням шашлику.
Фотографувати – це, стоячи на колінах, зустріти світанок в заплаві
річки, уважно спостерігаючи за зміною освітленості на покритому росою
суцвітті осоки. Після того, як сонце встало, переміститися в ліс і на затінених
ділянках до вечора шукати цікаві сюжети». У макрофотографії немає
дефіциту сюжетів. Будь-яка деталь максимально цікава художнику.
V. Практична робота
1. Інструктаж з техніки безпеки
2. Слово керівника гуртка
Перед початком практичної роботи хочу нагадати, що не слід прагнути
до максимального збільшення. Найпоширеніша помилка фотолюбителів – це
прагнення зняти побільше. Експериментуючи в жанрі макрофотографії,
відчуйте себе театральним режисером, вибудовують мізансцену. Масштаб
зйомки повинен залежати від сюжету, а не від можливостей вашої оптичної
системи.
VІ. Аналіз фотознімків
Усі фотоматеріали вихованці переглядають на великому екрані,
аналізуючи недоліки, та акцентуючи увагу на сильних моментах.
VІІ. Заключне слово
Ви сьогодні гарно попрацювали. Ваші фото вирізняються виваженістю
композиції. Вони яскраві та чіткі. Але щоб роботи ставали все кращими,
потрібно постійно займатись. Тому ваше домашнє завдання –
сфотографувати предмети кухні у жанрі макро.
До нових зустрічей.

More Related Content

What's hot

індивідуальний план атестації вчителя
індивідуальний план атестації вчителяіндивідуальний план атестації вчителя
індивідуальний план атестації вчителяpr1nc1k
 
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17Александр Дрон
 
Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШ
Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШФормувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШ
Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШssuserea2612
 
практичний тур Всеукраїнської олімпіади з біології
практичний тур Всеукраїнської олімпіади з біологіїпрактичний тур Всеукраїнської олімпіади з біології
практичний тур Всеукраїнської олімпіади з біологіїНаталья Полищук
 
Варіативні модулі 10 11 класи
Варіативні модулі 10 11 класиВаріативні модулі 10 11 класи
Варіативні модулі 10 11 класиAndy Levkovich
 
Презентація на тему: "Використання оксидів"
Презентація на тему: "Використання оксидів" Презентація на тему: "Використання оксидів"
Презентація на тему: "Використання оксидів" Daria_Mykolenko
 
критерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказукритерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказуoksanasushkova78
 
Зразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проектуЗразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проектуAndy Levkovich
 
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканинБудова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканинlabinskiir-33
 
сполуки основних класів у будівництві і побуті.Ppt
сполуки основних класів у будівництві і побуті.Pptсполуки основних класів у будівництві і побуті.Ppt
сполуки основних класів у будівництві і побуті.PptНаталія Білоцерковець
 
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”Школа №7 Миргород
 
Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?
Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?
Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?PanyOksana Fiz
 
Презентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біологіїПрезентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біологіїnelya3001
 
Проект ''Вирощування кристалів солей.''.pptx
Проект ''Вирощування кристалів солей.''.pptxПроект ''Вирощування кристалів солей.''.pptx
Проект ''Вирощування кристалів солей.''.pptxssuserf5e035
 
Реалізм
РеалізмРеалізм
Реалізмenka2017
 
Лірика Р.М.Рільке
Лірика Р.М.РількеЛірика Р.М.Рільке
Лірика Р.М.РількеAdriana Himinets
 
хімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 класхімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 класtatyana6221310
 

What's hot (20)

індивідуальний план атестації вчителя
індивідуальний план атестації вчителяіндивідуальний план атестації вчителя
індивідуальний план атестації вчителя
 
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17презентація до уроку математики 4 клас зош №17
презентація до уроку математики 4 клас зош №17
 
Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШ
Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШФормувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШ
Формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів у НУШ
 
Авторська програма «Природа – джерело творчості»
Авторська програма «Природа – джерело творчості»Авторська програма «Природа – джерело творчості»
Авторська програма «Природа – джерело творчості»
 
