Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Tähelepanekuid elust meeskondades

683 Aufrufe

Veröffentlicht am

Kivi-Vigalas 27. detsembril 2012

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Tähelepanekuid elust meeskondades

 1. 1. Kivi-VigalasTähelepanekuid elust meeskondades Mats Soomre 27. detsember 2012 IMG Konsultant AS / IMG Koolitus
 2. 2. IMG Konsultant ASKoolitus, treening, konsultatsioon Juhtimine, meeskond ja koostöö Müük ja kliendisuhted
 3. 3. Me aitame leida meeskondadevarjatud potentsiaali ning õpetame seda efektiivselt kasutama. Aitame inimestel saavutadaparimaid tulemusi läbi harjumuste muutumise!
 4. 4. Mats Soomre IMG alates 1996 partner juhtimis- ja koostöötreener alates 1998 Belbin Associates Ltd. esindaja Eestis
 5. 5. KLASSIKATMa soovin teile meelekindlust leppida asjadega, mida te ei saa muuta, julgust muuta asju, mida te muuta saate, ja tarkustnende vahel alati vahet teha! Reinhold NiebuhrKurt Vonnegut, “Tapamaja, korpus 5”, 3 peatükk Tõlkinud Valda Raud 1971 www.soomre.com
 6. 6. TÄHELEPANEK Uued ideed läbivad kolm etappi 1. Seda pole võimalik teha!2. Võib olla on seda isegi võimalik teha, kuid see ei tasu tegemist!3. Ma teadsin kohe alguses, et see on hea idee! Arthur C. Clark www.soomre.com
 7. 7. Me oleme erinevad … Kas vaidlemine on vastutöötamine? Kas vaikimine on ignoreerimine?Kas perfektsionismi taotlus on norimine? Kas otsekohesus on kamandamine?Vaidlemine ja vaikimine on mõlemad tõe otsimise erinevad võimalused! Perfektsionism on kvaliteet! Otsekohesus paneb asjad liikuma!
 8. 8. TÄHELEPANU! Vaidlemine vaidlemise pärast on jonnimine niisamuti nagu vaikimine vaikimise pärast on jonnimine! Perfektsionism vales kohas on ressursi raiskamine! Otsekohesus vales kohas on taktitundetus!Õigel hetkel õige stiili leidmine on oluline!
 9. 9. MEESKONNAROLL Dr. Meredith Belbin “Soodumus meeskonnas mingil kindlal kombel käituda,meeskonnatöös osaleda ja suhelda.”Tegevusele, Inimestele, Mõtlemisele suunatud rollidKokku on 9 erinevat meeskonnarolli
 10. 10. MÕTLEJAD HindajaInnovaator Asjatundja
 11. 11. TEGUTSEJADTeostaja Viimistleja Kujundaja
 12. 12. SUHETE HOIDJADKoordineerija Meeskonna töötajaVõimaluste otsija
 13. 13. HARJUTUS8.2.3.6.4.0.7.5.9.1. Kas tegemist on peamurdmisülesandega või koostööülesandega?
 14. 14. INNOVAATOR
 15. 15. INNOVAATORLoominguline, hea kujutlusvõimega, eripärane. Lahendab keerukaid probleeme.Püüdke sööta neile ette küsimusi japrobleeme ning ergutage neid oma ideedega lagedale tulema. Ärge lootke neilt tavapärast ega kritiseerige nende ideid, mis pole otsekohe rakendatavad.
 16. 16. HINDAJA
 17. 17. HINDAJAKaine, strateegiliselt mõtlev ja terane. Näeb kõiki võimalusi. Annab õigeid hinnanguid. Püüdke nendega konsulteerida, kui ontarvis teha keerulisi otsuseid ja esitage küsimusi, et neid kõnelema saada.Ärge tõrjuge neid entusiasmi ja üldsuse surve abil ega oodake kiireid otsuseid;ärge püüdkegi neile midagi maha müüa.
 18. 18. ASJATUNDJA
 19. 19. ASJATUNDJA Sihikindel, algatusvõimeline, vägapühendunud. Omab erakordseid teadmisi ja oskusi.Hinnake nende panust teadmiste allikana ja otsijana ning paluge neil meeskonna jaoks vajalikke uurimistöid teha.Ärge jätke neid omaettekuid ärge kaasake neid laialivalguvatesse ja kindlat kava mittejärgivatesse aruteludesse.
