Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
«МОТАНКА» –
УКРАЇНСЬКА
НАРОДНА
ІГРАШКА

Авторська лялька Т.Білокрилець
«МОТАНКА»
Вузликова лялька зроблена
з тканини. Назва походить від
українського слова «мотати».
Перші мотанки не мали рук,
...
Лялька-мотанка є прадавнім оберегом. Їй вже майже
5000 років, вона з’явилася з тих пір, як почали вирощувати
льон. Секрети...
ГОЛОВА НАЗИВАЄТЬСЯ «ЛЯЛЬКОЮ»

Обличчя як такого у
традиційної ляльки-оберегу
немає. Ляльку остерігалися
пов’язувати з конк...
Для виготовлення ляльки-мотанки
використовують тільки натуральні матеріали: бавовну,
льон, вовну, дерево, бісер, збір трав...
ЛЯЛЬКА - НЕМОВЛЯ

При народженні дитини українці виготовляли
ляльку-немовляти. Лялька - закрутка виконана
у вигляді немовл...
БАБА - БЕРЕГИНЯ
Баба-берегиня
допомагала оберігати
достаток сім'ї. У середину
ляльки вкладали монети,
зерно, вовну для
збе...
ЛЯЛЬКА - НАРЕЧЕНА
Лялька-наречена
захищала дівчат від
пристріту (переляку) і
підтримувала їх. Цю
ляльку багато одягали і
п...
МОТАНКА - МАТУСЯ
Мотанка - матуся – одна
з найдобріших і
найулюбленіших
майстринями ляльок.
Вона символізує головне
призна...
МОТАНКА - ОБРЯДОВА
Це ляльки до свят: Великодня
голубка (вона червоного кольору),
Вербниця (до Вербної неділі), на
Івана К...
ЦІКАВО ЗНАТИ








Найважливіші деталі ляльки-оберегу, дотепер
виготовляються без застосування голки.
Раніше в Украї...
АВТОРСЬКІ МОТАНКИ В СУЧАСНОМУ СТИЛІ
ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ НА:
http://e-korali.com/articles/oberegy
 http://ucfamilymagazine.com
 http://sumno.com/article/narodn...
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

презентація мотанка

7.659 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

презентація мотанка

 1. 1. «МОТАНКА» – УКРАЇНСЬКА НАРОДНА ІГРАШКА Авторська лялька Т.Білокрилець
 2. 2. «МОТАНКА» Вузликова лялька зроблена з тканини. Назва походить від українського слова «мотати». Перші мотанки не мали рук, ніг і тулуба. Виразною була лише голова. Обличчя «пусте» або з хрестом, вишитим різнокольоровими нитками. Авторська лялька “Літо” О. Мальцева
 3. 3. Лялька-мотанка є прадавнім оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з’явилася з тих пір, як почали вирощувати льон. Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Обов'язкова умова - іграшка повинна бути хрестоподібної форми, щоб не нагадувати собою реальної людини..
 4. 4. ГОЛОВА НАЗИВАЄТЬСЯ «ЛЯЛЬКОЮ» Обличчя як такого у традиційної ляльки-оберегу немає. Ляльку остерігалися пов’язувати з конкретною людино, якщо це не диктувалося спеціальними магічними обрядами, бо вважалося, якщо ляльці зробити обличчя, а особливо очі, в них може влетіти дух живої істоти. Хрест на обличчі має символічне значення, адже це знак сонця, знак духовного єднання неба та землі, чоловічого та жіночого начала. Тому такі ляльки є оберегами для сім’ї, вони сприяють гармонії в родині, порозумінню між чоловіком та жінкою.
 5. 5. Для виготовлення ляльки-мотанки використовують тільки натуральні матеріали: бавовну, льон, вовну, дерево, бісер, збір трав тощо. Спосіб простий - перекручування й перев'язування тканини. Прикрашали мотанку народними орнаментами та вишивкою.
 6. 6. ЛЯЛЬКА - НЕМОВЛЯ При народженні дитини українці виготовляли ляльку-немовляти. Лялька - закрутка виконана у вигляді немовляти в пелюшках. Її укладали в ліжечко поряд з дитиною для охорони її сну та здоров'я.
 7. 7. БАБА - БЕРЕГИНЯ Баба-берегиня допомагала оберігати достаток сім'ї. У середину ляльки вкладали монети, зерно, вовну для збереження домашнього тепла, отримання хорошої вовни овець та грошового достатку.
 8. 8. ЛЯЛЬКА - НАРЕЧЕНА Лялька-наречена захищала дівчат від пристріту (переляку) і підтримувала їх. Цю ляльку багато одягали і прикрашали, так як вона символізувала придане нареченої і привертала багатого нареченого. 
 9. 9. МОТАНКА - МАТУСЯ Мотанка - матуся – одна з найдобріших і найулюбленіших майстринями ляльок. Вона символізує головне призначення жінки - дати життя новій людині, піклуватися, захищати та оберігати малюка все своє життя.
 10. 10. МОТАНКА - ОБРЯДОВА Це ляльки до свят: Великодня голубка (вона червоного кольору), Вербниця (до Вербної неділі), на Івана Купала (лялька на один день, можна загадувати бажання й разом з віночками пускати в річку); весільні ляльки наречений і наречена, з'єднані разом; помічниця по господарству - лялька з багатьма ручками, до яких прив'язано багато стрічок.
 11. 11. ЦІКАВО ЗНАТИ     Найважливіші деталі ляльки-оберегу, дотепер виготовляються без застосування голки. Раніше в Україні ляльку-мотанку робили і для того, щоб викликати або припинити дощ, змінити погоду, залагодити сварку в родині, забезпечити добру подружню пару дівчині чи хлопцеві. Серед українських традиційних ляльок унікальним особливим явищем є ляльки Київщини, Полтавщини і Черкащини. У серпні цього року пройшов фестиваль “Лялькова Україна” у Львові, який зібрав більше 60 відомих майстрів ляльки- мотанки.
 12. 12. АВТОРСЬКІ МОТАНКИ В СУЧАСНОМУ СТИЛІ
 13. 13. ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ НА: http://e-korali.com/articles/oberegy  http://ucfamilymagazine.com  http://sumno.com/article/narodna-lyalkamotanka-oberig-nashyh-dush/  http://www.google.com.ua  Успіхів Вам!

×