SlideShare a Scribd company logo
1 of 10
МIНICТЕРCТВО ОCВIТИ I НАУКИ УКРАЇНИ
ЗОЛОТОНICЬКА ЗАГАЛЬНООCВIТНЯ ШКОЛА I-III CТУПЕНIВ №6
Конcпект уроку з iнформатики
для 7 клаcу на тему:
«Вкладання файлів. Використання
адресної книги. Операції над папками та
листами»
Автори:
Заcенко Ю.В.
Животова О.М.
2
Золотоноша – 2016
2
3
Дата____________Клаc__________№ уроку_________
Тема уроку: вкладання файлів. Використання адресної книги. Операції
над папками та листами
Мета уроку: навчити вкладати файли у електронні листи, сформувати в
учнів навики роботи з адресною книгою, операціями над папками і листами;
розвивати в учнів логічне мислення, науковий світогляд на основі знань про
глобальну мережу Інтернет, навчально-пізнавальну компетентність; сприяти
вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати старанність.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет,
мультимедійний проектор, програмне забезпечення, навчальна презентація,
підручник, роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку.
Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного
настрою для проведення уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
(фронтальне опитування)
1. Які засоби ви використовуєте для зберігання поштових адрес і номерів
телефонів ваших знайомих?
2. Які операції можна виконувати над електронними листами?
3. Які папки створюються автоматично під час створення електронної по-
штової скриньки? Яке їх призначення?
4. Які засоби ви використовуєте для зберігання поштових адрес і номерів
телефоні ваших знайомих?
3
4
5. Які операції можна виконувати над електронними листами?
6. Які папки створюються автоматично під час створення електронної
пошти.
III. Вивчення нового матеріалу
Вкладання файлів
Під час звичайного листування ви можете вкласти до конверта, крім
аркуша з текстом листа, ще й вітальну листівку, фотографію. До
електронного листа, який ви плануєте відправити, також можна вкласти
файли різних типів. Це можуть бути малюнки, фотографії, тексти
літературних творів, презентації, якими вихочете поділитися з адресатом.
Для того, щоб вкласти файл до електронного листа потрібно під час
створення листа вибрати кнопку «Файл». У вікні «Відкриття файлу», можна
вибрати для вкладання до листа один або групу файлів.
Після вкладання файлів дані про них відображаються в області листа.
Адресна книга
Для зберігання поштових адрес, на які надсилають звичайні паперові
листи та вітальні листівки, використовують спеціальні записники. Під
час електронного листування також зручно зберігати адреси для листуван-
ня в спеціальному електронному записнику. Такий записник називають
адресною книгою.
Адресна книга призначена для зберігання контактів – даних про осіб,
з якими листується користувач: імен, адрес електронної пошти, додатко-
вих особистих даних адресатів.
Використовуючи адресну книгу, можна швидко вводити адреси
одержувачів під час створення електронних листів. Для цього потрібно в
заголовку електронного листа вибрати гіперпосилання Кому.
Щоб побачити список контактів вашої адресної книги без створення
нового листа, потрібно вибрати вкладку чи кнопку контакти або відповідну
команду в меню вікна поштової скриньки.
4
5
На сторінці адресної книги існує можливість додати дані про нові
контакти, відредагувати або видалити існуючі записи. Для додавання
контакту потрібно вибрати кнопку Додати контакт.
Введення адреси електронної пошти істотно спрощує використання
адресної книги.
Додавання записів до адресної книги Послідовність дій:
- Відкрийте адресну книгу натисканням на кнопку Адреси на
панелі інструментів або вибором команди меню Сервіс → Адреси ікнига;
- клацніть по кнопці Створити на панелі інструментів і
виберіть опцію Створити контакт;
- у діалоговому вікні Властивості введіть дані про адресата.
При цьому необхідно на вкладці ім'я зазначити ім'я, по батькові, прізвище
та адресу електронної пошти. Решту даних вводять за необхідності на
інших вкладках вікна.
- Після введення даних клацніть по кнопці ОК і поверніться до
вікна Адресна книга.
Списки розсилання
Контакти в адресній книзі можна об’єднати в групи для швидкої
підготовки листів однакового змісту групі адресатів. Групи контактів також
називають списками розсилання.
Для створення листа в поштовій службі FREEMAIL на адреси всіх
членів групи потрібно:
1. Вибрати ім’я потрібної групи в списку груп в адресній книзі.
2. Установити позначку прапорця, що розташований вище від списку
контактів. Як результат буде встановлено позначки прапорців поруч
з іменами всіх контактів групи.
3. Вибрати елемент керування, призначений для створення нового лис-
та.
Операції над папками та листами
5
6
Як ви вже знаєте, під час створення електронної поштової скриньки в
ній автоматично створюються папки вхідні, Чернетки, надіслані, спам і
видалені. Усі листи, які надходять, зберігаються у папці вхідні. Якщо у
