Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Workshop v Taste Academy: Proč a jak nastavit firemní značku

Workshop v Taste Academy: Proč a jak nastavit firemní značku

Herunterladen, um offline zu lesen

>> https://akademie.medio.cz/firemni-znacka
Workshop je určen všem, kteří mají na starosti firemní značku. Majitelům malých a středních firem, brand managerům, ale i těm, kteří ze strategie značky čerpají pro svou práci a chtějí porozumět jejím zákonitostem – copywriterům, grafikům, markeťákům a HRistům.

>> https://akademie.medio.cz/firemni-znacka
Workshop je určen všem, kteří mají na starosti firemní značku. Majitelům malých a středních firem, brand managerům, ale i těm, kteří ze strategie značky čerpají pro svou práci a chtějí porozumět jejím zákonitostem – copywriterům, grafikům, markeťákům a HRistům.

Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Anzeige

Ähnliche Bücher

Kostenlos mit einer 30-tägigen Testversion von Scribd

Alle anzeigen

Ähnliche Hörbücher

Kostenlos mit einer 30-tägigen Testversion von Scribd

Alle anzeigen

Workshop v Taste Academy: Proč a jak nastavit firemní značku

 1. 1. 24. 7. 2019, Zuzana Vyhnánková Brečanová a Iveta Oršulíková
 2. 2. 9.00–11.00 Úvod do tvorby a řízení značek Co znamená mít dobrou značku a proč o to usilovat. Poslání firmy Jak si nastavit klíčový materiál, který ovlivňuje marketing, vznikající značku i celé fungování firmy. 11.00–11.15 Káva (15 minut) 11.15–13.00 Práce s týmem Bez lidí značku nevybudujete a tak vám ukážeme, jak je do procesu jednoduše, přirozeně a včas zapojit. Hlavní odlišující myšlenka Definujeme si první a nejdůležitější součást značky, která ji odliší v moři konkurence. Pilíře značky Najdeme klíčová témata, kterým se značka bude věnovat nejen ve své komunikaci. Ideální asociace Řiďte vědomě, co si o vaší značce lidé myslí. 13.00–14.00 Oběd (60 minut) 14.00–15.30 Pravidla komunikace Ukážeme si, jak jednotná komunikace dodá značce na důvěryhodnosti. Implementace značky Pár triků a nástrojů, které vám pomohou uvést nově nastavenou značku v život. 15.30–15.45 Káva (15 minut) 15.45–17.00 Využití strategie značky Začněte strategii značky používat jako nástroj pro každodenní rozhodování. Ukážeme si, jak ji přetavit v zadání.
 3. 3. • Ptejte se. Buď odpovíme hned, nebo později. • www.lovebrand.cz/tasteacademy – Odkazy na literaturu – Pracovní listy – Prezentace
 4. 4. Chceme dokázat malým a středním firmám, že i jim se vyplatí vědomě budovat svou značku.
 5. 5. 1. Představte se. 2. Řekněte název své firmy / značky, kterou chcete budovat. 3. Jednou větou řekněte, co dělá a proč.
 6. 6. Úvod do tvorby a řízení značek
 7. 7. Pak můžete komunikovat za celý futrál a ne za samostatné produkty. Pro zákazníky to bude srozumitelné a pro vás efektivnější.
 8. 8. • Značka není logo. Jsou to myšlenky, pocity a postoje (tedy emoce) lidí ke službě, produktu nebo firmě, kterou zastupuje. • Značka se projevuje v tom, jak mluvíte se zákazníky na info lince, jak balíte svoje zásilky, jak to voní u vás v prodejně, co děláte na teambuildingu i jakým způsobem odmítáte neúspěšné uchazeče.
 9. 9. Jakmile totiž můžeme něco jednoduše pojmenovat, je možné o tom taky začít mluvit.
 10. 10. 1. Pomůže vám při každodenním rozhodování 2. Přináší lidem záruku 3. Odliší vás a pomůže v konkurenčním boji 4. Je to investice do budoucnosti 6. Je předpokladem pro vznik šuškandy 6. Lidé se budou mít s čím ztotožnit 7. Oblíbená značka vám přinese zpětnou vazbu 8. Silná značka je důležitá pro zaměstnance
 11. 11. * Vyšší cíl 4. Srozumitelnou a pravdivou značku 3. Zaměstnance 2. Prozákaznický přístup 1. Kvalitní produkt • Nepovinná nadstavba, která svědčí o vašich morálních hodnotách. • Ta vám pomůže srozumitelně komunikovat poslání a lidé si k ní vytvoří vztah. • Lidé, kteří souzní s posláním firmy a v práci nacházejí seberealizaci. • Každá firma by se měla zajímat o zpětnou vazbu zákazníků a dbát o jejich spokojenost. • Takový, který si majitel sám pořídí a používá.
