Anzeige

весна .pptx

23. Feb 2023
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige

весна .pptx

  1. Березень Назва першого місяця весни - березень - пов'язана з брунькуванням у цей час берези, із збиранням її соку. Із давньоукраїнської мови веде своє походження рідкісна тепер назва третього місяця «березіль», або «березоль», де компоненти «золь» і «зіль» - це різні варіанти одного кореня зі значенням «зелений»
  2. В березні прилітають до нас найперші пташки –шпаки.
  3. Квітень. Назва другого місяця - квітень, бо саме тоді наступає пора цвітіння рослин; квітень позначає місяць буйного розвитку трави. Інші назви: цвітень, краснець, снігогін, дзюрчальник, водолій, лукавець. Як бачимо — всі назви походять від тонкої спостережливості наших пращурів, їхньої любові до природи. Квітень — це пробудження лісів, гаїв, цвітіння садків, яким поклонялися українці.
  4. В квітні з'являється перша зелень
  5. Птахи повертаються на Батьківщину
  6. Після зимової сплячки прокидаються тварини і комахи.
  7. Травень. Назва May походить - від імені латинської богині росту Маіа Майже у всіх слов'ян цей місяць названий від «трави». Але існують і деякі інші назви: май, травник, пісенник, місяць-громовик тощо. В українців є й назва май, проте вона не латинського походження, а давньослов'янського: «май» означає зелень, буяння дерев, трав, квітів. Римляни ж запозичили цю назву в аборигенів завойованої країни: нащадків пе-ласгів та етрусків, і так само, як і вони, вшановували богиню Майю. На честь богині Майї, яка вважалася матір'ю природи, влаштовували свята й інші нащадки арійців — індійці. Отже, це одна з найдавніших традицій і назв.
  8. Травень – місяць перших весняних гроз.
  9. Як красиво весною!
Anzeige