папці листів багато, то таке зберігання може бути незручним, оскільки
складно знайти потрібний лист.
Для зручності зберігання листів можна створити додаткові папки. Для
створення папки потрібно:
- Виконати Файл => Папка => Створити.
- Увести ім'я нової папки в поле Ім'я папки у вікні Створення
папки (рис. 12).
- Вибрати розміщення нової папки в структурі папок
поштового клієнта.
- Вибрати кнопку ОК.
IV. Фізкультхвилинка
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження
V. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Робота з підручником
Рівень А – ст. 29 №2, №3
Рівень Б – ст. 26-27
1. Робота за комп’ютером.
1. Додайте до адресної книги в поштовій службі FREEMAIL дані
однокласника, якому вище не надсилали листів. Для цього:
1. Виберіть вкладку контакти в лівій частині вікна.
2. Виберіть кнопку Додати контакт.
3. Уведіть у відповідні поля прізвище та ім’я однокласника, адресу його
електронної поштової скриньки, номер мобільного телефону, дату
народження.
4. Виберіть кнопку Зберегти зміни.
6
7
2. Надішліть листа з темою Новий контакт однокласнику, дані якого
ви щойно внесли до адресної книги,вибравши адресу його електронної
поштової скриньки в адресній книзі. Для цього:
1. Виберіть гіперпосилання надіслати листа.
2. Виберіть гіперпосилання кому в заголовку листа.
3. Виберіть у вікні, що відкриється, рядок з даними однокласника.
4. Виберіть кнопку Додати контакт.
5. Уведіть тему листа Новий контакт і вміст листа –
привітання,повідомлення про додавання нового контакту до вашої адресної
книги та ваше прізвище.
6. Надішліть листа.
3. Створіть в адресній книзі группу контактів Однокласники. Для цього:
1. Виберіть вкладку контакти.
2. Виберіть гіперпосилання Редагувати групи.
3. Уведіть ім’я групи Однокласники нова група.
4. Виберіть кнопку створити.
4. Додайте до групи Однокласники дані кількох однокласників. Для цього:
1. Виберіть гіперпосилання всі контакти в лівій частині сторінки адресної
книги.
2. Установіть позначки прапорців у рядках контактів однокласників.
3. Відкрийте список Групи, вибравши його ім’я.
4. Установіть позначку прапорця поруч з іменем групи Однокласники.
5. Виберіть кнопку Зберегти.
5. Надішліть листа з темою Списки розсилання всім адресатам з групи
Однокласники. Для цього:
1. Виберіть ім’я групи Однокласники в лівій частині сторінки адрес-
ної книги.
2. Установіть позначку прапорця поруч з гіперпосиланням написати
обраним.
7
8
3. Виберіть гіперпосилання написати обраним.
4. Уведіть тему листа Списки розсилання, текст листа – привітання та ваше
прізвище.
5. Надішліть листа.
6. Створіть папку Урок у вашій електронній поштовій скриньці та
перенесіть до цієї папки листи, які ви отримали під час уроку. Для цього:
1. Виберіть гіперпосилання керування папками в лівій частині сторінки
поштової скриньки.
2. Уведіть ім’я папки Урок у поле нова папка.
3. Виберіть кнопку створити.
4. Виберіть ім’я папки вхідні на вкладці Пошта в лівій частині сторінки.
5. Установіть позначки прапорців у рядках листів, отриманих під час уроку.
6. Відкрийте список Перенести до, вибравши його ім’я.
7. Виберіть у списку ім’я папки.
8. Відновіть один зі щойно видалених листів, розмістивши його в папці
Урок. Для цього:
1. Виберіть ім’я папки видалені в лівій частині сторінки.
2. Установіть позначку прапорця в рядку одного зі щойно видалених листів.
3. Відкрийте список відновити, вибравши його ім’я.
4. Виберіть ім’я папки Урок.
9. Очистіть папку видалені. Для цього:
1. Виберітьім’я папки видалені.
2. Установіть позначку прапорця поруч з гіперпосиланням видалити
назавжди.
3. Виберіть гіперпосилання видалити назавжди.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Експрес-опитування.
1) Для чого призначена адресна книга?
2) Що таке списки розсилання?
8
9
3) Для чого створюються власні папки?
4) Коли потрапляє лист після видалення? Чи можна його відновити?
5) Як додати дані з адресної книги до листа, що створюється?
6) Як додати нові контакти до адресної книги?
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивний кросворд по темі
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Опрацювати п. 1.3, вправа 7 ст.29.
9
10
Список використаних джерел
Література:
1. Ривкінд Й. Я. [та ін.]. Інформатика : підруч. для 7-го кл.
загальноосвіт. І-74 навч. закл.. — Київ : Генеза, 2015. — 240 с. : іл.
2. Табарчук І.В. , Кучук О.В. . Інформатика у визначеннях, таблицях
і схемах. 9-11 класи.. – Х.: Вид-во «Ранок», 2013. – 128 с.
3. Білоусова Л.І., Олефіренко Н.В. Інформатика в таблицях і схемах.
– Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2010ю – 112с.
4. Навчальна програма з «Інформатика» 5-9 класи для
загальноосвітніх навчальних закладів. Автори: Й. Ривкінд та інші.
Інтернет-ресурси:
• https://uk.wikipedia.org .
• http://mon.gov.ua
• https://www.youtube.com/watch?v=e9DEUqXeKhM
10

