Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Pazarlama Stratejisi

852 Aufrufe

Veröffentlicht am

Ekibimizin iş geliştirme odaklı çalışmalarda hazırladığı Pazarlama Stratejisi sunumu.

Veröffentlicht in: Marketing
  • Als Erste(r) kommentieren

Pazarlama Stratejisi

  1. 1. PAZARLAMA STRATEJİSİ • Genel Tanımlar • Pazarlama Stratejisi Oluşturma ve Yönetme • Dijital Medya Entegrasyonu
  2. 2. Genel Tanımlar01 Pazarlama İşletmenin belirli faaliyetlerini kara dönüştürmesi için yürüttüğü süreçtir. Pazarlama Stratejisi İşletmenin mevcut kabiliyet ve kaynak donanımı durumunun analiz edilerek arzu edilen pazarlama hedeflerine ulaşmasını sağlayacak planlama ve uygulamadır.
  3. 3. Pazarlama Stratejisi Oluşturma ve Yönetme02 1. İşletmeyi İncelemek
  4. 4. Pazarlama Stratejisi Oluşturma ve Yönetme03 1. İşletmeyi İncelemek
  5. 5. Pazarlama Stratejisi Oluşturma ve Yönetme04 2. 4P Oluşumu (Satıcı Merkezli Strateji) Product / Ürün Ürünün kalitesi, sundukları ve farklıları. Price / Fiyat Önemli olan nokta tüketicinin ürüne ne kadar paha biçtiğinin hesaplanabilmesidir. Place / Yer Tüketiciye ulaşmasının en kısa ve en az maliyetli yolunu iyi belirlemeli, geniş bir dağıtım ağı sağlamalıdır. Promotion / Tanıtım Hedef pazara tanıtmak ve hedef pazarla iletişim kurmak için yapılan çalışmalar.
  6. 6. Pazarlama Stratejisi Oluşturma ve Yönetme05 3. 4C Oluşumu (Müşteri Merkezli Strateji)
  7. 7. Dijital Medya Senkronizasyonu06 Hedef / Amaç Müşterinin nihai hedefini sosyal medyada aşamalı olarak planlayın. Hedef Kitle Oluşan pazarda kime ürün pazarlayacağınızı belirleyin. Mecra Belirlediğiniz hedef kitleye ulaşacağınız kanalları iyi bilmelisiniz. Unutmayın herkes aynı platformda bulunmaz. Söylem ve Tasarım Olumlu yönleri öne çıkartacak ve olumsuz yönleri ortadan kaldıracak söylemler ve tasarımlar oluşturulmalıdır. Analiz • Sosyal medya kampanya raporu; etkileşim, tıklama, beğeni, form doldurma vs. verileri analiz edilmelidir. • Çalışma öncesi ve sonrası satış/hizmet analiz raporu; bu raporu müşterinizden hazırlamalarını istemelisiniz.
  8. 8. TEŞEKKÜRLER

×