Anzeige

8 e-mailů, které vám přinesou více vánočních objednávek.

ACOMWARE s.r.o.
11. Nov 2016
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige

8 e-mailů, které vám přinesou více vánočních objednávek.

 1. ACOMWARE s.r.o. • Budějovická 778/3, 140 62 Praha 4 • Tel.: 737 289 119 info@acomware.cz • www.acomware.cz • facebook.com/acomware • twitter.com/acomware 8 e-mailů, které vám přinesou více vánočních objednávek
 2. CUSTOMER EXPERIENCE Udržet stávajícího zákazníka je desetkrát levnější než získat nového.
 3. CUSTOMER EXPERIENCE segmentujte
 4. CUSTOMER EXPERIENCE aktivní zákazníci zvyšte frekvenciméně aktivní zákazníci speciální kampaně
 5. 18 %
 6. CUSTOMER EXPERIENCE buďte responsivní
 7. Den dopravy zdarma 15.-16.11. Černý pátek 25.11. Tipy na dárky 30.11. Dárková karta 3.12. Happy days 8.12. Do Vánoc to stihneme 19.12. Veselé Vánoce 24.12. Do nového roku 28.12. prosinec listopad
 8. Den dopravy zdarma 15.- 16.11. Černý pátek 25.11.
 9. předmět e-mailu odesilatel oslovení Tipy na dárky 30.11. 1. . 3.
 10. Dárková karta 3.12. Happy days 8.12.
 11. Dárková karta 3.12. Happy days 8.12.
 12. Dárková karta 3.12. Happy days 8.12.
 13. Do Vánoc to stihneme 19.12.
 14. Do Vánoc to stihneme 19.12.
 15. Veselé Vánoce 24.12.
 16. Do nového roku 28.12.
 17. @petrcikan @acomware emailing.acomware.cz Michaela Brodecká Marketing and Business Development +420 727 955 108 michaela.brodecka@acomware.cz

Hinweis der Redaktion

 1. Povím vám o tom, jak pomůžeme zákazníkovi s vánočními nákupy.
 2. Letos o Vánocích čekají e-shopy rekordní tržby. V souvislosti s tím často bezhlavě investují do získávání nových zákazníků. Jenže…(slide)
 3. Pojďme se tedy zaměřit na vaše stávající zákazníky. Ty, kteří se zaregistrovali k odběru vašeho newsletteru nebo v minulosti nakoupili. Registrovali se u vás, abyste jim pomohli s nákupy. A jejich vánoční nákupní apetit přímo vybízí k tomu, abyste je aktivovali. Často k tomu stačí jeden e-mail. Pomozte svým zákazníkům vyřešit vánoční nákupy.
 4. Připomeňme si, jaké jsou nejčastější důvody odhlášení vašich zákazníků z databáze, abychom jim mohli při posílání vánočních kampaní zamezit. (slide) Jak tedy naložit s relevancí a frekvencí vašich vánočních sdělení?
 5. RELEVANCE Zmobilizujte veškeré údaje , které o zákaznících máte - chování na webu, osobní údaje, preference, lokalita, čtenost článků na webu a podobně. A vytvořte si podle nich segmenty. Na různé segmenty posílejte různá sdělení s ohledem na to, co o nich víte. Tím se trefíte zákazníkovi do představ o nákupu a pomůžete mu s objednávkou. Segmentace je obzvláště v tomto období velmi zásadní. Na zákazníka útočí obrovské množství reklamního sdělení. Trpí reklamní slepotou. Z té ho vyvede sdělení, které je pouze pro něj. Vzbudí totiž důvěru, že vám na něm záleží.
 6. FREKVENCE Aktivní zákazníci: Vyšší intenzita rozesílek před Vánoci je ospravedlnitelná. Větší počet newsletterů můžete celkem bez obav zaslat na časté zákazníky aktivní kontakty, které nakupují, respektive vaše e-maily pravidelně čtou. Méně aktivní zákazníci: Pro zákazníky, kteří od loňských Vánoc nenakoupili, nečtou vaše emaily, nebo dlouho nenavštívili váš web, je právě teď ideální čas, vrátit je do hry. Připravte pro ně speciální kampaně, které je podpoří v nákupu.
 7. Víte, co znamená 18 %? Je to množství objednávek v e-shopech, která pochází z mobilních zařízení. A tato hodnota dále poroste. (zdroj: výzkum e-commerce trhu za 3. čtvrtletí letošního roku, Acomware) Co to znamená?...
 8. Vedle optimalizace četnosti rozesílky a relevantnosti sdělení je nezbytné vaše sdělení tvořit mobile friendly. Pokud nechcete o Vánocích hrát druhé housle, buďte responsivní.
 9. Jaké speciální kampaně tedy připravit, abychom pomohli zákazníkům k vyším nákupům?
 10. Informujte zákazníky, že jste do akcí také zapojeni. Zákazníci tyto akce milují a celý rok se na ně těší. Pokud nejste do akcí zapojení, vytvořte si své vlastní - co třeba kampaň růžové pondělí?
 11. Ukažte svým zákazníkům, že to, že máte o nich data vám není lhostejné. Maximálně podle dat dynamizujte sdělení. Zapojte: 1. Browse marketing, barevné odlišení, nabídky dle pohlaví - typy dárků, užitečná doporučení 2. Připomeňte zákazníkům stav účtu věrnostního programu a možnosti čerpání výhod. – Uveďte datum expirace = efektivní call to action nástroj. 3. Podpořte rozhodnutí, tím, že přidáte k nabízeném produktu hodnocení Heuréky.
 12. Dárková karta 3.12. Vánoce jsou o darování. Zahajte vánoční sezónu dárkem pro Vaše zákazníky - dárkový kupón s omezenou platností 3 dny a podpořte je tak v jednání.
 13. Happy days 8.12. Zvyšte průměrnou výši objednávek zákazníků díky promoakcím na produkty, o kterých díky webtrackingu víte, že projevili zájem.
 14. Happy days 8.12. Zvyšte průměrnou výši objednávek zákazníků díky promoakcím – vložte do newsletteru interaktivní odpočet do konce akce.
 15. Do Vánoc to stihneme 19.12. Dejte zákazníkům vědět, kdy mohou uskutečnit poslední objednávku tak, aby dárek dorazil pod stromeček. Díky geolokaci přidejte informaci o možnosti vyzvednutí v jejich nejbližší prodejně.
 16. Poděkujte zákazníkům za důvěru a vyzvěte je k připojení na sociální sítě, kde se mohou podělit o své příběhy s vánočními dárky. Budujte důvěru tím, že ukážete lidskou tvář.
 17. Ježíšek se tentokrát netrefil? Připravte pro své zákazníky akci, díky které si výhodným nákupem u vás udělají radost. A nebo jim pomozte s jejich novoročními předsevzetími.
 18. V předvánočním období míří na váš e-shop zvýšené množství návštěvníků. Nezapomeňte od nich lze získat kontakt do zákaznické databáze. Možná kontakty nevyužijete ihned, dlouhodobě však mohou přinést nové objednávky i růst obratu. Stejně tak jako je nadcházející období tím,kdy sklízíte, co jste zaseli. Celý rok jste sbírali kontakty, teď je načase s nimi inteligentně pracovat.
Anzeige