More Related Content

What's hot

7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...
7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...
7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...StAlKeRoV
 
7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...
7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...
7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...StAlKeRoV
 
7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.
7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.
7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.StAlKeRoV
 
7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...
7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...
7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...StAlKeRoV
 
7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами
7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами
7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листамиВасиль Тереховський
 
7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...
7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...
7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...Дмитро Загура
 
Зміст ЦР "Електронне листування"
Зміст ЦР "Електронне листування"Зміст ЦР "Електронне листування"
Зміст ЦР "Електронне листування"oksana oksana
 
звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1Наталія Максимчук
 
служби интернет
служби интернетслужби интернет
служби интернетLiliya_Zbarovska
 
7 клас урок 2 моя
7 клас урок 2 моя7 клас урок 2 моя
7 клас урок 2 мояLuzginaElena
 
Урок №12
Урок №12Урок №12
Урок №12Iren50
 

What's hot (20)

7 клас. урок 2
7 клас. урок 27 клас. урок 2
7 клас. урок 2
 
7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...
7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...
7 клас 2 урок. Вкладання файлів. Перенаправлення повідомлень. Етикет електрон...
 
7 клас. урок 4
7 клас. урок 47 клас. урок 4
7 клас. урок 4
 
7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...
7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...
7 клас 1 урок. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерно...
 
7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.
7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.
7 клас 3 урок. Використання адресної книги. Операції над папками та листами.
 
7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...
7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...
7 клас 4 урок. Практична робота № 1. «Електронне листування з використанням в...
 
