SlideShare ist ein Scribd-Unternehmen logo
1 von 4
Downloaden Sie, um offline zu lesen
Контрольно-узагальнюючий урок хімії, 9 клас
Тема: Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми «Розчини»
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми: «Розчини»; зв’ясувати рівень засвоєння
знань, умінь і навичок про процеси, що протікають у розчинах, рівень розуміння основних понять, умінь
використовувати їх на практиці.
Тип уроку: контроль й коригування знань, умінь і навичок.
Форма роботи: Письмова контрольна робота за варіантами.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Письмова контрольна робота.
Учитель розподіляє учнів за варіантами, нагадує їм зміст завдань, час виконання, правила
оформлення відповідей і систему оцінювання:
Завдання 1-10 – тестові, кожне завдання оцінюється по 0,5 бала, у сумі перші шість завдань – 5 балів;
Завдання 11-14 оцінюються по 1 балу, разом за тринадцять правильно виконаних завдань - 9 балів;
Завдання 15 пропонується виконувати учням, які претендують на оцінку 12 балів, оцінюється в 3 бали.
Таким чином, максимальна оцінка за правильно виконану роботу становить 12 балів.
Час виконання роботи – 40 хвилин.
ІІІ. Домашнє завдання
Повторити матеріал підручника про хімічні реакції.
Варіант № 1
1. Закінчіть речення: «Однофазна гомогенна система, яка складається з двох і більше
компонентів, — це ...»:
А) піна Б) емульсія В) суспензія Г) розчин
2. Вкажіть, до якої дисперсної системи належить желе:
А) гелі Б) золі В) емульсії Г) суспензії
3. Вкажіть прізвище вченого, який запропонував спосіб розрізнення колоїдного й істинного
розчинів:
А) Дж. Броун Б) Д. Менделєєв В) Т. Парацельс Г) Дж. Тіндаль
4. Вкажіть речовину, практично нерозчинну у воді:
А) алюміній нітрат Б) барій сульфат В) магній сульфат Г) цинк хлорид
5. Закінчіть речення:‖Розчин, у певному об’ємі якого міститься мало розчиненої речовини,
називають …»:
А) концентрованим Б) ненасиченим В) насиченим Г) розбавленим
6. Вкажіть, як змінюється розчинність кухонної солі при нагрівання розчину:
А) збільшується Б) зменшується В) спочатку збільшується, потім зменшується Г) спочатку
зменшується, а потім збільшується
7. Вкажіть речовину, яка належить до неелектролітів:
А) калій карбонат Б) натрій нітрат В) барій хлорид Г) карбон (ІV) оксид
8. Закінчить речення: «Лугами називають електроліти, при дисоціації яких у водному розчині не
утворюються жодні інші аніони, крім гідратованих…»:
А) йонів гідроксонію Б) гідроксид-йонів В) йонів Гідрогену Г) йонів металічного елементу
9. Вкажіть формулу полуки, яка утворює під час дисоціації йони Fe 3+:
А) Fe(NO3)3 Б) Fe(OH)3 В) Fe2O3 Г) Na3 (Fe (OH)6)
10. Вкажіть правильне твердження: «Ступінь електролітичної дисоціації електроліту в розчині за
певної температури залежить від…»:
А) агрегатного стану електроліту Б) концентрації речовини у розчині В) наявності каталізатора Г)
атмосферного тиску
11. Обчисліть і вкажіть масу сульфатної кислоти, що міститься у розчині масою 400г з масовою
часткою кислоти 0,6:
А) 667г Б) 240г В) 60г Г)24г
12. Вкажіть загальне число молекул розчиненої речовини, якщо ступінь дисоціації електроліту 25%, а
число молекул, які розпалися на йони, дорівнює 12:
А) 60 Б) 48 В) 25 Г) 16
13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному:
3Ag+ + PO43-→Ag3PO4
14. Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця:
А) Ba(NO3)2 + Al2(SO4)3 →
Б) CaCO3+ HCl→
15. Обчислити масу осаду, одержаного в результаті взаємодії розчину купрум (ІІ) хлориду масою 120 г з
масовою часткою сорлі 37,5% і надлишку розчину натрій гідроксиду.
Варіант № 2
1. Вкажіть одну з фундаментальних фізико-хімічних ознак дисперсної системи:
А) газуватість Б) гетерогенність В) твердість Г) розчинність
Вкажіть дисперсну систему, яка належить до емульсій:
А) суміш глини з водою Б ) цукровий сироп
В) косметичне молочко Г) мармелад
3. Вкажіть розміри частинок дисперснох фази у суспензіях:
А) ≥100нм Б) <100 нм В) = 1-100нм Г) <1нм
4. Вкажіть кількість молекул кристалізаційної води, що входить до складу мідного купоросу:
А) 4 Б) 5 В) 7 Г) 10
5. Закінчить речення: «Щоб зробити насичений розчин ненасиченим, треба …»:
А) додати розчинену речовину Б) додати розчинник В) випарити частину розчинника
Г) охолодити розчин
6. Вкажіть ознаку, за якою речовини класифікують на електроліти та нелектроліти:
А) температура плавлення Б) електропровідність розчинів В) електропровідність речовин
Г) густина розчинів
7. Вкажіть формулу аніона:
А) е- Б) Ca2+ В) СО2 Г) SO428. Вкажіть формулу електроліту:
А) C6H12O6 Б) C2H5OH В) NaNO3 Г) N2O3
9. Вкажіть правильне твердження: «Процес електролітичної дисоціації є …»:
А) рівноважним Б) екзотермічним В) оборотним Г) каталітичним
10. Вкажіть назву речовини, яка належить до сильних електролітів:
А) натрій сульфат Б) барій сульфат В) магній карбонат Г) цинк сульфат
11. Обчисліть і вкажіть масу води, яку треба взяти для приготування розчину масою 200г з масовою
часткою солі 5 %:
А) 10г Б) 100г В) 190г Г) 400г
12. Вкажіть число молекул, які розпались на йони з кожних 200 молекул розчиненої речовини, якщо
ступінь дисоціації електроліту 6%:
А) 6 Б) 12 В) 60 Г) 120
13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному:
2H++ S2-→H2S
14.Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця:
А) H2SO4+ Na2CO3→
Б) NaNO3+ K2SO4→
15. Який об’єм газу виділиться при взаємодії кальцій карбонату з 63 г 30% розчину хлоридної кислоти
Варіант № 3
1.Закінчіть речення: «Дисперсна система, в якій дисперсною фазою є газ, а дисперсійною —
рідина або тверда речовина, називається ...»
А) золем Б) гелем В) розчином Г) піною
2. Вкажіть, до якої дисперсної системи належить білок курячого яйця:
А) істинний розчин Б) колоїдний розчин В) емульсія Г) суспензія
3. Вкажіть з-поміж рідин колоїдний розчин:
А) молоко Б) кисіль В) столовий оцет Г) цукровий сироп
4. Закінчіть речення:‖Розчин, у якому дана речовина за певної температури більше не
розчиняється, називають …»:
А) концентрованим Б) ненасиченим В) насиченим Г) розбавленим
5. Вкажіть формулу речовини, розчинність якої збільшується з підвищенням тиску:
А) HNO 3 Б) CaCl 2 В) BaCl 2 Г) О 2
6. Вкажіть причину застосування води як розчинника:
А) наявність ковалентного полярного зв’язку Б) здатність утворювати водневі зв’язки В)
симетричність будови молекули води Г) неполярність молекули
7. Закінчить речення: «Кислотами називають електроліти, внаслідок дисоціації яких не
утворюються жодні інші катіони, крім гідратованих йанів…»:
А) кислотних залишків Б) гідроксильних груп В) Гідрогену Г) Оксигену
8. Вкажіть формулу катіона
А) NH 4 + Б) CrO 42- В) Na