 12. 12. *i když je jim to jasné
 13. 13. O poslání firmy si můžete přečíst více na Podnikatel.cz: http://www.podnikatel.cz/clanky/poslani-firmy-vsichni-by-meli-vedet-co-vas-rano-vytahne-z-postele/ Vize Proč existujete? Jaký je ideální stav v budoucnosti z pohledu zákazníků? Jaké potřeby jim řešíte?Mise Jak podnikáte, abyste vizi naplnili? Děláte něco jinak? Jaký máte plán? Řešení Jaké produkty nebo služby nabízíte? K poslání patří také: • Poslání v jedné větě • Zařazení
 14. 14. 1. Sami pro sebe si ujasníte, co je důležité, a udržíte směr vašeho podnikání. 2. Lidi v týmu a noví zaměstnanci budou vědět, o co vám jde (ideálně předtím, než je naberete). 3. Na poslání postavíte značku a marketing. Dokážete totiž poslání snadno vysvětlit i lidem mimo firmu. 4. Budete mít podklady pro představení značky (třeba na webu v sekci „O nás“). O přínosech poslání jsme psali také na tyinternety.cz: http://tyinternety.cz/prirucka-marketera/prirucka- marketera-dostante-z-klienta-poslani-znacky-6-prikladu-kdy-vam-to-pomuze-s-marketingem/
 15. 15. FreshKruháč Posláním FreshKruháče je, aby se lidi cítili čerství, když se ráno probudí. Protože jedině tak si dokáží užít život. Pokud se člověk nehýbe, špatně se stravuje, málo spí, ztrácí chuť na jakékoliv aktivity. FreshKruháč svým přístupem chce lidem nabídnout možnost, jak každé ráno vstávat a být fresh. Když je člověk fresh, všechno více baví, daří se mu v práci, užívá si život. FreshKruháč pomáhá lidem, kteří chtějí zhubnout, nabrat svalovou hmotu, nebo si vyčistit hlavu, a přitom je nebaví tradiční fitness centra. Přesně neví, co mají cvičit nebo se sami nedonutí a preferují přátelské prostředí. Urbalive V naší představě ideální společnosti si lidé i firmy dokáží vážit přírody a toho, co nám přináší. Oceňujeme její přirozené cykly, které si žádají určitý čas, jež není možné uspěchat. Příroda nás inspiruje svou harmonií i přirozeností. Chceme vidět společnost, která se pořád za něčím nehoní, nehledá instantní řešení, ale naopak se dokáže zastavit, přemýšlet a inspirovat se v přírodě. Zastavit se – vnímat přírodní cykly, roční období a čas, který je potřeba k tomu, aby věci (jako růst rostlin) správně fungovaly. Přemýšlet – používat selský rozum a kus vlastního tvoření. Inspirovat se v přírodě – tedy v její přirozenosti a harmonii. Věříme, že i ve městech a bytech mohou mít lidé kus přírody. Mít ji nablízku, protože nás pozitivně ovlivňuje. Ne nadarmo je zelená barva uklidňující.
 16. 16. • Proč jste založili svou firmu? Co vás k tomu přimělo? S jakou jste začínali představou? • Chce firma něco změnit nebo vylepšit mezi lidmi? Jak si představujete, že se mají lidé chovat (s ohledem na záměr firmy)? • Řeší firma nějaký problém (lidí nebo jiných firem)? Usnadňuje jim něco? Co je to za problém? • Proč pro vás pracují vaši zaměstnanci? • Kde svou firmu vidíte za 2, 5 a 10 let? Jaká je vaše představa o budoucnosti? (10 min.)
 17. 17. FreshKruháč Aby se člověk cítil fresh, nestačí jen dobře cvičit. Musí se dobře stravovat, být v psychické pohodě a mít dostatek času na regeneraci (dobře spát a odpočívat). Proto FreshKruháč ve své nabídce reflektuje všechny tyto potřeby. Urbalive Chováme se ekologicky a v souladu s přírodou. Respektujeme to, že určité věci potřebují svůj čas, stejně jako potřebuje svůj čas semínko, aby dokázalo za nějakou dobu vyrůst a přinášet své plody. Pro Urbalive je důležitý život flory, fauny i ten lidský. Proto přináší do českých i evropských domácností řešení, která podporují život rostlin. V Urbalive máme rádi věci, které vydrží. Nechceme neustále vyhazovat ty nekvalitní a pořizovat další. Proto stavíme na tradičních a ověřených postupech, které přinášejí poctivé produkty. A díky vermikompostéru podporujeme rovněž udržitelnost koloběhu jídla a redukci odpadu, který by jinak skončil ve spalovně nebo na skládce, a tím tak alespoň o malý kousek zlepšujeme životní prostředí lidí. Život do našich vermikompostérů přináší i pracovité žížaly, které přeměňují organický materiál (jako třeba slupky) na zeminu a na tzv. wormtea, který slouží jako skvělé přírodní hnojivo. Vše je tedy uzavřeno v koloběhu života.