162
162162
162
 
7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами
7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами
7 клас. урок 3. Використання адресної книги. операції над папками та листами
 
7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...
7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...
7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та елект...
 
Зміст ЦР "Електронне листування"
Зміст ЦР "Електронне листування"Зміст ЦР "Електронне листування"
Зміст ЦР "Електронне листування"
 
7 klas 2_urok_m
7 klas 2_urok_m7 klas 2_urok_m
7 klas 2_urok_m
 
7
77
7
 
St 10kl urok_13_tema_ss
St 10kl urok_13_tema_ssSt 10kl urok_13_tema_ss
St 10kl urok_13_tema_ss
 
1
11
1
 
звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1
 
служби интернет
служби интернетслужби интернет
служби интернет
 
презентація4
презентація4презентація4
презентація4
 
2 information support
2 information support2 information support
2 information support
 
7 клас урок 2 моя
7 клас урок 2 моя7 клас урок 2 моя
7 клас урок 2 моя
 
Урок №12
Урок №12Урок №12
Урок №12
 

Viewers also liked

підсумковий урок з теми
підсумковий урок з темипідсумковий урок з теми
підсумковий урок з темиoksana oksana
 
конспект уроку № 7
конспект уроку № 7конспект уроку № 7
конспект уроку № 7oksana oksana
 
конспект уроку №2
конспект уроку №2конспект уроку №2
конспект уроку №2oksana oksana
 
конспект уроку №1
конспект уроку №1конспект уроку №1
конспект уроку №1oksana oksana
 
конспект уроку №4
конспект уроку №4конспект уроку №4
конспект уроку №4oksana oksana
 
конспект уроку № 5
конспект уроку № 5конспект уроку № 5
конспект уроку № 5oksana oksana
 
конспект уроку № 6
конспект уроку № 6конспект уроку № 6
конспект уроку № 6oksana oksana
 
конспект уроку № 3
конспект уроку № 3конспект уроку № 3
конспект уроку № 3oksana oksana
 

Viewers also liked (8)

підсумковий урок з теми
підсумковий урок з темипідсумковий урок з теми
підсумковий урок з теми
 
конспект уроку № 7
конспект уроку № 7конспект уроку № 7
конспект уроку № 7
 
конспект уроку №2
конспект уроку №2конспект уроку №2
конспект уроку №2
 
конспект уроку №1
конспект уроку №1конспект уроку №1
конспект уроку №1
 
конспект уроку №4
конспект уроку №4конспект уроку №4
конспект уроку №4
 
конспект уроку № 5
конспект уроку № 5конспект уроку № 5
конспект уроку № 5
 
конспект уроку № 6
конспект уроку № 6конспект уроку № 6
конспект уроку № 6
 
конспект уроку № 3
конспект уроку № 3конспект уроку № 3
конспект уроку № 3
 

Similar to конспект уроку № 3

7 клас 3 урок
7 клас 3 урок7 клас 3 урок
7 клас 3 урокantalia1010
 
7 клас. урок 3
7 клас. урок 37 клас. урок 3
7 клас. урок 3aniadania
 
7 in m_2020
7 in m_20207 in m_2020
7 in m_20204book
 
Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020kreidaros1
 
урок 2 7 клас
урок 2 7 класурок 2 7 клас
урок 2 7 класmrsvetlana01
 
Профіль "Основи Інтернету", практика
Профіль "Основи Інтернету", практикаПрофіль "Основи Інтернету", практика
Профіль "Основи Інтернету", практикаinstitut
 
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...Nikolay Shaygorodskiy
 
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...270479
 

Similar to конспект уроку № 3 (14)