Г) 1Р
9. Виберіть правильне твердження: «Ступінь електролітичної дисоціації – це відношення …»:
А) числа молекул, які розпалися на йони, до загального числа молекул розчиненої речовини
Б) числа молекул, які розпалися на йони, до числа молекул, які не дисоціювали
В) числа молекул у розчині до числа молекул, які дисоціювали
Г) числа молекул, які не дисоціювали, до числа молекул, які розпалися на йони
10. Вкажіть назву речовини, яка належить до слабких електролітів:
А) купрум (ІІ) сульфат Б) арґентум (І) хлорид В) хлоридна кислота Г) калій гідроксид
11. Обчисліть і вкажіть масу розчину, добутого розчиненням цукру масою 80г у воді об’ємом 320
мл:
А) 400г Б) 320г В) 240г Г) 112г
12. Вкажіть загальне число молекул розчиненої речовини, якщо ступінь дисоціації електроліту
0,35, а число молекул, які розпалися на йони, дорівнює 70:
А) 350 Б) 210 В) 200 Г) 105
13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному:
Zn2+ + 2OH-→Zn(OH)2
14. Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця:
А) FeCl2+ KOH→
Б) KNO3+ FeSO4→
15. Знайти масу води, яку можно отримити в результаті реакції нейтралізації 40 г 45% розчину калій
гідроксиду з ортофосфатною кислотою.
Варіант №4
Вкажіть розміри частинок дисперсної фази в істинних розчинах:
А) <1нм Б) = 1 -10 нм В) = 1-100нм Г) > 100 нм
2. Вкажіть, до якої дисперсійної системи належать золі:
А )істинні розчини Б )колоїдні системи В) йонні розчини Г) грубодисперсні системи
3. Вкажіть речовину, при розчиненні якої у воді утворюється суспензія:
А) крейда Б) цукор В ) сода Г) олія
4. Вкажіть пропущені слова: ―Розчин – це … … система, яка складається з двохі більше
компонентів»:
А) однофазна гомогенна Б) однофазна гетерогенна В) двофазна гомогенна Г) двофазна
гетерогенна
5. Вкажіть назву процесу взаємодії молекул води з частинками розчиненої речовини у розчині:
А) гідратація Б) гідрування В) гідрометрія Г) гідроочищення
6. Закінчіть речення: «Розчинність – це максимальна маса речовини, яка може за певних умов
(температури, тиску) розчинитися в …»:
А) розчиннику об’ємом 1 л Б) розчиннику масою 100г В) розчині масою 100г Г) розчині
об’ємом 1 л
7 . Вкажіть правильне твердження: ―Багатоосновні кислоти на відміну від одноосновних…»:
А) диссоціюють практично миттєво Б) ) дисоціюють дуже повільно В) дисоціюють ступінчато Г)
дисоціюють з утворенням катіонів двох видів
8. Вкажіть кількісну характеристику електролітичної дисоціації:
А) рН розчину Б) ступінь дисоціації В) масова частка речовини у розчині Г) молярна
концентрація речовини у розчині
9. Вкажіть формулу слабкого електроліта:
А) CaCO3 Б) Na2CO3 В) K2CO3 Г) NaHCO3
10. Вкажіть аніон, який міститься в розчині хлоридної кислоти:
А) ОН- Б) Н+ В) Н3О+ Г) Cl11. Обчисліть і вкажіть масу води, яку потрібно взяти для приготування розчину масою 150 г з
масовою часткою цинк хлориду 0,4:
А) 60г Б) 90г В) 210г Г) 375г
12. Вкажіть число молекул, які розпалися на йони з кожних 300 молекул розчиненої речовини, якщо
ступінь дисоціації електроліту 8%:
А) 8 Б) 24 В) 80 Г) 240
13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному:
H++ OH-→H2O
14. Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця:
А) AgNO3+NaCl→
Б) CaCO3+ HNO3→
15. Знайти масу осаду в реакції взаємодії 36 г 25% розчину натрій сульфату з барій гідроксидом.
9 кл. хімія

