Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
SONUÇ ODAKLI HIBE KREDI 
DANIŞMANLIĞI VE PROJE YÖNETIM 
HIZMETI 
HIBE SÜRECI. 
GEOS MÜH. VE MÜŞAVIRLIK, HIBE KAYNAK 
KULLA...
NEDEN SADECE DANIŞMANLIK DEĞIL 
SEBEP BASIT: ÇÜNKÜ YETERLI DEĞIL 
YURDUMUZDA IŞLETMELERIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU, YA BU 
TIP HIBE...
HALBUKI GEOS, 30 YILA YAKLAŞAN ULUSLARARASI PROJYE 
YÖNETIM TECRÜBESI ILE GEREK TEKNIK VE IDARI, 
GEREKSE FINANSAL VE RAPO...
PROJE ADIMLARI
1. PROJE FIKRI BULMA. 
HIBE BAŞVURUSU IÇIN BIZE BIR FIKIRLE GELMENIZ GEREKMIYOR. 
ŞARTLARINIZA, IHTIYAÇLARINIZA UYGUN HIBE...
3. UYGUNLUK KARARI. 
BU, FIKRIN HIBE PROGRAMINA UYGUNLUĞU VE SIZE EN 
YÜKSEK FAYDAYI GETIRECEK FIKIR OLUP OLMADIĞINA 
BAĞL...
4A. DURUM ANALIZI. 
DURUM ANALIZI; SORUN ANALIZI, HEDEF ANALIZI, 
STRATEJI ANALIZI, PAYDAŞ ANALIZI, GENEL AMAÇ VE 
HEDEFLE...
4C. PROJE YAZIMI. 
GEOS MÜH VE MÜŞ.TE PROJE METNI, UZMAN TARAFINDAN 
NESNEL VERILERLE, DOĞRULUK SAĞLAMASI YAPILARAK 
YAZIL...
PROJE METNI KONUSUNDA ÜÇ ANAHTAR CÜMLEMIZ VAR: 
-PROJE YAZMAK KOLAYDIR. ZOR OLAN, PROJEYI HIBE 
FINANSMAN KAZANACAK ŞEKILD...
5. BAŞVURU VE TAKIP. 
PROJE TEKLIF DOSYASI, ILGILI HIBE KURUMUNA TESLIM EDILIR VE 
SONUÇ BEKLENIR. ALIŞIK OLDUĞUMUZ CÜMLE,...
7. RAPORLAMALAR. 
HIBE VEREN KURUM, KAYNAĞIN KULLANIMINI TAKIPTE BELIRLI 
PROSEDÜRLER UYGULAR. TAKIP, PROJENIN TAMAMLANMAS...
8. PROJE NIHAYETLENDIRILMESI. 
HIBE VEREN KURUMLARIN, EN HASSAS OLDUKLARI VE ÇOĞU 
ZAMAN KAYNAK KULLANAN FIRMALARIN CIDDI ...
HEPSI TEK VE BÜTÜN BİR HIZMET PAKETİDİR. 
GEOS MÜHENDISLIK VE MÜŞAVIRLIK ILE ÇALIŞTIĞINIZDA BU 
HIZMETLERI BIR BÜTÜN OLARA...
ÜCRETLENDIRME: 
GEOS, SIZDEN AYRICA BIR ÜCRET TALEP ETMEZ, 
BAŞVURU AŞAMASINDA SADECE MASRAFLARI ALIR, 
SADECE ELDE EDILEN...
AYRICA, GEREK VERGI AVANTAJI GEREKSE KAPASITE VE MALI 
ZORUNLULUKLAR SEBEBI ILE, AR-GE HIZMETLERININ %40-65LIK 
KISMINI, Y...
BU HIZMETIN BEDELI HESAPLANAMAZ, 
BUNUN YERINE, AYNEN ARGE AŞAMASINDA OLDUĞU GIBI, ÜRÜN, 
MAL VE/VEYA HIZMET PIYASAYA ÇIKT...
ÖDEME PLANI: 
GEOS, HIBE ALANIANA KADAR SIZDEN BIR ÜCRET TALEP ETMEZ, SADECE 
YAZIM, KIRTASIYE, HARÇLAR, BAŞVURU GIBI IŞLE...