7 клас 3 урок
7 клас 3 урок7 клас 3 урок
7 клас 3 урок
 
7 клас. урок 3
7 клас. урок 37 клас. урок 3
7 клас. урок 3
 
розділ 2.5 8 кл
розділ 2.5  8 клрозділ 2.5  8 кл
розділ 2.5 8 кл
 
7 klas 3_urok_m
7 klas 3_urok_m7 klas 3_urok_m
7 klas 3_urok_m
 
Individualna rob
Individualna robIndividualna rob
Individualna rob
 
7 in m_2020
7 in m_20207 in m_2020
7 in m_2020
 
Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020
 
урок 2 7 клас
урок 2 7 класурок 2 7 клас
урок 2 7 клас
 
Профіль "Основи Інтернету", практика
Профіль "Основи Інтернету", практикаПрофіль "Основи Інтернету", практика
Профіль "Основи Інтернету", практика
 
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена.  Перегляд списк...
Відкритий урок «Поняття про файл і каталог (папку), їх імена. Перегляд списк...
 
максимчук н.
максимчук н.максимчук н.
максимчук н.
 
7kl urok 03_tema
7kl urok 03_tema7kl urok 03_tema
7kl urok 03_tema
 

More from oksana oksana

Інформатика для допитливих
Інформатика для допитливихІнформатика для допитливих
Інформатика для допитливихoksana oksana
 
11 календарне планування
11 календарне планування11 календарне планування
11 календарне плануванняoksana oksana
 
10 календарне планування
10 календарне планування10 календарне планування
10 календарне плануванняoksana oksana
 
9 календарне планування
9 календарне планування9 календарне планування
9 календарне плануванняoksana oksana
 
7 календарне планування
7 календарне планування7 календарне планування
7 календарне плануванняoksana oksana
 
6 календарне планування
6 календарне планування6 календарне планування
6 календарне плануванняoksana oksana
 
5 klas kalendarne_2016
5 klas kalendarne_20165 klas kalendarne_2016
5 klas kalendarne_2016oksana oksana
 
Завдання Corel
Завдання CorelЗавдання Corel
Завдання Coreloksana oksana
 
Практичні роботи Word
Практичні роботи WordПрактичні роботи Word
Практичні роботи Wordoksana oksana
 
Практичні роботи в Excel
Практичні роботи в ExcelПрактичні роботи в Excel
Практичні роботи в Exceloksana oksana
 
програма 10 - 11 клас (нова)
програма 10 - 11 клас (нова)програма 10 - 11 клас (нова)
програма 10 - 11 клас (нова)oksana oksana
 
програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)
програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)
програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)oksana oksana
 
8 клас календарне 2016
8 клас календарне 20168 клас календарне 2016
8 клас календарне 2016oksana oksana
 
5 клас календарне 2016
5 клас календарне 20165 клас календарне 2016
5 клас календарне 2016oksana oksana
 

More from oksana oksana (14)

Інформатика для допитливих
Інформатика для допитливихІнформатика для допитливих
Інформатика для допитливих
 
11 календарне планування
11 календарне планування11 календарне планування
11 календарне планування
 
10 календарне планування
10 календарне планування10 календарне планування
10 календарне планування
 
9 календарне планування
9 календарне планування9 календарне планування
9 календарне планування
 
7 календарне планування
7 календарне планування7 календарне планування
7 календарне планування
 
6 календарне планування
6 календарне планування6 календарне планування
6 календарне планування
 
5 klas kalendarne_2016
5 klas kalendarne_20165 klas kalendarne_2016
5 klas kalendarne_2016
 
Завдання Corel
Завдання CorelЗавдання Corel
Завдання Corel
 
Практичні роботи Word
Практичні роботи WordПрактичні роботи Word
Практичні роботи Word
 
Практичні роботи в Excel
Практичні роботи в ExcelПрактичні роботи в Excel
Практичні роботи в Excel
 
програма 10 - 11 клас (нова)
програма 10 - 11 клас (нова)програма 10 - 11 клас (нова)
програма 10 - 11 клас (нова)
 
програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)
програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)
програма 5 9 клас (які вивч. у 2-4 класах)
 
8 клас календарне 2016
8 клас календарне 20168 клас календарне 2016
8 клас календарне 2016
 