Оксиди Сульфуру
Оксиди СульфуруОксиди Сульфуру
Оксиди Сульфуру
 
практичний тур Всеукраїнської олімпіади з біології
практичний тур Всеукраїнської олімпіади з біологіїпрактичний тур Всеукраїнської олімпіади з біології
практичний тур Всеукраїнської олімпіади з біології
 
Варіативні модулі 10 11 класи
Варіативні модулі 10 11 класиВаріативні модулі 10 11 класи
Варіативні модулі 10 11 класи
 
Презентація на тему: "Використання оксидів"
Презентація на тему: "Використання оксидів" Презентація на тему: "Використання оксидів"
Презентація на тему: "Використання оксидів"
 
критерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказукритерії оцінювання переказу
критерії оцінювання переказу
 
Зразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проектуЗразок оформлення звіту по проекту
Зразок оформлення звіту по проекту
 
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканинБудова кісткової, хрящової та м'язової тканин
Будова кісткової, хрящової та м'язової тканин
 
сполуки основних класів у будівництві і побуті.Ppt
сполуки основних класів у будівництві і побуті.Pptсполуки основних класів у будівництві і побуті.Ppt
сполуки основних класів у будівництві і побуті.Ppt
 
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
Творчий проект з трудового навчання “Вишивання бісером”
 
Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?
Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?
Виходячи з річки після купання, ми відчуваємо холод. Як це пояснити?
 
Презентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біологіїПрезентація досвіду роботи вчителя біології
Презентація досвіду роботи вчителя біології
 
Проект ''Вирощування кристалів солей.''.pptx
Проект ''Вирощування кристалів солей.''.pptxПроект ''Вирощування кристалів солей.''.pptx
Проект ''Вирощування кристалів солей.''.pptx
 
урок 19 практична робота №1
урок 19 практична робота №1урок 19 практична робота №1
урок 19 практична робота №1
 
Реалізм
РеалізмРеалізм
Реалізм
 
Лірика Р.М.Рільке
Лірика Р.М.РількеЛірика Р.М.Рільке
Лірика Р.М.Рільке
 
хімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 класхімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 клас
 

Viewers also liked

Фотографія у жанрі Макро
Фотографія у жанрі МакроФотографія у жанрі Макро
Фотографія у жанрі МакроСнежана Дужук
 
Конспект заняття "Правила золотого перетину"
Конспект заняття "Правила золотого перетину"Конспект заняття "Правила золотого перетину"
Конспект заняття "Правила золотого перетину"Снежана Дужук
 
Закони композиції. Правило золотого перетину
Закони композиції. Правило золотого перетинуЗакони композиції. Правило золотого перетину
Закони композиції. Правило золотого перетинуСнежана Дужук
 
Сценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськи
Сценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськиСценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськи
Сценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськиСнежана Дужук
 
Навчальна програма гуртка Екологічний дизайн
Навчальна програма гуртка Екологічний дизайнНавчальна програма гуртка Екологічний дизайн
Навчальна програма гуртка Екологічний дизайнСнежана Дужук
 

Viewers also liked (7)

Viktoruna moda
Viktoruna modaViktoruna moda
Viktoruna moda
 
Фотографія у жанрі Макро
Фотографія у жанрі МакроФотографія у жанрі Макро
Фотографія у жанрі Макро
 
Конспект заняття "Правила золотого перетину"
Конспект заняття "Правила золотого перетину"Конспект заняття "Правила золотого перетину"
Конспект заняття "Правила золотого перетину"
 
Закони композиції. Правило золотого перетину
Закони композиції. Правило золотого перетинуЗакони композиції. Правило золотого перетину
Закони композиції. Правило золотого перетину
 
Сценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськи
Сценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськиСценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськи
Сценарій конкурсної програми Модель по-юннатівськи
 
Опис досвіду
Опис досвідуОпис досвіду
Опис досвіду
 
Навчальна програма гуртка Екологічний дизайн
Навчальна програма гуртка Екологічний дизайнНавчальна програма гуртка Екологічний дизайн
Навчальна програма гуртка Екологічний дизайн
 

More from Снежана Дужук

Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...
Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...
Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...Снежана Дужук
 