VAZKİT AYIRIP SABIRLA DİNLEDİĞİNİİZ 
İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. 
GEOS Müh. ve Müş. AdIna 
Dr. Saim Yiğit Bayrak
G E O S M Ü H E N D I S L I K V E M Ü Ş AV I R L I K 
K Ü Ç Ü K B A H Ç E S O K . 4 3 / 4 Ş İ Ş L İ İ S TA N B U L 
2 1 2 ...
Hi̇be destekleri̇ne yönelik geos hi̇zmet paketi̇
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Hi̇be destekleri̇ne yönelik geos hi̇zmet paketi̇

331 Aufrufe

Veröffentlicht am

Hibe Teşvik Uygulamalarına yönelik aradığınız tüm hizmetleri bir arada bulacağınız tanıtım

Veröffentlicht in: Business
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Hi̇be destekleri̇ne yönelik geos hi̇zmet paketi̇

 1. 1. SONUÇ ODAKLI HIBE KREDI DANIŞMANLIĞI VE PROJE YÖNETIM HIZMETI HIBE SÜRECI. GEOS MÜH. VE MÜŞAVIRLIK, HIBE KAYNAK KULLANDIRILABILECEK PROJELERI IÇIN PROJE YÖNETIMI VE DANIŞMANLIK HIZMETLERI; HIBEYE TALIP FIKRIN OLUŞTURULMASI, GELIŞTIRILMESI VE BAŞVURU KARARINDAN PROJENIZIN TAMAMLANMASINA KADAR, HER AŞAMADA SIZE PROFESYONEL DESTEK SUNAR. TÜBİTAK, KOSGEB, KALKINMA AJANSLARI, BAKANLIKLAR, MFİB (MERKEZI FINANS VE İHALE BIRIMI), DTM (DIŞ TICARET MÜSTEŞARLIĞI) VEYA ULUSAL AJANS’A SIZIN IÇIN YAPACAĞIMIZ HIBE BAŞVURUSU KAPSAMLI BIR ÖN ARAŞTIRMAYLA BAŞLAR VE PROJENIZ ŞU AŞAMALARDAN GEÇEREK SONUÇLANIR.
 2. 2. NEDEN SADECE DANIŞMANLIK DEĞIL SEBEP BASIT: ÇÜNKÜ YETERLI DEĞIL YURDUMUZDA IŞLETMELERIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU, YA BU TIP HIBE KAYNAKLARDAN BI HABER, YA DA BU TIP BIR KREDIYI ALIP PROJE TASARIMI, YÖNETIMI, RAPORLAMASI VE KAPATMASI KONUSUNDA KENDILERINI TECRÜBESIZ VE YETERSIZ HISSETTIKLERI IÇIN BU KAYNAKLARI KULLANMAKTAN IMTINA ETMEKTEDIR.
 3. 3. HALBUKI GEOS, 30 YILA YAKLAŞAN ULUSLARARASI PROJYE YÖNETIM TECRÜBESI ILE GEREK TEKNIK VE IDARI, GEREKSE FINANSAL VE RAPORLAMA YÖNETIMINDE PROJENIN HER AŞAMASINDA, SIZIN YANINIZDA YER ALACAK, HATTA PROJENIN ÖNEMLI BIR KISMINI DA SITIN ADINIZA GERÇEKLEŞTIRECEKTIR.- PROJE YÖNETIMI KONUSUNDAKI ZAFIYETINIZI BIZIMLE ÇALIŞIRKEN SIZ VE EKIBINIZ KAPATIRKEN, AYNI ZAMANDA KENDI MEVCUT IŞINIZI DE DAHA VERIMLI, ETKIN VE DÜŞÜK MALIYETLERLE YAPMAK MÜMKÜN, KEŞFEDECEKSINIZ
 4. 4. PROJE ADIMLARI
 5. 5. 1. PROJE FIKRI BULMA. HIBE BAŞVURUSU IÇIN BIZE BIR FIKIRLE GELMENIZ GEREKMIYOR. ŞARTLARINIZA, IHTIYAÇLARINIZA UYGUN HIBE FIKRINI BIZ BULABILIRIZ. YETER KI SIZ IŞLETMENIZIN NELERE IHTIYACI VAR, HANGI ALANLARDA YENILIK VE ILERLEME YAPARSANIZ DAHA BAŞARILI OLURSUNUZ, BUNU BELIRLEMIŞ OLUN YA DA BIRAKIN, BERABER BULALIM!.. 2. HIBE FIKRI GELIŞTIRME. ÇOK AZ FIKIR BAŞTA DÖRT DÖRTLÜKTÜR.FIKRINIZI; ILGILI HIBE PROGRAMININ ŞARTLARINA GÖRE GELIŞTIRIR, BELKI DE DÜŞÜNMEDIĞINIZ ÖZELLIKLERLE GÜÇLENDIRIRIZ. HATTA DAHA IYISINI DE TEKLIF EDEBILIRIZ. DAHA YÜKSEK DESTEK ALIRSINIZ.