5 клас календарне 2016
5 клас календарне 20165 клас календарне 2016
5 клас календарне 2016
 

Recently uploaded

Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxOlgaDidenko6
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfssuser15a891
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяssuser0a4f48
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdfhome
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptssuser59e649
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptxssuserc301ed1
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfhome
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняtetiana1958
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...JurgenstiX
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класkrementsova09nadya
 

Recently uploaded (12)

Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptxПрезентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
Презентациія для сайта Група «Незабудка».pptx
 
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdfЗастосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
Застосування Гайду безбар’єрності в роботі закладів культури громад Одещини.pdf
 
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентаціяБомбочки для ванни своїми руками презентація
Бомбочки для ванни своїми руками презентація
 
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdfІваніщук Надія Вікторівна атестація  .pdf
Іваніщук Надія Вікторівна атестація .pdf
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.pptЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
ЛЕКЦІЯ Засоби масової інформації –важливий інструмент ПР.ppt
 
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptxБібліотека – розвиток дитячої творчості  та дозвілля для дітейpptx
Бібліотека – розвиток дитячої творчості та дозвілля для дітейpptx
 
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdfатестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
атестація 2023-2024 Kewmrbq wtynh GNJ.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішенняПроблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
Проблеми захисту лісу в Україні та шляхи вирішення
 
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
Принципові відмінності досконалої (повної) конкуренції від інших форм організ...
 
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 класХімічні елементи в літературних творах 8 клас
Хімічні елементи в літературних творах 8 клас
 

