Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
ХХII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальній 
власності м. Київ, 09-11 вересня 2014 р....
Америка 
жовтень 2011 року
20% - 
продавець 
Алгоритм роботи сервісу: 
 Користувач завантажує на свій комп’ютер спеціальну програму «Медіа менеджер»...
1908 рік 
Верховный суд США встановив доктрину першого продажу у 
справі 
Bobbs-Merrill Co. v. Straus, 210 U.S. 339 (1908)...
2012 рік 
проти
Березень 2013 року 
• дії ReDigi порушили право на відтворення («Абсолютно неможливо перемістити той самий 
«матеріальний ...
Зміни в моделі роботи ReDigi 
 Користувач записує придбаний в iTunes контент на сервер ReDigi та 
користується ним скільк...
В той час в ЄС…
проти 
Oracle доводив, що цифровий примірник надається користувачу безоплатно, а 
використання можливе тільки після укладе...
03 липня 2012 року 
Висновки суду ЄС: 
1) Скачування програми та укладення ліцензійної угоди є неподільними діями, кожна з...
А тим часом в Україні….
17 жовтня 2012 року 
Вищий господарський суд України (п.40 Постанови №12) 
………. Відповідне право застосовується лише до пр...
Директива 2009/24 Закон України «Про авторське право та суміжні права» 
Ч.2 ст. 4 
З першим продажем копії 
комп'ютерної п...
Дякую за увагу! 
Ваші питання? 
Контактна інформація: 
Патентно-юридична агенція «Синергія» 
вул. Пушкінська, 33, оф. 9, 
...
Вичерпання авторських прав на об’єкти у цифровій формі
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Вичерпання авторських прав на об’єкти у цифровій формі

584 Aufrufe

Veröffentlicht am

«Вичерпання авторських прав на об’єкти у цифровій формі»
Кравчук Анна, партнер патентно-юридичної агенції «Синергія», патентний повірений України, адвокат