Електронне портфоліо керівника гуртків
Електронне портфоліо керівника гуртківЕлектронне портфоліо керівника гуртків
Електронне портфоліо керівника гуртківСнежана Дужук
 
Апсайклінг - творчий підхід до застосування відходів
Апсайклінг - творчий підхід до застосування відходівАпсайклінг - творчий підхід до застосування відходів
Апсайклінг - творчий підхід до застосування відходівСнежана Дужук
 
Навчальна програма експедиція_Юнеко
Навчальна програма експедиція_ЮнекоНавчальна програма експедиція_Юнеко
Навчальна програма експедиція_ЮнекоСнежана Дужук
 
Правило золотого перетину конспект заняття
Правило золотого перетину  конспект заняттяПравило золотого перетину  конспект заняття
Правило золотого перетину конспект заняттяСнежана Дужук
 
Подорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова робота
Подорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова роботаПодорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова робота
Подорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова роботаСнежана Дужук
 
Педагогіка Співробітництва
Педагогіка СпівробітництваПедагогіка Співробітництва
Педагогіка СпівробітництваСнежана Дужук
 
Пошукова діяльність дошкільнят
Пошукова діяльність дошкільнятПошукова діяльність дошкільнят
Пошукова діяльність дошкільнятСнежана Дужук
 
Рекультивація порушених земель
Рекультивація порушених земельРекультивація порушених земель
Рекультивація порушених земельСнежана Дужук
 
Нові напрямки флористики
Нові напрямки флористикиНові напрямки флористики
Нові напрямки флористикиСнежана Дужук
 
Дослідження шляхів міграції вугра європейського
Дослідження шляхів міграції вугра європейськогоДослідження шляхів міграції вугра європейського
Дослідження шляхів міграції вугра європейськогоСнежана Дужук
 
Вивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносного
Вивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносногоВивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносного
Вивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносногоСнежана Дужук
 
Фітокуточок релаксації юннатівський
Фітокуточок релаксації юннатівськийФітокуточок релаксації юннатівський
Фітокуточок релаксації юннатівськийСнежана Дужук
 
Продуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайн
Продуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайнПродуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайн
Продуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайнСнежана Дужук
 
Виховна система наметового_табору
Виховна система наметового_таборуВиховна система наметового_табору
Виховна система наметового_таборуСнежана Дужук
 
Біотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауни
Біотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауниБіотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауни
Біотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауниСнежана Дужук
 
Проект квіткового килима_Рівне
Проект квіткового килима_РівнеПроект квіткового килима_Рівне
Проект квіткового килима_РівнеСнежана Дужук
 

More from Снежана Дужук (20)

Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...
Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...
Омела Біла. Завдання для проєкту "Спостереження за гніздобудівною діяльністю ...
 
Електронне портфоліо керівника гуртків
Електронне портфоліо керівника гуртківЕлектронне портфоліо керівника гуртків
Електронне портфоліо керівника гуртків
 
Апсайклінг - творчий підхід до застосування відходів
Апсайклінг - творчий підхід до застосування відходівАпсайклінг - творчий підхід до застосування відходів
Апсайклінг - творчий підхід до застосування відходів
 
Навчальна програма експедиція_Юнеко
Навчальна програма експедиція_ЮнекоНавчальна програма експедиція_Юнеко
Навчальна програма експедиція_Юнеко
 
Правило золотого перетину конспект заняття
Правило золотого перетину  конспект заняттяПравило золотого перетину  конспект заняття
Правило золотого перетину конспект заняття
 
Ігрова технологія
Ігрова технологіяІгрова технологія
Ігрова технологія
 
Подорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова робота
Подорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова роботаПодорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова робота
Подорож до села Підгірці. Дослідницько-пошукова робота
 
Педагогіка Співробітництва
Педагогіка СпівробітництваПедагогіка Співробітництва
Педагогіка Співробітництва
 
Пошукова діяльність дошкільнят
Пошукова діяльність дошкільнятПошукова діяльність дошкільнят
Пошукова діяльність дошкільнят
 
Ekperiment v kosmose
Ekperiment v kosmoseEkperiment v kosmose
Ekperiment v kosmose
 