конспект уроку № 3

  • 1. МIНICТЕРCТВО ОCВIТИ I НАУКИ УКРАЇНИ ЗОЛОТОНICЬКА ЗАГАЛЬНООCВIТНЯ ШКОЛА I-III CТУПЕНIВ №6 Конcпект уроку з iнформатики для 7 клаcу на тему: «Вкладання файлів. Використання адресної книги. Операції над папками та листами» Автори: Заcенко Ю.В. Животова О.М.
  • 3. 3 Дата____________Клаc__________№ уроку_________ Тема уроку: вкладання файлів. Використання адресної книги. Операції над папками та листами Мета уроку: навчити вкладати файли у електронні листи, сформувати в учнів навики роботи з адресною книгою, операціями над папками і листами; розвивати в учнів логічне мислення, науковий світогляд на основі знань про глобальну мережу Інтернет, навчально-пізнавальну компетентність; сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати старанність. Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу. Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, мультимедійний проектор, програмне забезпечення, навчальна презентація, підручник, роздатковий матеріал. ХІД УРОКУ І. Організація класу до уроку. Перевірка наявності та готовності учнів до уроку. Створення позитивного настрою для проведення уроку. ІІ. Перевірка домашнього завдання. (фронтальне опитування) 1. Які засоби ви використовуєте для зберігання поштових адрес і номерів телефонів ваших знайомих? 2. Які операції можна виконувати над електронними листами? 3. Які папки створюються автоматично під час створення електронної по- штової скриньки? Яке їх призначення? 4. Які засоби ви використовуєте для зберігання поштових адрес і номерів телефоні ваших знайомих? 3
  • 4. 4 5. Які операції можна виконувати над електронними листами? 6. Які папки створюються автоматично під час створення електронної пошти. III. Вивчення нового матеріалу Вкладання файлів Під час звичайного листування ви можете вкласти до конверта, крім аркуша з текстом листа, ще й вітальну листівку, фотографію. До електронного листа, який ви плануєте відправити, також можна вкласти файли різних типів. Це можуть бути малюнки, фотографії, тексти літературних творів, презентації, якими вихочете поділитися з адресатом. Для того, щоб вкласти файл до електронного листа потрібно під час створення листа вибрати кнопку «Файл». У вікні «Відкриття файлу», можна вибрати для вкладання до листа один або групу файлів. Після вкладання файлів дані про них відображаються в області листа. Адресна книга Для зберігання поштових адрес, на які надсилають звичайні паперові листи та вітальні листівки, використовують спеціальні записники. Під час електронного листування також зручно зберігати адреси для листуван- ня в спеціальному електронному записнику. Такий записник називають адресною книгою. Адресна книга призначена для зберігання контактів – даних про осіб, з якими листується користувач: імен, адрес електронної пошти, додатко- вих особистих даних адресатів. Використовуючи адресну книгу, можна швидко вводити адреси одержувачів під час створення електронних листів. Для цього потрібно в заголовку електронного листа вибрати гіперпосилання Кому. Щоб побачити список контактів вашої адресної книги без створення нового листа, потрібно вибрати вкладку чи кнопку контакти або відповідну команду в меню вікна поштової скриньки. 4
  • 5. 5 На сторінці адресної книги існує можливість додати дані про нові контакти, відредагувати або видалити існуючі записи. Для додавання контакту потрібно вибрати кнопку Додати контакт. Введення адреси електронної пошти істотно спрощує використання адресної книги. Додавання записів до адресної книги Послідовність дій: - Відкрийте адресну книгу натисканням на кнопку Адреси на панелі інструментів або вибором команди меню Сервіс → Адреси ікнига; - клацніть по кнопці Створити на панелі інструментів і виберіть опцію Створити контакт; - у діалоговому вікні Властивості введіть дані про адресата. При цьому необхідно на вкладці ім'я зазначити ім'я, по батькові, прізвище та адресу електронної пошти. Решту даних вводять за необхідності на інших вкладках вікна. - Після введення даних клацніть по кнопці ОК і поверніться до вікна Адресна книга. Списки розсилання Контакти в адресній книзі можна об’єднати в групи для швидкої підготовки листів однакового змісту групі адресатів. Групи контактів також називають списками розсилання. Для створення листа в поштовій службі FREEMAIL на адреси всіх членів групи потрібно: 1. Вибрати ім’я потрібної групи в списку груп в адресній книзі. 2. Установити позначку прапорця, що розташований вище від списку контактів. Як результат буде встановлено позначки прапорців поруч з іменами всіх контактів групи. 3. Вибрати елемент керування, призначений для створення нового лис- та. Операції над папками та листами 5