Weitere ähnliche Inhalte

Was ist angesagt?

практичне 2
практичне 2практичне 2
практичне 2shulga_sa
 
розробка уроків з теми
розробка  уроків з темирозробка  уроків з теми
розробка уроків з темиoksanachernish
 
ТЕМА 2
ТЕМА 2ТЕМА 2
ТЕМА 2reva_lp
 
Презентація:Кислоти
Презентація:КислотиПрезентація:Кислоти
Презентація:Кислотиsveta7940
 
5. швидкість хімічної реакції
5. швидкість хімічної реакції5. швидкість хімічної реакції
5. швидкість хімічної реакціїoksanachernish
 
Презентація_Швидкість хімічних реакцій
Презентація_Швидкість хімічних реакційПрезентація_Швидкість хімічних реакцій
Презентація_Швидкість хімічних реакційVira Ivaskiv
 
хімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 класхімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 класtatyana6221310
 
хімічні рівняння
хімічні рівнянняхімічні рівняння
хімічні рівнянняanakaolesya
 
ТЕМА 1
ТЕМА 1ТЕМА 1
ТЕМА 1reva_lp
 
контрольна робота з хімії 9 клас
контрольна робота з хімії 9 класконтрольна робота з хімії 9 клас
контрольна робота з хімії 9 класtetyanadmitrieva
 
практичне 1
практичне 1практичне 1
практичне 1shulga_sa
 
контрольна робота за і семестр
контрольна  робота  за  і  семестрконтрольна  робота  за  і  семестр
контрольна робота за і семестрoksanachernish
 
лекція 11
лекція 11лекція 11
лекція 11cit-cit
 
примеси кино
примеси кинопримеси кино
примеси киноamjad1977a
 

Was ist angesagt? (18)

практичне 2
практичне 2практичне 2
практичне 2
 
розробка уроків з теми
розробка  уроків з темирозробка  уроків з теми
розробка уроків з теми
 
Хімія 2010
Хімія 2010Хімія 2010
Хімія 2010
 
ТЕМА 2
ТЕМА 2ТЕМА 2
ТЕМА 2
 
Презентація:Кислоти
Презентація:КислотиПрезентація:Кислоти
Презентація:Кислоти
 
5. швидкість хімічної реакції
5. швидкість хімічної реакції5. швидкість хімічної реакції
5. швидкість хімічної реакції
 
Презентація_Швидкість хімічних реакцій
Презентація_Швидкість хімічних реакційПрезентація_Швидкість хімічних реакцій
Презентація_Швидкість хімічних реакцій
 
хімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 класхімічні рівняння 7 клас
хімічні рівняння 7 клас
 
хімічні рівняння
хімічні рівнянняхімічні рівняння
хімічні рівняння
 
Крок 1 спец. "Фармація" Буклети 2005-2014р. - книжкою, 224ст., ф.А5
Крок 1 спец. "Фармація" Буклети 2005-2014р. - книжкою, 224ст., ф.А5 Крок 1 спец. "Фармація" Буклети 2005-2014р. - книжкою, 224ст., ф.А5
Крок 1 спец. "Фармація" Буклети 2005-2014р. - книжкою, 224ст., ф.А5
 
ТЕМА 1
ТЕМА 1ТЕМА 1
ТЕМА 1
 
Крок 1 Фарміця буклет 2016
Крок 1 Фарміця буклет 2016Крок 1 Фарміця буклет 2016
Крок 1 Фарміця буклет 2016
 
контрольна робота з хімії 9 клас
контрольна робота з хімії 9 класконтрольна робота з хімії 9 клас
контрольна робота з хімії 9 клас
 
практичне 1
практичне 1практичне 1
практичне 1
 
9 клас
9 клас9 клас
9 клас
 
контрольна робота за і семестр
контрольна  робота  за  і  семестрконтрольна  робота  за  і  семестр
контрольна робота за і семестр
 
лекція 11
лекція 11лекція 11
лекція 11
 
примеси кино
примеси кинопримеси кино
примеси кино
 

Ähnlich wie 9 кл. хімія

"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ..."Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...labinskiir-33
 
Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.
Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.
Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.sveta7940
 
рекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботи
рекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботирекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботи
рекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботиОксана Сырцова
 
1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt
1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt
1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.pptssuser512b88
 
Завдання пробного ЗНО 2021 з хімії
Завдання пробного ЗНО 2021 з хіміїЗавдання пробного ЗНО 2021 з хімії
Завдання пробного ЗНО 2021 з хіміїErudytNet
 
