Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

WordPress, Sosyal Medya, E-ticaret

1.500 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • Als Erste(r) kommentieren

WordPress, Sosyal Medya, E-ticaret

 1. 1. Sosyal Medya Kanalları Bloglar Facebook Twitter Youtube
 2. 2. Bloglar ve Sosyal Medya Sosyal medya blogları öldürmez, çünkü olayın merkezinini bloglar oluşturur.
 3. 3. Bloglar Kalıcı, Mikro-Bloglar Geçici Bugün ortalama bir tweet ömrü 2 saattir Blog yazıları ise yıllarca kalıcılığını korumaktadır.
 4. 4. En Yaygın Kullanılan Blog Altyapısı Açık kaynak olarak geliştirilen WordPress en yaygın kullanılan blog yazılımıdır. Dünyada en çok ziyaret edilen ilk 100 blogdan 48’i WordPress’i tercih etmiştir. WordPress’i tercih eden blogların 39’u self-hosted olarak, 9’u ise wordpress.com üzerinden yayın yapmaktadır.
 5. 5. WordPress İstatistikleri Dünya genelinde 73 milyon web sitesi yazılım olarak WordPress’i kullanıyor. Wordpress.com 32 milyondan fazla web sitesini wordpress multisite altyapısı ile sunuyor.
 6. 6. WordPress İstatistikleri Dünya genelinde ilk bir milyon web sitesinin yaklaşık %15’i wordpress kullanıyor 18.000 kişinin katıldığı anket sonucunda, ortalama bir WordPress geliştiricisi saatte 50 dolar kazanıyor. WordPress eklenti deposunda 19,461 eklenti yer alırken, bu eklentiler toplamda 302,322,166 kez indirilmiş. ABD’de oluşturulan her 100 sitenin 22’si WordPress üzerine kuruluyor.
 7. 7. CMS Olarak WordPress WordPress’in kökenini blog hizmeti oluştursa da 3.0 sürümünden sonra içerik yönetim sistemi (CMS) olarakta kullanımı yaygınlaştı Yaklaşık %54’lük Pazar payı ile açık ara lider
 8. 8. WordPress İle E-ticaret WordPress ile kolayca, güvenli bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. WooThemes gibi, ücretli geliştirici toplulukları profesyonel tema ve modüllerle desteklemektedir.
 9. 9. WordPress İle E-ticaret Biacayip.com bir wordpress e-ticaret eklentisi olan woocommerce ile hizmet vermektedir. Dijital (indirilebilir) ürün satışında da wordpress ile geliştirilen e-ticaret siteleri oldukça işlevsel olarak çalışmaktadır.
 10. 10. WordPress Ekosistemi WordPress’in bu kadar çok kullanılmasının bir diğer sebebi oluşturmuş olduğu güçlü topluluktan kaynaklanmaktadır. WordCamp organizasyonları ile wordpress geliştiricileri düzenli olarak buluşabilmekte Açık kaynak olmadı sebebiyle gönüllü geliştirici sayısı çok fazla
 11. 11. LettoBlog Yerli bir girişim olan LettoBlog, wordpress altyapısı ile hizmet vermektedir.
 12. 12. LettoBlog WordPress tabanlı, ücretsiz ve fonksiyonel servisler içeriyor Kullanmak için teknik bilgiye ihtiyacınız yok Blogunuzu dilerseniz pro’ hesaba yükseltebilir, premium özelliklerden faydalanabilirsiniz. 120’den fazla ücretsiz tema Basit bloglama seçeneği Hızlı ve Türkçe destek
 13. 13. Türkiye’de Blogculuk Sosyal ağlara hızlı adepte olan bir ülke olmamıza rağmen bloglar henüz yeterli seviyede ilgi görmüyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde blogların daha da yaygınlaştığına şahit olacağız. Firmalar “kurumsal blog” kavramının önemini anlamaya başladı.
 14. 14. Teşekkürler… @m_uysl

×