 18. 18. • Přichází firma s pozoruhodným přístupem k zákazníkům? • Přistupuje nějak netradičně k zaměstnancům, vytváří zvláštní firemní kulturu nebo tým zapojuje do byznysu? • Chová se jinak než ostatní firmy? • Přináší nějakou inovaci, nějaký vychytaný produkt nebo novou službu? • Jakým způsobem řešíte problém zmíněný ve vizi? (10 min.)
 19. 19. FreshKruháč Od kruhových tréninků ve FreshGymu nebo venku v parku, přes víkendové kempy, zdravé jídlo a pití ve FreshBaru, semináře a workshopy po návody na blogu. Urbalive Vermikompostér je ekosystém, který v sobě odkrývá fungování koloběhu všeho živého. Ze zbytků jídla jako jsou třeba slupky od brambor, z kávové sedliny nebo starých novin je možné vytvářet ve vermikompostéru za pomoci šikovných žížal zeminu, ve které si následně člověk vypěstuje zeleninu, bylinky nebo drobné ovoce, které opět zkonzumuje. Vermikompostér tak v sobě má přirozený běh přírody, který respektuje potřebný čas pro kompostování i pěstování.
 20. 20. • Co vaše firma nabízí? • Jaké mají vaše produkty a služby vlastnosti? • Jaká je vaše firemní kultura? Jaké řešení přinášíte svým zaměstnancům? • Co vaše firma nebude zákazníkům a zaměstnancům nikdy nabízet? • Pro koho nejsou produkty a služby určeny? (5 min.)
 21. 21. • První signál, že vás lidi upřímně zajímají. • Správně vysvětlete, proč ho mají vyplnit a popište, jak s ním budete pracovat. • Anonymní a pro všechny. • Mapujte zvlášť okruhy: vztahy s kolegy, vztahy s nadřízenými, režim práce, vzdělávání, vlastní kariéra, odměňování, setkávání, vybavení.
 22. 22. • Jednou měsíčně se sejděte, abyste probrali aktuální stav a udělali nová rozhodnutí. Není od věci dílčí úspěchy oslavit. • Posílejte interní „newsletter“ oznamující novinky a posuny v řešení problémů. • Vyhraďte si na práci s Mapou konkrétní čas. Například hodinu týdně v úterý ráno (pro správce). • Mluvte o posunech v řešení problémů i na jiných poradách, kde je čas pro týmovou agendu.
 23. 23. • Vzájemná dohoda, jak chceme každý den spolu v práci fungovat. • Nástroj pro každodenní rozhodování. • Snadný způsob, jak se shodnout na novém kandidátovi do týmu. • Rychlý způsob, jak se s novým kolegou sladit.
 24. 24. 1. Jsme tým Víme, že v práci jsme součástí většího celku. Ten musí dlouhodobě fungovat, abychom tam chodili rádi. Proto si vzájemně pomáháme a podporujeme se. A to jak v praktických věcech, tak ve vzájemných vztazích – jsme k sobě empatičtí. Jsme připraveni pomoc nabídnout, ale i přijmout. Víme totiž, že nikdo z týmu toho nezneužije. 2. Legrace a dobrá nálada V Local Barber Shopu je zábava. Svérázný humor baví nás i naše zákazníky a vytváří uvolněnou atmosféru. Je to super ventil, díky kterému se můžeme odreagovat, a základ skvělé party. I když je někdy ostrý jak břitva, nikdy by jeho cílem nemělo být ublížit druhému. 3. Nešetříme chválou Vážíme si vzájemně své práce i názorů a dokážeme se nahlas ocenit. Víme, že máme být na co pyšní. Jsme odborníky ve svém oboru, chceme vzdělávat ostatní a tak je potřeba stát si za tím, co umíme. Vždycky uvítáme pochvalu i od zákazníka. 4. Příjemné prostředí Udržujeme kolem sebe čistotu a pořádek. Víme, že holičské služby v nejvyšší možné kvalitě můžeme nabízet jen, když se my i zákazníci budeme cítit dobře. Proto máme čistý a pohodlný úbor a udržujeme pořádek na place i v šatnách. Chováme se tak ohleduplně k ostatním. 