 6. 6. 3. UYGUNLUK KARARI. BU, FIKRIN HIBE PROGRAMINA UYGUNLUĞU VE SIZE EN YÜKSEK FAYDAYI GETIRECEK FIKIR OLUP OLMADIĞINA BAĞLI OLARAK VERDIĞIMIZ BIR KARARDIR. EĞER ISTENILEN UYGUNLUK YOKSA BAŞVURUYU SIZE ÖNERMEYIZ. UYGUNLUK VARSA, TEKLIF DOSYASI HAZIRLIK SÜRECI BAŞLAR. 4. TEKLIF DOSYASI HAZIRLIĞI. İŞIN EN ZOR, UZMANLIK VE EMEK GEREKTIREN KISMIDIR. SIZINLE TAM BIR IŞBIRLIĞI IÇINDE OLURUZ. BU, ÜÇ ILA DÖRT HAFTA SÜRECEK DETAYLI BIR ÇALIŞMADIR. ŞU AŞAMALARDAN OLUŞUR:
 7. 7. 4A. DURUM ANALIZI. DURUM ANALIZI; SORUN ANALIZI, HEDEF ANALIZI, STRATEJI ANALIZI, PAYDAŞ ANALIZI, GENEL AMAÇ VE HEDEFLERIN BELIRLENMESI GIBI KONULARI IÇERIR. 4B. PLANLAMA. PLANLAMA; FAALIYET PLANLAMASI, BEKLENEN ETKI VE ÇIKTILARI PLANLAMA, RISK ANALIZI, VARSAYIMLARIN BELIRLENMESI, NESNEL BAŞARI GÖSTERGELERININ BELIRLENMESI, KAYNAKLARIN-BÜTÇENIN KULLANIMININ NETLEŞTIRILMESI GIBI KONULARI IÇERIR.
 8. 8. 4C. PROJE YAZIMI. GEOS MÜH VE MÜŞ.TE PROJE METNI, UZMAN TARAFINDAN NESNEL VERILERLE, DOĞRULUK SAĞLAMASI YAPILARAK YAZILIR. UZMANIN YAZDIĞI METIN, HIBE PROGRAMI KILAVUZUNDA BELIRTILEN ŞARTLARA UYGUNLUĞU AÇISINDAN BIR BAŞKA UZMAN TARAFINDAN INCELENIP DENETLENIR. DIL VE ANLATIM YÖNÜYLE MAKSADINA UYGUNLUĞU, NETLIĞI VE ETKISI BAKIMINDANSA AYRICA GÖZDEN GEÇIRILIR, REDAKTE EDILIR.
 9. 9. PROJE METNI KONUSUNDA ÜÇ ANAHTAR CÜMLEMIZ VAR: -PROJE YAZMAK KOLAYDIR. ZOR OLAN, PROJEYI HIBE FINANSMAN KAZANACAK ŞEKILDE YAZMAKTIR. -PROJE METNI 1+1= 2 KADAR NET OLMALIDIR, TÜM VERILER AMACI DESTEKLEMELIDIR. -PROJE METNI, HIBENIN NEDEN HAK EDILDIĞINI KANITLAMANIN TEK ARACIDIR.
