Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Валютний курс у системі 
міжнародних 
кредитнорозрахункових та 
валютних операцій
Валютний курс – це ціна грошової одиниці 
однієї країни, виражена у грошових одиницях 
іншої країни.
Валютне котирування – фіксування курсу 
національної грошової одиниці стосовно іноземних 
грошових одиниць.
Повне котирування передбачає встановлення 
курсу покупця (сторона bid) і продавця (сторона 
offer (ask)). 
Bid — це курс к...
На ринку завжди є два типи учасників — маркет- 
мейкери (market-maker) і маркет-тейкери 
(market-taker), або, як їх ще наз...
При котируванні валютних курсів 
розрізняють: 
 валюту котирування – та іноземна валюта, курс якої 
визначають; 
 базу к...
Валютний курс слугує основою для 
реалізації операцій з купівлі-продажу 
валюти.
Паритет купівельної спроможності (РРР) - 
співвідношення купівельної спроможності окремих валют до 
певної групи товарів т...
У спрощеному вигляді паритет купівельної 
спроможності можна відобразити формулою: 
Цв = Кп * Цз 
Цв – ціна за одиницю пев...
Залежно від номенклатури товарів, які 
беруть для розрахунку, РРР може бути: 
Частковим 
(за обмеженим 
переліком товарів ...
Загальний РРР можна розрахувати 
індексним методом : 
де Ippp – індекс паритету купівельної 
спроможності 
Iф – індекс фіз...
Валютний курс є одним із елементів кількісної теорії грошей, яка 
встановлює пряму залежність між грошовою масою і цінами....
У міжнародній практиці використовують 
такі сучасні режими валютних курсів: 
 Фіксовані 
 Плаваючі 
 Змішані
Фіксований валютний курс - це 
встановлені урядом постійні 
фіксовані пропорції обміну 
національної валюти на іноземну та...
Крос-курс (cross-rates) — це курс обміну 
між двома валютами, за винятком долара 
США.
До числа найбільш активних міжнародних ринків 
конверсійних операцій щодо крос-курсів належать: 
 фунт стерлінгів до япон...
Існують три способи розрахунку крос-курсів з 
урахуванням того, чи є котирування валют до 
долара прямим чи непрямим: 
дв...
Валютна позиція банку (VP) — показник, що характеризує 
валютний ризик банку; співвідношення (різниця) між сумою 
активів ...
Дякую за увагу!!!
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Тема 1

1.531 Aufrufe

Veröffentlicht am

1

Veröffentlicht in: Kleinunternehmen & Unternehmertum
 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Тема 1