Veröffentlicht in: Recht
 • Als Erste(r) kommentieren

Вичерпання авторських прав на об’єкти у цифровій формі

 1. 1. ХХII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальній власності м. Київ, 09-11 вересня 2014 р. Вичерпання авторських прав на об’єкти в цифровій формі ДОПОВІДАЧ: Анна Кравчук Патентний повірений, адвокат, партнер Патентно-юридичної агенції «Синергія»
 2. 2. Америка жовтень 2011 року
 3. 3. 20% - продавець Алгоритм роботи сервісу:  Користувач завантажує на свій комп’ютер спеціальну програму «Медіа менеджер»;  Програма складає список контенту, який може бути реалізований, – це файли, придбані в магазині iTunes або ReDigi (не включає контент, завантажений в файлообмінних мережах або конвертований з компакт-дисків);  Програма завантажує відібраний контент в профіль користувача;  Програма видаляє вихідні матеріали на комп’ютері;  Користувач автоматично втрачає доступ до файлів після їх продажу;  Покупець отримує можливість зберігати файли на сервері, прослухати, завантажити на будь-який пристрій або продати. Розподіл сум, отриманих від продажу контенту: 60% - ReDigi 20% - спеціальний фонд для виплат авторам
 4. 4. 1908 рік Верховный суд США встановив доктрину першого продажу у справі Bobbs-Merrill Co. v. Straus, 210 U.S. 339 (1908). Розділ 109 (а) Закону про авторське право «Не дивлячись на положення розділу 106 (3), власник копії твору або звукозапису, правомірно виготовленого у відповідності до даного закону,…вправі без згоди власника авторських прав продати або іншим чином відчужити таку копію».
 5. 5. 2012 рік проти
 6. 6. Березень 2013 року • дії ReDigi порушили право на відтворення («Абсолютно неможливо перемістити той самий «матеріальний об’єкт» через Інтернет; в результаті відправлення файлу десь в новому місці з’являється новий матеріальний об’єкт»). Сервіс ReDigi обґрунтовував, що завантаження файлів на його сервер, – це простий перенос користувачем файлів на інший носій, який допускається в особистих цілях. Концепція першого продажу застосовується лише до аналогової копії, а не цифрової (доктрина першого продажу зачіпає тільки право на розповсюдження. А якщо копія твору виготовлена неправомірно, то до її розповсюдження доктрина взагалі не може бути застосована).
 7. 7. Зміни в моделі роботи ReDigi  Користувач записує придбаний в iTunes контент на сервер ReDigi та користується ним скільки необхідно (якщо необхідно, копіює на переносний пристрій, з якого в подальшому видаляє);  Потім, за бажанням, продає;  Покупець має бути зареєстрований в системі ReDigi;  Покупець не копіює файл в свій кабінет, а просто отримує доступ до того ж файлу, який був спочатку записаний з iTunes.
 8. 8. В той час в ЄС…
 9. 9. проти Oracle доводив, що цифровий примірник надається користувачу безоплатно, а використання можливе тільки після укладення ліцензійної угоди. Користувач лише отримує невиключне та непередаване право користування програмою на необмежений строк, а передання права власності не відбувається.
 10. 10. 03 липня 2012 року Висновки суду ЄС: 1) Скачування програми та укладення ліцензійної угоди є неподільними діями, кожна з яких окремо не має для користувача самостійної цінності. Їх сукупність представляє собою явну передачу права власності на примірник програми в обмін на рівноцінну винагороду. 2) Директива 2009/24 застосовується до будь-яких програм незалежно від форми. 3) Вичерпання прав стосується лише примірників програм, але не угод на обслуговування. Але будь-які поліпшення програми (оновлення) стають його невід'ємною частиною і можуть використовуватися покупцем без обмеження строку. 4) Особа, яка придбала ліцензії на велику кількість користувачів, не вправі розділити таку ліцензію та відчужувати програми з довільно визначеною кількістю ліцензій, посилаючись на вичерпання прав. 5) Оскільки європейське право в силу принципу вичерпання прав, дозволяє вільне відчуження примірників програм, то кожний наступний набувач такого примірника буде вважатися добросовісним.
 11. 11. А тим часом в Україні….
 12. 12. 17 жовтня 2012 року Вищий господарський суд України (п.40 Постанови №12) ………. Відповідне право застосовується лише до примірників твору, які виражені в матеріальній формі: за інших форм вираження твору вичерпання права може й не відбуватися, зокрема, права на розповсюдження твору в мережі Інтернет. Використання твору, розміщеного (з дозволу автора) в мережі Інтернет, можливе лише з дозволу суб'єкта авторського права на цей твір (за винятком відтворення та використання твору в некомерційних цілях (в особистих, у тому числі для навчання тощо).
 13. 13. Директива 2009/24 Закон України «Про авторське право та суміжні права» Ч.2 ст. 4 З першим продажем копії комп'ютерної програми у Співтоваристві самим правовласником або за його згоди вичерпується право розповсюдження цієї копії у Співтоваристві, за винятком права контролювати подальше надання в прокат комп'ютерної програми або її копії. Ч.7 ст.15 «Якщо примірники правомірно опублікованого твору законним чином введені у цивільний обіг шляхом їх першого продажу в Україні, то допускається їх повторне введення в обіг шляхом продажу, дарування тощо без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) і без виплати авторської винагороди, + Ч. 1 ст. 24. «Особа, яка правомірно володіє правомірно виготовленим примірником комп'ютерної програми, має право без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право на цю програму: 1) внести до комп'ютерної програми зміни (модифікації) з метою забезпечення її функціонування на технічних засобах особи, яка використовує ці програми, і вчинення дій, пов'язаних з функціонуванням комп'ютерної програми відповідно до її призначення, зокрема запис і збереження в пам'яті комп'ютера, а також виправлення явних помилок, якщо інше не передбачено угодою з автором чи іншою особою, яка має авторське право…»
 14. 14. Дякую за увагу! Ваші питання? Контактна інформація: Патентно-юридична агенція «Синергія» вул. Пушкінська, 33, оф. 9, м. Київ, 01004, Україна Тел.: 044 331 65 46 www.synergy.ua Кравчук Анна Борисівна Тел. 067 798 84 85 email: a.kravchuk@synergy.ua © Кравчук А.Б., 08.09.2014.

×