5. Vzděláváme (se) V našem řemesle a nabízených službách se chceme posouvat stále dál. Proto si navzájem předáváme zkušenosti a učíme se i od ostatních. Od kolegů barberů z dalších podniků, z Instagramu, z YouTube, od školitelů. Víme, že je to na aktivitě každého z nás. A tak přebíráme iniciativu a sami si hledáme informace. 6. Volnost a kreativita K naší kreativní práci patří svoboda. Proto si nehrajeme na nějakou složitou hierarchii a vedení je spíš o přátelské dohodě, než o uplatňování moci. O to větší odpovědnost jako tým máme. Hlídáme se navzájem, aby nevznikaly zbytečné chyby. Podílíme se na plánování směn a důležitých rozhodnutí o chodu provozoven. 38
 25. 25. • O principy spolupráce se stará brand manager. • Odpovědní za jejich dodržování jsou všichni. • Vytvořte si nástěnku, kam budete moct snadno přidávat návrhy na nové principy. • Vzpomeňte si na ně vždy, když volíte mezi více variantami řešení (třeba při psaní služeb). • Bavte se o nich na poradách. • Zahrňte je do rozhodování o nově příchozích / odchozích.
 26. 26. • Na věci, které denně berete do ruky? • Do materiálů pro nováčky? • Na zdi kanceláří? • Na záchod? (10 min.)
 27. 27. Nastavení značky:
 28. 28. • Co o sobě značka říká. • Jaká témata komunikuje. • Jak se vizuálně prezentuje. • Jaké kanály a nástroje využívá. • Co se o ní říká.
 29. 29. Kterou jednou zásadní věcí se odlišujete? Čím se v pomyslném positioningu konkurenčních značek lišíte? Jde o zásadní nosnou myšlenku, kterou bude potřeba podporovat v celkovém nastavení značky. Jedná se o takový atribut, který kdyby použila vaše konkurence, tak by tím popřela sama sebe (zákazníci by jí to neuvěřili). 46 Dáváme si záležet na tom, aby naši zákazníci i zaměstnanci věděli, že jsme otevřeni jakýmkoliv jejich návrhům. My si o ně dokonce říkáme! Dennodenně tak od zákazníků získáváme podněty, díky kterým zdokonalujeme naše produkty a hledáme způsoby, jak zlepšit jejich zákaznickou zkušenost. Dotáhli jsme to tak daleko, že si u nás každý může nechat vytvořit produkt na míru podle vlastních požadavků. Stejně tak podporujeme naše zaměstnance, aby chodili s vlastními návrhy na zlepšení designu nebo zvýšení kvality ušitého zboží. Do našeho pracovního procesu zapojujeme také rodinné příslušníky, kteří jsou nám inspirací a přispívají k tomu, že celý proces funguje jako na drátkách. Doke Baby Royals Buga Bjež Vlna merino Sladěné děti a rodiče Elegantní Perfektně drží Vlastní „dokenalý“ slang Rebelové a rebelky Ženské Běh Důraz na amatérskost Nahlednutí do procesu tvorby Společensky odpovědní
 30. 30. • Liší se vaše odlišnost v rámci trhu od vaší odlišnosti v rámci trhu práce? • Máte nějakou odlišnost, která by se dala nazvat „unikátním prodejním argumentem“? (10 min.)
 31. 31. Nastavení značky:
 32. 32. O pilířích značky si můžete přečíst víc v článku na Forbes.cz: https://www.forbes.cz/nevite-jak-vymyslet-obsah-na-facebook-nastavte-si-obsahove-pilire/
 33. 33. 1: Nejlepší výsledek je vždy kombinací chutí - Jako se v gastronomii propojují různé chutě, aby spolu ladily, my propojujeme obory digitálního marketingu, abychom vždy našli to nejlepší řešení klientova problému. Neděláme mu tedy PPCéčka, ale řešíme zvýšení návštěvnosti. Rozhodnutí stavíme nejen na intuici a zkušenostech, ale i na tvrdých komplexních datech a výzkumu. Lidé z různých týmů nepracují odděleně. Každý klient má svého jednoho projekťáka, který zaštiťuje propojení specialistů z různých oborů. Nezůstávají po nás strategie a analýzy, svoji práci dotahujeme do konce, má tedy výsledky. 