 20. 20. KUJUNDAJA
 21. 21. KUJUNDAJANõudlik, dünaamiline, saab hästi hakkama pingelises olukorras. On raskuste ületamisel eestvedaja ja julgustaja.Püüdke olla salliv ja abivalmis, kui nende kärsitus probleeme tekitab ja tehke viivitamata, mida nõutakse. Ärge kalduge kõrvale sellest, midanõutakse ega püüdke neile vastu vaielda.
 22. 22. TEOSTAJA
 23. 23. TEOSTAJA Distsiplineeritud, usaldusväärne, konservatiivne ja tõhus. Viib ideed ellu. Püüdke teha nad vastutavaks asjade organiseerimise eest ja selgitage neilesüstemaatilisel viisil, mida on tarvis teha.Ärge unustage, et neile antav teave peab olema selge ega katsetage nende peal ebaharilikke ideid.
 24. 24. VIIMISTLEJA
 25. 25. VIIMISTLEJAHoolas, kohusetundlik, ülipüüdlik. Leiab üles vead. Peab tähtaegadest kinni. Püüdke neile selgitada, millised on prioriteedid ja tähtajad ja laske neil tegelda asjade kontrollimisega. Ärge näidake välja, et nendeperfektsionismi taotlus teile muret teeb ega koormake neid töödega üle ega määrake võimatuid täheaegu.
 26. 26. KOORDINEERIJA
 27. 27. KOORDINEERIJA Küps, enesekindel, hea juht. Selgitabeesmärke, toetab otsustamist, delegeerib edukalt.Käsitlege nendega laiemaid probleeme ja tehke ära see, mida olete lubanud.Ärge püüdke saavutada nendega suheldespealtnäha üht, aga tegelikult hoopis teist eesmärki. Ärge ajage nende selja taga oma „diili”.
 28. 28. VÕIMALUSTEOTSIJA
 29. 29. VÕIMALUSTEOTSIJAEkstravertne, entusiastlik, suhtlemisaldis. Uurib uusi võimalusi. Loob kontakte väljaspool meeskonda. Püüdke sütitada nende entusiasmi ja ergutage neid suhtlema, asju uurima ja teistega läbi rääkima. Ärge nõudke neilt liiga palju detaile ega eeldage, et nad kõik lubatu ka täidavad.
 30. 30. MEESKONNATÖÖTAJA
 31. 31. MEESKONNATÖÖTAJA Koostööaldis, leebe, tähelepanelik jataktitundeline. Kuulab ära ja loob suhteid meeskonnas. Üritab inimesi lepitada. Püüdke paluda, et nad teid pingelisesolukorras aitaksid ja paluge neil sekkuda, kui on tegemist vihaste kaaslastega. Ärge sundige neid tegema isiklikkeotsuseid ega pidage enesestmõistetavaks, et nad millega iganes nõustuvad.
 32. 32. MeeskonnarollidPanus meeskonda Lubatud nõrkusINNOVAATOR (IN)Loominguline, lahendab keerulisi probleeme Kaotab seosed reaalsusegaVÕIMALUSTE OTSIJA (VO)Ettevõtlik, otsib võimalusi väljast Nõrkused lubaduste täitmiselKOORDINEERIJA (KO)Toob grupist välja parima ManipuleerivKUJUNDAJA (KU)Taganttõukav, väljakutseid esitav Provotseeriv, agressiivneHINDAJA (HI)Läbinägelik ja objektiivne Ei suuda inspireerida, skeptilineMEESKONNATÖÖTAJA (MT)Koostööaldis, hoiab ära hõõrdumised OtsustamatuTEOSTAJA (TE)Organiseeritud, tõhus, praktiline Ei näe uusi võimalusiVIIMISTLEJA (VI)Ülipüüdlik, kohusetundlik Murelik, ei soovi delegeeridaASJATUNDJA (AT)Sihikindel, professionaalselt pühendunud Piiratud huvidega
 33. 33. Kõik on võimalik, kui vaadatasuuremat pilti jateise nurga alt!
 34. 34. AITÄH KAASA MÕTLEMASTIMG Konsultant AS www.belbin.ee IMG Koolitus Mats Soomre Kiirküsimustik http://belbin.ee/belbini- meeskonnarollid/meesko nnarollid-tutvustus/ mats@img.ee

×