 1. 1. Валютний курс у системі міжнародних кредитнорозрахункових та валютних операцій
 2. 2. Валютний курс – це ціна грошової одиниці однієї країни, виражена у грошових одиницях іншої країни.
 3. 3. Валютне котирування – фіксування курсу національної грошової одиниці стосовно іноземних грошових одиниць.
 4. 4. Повне котирування передбачає встановлення курсу покупця (сторона bid) і продавця (сторона offer (ask)). Bid — це курс купівлі базової валюти (курс продажу валюти котирування) маркет- мейкером. Offer (ask ) — це курс продажу базової валюти (курс купівлі валюти котирування) маркет-мейкером (тип учасника ринку).
 5. 5. На ринку завжди є два типи учасників — маркет- мейкери (market-maker) і маркет-тейкери (market-taker), або, як їх ще називають, маркет- юзери (market-user). Маркет-тейкер – пасивний учасник ринку, що запитує котирування і слабо впливає на ситуацію на ринку, його діяльність залежить від маркер- мейкера. Проте якщо у маркет-тейкерів великі капітали, то маркет-мейкери коректують свої котирування. Маркет- тейкер завжди перебуває в більш невигідному становищі порівняно з маркет-мейкером: він завжди купує базову валюту дорожче, а продає її дешевше. Маркет-мейкер – активний учасник ринку, який зв’язує покупців, виставляє курси валют і диктує свої умови.
 6. 6. При котируванні валютних курсів розрізняють:  валюту котирування – та іноземна валюта, курс якої визначають;  базу котирування – валюта, з якою порівнюють дану грошову одиницю. 1 USD = 106,53 IPY USD/IPY = 106,53 1 EUR = 0,9567 USD EUR/USD = 0,9567 Ліва частина котирування – це базова валюта (USD, EUR) Права частина котирування – це валюта котирування (IPY, USD).
 7. 7. Валютний курс слугує основою для реалізації операцій з купівлі-продажу валюти.
 8. 8. Паритет купівельної спроможності (РРР) - співвідношення купівельної спроможності окремих валют до певної групи товарів та послуг у двох країнах. РРР – це співвідношення купівельної сили валют. Pj – рівень за відповідний період; а, b – країни що порівнюються.
 9. 9. У спрощеному вигляді паритет купівельної спроможності можна відобразити формулою: Цв = Кп * Цз Цв – ціна за одиницю певного товару на внутрішньому ринку; Кп – поточний валютний курс грошових одиниць двох країн, товари яких порівнюються; Цз – ціна за одиницю того самого товару на зовнішньому ринку.
 10. 10. Залежно від номенклатури товарів, які беруть для розрахунку, РРР може бути: Частковим (за обмеженим переліком товарів або товарних груп) Загальним (за валовим національним продуктом)
 11. 11. Загальний РРР можна розрахувати індексним методом : де Ippp – індекс паритету купівельної спроможності Iф – індекс фізичного обсягу ВВП та певний проміжок часу в країні а і в Іц – індекс цін в країні а і в
 12. 12. Валютний курс є одним із елементів кількісної теорії грошей, яка встановлює пряму залежність між грошовою масою і цінами. Ця залежність відображається рівнянням обміну, запропонованим І. Фішером у 1912 p. : MV=PQ P=MV/Q Де М –грошова маса; V – швидкість обігу грошей; P – рівень цін; Q – фізичний обсяг виробництва. залежність показника РРР від обсягів грошової маси в обігу, швидкості обігу грошей та обсягів виробництва:
 13. 13. У міжнародній практиці використовують такі сучасні режими валютних курсів:  Фіксовані  Плаваючі  Змішані
 14. 14. Фіксований валютний курс - це встановлені урядом постійні фіксовані пропорції обміну національної валюти на іноземну та навпаки Плаваючий валютний курс – формується на валютному ринку під впливом попиту і пропозиції , що, в свою чергу залежить від стану платіжного балансу країни Змішані режими валютних курсів запроваджуються з метою стимулювання або стримування певних видів чи напрямів зовнішньоекономічної діяльності чи фінансово-кредитної політики держави
 15. 15. Крос-курс (cross-rates) — це курс обміну між двома валютами, за винятком долара США.
 16. 16. До числа найбільш активних міжнародних ринків конверсійних операцій щодо крос-курсів належать:  фунт стерлінгів до японської єни GBP/JPY,  євро до японської єни EUR/JPY,  євро до швейцарського франка EUR/CHF. В Україні ринок крос-курсів представлено всього кількома валютами:  англійський фунт до української гривні GBP/UAH,  карбованець Росії до української гривні RUB/UAH,  євро до української гривні EUR/UAH.
 17. 17. Існують три способи розрахунку крос-курсів з урахуванням того, чи є котирування валют до долара прямим чи непрямим: два прямі котирування, пряме і непряме котирування, два зворотні котирування.
 18. 18. Валютна позиція банку (VP) — показник, що характеризує валютний ризик банку; співвідношення (різниця) між сумою активів та позабалансових вимог у певній іноземній валюті та сумою балансових і позабалансових зобов’язань у цій самій валюті. VP=Av - Lv Активи та позабалансові вимоги (Av) — це активи, які обліковуються на певний день у балансі, тобто є у розпорядженні банку на цей час, та активи, які банк одержить у майбутньому (купівля певної валюти за угодами форвард, ф’ючерс, опціон та майбутні надходження у валюті у вигляді доходу). Балансові та позабалансові зобов’язання (Lv) — це зобов’язання банку на певний день у балансі перед клієнтами та контрагентами та зобов’язання банку у майбутньому (продаж певної валюти за угодами форвард, ф’ючерс, опціон, майбутні збитки в певній валюті).
 19. 19. Дякую за увагу!!!

×