Рекультивація порушених земель
Рекультивація порушених земельРекультивація порушених земель
Рекультивація порушених земель
 
Нові напрямки флористики
Нові напрямки флористикиНові напрямки флористики
Нові напрямки флористики
 
Дослідження шляхів міграції вугра європейського
Дослідження шляхів міграції вугра європейськогоДослідження шляхів міграції вугра європейського
Дослідження шляхів міграції вугра європейського
 
Створення флораріуму
Створення флораріумуСтворення флораріуму
Створення флораріуму
 
Вивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносного
Вивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносногоВивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносного
Вивчення умов проростання насіння лотоса горіхоносного
 
Фітокуточок релаксації юннатівський
Фітокуточок релаксації юннатівськийФітокуточок релаксації юннатівський
Фітокуточок релаксації юннатівський
 
Продуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайн
Продуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайнПродуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайн
Продуктивне навчання в_гуртку_екологічний_дизайн
 
Виховна система наметового_табору
Виховна система наметового_таборуВиховна система наметового_табору
Виховна система наметового_табору
 
Біотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауни
Біотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауниБіотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауни
Біотуризм як форма_вивчення_флори_і_фауни
 
Проект квіткового килима_Рівне
Проект квіткового килима_РівнеПроект квіткового килима_Рівне
Проект квіткового килима_Рівне
 

Recently uploaded

Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (10)

Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 

Макрофотозйомка коспект заняття

  • 1. Заняття гуртка «Фотонатуралісти» Керівник гуртка Дужук Сніжана Андріївна Тема заняття: Макрофотозйомка. Практична робота: Фотографування рослин в умовах закритого грунту. Мета Навчальна: ознайомити вихованців з жанром макрофотографії, правилами фотографування макрофото, обладнанням, яке необхідне для фотографування макро, поняттями художнього фото та використання макрофотографії у накових дослідженнях, навчитись використовувати на практиці набуті знання. Виховна: сприяти вихованню ціннісного ставлення до природи, виховувати культуру фотографування. Розвивальна: продовжувати розвивати екологічні компетентності засобами фотомистецтва, творчі здібності, вміння бачити сюжети для фото. Обладнання: альбом з фотознімками, фотоапарати, макрооб’єктиви, лінзи та фільтри для макро, пульт дистанційного спуску, штатив, ноутбук, проектор. Методичне забезпечення: презентація «Фотографія у жанрі макро». Вікова категорія: учні середнього шкільного віку Хід заняття. І Організаційна частина Перевірка готовності гуртківців до заняття, забезпечення вихованців необхідним обладнанням. ІІ. Мотивація Розповідь керівника гуртка «Простягнув ірис листя до брата свого. Дзеркало ріки». Це хоку знаменитого японського поета XVII століття Мацуо Басьо дивно нагадує філософію макрофотографії. «Будь уважніше, – писав Басьо, – квіти грициків на тебе дивляться». Макрофотозйомка – це не просто дар в малому бачити велике, а свого роду філософія життя. Філософія, що дозволяє розглядати в приємній дрібничці одну з вічних істин, а в скромній деталі – витвір мистецтва. ІІІ. Основна частина заняття Презентація «Фотографія у жанрі макро». Керівник гуртка коментує слайди. Макрофотографією прийнято називати зйомку об'єктів, порівнянних за величиною з розміром кадру плівки (сенсора) або значно менше його. Макрозйомка нічим не відрізняється від звичайної: тут потрібно так само навести різкість, заміряти експозицію, виставити діафрагму і витримку. Першими майстрами макрофотозйомкиі можна вважати майстрів фотографії з особливим, неповторним баченням світу, наприклад уродженця Тулузи Жана Дьезеда. У зеніті своєї славиДьезед був особистим фотографом Шарля де Голля, працював з Сальвадором Далі і навіть сконструював камеру,
  • 2. яка дозволялафотографуватипід водою і могла закарбувати самих крихітних мешканців підводних глибин. Шанувальники захоплювалися захопленої і динамічною натурою геніального тулузця і його пристрастюдо епатажу. Але геній Дьезеда полягав у дивному вмінні бачити приховану поезію в предметах, яких не помічали менш уважні люди. «Герої» його найкращих знімків – речі неживі і дуже скромних розмірів: ганчірки, капелюхи, рукавички, сковорідки («Капелюх мого батька», «Дзеркальна сковорідка», «Рукавичка»). Від зйомок невеликих предметів Дьезед прийшов до ідеї макрофотографії. Він знімав потрісканий асфальт на дорозі, краплі води і грановане скло. Ці фотографії були опубліковані в окремій книзі під назвою «Мої пригоди зі смолою». Фото Йозефа Судека Фото Яніс ЛеБлан Іншим художником, який сприяв виникненню жанру макрофотографии, був Йозеф Судек. Слава прийшла до нього, коли фотографу було далеко за шістдесят. День за днем Судек увічнював празькі вулиці, краплі дощу, які тріпотіли на вікні його майстерні, тіні гілок, паркові доріжки, де кожне дерево вело свою тему в оркестрі навколишнього світу. Судек чув цю симфонію. Спробуємо попрацювати як Судек. Завдання для гуртківців: з дрібного насіння, горіхів і круп скласти цікаву композицію і сфотографувати її в жанрі макро. Судека називали Великим гармонізатором. Він знаходив гармонію в буденності, в випадковому збігу звичних предметів. На перший погляд навколо майстра був всього лише хаос холостяцького житла: будильник, вазочка, пом'ятий папір, роздруковане лист, яєчна шкаралупа, пачка сигарет ... Тільки око художника побачило красу в нагромадженні простих речей. І сьогодні, дивлячись на фотографії Судека, ми відчуваємо, який прекрасний цей безлад в майстерні, з жвавим м'яким бічним світлом з мовчазної вікна.
  • 3. ІV. Знайомство з фототехнікою Один з напрямків макрофотографії – наукова і технічна фотографія. Займаються подібними речами криміналісти і ювеліри, така наука як оптика і мікромеханіка – ці галузі не можуть обійтися без мікрофотографії. І, звісно, біологія та екологія. Проводячи експерименти, ми фіксуємо результати за допомогою фотографій. Макрофотозйомка має два напрями: наукова та художня фотографія. Технічна і наукова фотографія може бути елементом дослідницького процесу або ілюстрацією до нього. Не обійтися без макрозйомки і при вивченні, скажімо, ентомології. Можна з упевненістю сказати, що більшість вчених, що працюють у цій науковій області, – талановиті фотографи. Для того щоб отримати якісні знімки потрібно мати в арсеналі спеціальне обладнання. (Демонстрація обладнання та його можливостей). Вітчизняна макрофотографія бере свої витоки від європейських зразків цього жанру. Дмитро Кондратьєв, визнаний майстер макрофотографії, на одному зі своїх майстер-класів сказав: «Фотографувати – це значить не зробити 10–20 кадрів між купанням і виготовленням шашлику. Фотографувати – це, стоячи на колінах, зустріти світанок в заплаві річки, уважно спостерігаючи за зміною освітленості на покритому росою суцвітті осоки. Після того, як сонце встало, переміститися в ліс і на затінених ділянках до вечора шукати цікаві сюжети». У макрофотографії немає дефіциту сюжетів. Будь-яка деталь максимально цікава художнику. V. Практична робота 1. Інструктаж з техніки безпеки 2. Слово керівника гуртка Перед початком практичної роботи хочу нагадати, що не слід прагнути до максимального збільшення. Найпоширеніша помилка фотолюбителів – це прагнення зняти побільше. Експериментуючи в жанрі макрофотографії, відчуйте себе театральним режисером, вибудовують мізансцену. Масштаб зйомки повинен залежати від сюжету, а не від можливостей вашої оптичної системи. VІ. Аналіз фотознімків Усі фотоматеріали вихованці переглядають на великому екрані, аналізуючи недоліки, та акцентуючи увагу на сильних моментах. VІІ. Заключне слово Ви сьогодні гарно попрацювали. Ваші фото вирізняються виваженістю композиції. Вони яскраві та чіткі. Але щоб роботи ставали все кращими, потрібно постійно займатись. Тому ваше домашнє завдання – сфотографувати предмети кухні у жанрі макро. До нових зустрічей.