Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Halkla ilişkiler projesi i̇nceleme

6.776 Aufrufe

Veröffentlicht am

Halkla İlişkiler

Veröffentlicht in: Soziale Medien
 • Dating for everyone is here: ♥♥♥ http://bit.ly/2F7hN3u ♥♥♥
     Antworten 
  Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
  Ihre Nachricht erscheint hier
 • Sex in your area is here: ♥♥♥ http://bit.ly/2F7hN3u ♥♥♥
     Antworten 
  Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
  Ihre Nachricht erscheint hier
 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Halkla ilişkiler projesi i̇nceleme

 1. 1. HALKLA İLİŞKİLER KAMPANYA ANALİZİ ONUR HAK TAHA ÖZTÜRK 142514022
 2. 2. FİRMANIN KURULUŞU • Adidas, dünyanın en büyük spor eşyası üreticilerinden birisidir. Adını kurucusu Adolf (Adi) Dassler'den almıştır. Adolf Dassler, 1920'lerde Nürnberg yakınlarındaki Herzogenaurach şehrin de daha sonra Puma AG'nın kurucusu olan ortağı ve abisi Rudolf Dassler ile ayakkabı üretmeye başlamıştır. 2005 yılında 3,1 milyar Euro'ya İngiliz rakibi Reebok'ı satın alır. 2006 yılı içinde NBA ile resmî forma ve aksesuar üretimi için anlaşma imzalar. • Şirketin ürettiği malzemelerde genelde, aynı renkte üç paralel çizgi kullanılır. Bu motif, şirket logolarında da vardır. Adidas parfüm ve kişisel bakım ürünleri Coty, Inc. tarafından lisanslı olarak üretilmektedir.
 3. 3. HALKLA İLİŞKİLER KAMPANYASI 1 DOLARA BİR ÇİFT AYAKKABI
 4. 4. PROJENİN AMACI • Adidas firmasını Bangladeş’te istenilen düzeyde ayakkabı satmamasından dolayı ‘1 Dolara 1 Çift Ayakkabı’ halkla ilişkiler kampanyasını uygulamıştır.
 5. 5. HEDEF KİTLE Çoğunlukla gençleri ve çocuklara hitap eden ayakkabı modelleri ile milyonlarca ayakkabı satılması hedefleniyor.
 6. 6. İLETİŞİM KANALI • Projenin duyurulması için Adidas’ın resmi Facebook sayfası gazete ve billboardlardan duyurulmuştur.
 7. 7. SİZCE KAMPANYA BAŞARILI MI? • Bence başarılı çünkü bu proje ile Bangladeş halkı ucuz ve kaliteli bir ayakkabıya sahip olmuştur. Firma açısında ise ismini duyurmuş ve rakip firmaların önüne geçip Bangladeş pazarını ele almıştır.

×