 10. 10. 5. BAŞVURU VE TAKIP. PROJE TEKLIF DOSYASI, ILGILI HIBE KURUMUNA TESLIM EDILIR VE SONUÇ BEKLENIR. ALIŞIK OLDUĞUMUZ CÜMLE, “PROJENIZ GEÇTI” CÜMLESIDIR. 6. PROJE BAŞLATMA VE YÜRÜTME. GEOS MÜH VE MÜŞ. PIYASADA SADECE EVRAK GETIR GÖTÜR YAPAN, MUAMELECI FIRMALARDAN KESKIN ÇIZGILERLE AYRILIR. BIZ, SIZIN ADINIZA AR-GE PROJESINI, SIZIN BÜNYENIZDE VE UYGUN GÖRÜLEN BIR YERDE, MÜMKÜN OLDUĞU ORANDA SIZIN KAYNAKLARINIZI KULLANARAK, EN UYGUN MALIYETLERLE VE ASGARI KAYNAK KULLANIMINA AZAMI ÖZEN GÖSTEREREK, GERÇEKLEŞTIRIRIZ. YER VE TEKNİK ALTYAPI EKSİKLİĞİ OLAN DURUMLARDA, SİZE HARİCİ HİZMET SUNMAKTA AR-GE VE TEST LABORATUARLARIMIZ, KALİFİYE VE BİLGİLİ PERSONELİMİZ İLE TAM DESTEK HEP DESTEK VERMEKTEYİZ.
 11. 11. 7. RAPORLAMALAR. HIBE VEREN KURUM, KAYNAĞIN KULLANIMINI TAKIPTE BELIRLI PROSEDÜRLER UYGULAR. TAKIP, PROJENIN TAMAMLANMASINA KADAR DEVAM EDER. BU AŞAMADA, PROJENIN DÖNEM RAPORLARI ILE SONLANDIRMA RAPORLARI’NI HAZIRLARIZ. ÇOĞU HIBELERDE ÖDEMELERIN DÜZENLI, SARKMA OLMADAN GERÇEKLEŞMESINDE RAPORLAMALAR BÜYÜK ÖNEM TAŞIR. TECRÜBELER, UZMAN DESTEĞI ALINMADIĞINDA RAPORLARIN HATALI VEYA EKSIK HAZIRLANDIĞINI, ZAMANINDA VERILEMEDIĞINI GÖSTERMEKTEDIR.
 12. 12. 8. PROJE NIHAYETLENDIRILMESI. HIBE VEREN KURUMLARIN, EN HASSAS OLDUKLARI VE ÇOĞU ZAMAN KAYNAK KULLANAN FIRMALARIN CIDDI KAYIPLARA UĞRADIKLARI AN, PROJENIN KAPATILMASI, YANI SONLANDIRILMASIDIR. İSTER TAMAMLANMIŞ, ISTER YARIM KALMIŞ OLSUN, HAK EDIŞLERIN TAM HESAPLANMASI, HANGI IŞLERIN NASIL DEĞERLENDIRILECEĞI GIBI HAYATI MEVZULAR, YILLARDIR AYNI ZAMANDA ENERJI VE INŞAAT SEKTÖRLERINDEN MILYARLARCA DOLARLIK PROJE YÖNETMIŞ TECRÜBELI EKIBIMIZ TARAFINDAN KURUŞU KURUŞUNA ZAMANINDA HESAPLANIR, VE EN UFAK BIR MADDI ZARARA UĞRAMADAN DESTEK FINANSMANI KULLANMANIZI SAĞLARIZ.
 13. 13. HEPSI TEK VE BÜTÜN BİR HIZMET PAKETİDİR. GEOS MÜHENDISLIK VE MÜŞAVIRLIK ILE ÇALIŞTIĞINIZDA BU HIZMETLERI BIR BÜTÜN OLARAK VE TAM ALIRSINIZ.
 14. 14. ÜCRETLENDIRME: GEOS, SIZDEN AYRICA BIR ÜCRET TALEP ETMEZ, BAŞVURU AŞAMASINDA SADECE MASRAFLARI ALIR, SADECE ELDE EDILEN KAYNAĞIN ANLAŞMA ILE BELIRLENEN BIR ORANINI (STANDART %10) KENDI DANIŞMANLIK ÜCRETI AVANS VE HAKDEŞILERIN ÖDENMELERINE PARALEL OLARAK MÜŞTERILERINDEN, KENDILERINE HIÇ MADDI BIR YÜK GETIRMEDEN TAHSIL EDER. EĞER HİBE BELİRLENEN SÜRE İÇİNDE ÇIKMAZ İSE, GEOS ALDIĞI ÜCRETLERİ İADE EDER.
