Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Stwórz z nami sieć miast poprzemysłowych

1.490 Aufrufe

Veröffentlicht am

Zaczynamy budować sieć samorządów, NGOsów i aktywistów na co dzień transformujących miasta przemysłowe i poprzemysłowe! Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

 • Login to see the comments

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Stwórz z nami sieć miast poprzemysłowych

 1. 1. Pracownia Miejska 2015 STWÓRZ Z NAMI SIEĆ MIAST POPRZEMYSŁOWYCH
 2. 2. „Badania pokazują, że niewykorzystane tereny poprzemysłowe występują w ponad trzech czwartych miast ponad 50-tysięcznych oraz w ponad połowie miast średniej wielkości” Domański 2000
 3. 3. Chcemy stworzyć silną sieć miast poprzemysłowych, dzięki której samorządy i organizacje pozarządowe będą mogły wymieniać się doświadczeniami, wspólnie testować nowe rozwiązania, pozyskiwać fundusze i lobbować na rzecz istotnich dla nich zmian. Jaki mamy cel?
 4. 4. Choć często przemysł w tych miastach już nie istnieje, to wciąż odgrywają one dużą rolę w swoich regionach. Zmagają się one jednocześnie z podobnymi wyzwaniami: ź szukanie nowej tożsamości – gospodarczej, przestrzennej, społecznej ź zmaganie się z kryzysem i następstwami deindustrializacji ź podejmowanie próby przedefiniowania Wyzwania te tworzą przestrzeń na testowanie śmiałych, innowacyjnych rozwiązań. Dlaczego miasta poprzemysłowe?
 5. 5. Do sieci mogą dołączyć: ź samorządy ź organizacje pozarządowe ź aktywiści i aktywistki Zapraszamy partnerów z całej Europy (nie tylko UE). Warunek to chęć dzielenia się doświadczeniami i budowania platformy współpracy z innymi miastami. Z kim chcemy budować sieć?
 6. 6. ź uczenie się od siebie, dzielenie pomysłami, ź poszukiwanie rozwiązań podobnych problemów ź eksperymentowanie ź poznawanie ludzi i zdobywanie nowych kontaktów ź prowadzenie badań ź realizowanie wspólnych działań i budowanie sieciowych projektów W jakim zakresie możemy współpracować?
 7. 7. Chcemy, aby ta sieć od samego początku powstawała we współpracy z Wami.
 8. 8. Jesienią 2015 inaugurujemy sieć podczas pierwszego spotkania w Koninie. W tej chwili powstaje grupa robocza, która ma za zadanie określić założenia i ramy funkcjonowania sieci oraz wybrać priorytetowe obszary działania. Jaki jest plan?
 9. 9. Znane Ci są realia miasta poprzemysłowego? Masz doświadczenia w procesie transformacji miast? Ciekawią Cię pomysły innych? Dołącz do nas! Zapraszamy zarówno przedstawicieli samorządów, organizacji i instytucji jak i indywidualne osoby, które zajmują się tematem transformacji miast poprzemysłowych.
 10. 10. Wyślij email z opisem Twoich dotychczasowych działań na adres m.kubecka [at] pracowniamiejska.pl Chcesz stać się członkiem grupy roboczej tworzącej sieć?
 11. 11. Wyślij email zatytułowany “śledzenie sieci” na adres m.kubecka [at] pracowniamiejska.pl Nie chcesz współtworzyć sieci, ale jesteś ciekawy/ciekawa, jak będziemy się rozwijać?
 12. 12. http://pracowniamiejska.pl/ W Pracowni Miejskiej wie(rzy)my, że miasta poprzemysłowe mogą się stać przyczółkiem innowacyjności, że to właśnie w tych miastach jest przestrzeń do projektowania i testowania nowych systemów walki z bezrobociem, wspierania przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju. Pracownia Miejska ma pomagać miastom poprzemysłowym iść właśnie w tym kierunku. Kilka słów o nas
 13. 13. „Może jeszcze jest szansa, żeby wymyślić taką drogę, która ominie pułapki, w jakie wpadły miasta na Zachodzie Europy.” Krzysztof Nawratek, 2011

×