Реакції обміну між розчинами електролітів
 Реакції обміну між розчинами електролітів Реакції обміну між розчинами електролітів
Реакції обміну між розчинами електролітівNadiia Petryshak
 
9 клас спирти
9 клас спирти9 клас спирти
9 клас спиртиmarina1112
 

Ähnlich wie 9 кл. хімія (20)

11 клас
11 клас11 клас
11 клас
 
Тест з хімії
Тест з хіміїТест з хімії
Тест з хімії
 
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ..."Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
"Фізико-хімічна сутність процесу розчинення. Теплові явища, що супроводжують ...
 
1
11
1
 
Хімія 2010
Хімія 2010Хімія 2010
Хімія 2010
 
5 tren nh_kh_m_ya_10
5 tren nh_kh_m_ya_105 tren nh_kh_m_ya_10
5 tren nh_kh_m_ya_10
 
Хімія 2009
Хімія 2009Хімія 2009
Хімія 2009
 
Хімія 2010
Хімія 2010Хімія 2010
Хімія 2010
 
Хімія 2009
Хімія 2009Хімія 2009
Хімія 2009
 
Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.
Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.
Кількісний склад розчину. Масова частка речовини в розчині.
 
классы нс
классы нсклассы нс
классы нс
 
рекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботи
рекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботирекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботи
рекомендації учням щодо організації самоосвітньої роботи
 
8
88
8
 
8 клас
8 клас8 клас
8 клас
 
29 _11_
29  _11_29  _11_
29 _11_
 
7
77
7
 
1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt
1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt
1664289572481_розчини_концентраціїї+властивості.ppt
 
Завдання пробного ЗНО 2021 з хімії
Завдання пробного ЗНО 2021 з хіміїЗавдання пробного ЗНО 2021 з хімії
Завдання пробного ЗНО 2021 з хімії
 
Реакції обміну між розчинами електролітів
 Реакції обміну між розчинами електролітів Реакції обміну між розчинами електролітів
Реакції обміну між розчинами електролітів
 
9 клас спирти
9 клас спирти9 клас спирти
9 клас спирти
 

Mehr von Olena Kuzmenko

учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменкоучительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменкоOlena Kuzmenko
 
план вивчення теми людина частина всесвіту
план вивчення теми людина   частина всесвітуплан вивчення теми людина   частина всесвіту
план вивчення теми людина частина всесвітуOlena Kuzmenko
 
план вивчення теми людина частина всесвіту
план вивчення теми людина   частина всесвітуплан вивчення теми людина   частина всесвіту
план вивчення теми людина частина всесвітуOlena Kuzmenko
 
критерії оцінювання презентації
критерії оцінювання презентаціїкритерії оцінювання презентації
критерії оцінювання презентаціїOlena Kuzmenko
 
учнівська презентація до навчального проекту людинга частина всесвіту.
учнівська презентація до навчального проекту людинга   частина всесвіту.учнівська презентація до навчального проекту людинга   частина всесвіту.
учнівська презентація до навчального проекту людинга частина всесвіту.Olena Kuzmenko
 
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменкоучительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменкоOlena Kuzmenko
 
учительська презентація до проекту. кузьменко
учительська презентація до проекту. кузьменкоучительська презентація до проекту. кузьменко
учительська презентація до проекту. кузьменкоOlena Kuzmenko
 

Mehr von Olena Kuzmenko (7)

учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменкоучительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
 
план вивчення теми людина частина всесвіту
план вивчення теми людина   частина всесвітуплан вивчення теми людина   частина всесвіту
план вивчення теми людина частина всесвіту
 
план вивчення теми людина частина всесвіту
план вивчення теми людина   частина всесвітуплан вивчення теми людина   частина всесвіту
план вивчення теми людина частина всесвіту
 
критерії оцінювання презентації
критерії оцінювання презентаціїкритерії оцінювання презентації
критерії оцінювання презентації
 
учнівська презентація до навчального проекту людинга частина всесвіту.
учнівська презентація до навчального проекту людинга   частина всесвіту.учнівська презентація до навчального проекту людинга   частина всесвіту.
учнівська презентація до навчального проекту людинга частина всесвіту.
 