  • 6. 6 Як ви вже знаєте, під час створення електронної поштової скриньки в ній автоматично створюються папки вхідні, Чернетки, надіслані, спам і видалені. Усі листи, які надходять, зберігаються у папці вхідні. Якщо у папці листів багато, то таке зберігання може бути незручним, оскільки складно знайти потрібний лист. Для зручності зберігання листів можна створити додаткові папки. Для створення папки потрібно: - Виконати Файл => Папка => Створити. - Увести ім'я нової папки в поле Ім'я папки у вікні Створення папки (рис. 12). - Вибрати розміщення нової папки в структурі папок поштового клієнта. - Вибрати кнопку ОК. IV. Фізкультхвилинка Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження V. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК Робота з підручником Рівень А – ст. 29 №2, №3 Рівень Б – ст. 26-27 1. Робота за комп’ютером. 1. Додайте до адресної книги в поштовій службі FREEMAIL дані однокласника, якому вище не надсилали листів. Для цього: 1. Виберіть вкладку контакти в лівій частині вікна. 2. Виберіть кнопку Додати контакт. 3. Уведіть у відповідні поля прізвище та ім’я однокласника, адресу його електронної поштової скриньки, номер мобільного телефону, дату народження. 4. Виберіть кнопку Зберегти зміни. 6
  • 7. 7 2. Надішліть листа з темою Новий контакт однокласнику, дані якого ви щойно внесли до адресної книги,вибравши адресу його електронної поштової скриньки в адресній книзі. Для цього: 1. Виберіть гіперпосилання надіслати листа. 2. Виберіть гіперпосилання кому в заголовку листа. 3. Виберіть у вікні, що відкриється, рядок з даними однокласника. 4. Виберіть кнопку Додати контакт. 5. Уведіть тему листа Новий контакт і вміст листа – привітання,повідомлення про додавання нового контакту до вашої адресної книги та ваше прізвище. 6. Надішліть листа. 3. Створіть в адресній книзі группу контактів Однокласники. Для цього: 1. Виберіть вкладку контакти. 2. Виберіть гіперпосилання Редагувати групи. 3. Уведіть ім’я групи Однокласники нова група. 4. Виберіть кнопку створити. 4. Додайте до групи Однокласники дані кількох однокласників. Для цього: 1. Виберіть гіперпосилання всі контакти в лівій частині сторінки адресної книги. 2. Установіть позначки прапорців у рядках контактів однокласників. 3. Відкрийте список Групи, вибравши його ім’я. 4. Установіть позначку прапорця поруч з іменем групи Однокласники. 5. Виберіть кнопку Зберегти. 5. Надішліть листа з темою Списки розсилання всім адресатам з групи Однокласники. Для цього: 1. Виберіть ім’я групи Однокласники в лівій частині сторінки адрес- ної книги. 2. Установіть позначку прапорця поруч з гіперпосиланням написати обраним. 7
  • 8. 8 3. Виберіть гіперпосилання написати обраним. 4. Уведіть тему листа Списки розсилання, текст листа – привітання та ваше прізвище. 5. Надішліть листа. 6. Створіть папку Урок у вашій електронній поштовій скриньці та перенесіть до цієї папки листи, які ви отримали під час уроку. Для цього: 1. Виберіть гіперпосилання керування папками в лівій частині сторінки поштової скриньки. 2. Уведіть ім’я папки Урок у поле нова папка. 3. Виберіть кнопку створити. 4. Виберіть ім’я папки вхідні на вкладці Пошта в лівій частині сторінки. 5. Установіть позначки прапорців у рядках листів, отриманих під час уроку. 6. Відкрийте список Перенести до, вибравши його ім’я. 7. Виберіть у списку ім’я папки. 8. Відновіть один зі щойно видалених листів, розмістивши його в папці Урок. Для цього: 1. Виберіть ім’я папки видалені в лівій частині сторінки. 2. Установіть позначку прапорця в рядку одного зі щойно видалених листів. 3. Відкрийте список відновити, вибравши його ім’я. 4. Виберіть ім’я папки Урок. 9. Очистіть папку видалені. Для цього: 1. Виберітьім’я папки видалені. 2. Установіть позначку прапорця поруч з гіперпосиланням видалити назавжди. 3. Виберіть гіперпосилання видалити назавжди. VI. ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ 1.Експрес-опитування. 1) Для чого призначена адресна книга? 2) Що таке списки розсилання? 8
  • 9. 9 3) Для чого створюються власні папки? 4) Коли потрапляє лист після видалення? Чи можна його відновити? 5) Як додати дані з адресної книги до листа, що створюється? 6) Як додати нові контакти до адресної книги? VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Інтерактивний кросворд по темі VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати п. 1.3, вправа 7 ст.29. 9
  • 10. 10 Список використаних джерел Література: 1. Ривкінд Й. Я. [та ін.]. Інформатика : підруч. для 7-го кл. загальноосвіт. І-74 навч. закл.. — Київ : Генеза, 2015. — 240 с. : іл. 2. Табарчук І.В. , Кучук О.В. . Інформатика у визначеннях, таблицях і схемах. 9-11 класи.. – Х.: Вид-во «Ранок», 2013. – 128 с. 3. Білоусова Л.І., Олефіренко Н.В. Інформатика в таблицях і схемах. – Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2010ю – 112с. 4. Навчальна програма з «Інформатика» 5-9 класи для загальноосвітніх навчальних закладів. Автори: Й. Ривкінд та інші. Інтернет-ресурси: • https://uk.wikipedia.org . • http://mon.gov.ua • https://www.youtube.com/watch?v=e9DEUqXeKhM 10