Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

NMI17 Martin Šinkovský – Média po pádu sociálních sítí aneb postapokalyptický svět informací

172 Aufrufe

Veröffentlicht am

Prezentace z šestého ročníku konference New Media Inspiration (http://nminspiration.cz), který se konal 18. 2. 2017 v hlavní budově FF UK pod vedením @petrkou, @simindr a @josefslerka.

Až jednou zmizí Facebook (a on zmizí), jaký to bude mít dopad na šíření informací? Hoaxy najednou ztratí hlavní distribuční kanál, pravda bude jen pro nejbohatší. Bude mít práce novináře (jak ji známe dnes) ještě vůbec smysl? Kdo bude vlastnit média? A jakou budou mít média strukturu? Je nasnadě, že současný model je přežitek, který se dlouho neudrží. Součástí prezentace budou i možnosti, aby budoucnost nebyla tak temná.

Veröffentlicht in: Technologie
 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

NMI17 Martin Šinkovský – Média po pádu sociálních sítí aneb postapokalyptický svět informací

 1. 1. MÉDIA PO PÁDU SOCIÁLNÍCH SÍTÍ aneb POSTAPOKALYPTICKÝ SVĚT INFORMACÍ JEDNA Z MOŽNÝCH VARIANT BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI - NENÍ TO DOBRÝ
 2. 2. SOUČASNÝ STAV MÉDIÍ = současný stav světa Média odráží naši společnost. Politici jsou vzorem pro společnost. Média jsou výraznou válečnou zbraní.
 3. 3. BUDOUCNOST SVĚTA Vaše budoucnost! Války Přírodní katastrofy Rozpad civilizací Není to dobrý
 4. 4. KONEC FACEBOOKU Nastane. A bude to mít pozitivní dopad na společnost.
 5. 5. TIŠTĚNÁ MÉDIA Zaniknou.
 6. 6. TELEVIZE Se zcela se přesune do virtuálního světa.
 7. 7. ROZHLAS Význam rozhlasu poroste. Analogové vysílání – nezávislé/anarchistické/nekontrolovatelné Nepřekonatelná výhoda v jeho jednoduchosti
 8. 8. POSTAPO MÉDIA Bubliny!
 9. 9. PATENT NA PRAVDU Budou masy vyžadovat pravdivé informace?
 10. 10. REDAKCE
 11. 11. NENÍ TO MOC PESIMISTICKÉ? Senátor James Inhofe z Oklahomy dokazuje, že globální oteplení neexistuje. Obávám se, že není.
 12. 12. DOBRÁ ZPRÁVA NA ZÁVĚR Mé předpovědi se málokdy vyplní.

×