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменкоучительська презентація до проекту  людина   частина всесвіту. кузьменко
учительська презентація до проекту людина частина всесвіту. кузьменко
 
учительська презентація до проекту. кузьменко
учительська презентація до проекту. кузьменкоучительська презентація до проекту. кузьменко
учительська презентація до проекту. кузьменко
 

9 кл. хімія

  • 1. Контрольно-узагальнюючий урок хімії, 9 клас Тема: Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми «Розчини» Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми: «Розчини»; зв’ясувати рівень засвоєння знань, умінь і навичок про процеси, що протікають у розчинах, рівень розуміння основних понять, умінь використовувати їх на практиці. Тип уроку: контроль й коригування знань, умінь і навичок. Форма роботи: Письмова контрольна робота за варіантами. Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності. Хід уроку І. Організація класу. ІІ. Письмова контрольна робота. Учитель розподіляє учнів за варіантами, нагадує їм зміст завдань, час виконання, правила оформлення відповідей і систему оцінювання: Завдання 1-10 – тестові, кожне завдання оцінюється по 0,5 бала, у сумі перші шість завдань – 5 балів; Завдання 11-14 оцінюються по 1 балу, разом за тринадцять правильно виконаних завдань - 9 балів; Завдання 15 пропонується виконувати учням, які претендують на оцінку 12 балів, оцінюється в 3 бали. Таким чином, максимальна оцінка за правильно виконану роботу становить 12 балів. Час виконання роботи – 40 хвилин. ІІІ. Домашнє завдання Повторити матеріал підручника про хімічні реакції. Варіант № 1 1. Закінчіть речення: «Однофазна гомогенна система, яка складається з двох і більше компонентів, — це ...»: А) піна Б) емульсія В) суспензія Г) розчин 2. Вкажіть, до якої дисперсної системи належить желе: А) гелі Б) золі В) емульсії Г) суспензії 3. Вкажіть прізвище вченого, який запропонував спосіб розрізнення колоїдного й істинного розчинів: А) Дж. Броун Б) Д. Менделєєв В) Т. Парацельс Г) Дж. Тіндаль 4. Вкажіть речовину, практично нерозчинну у воді: А) алюміній нітрат Б) барій сульфат В) магній сульфат Г) цинк хлорид 5. Закінчіть речення:‖Розчин, у певному об’ємі якого міститься мало розчиненої речовини, називають …»: А) концентрованим Б) ненасиченим В) насиченим Г) розбавленим 6. Вкажіть, як змінюється розчинність кухонної солі при нагрівання розчину: А) збільшується Б) зменшується В) спочатку збільшується, потім зменшується Г) спочатку зменшується, а потім збільшується 7. Вкажіть речовину, яка належить до неелектролітів: А) калій карбонат Б) натрій нітрат В) барій хлорид Г) карбон (ІV) оксид 8. Закінчить речення: «Лугами називають електроліти, при дисоціації яких у водному розчині не утворюються жодні інші аніони, крім гідратованих…»: А) йонів гідроксонію Б) гідроксид-йонів В) йонів Гідрогену Г) йонів металічного елементу 9. Вкажіть формулу полуки, яка утворює під час дисоціації йони Fe 3+: А) Fe(NO3)3 Б) Fe(OH)3 В) Fe2O3 Г) Na3 (Fe (OH)6) 10. Вкажіть правильне твердження: «Ступінь електролітичної дисоціації електроліту в розчині за певної температури залежить від…»: А) агрегатного стану електроліту Б) концентрації речовини у розчині В) наявності каталізатора Г) атмосферного тиску 11. Обчисліть і вкажіть масу сульфатної кислоти, що міститься у розчині масою 400г з масовою часткою кислоти 0,6: А) 667г Б) 240г В) 60г Г)24г 12. Вкажіть загальне число молекул розчиненої речовини, якщо ступінь дисоціації електроліту 25%, а число молекул, які розпалися на йони, дорівнює 12: А) 60 Б) 48 В) 25 Г) 16 13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному: 3Ag+ + PO43-→Ag3PO4 14. Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця: А) Ba(NO3)2 + Al2(SO4)3 → Б) CaCO3+ HCl→