 15. 15. AYRICA, GEREK VERGI AVANTAJI GEREKSE KAPASITE VE MALI ZORUNLULUKLAR SEBEBI ILE, AR-GE HIZMETLERININ %40-65LIK KISMINI, YINE ARGE FATURASI KARŞILIĞI DEĞERLI MÜŞTERILERINE HIZMET OLARAK SUNAR. BU, FIRMANIN KURUMLAR VERGISINDEN KORUNMASINI SAĞLARKEN, KENDI BILANÇOLARININ ARTI VERMESINI SAĞLAYACAKTIR. GEOS, BU ZENGIN VE UZUN SOLUKLU HIZMET PAKETINI, SIZI VE EMEĞINIZLE, DIŞINIZLE TIRNAĞINIZLA KURUP BÜYÜTTÜĞÜNÜZ ŞIRKETINIZI, NEREDE ISE SIZIN KADAR SAHIPLENEREK GERÇEKLEŞTIRIR.
 16. 16. BU HIZMETIN BEDELI HESAPLANAMAZ, BUNUN YERINE, AYNEN ARGE AŞAMASINDA OLDUĞU GIBI, ÜRÜN, MAL VE/VEYA HIZMET PIYASAYA ÇIKTIKTAN SONRA DA YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDER. BUNU DA, ÜRÜN BAZLI OLARAK IŞ ORTAKLIĞI ILE SAĞLAMAKTADIR. YANI MALZEME TEDARIKINDEN IMALATA, PAZARLAMADAN, SATIŞ SONRASI HIZMETLERE KADAR YANINIZDA TAM KUVVET, HEP DESTEK DURMAYA DEVAM EDER. BU MODELIN EŞI BENZERI PIYASADA YOKTUR, TÜRKIYE’DE ILK VE TEK BIZ UYGULUYORUZ,
 17. 17. ÖDEME PLANI: GEOS, HIBE ALANIANA KADAR SIZDEN BIR ÜCRET TALEP ETMEZ, SADECE YAZIM, KIRTASIYE, HARÇLAR, BAŞVURU GIBI IŞLER IÇIN GEREKLI OLAN CÜZI BEDELLERI TALEP EDER. VE HER BIR PROJEYI, SANGI HAYATININ EN BÜYÜK VE ÖNEMLI PROJESIYMIŞ GIBI TAKIP EDER VE UYGULAR. ÇÜNKÜ GEOS, HER BİR PROJE İÇİN UZMAN BİR MÜHENDİSİ PROJE YÖNETİCİSİ OLARAK ATAR, SİZİN TÜM İŞLEMLERİNİZİ BU UZMAN MÜHENDİS TAKİP EDER. EĞER HİBE BELİRLENEN SÜRE İÇİNDE ÇIKMAZ İSE, GEOS ALDIĞI ÜCRETLERİ İADE EDER. BU, IŞTE GEOS FARKIDIR.
 18. 18. VAZKİT AYIRIP SABIRLA DİNLEDİĞİNİİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. GEOS Müh. ve Müş. AdIna Dr. Saim Yiğit Bayrak
 19. 19. G E O S M Ü H E N D I S L I K V E M Ü Ş AV I R L I K K Ü Ç Ü K B A H Ç E S O K . 4 3 / 4 Ş İ Ş L İ İ S TA N B U L 2 1 2 2 9 1 7 5 4 2 BAYRAK@GEOS TD.COM GEOS. TD@GOOGLEMAI L .COM D R . S A I M Y I Ğ I T B AY R A K 5 3 2 3 0 7 8 0 54 MIM.REST. DEVRAN KI ZMAZ 5 4 2 3 0 2 9 2 9 4 Y Ü K . M Ü H . M . K A M I S A K B A Ş 5 3 2 6 1 2 2 6 6 9

×