  • 2. 15. Обчислити масу осаду, одержаного в результаті взаємодії розчину купрум (ІІ) хлориду масою 120 г з масовою часткою сорлі 37,5% і надлишку розчину натрій гідроксиду. Варіант № 2 1. Вкажіть одну з фундаментальних фізико-хімічних ознак дисперсної системи: А) газуватість Б) гетерогенність В) твердість Г) розчинність Вкажіть дисперсну систему, яка належить до емульсій: А) суміш глини з водою Б ) цукровий сироп В) косметичне молочко Г) мармелад 3. Вкажіть розміри частинок дисперснох фази у суспензіях: А) ≥100нм Б) <100 нм В) = 1-100нм Г) <1нм 4. Вкажіть кількість молекул кристалізаційної води, що входить до складу мідного купоросу: А) 4 Б) 5 В) 7 Г) 10 5. Закінчить речення: «Щоб зробити насичений розчин ненасиченим, треба …»: А) додати розчинену речовину Б) додати розчинник В) випарити частину розчинника Г) охолодити розчин 6. Вкажіть ознаку, за якою речовини класифікують на електроліти та нелектроліти: А) температура плавлення Б) електропровідність розчинів В) електропровідність речовин Г) густина розчинів 7. Вкажіть формулу аніона: А) е- Б) Ca2+ В) СО2 Г) SO428. Вкажіть формулу електроліту: А) C6H12O6 Б) C2H5OH В) NaNO3 Г) N2O3 9. Вкажіть правильне твердження: «Процес електролітичної дисоціації є …»: А) рівноважним Б) екзотермічним В) оборотним Г) каталітичним 10. Вкажіть назву речовини, яка належить до сильних електролітів: А) натрій сульфат Б) барій сульфат В) магній карбонат Г) цинк сульфат 11. Обчисліть і вкажіть масу води, яку треба взяти для приготування розчину масою 200г з масовою часткою солі 5 %: А) 10г Б) 100г В) 190г Г) 400г 12. Вкажіть число молекул, які розпались на йони з кожних 200 молекул розчиненої речовини, якщо ступінь дисоціації електроліту 6%: А) 6 Б) 12 В) 60 Г) 120 13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному: 2H++ S2-→H2S 14.Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця: А) H2SO4+ Na2CO3→ Б) NaNO3+ K2SO4→ 15. Який об’єм газу виділиться при взаємодії кальцій карбонату з 63 г 30% розчину хлоридної кислоти Варіант № 3 1.Закінчіть речення: «Дисперсна система, в якій дисперсною фазою є газ, а дисперсійною — рідина або тверда речовина, називається ...» А) золем Б) гелем В) розчином Г) піною 2. Вкажіть, до якої дисперсної системи належить білок курячого яйця: А) істинний розчин Б) колоїдний розчин В) емульсія Г) суспензія 3. Вкажіть з-поміж рідин колоїдний розчин: А) молоко Б) кисіль В) столовий оцет Г) цукровий сироп 4. Закінчіть речення:‖Розчин, у якому дана речовина за певної температури більше не розчиняється, називають …»: А) концентрованим Б) ненасиченим В) насиченим Г) розбавленим 5. Вкажіть формулу речовини, розчинність якої збільшується з підвищенням тиску: А) HNO 3 Б) CaCl 2 В) BaCl 2 Г) О 2 6. Вкажіть причину застосування води як розчинника: А) наявність ковалентного полярного зв’язку Б) здатність утворювати водневі зв’язки В) симетричність будови молекули води Г) неполярність молекули 7. Закінчить речення: «Кислотами називають електроліти, внаслідок дисоціації яких не утворюються жодні інші катіони, крім гідратованих йанів…»: А) кислотних залишків Б) гідроксильних груп В) Гідрогену Г) Оксигену 8. Вкажіть формулу катіона А) NH 4 + Б) CrO 42- В) Na Г) 1Р 9. Виберіть правильне твердження: «Ступінь електролітичної дисоціації – це відношення …»:
  • 3. А) числа молекул, які розпалися на йони, до загального числа молекул розчиненої речовини Б) числа молекул, які розпалися на йони, до числа молекул, які не дисоціювали В) числа молекул у розчині до числа молекул, які дисоціювали Г) числа молекул, які не дисоціювали, до числа молекул, які розпалися на йони 10. Вкажіть назву речовини, яка належить до слабких електролітів: А) купрум (ІІ) сульфат Б) арґентум (І) хлорид В) хлоридна кислота Г) калій гідроксид 11. Обчисліть і вкажіть масу розчину, добутого розчиненням цукру масою 80г у воді об’ємом 320 мл: А) 400г Б) 320г В) 240г Г) 112г 12. Вкажіть загальне число молекул розчиненої речовини, якщо ступінь дисоціації електроліту 0,35, а число молекул, які розпалися на йони, дорівнює 70: А) 350 Б) 210 В) 200 Г) 105 13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному: Zn2+ + 2OH-→Zn(OH)2 14. Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця: А) FeCl2+ KOH→ Б) KNO3+ FeSO4→ 15. Знайти масу води, яку можно отримити в результаті реакції нейтралізації 40 г 45% розчину калій гідроксиду з ортофосфатною кислотою. Варіант №4 Вкажіть розміри частинок дисперсної фази в істинних розчинах: А) <1нм Б) = 1 -10 нм В) = 1-100нм Г) > 100 нм 2. Вкажіть, до якої дисперсійної системи належать золі: А )істинні розчини Б )колоїдні системи В) йонні розчини Г) грубодисперсні системи 3. Вкажіть речовину, при розчиненні якої у воді утворюється суспензія: А) крейда Б) цукор В ) сода Г) олія 4. Вкажіть пропущені слова: ―Розчин – це … … система, яка складається з двохі більше компонентів»: А) однофазна гомогенна Б) однофазна гетерогенна В) двофазна гомогенна Г) двофазна гетерогенна 5. Вкажіть назву процесу взаємодії молекул води з частинками розчиненої речовини у розчині: А) гідратація Б) гідрування В) гідрометрія Г) гідроочищення 6. Закінчіть речення: «Розчинність – це максимальна маса речовини, яка може за певних умов (температури, тиску) розчинитися в …»: А) розчиннику об’ємом 1 л Б) розчиннику масою 100г В) розчині масою 100г Г) розчині об’ємом 1 л 7 . Вкажіть правильне твердження: ―Багатоосновні кислоти на відміну від одноосновних…»: А) диссоціюють практично миттєво Б) ) дисоціюють дуже повільно В) дисоціюють ступінчато Г) дисоціюють з утворенням катіонів двох видів 8. Вкажіть кількісну характеристику електролітичної дисоціації: А) рН розчину Б) ступінь дисоціації В) масова частка речовини у розчині Г) молярна концентрація речовини у розчині 9. Вкажіть формулу слабкого електроліта: А) CaCO3 Б) Na2CO3 В) K2CO3 Г) NaHCO3 10. Вкажіть аніон, який міститься в розчині хлоридної кислоти: А) ОН- Б) Н+ В) Н3О+ Г) Cl11. Обчисліть і вкажіть масу води, яку потрібно взяти для приготування розчину масою 150 г з масовою часткою цинк хлориду 0,4: А) 60г Б) 90г В) 210г Г) 375г 12. Вкажіть число молекул, які розпалися на йони з кожних 300 молекул розчиненої речовини, якщо ступінь дисоціації електроліту 8%: А) 8 Б) 24 В) 80 Г) 240 13. Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому йонному: H++ OH-→H2O 14. Написати молекулярні, йонні реакції. Вкажіть, яка з них перебігає у розчині практично до кінця: А) AgNO3+NaCl→ Б) CaCO3+ HNO3→ 15. Знайти масу осаду в реакції взаємодії 36 г 25% розчину натрій сульфату з барій гідроксидом.