2: Práce s vysokým nasazením, za to nadprůměrná péče - Chceme, aby se lidé ve firmě znali, potkávali se a měli mezi sebou kamarádské vztahy. V týmu máme lidi, kteří jsou zapálení pro svou práci, mají vysoké pracovní nasazení a chtějí dělat svoji práci lépe, než je běžné. Se stejným zápalem také o své lidi pečujeme a děláme maximum pro to, aby pro ně práce u nás měla smysl. Ať už jde o platové podmínky, úpravu způsobu práce a pracovní doby nebo dobré pracovní prostředí, jehož součástí je i efektivní organizace práce. Taková, která lidi neomezuje a naopak dává prostor pro kreativní řešení – je tedy agilní, snižuje množství chyb a zdržení a zvyšuje celkovou kvalitu práce. K tomu nám pomáhají moderní nástroje, procesy a informační systém. 3: Udáváme trendy a nastolujeme nová témata - Chceme určovat směr a trendy digitálního marketingu v Česku. Jsme tím, u koho se koncentrují znalosti a zkušenosti. Chceme posouvat celý trh – odborníky, agentury, studenty VŠ i klienty, proto nevzděláváme pouze lidi v týmu, ale i naše okolí. Pokud totiž budou naši klienti vzdělanější, můžeme s nimi realizovat pokročilejší projekty. Jako znalostní firma chceme být důvěryhodným partnerem pro úzkou a dlouhodobou spolupráci. Nejsme nájemní síla pro outsourcing. Chcete vědět víc o naší práci pro FreshKruháč? Podívejte se, co všechno jsme dělali: http://www.lovebrand.cz/portfolio/strategie-znacky-a-mnoho-dalsiho-pro-freshkruhac/
 34. 34. 1. pilíř: Děti potřebují pestrý pohyb 3. pilíř: Chceme být zodpovědná firma 2. pilíř: Jedna věc, tisíc použití
 35. 35. Co sobě bude značka říkat? Chceme být zodpovědná firma ve vztahu k výrobě, zákazníkům i našemu okolí se vším, co to obnáší. K práci přistupujeme s precizností a řemeslnou zručností. Sledujeme původ dřeva, které pro naše hračky používáme jako hlavní surovinu. Uvědomujeme si dopad našich hraček i to, že jednou jejich život skončí, a proto pomáháme zákazníkům jejich prkno předat dalším zájemcům, uchovat dalším generacím nebo opravit. Chceme být firmou, která pozitivně ovlivňuje své okolí. A chceme, aby bylo více takových zodpovědných firem. Jak se může pilíř projevit? • Prezentovat např. na blogu, v rozhovorech nebo konferencích téma zodpovědných firem v širším pojetí. • Vystupovat v médiích jako příklad zodpovědné firmy. • Využití dřeva v grafických prvcích na webu. • Ukazovat zručnost, práci se dřevem i interiéry dílny. • Vytvoření sekce na webu, ve které budou moci zákazníci přeprodat své prkno. • Komunikace principu Re-use (3xR). • Možnost vykoupit (a např. dále zrepasovat) prkno od zákazníka, který bude muset jen vyplnit formulář pro dopravce.
 36. 36. 1. Vyberte důležitá témata pro vaši značku. Ta která ji mohou odlišovat nebo zaujmout lidi. 2. Sepište několik nadpisů pilířů značky. 3. Pokud máte hotovo, rozveďte nadpisy do odstavců a přidejte projevy pilířů. (15 min.)
 37. 37. Nastavení značky:
 38. 38. Baťa
 39. 39. • Postoj ke značce vzniká především s asociacemi, které mají lidé uloženy v paměti a které spojují se značkou. • Nejčastěji tyto asociace vznikají prostřednictvím osobní zkušenosti. • My stanovujeme ideální asociace, čili takové, ke kterým chceme, aby lidé docházeli.
 40. 40. • Pro nové značky: Budete vědět, jaký zvolit název a grafickou podobu. • Budete mít podle čeho posuzovat marketingové aktivity vaší značky. Splňují to, co chcete vyvolávat (vytvoříte si z nich jednoduchý check-list)?
 41. 41. Růžová Přátelští Srozumitelní Sdílí know-how Malé a střední firmy Značky / lovebrandy Je potřeba si na ně počkat
 42. 42. 1. Napište 5 asociací, které chcete, aby vaše značka vyvolávala. 2. Napište 3 nežádoucí asociace, které v žádném případě nesmí vyvolávat. 3. Ke každé asociaci napište 1 způsob, jak ji budete vyvolávat. 4. Liší se některé asociace pro zákazníky a zaměstnance? (10 min.)
 43. 43. Komunikace značky:
 44. 44. Pravidla komunikace • Jak zacházíme s názvem značky. • Jak komunikujeme k lidem. • Jak značka používá český jazyk. Tonalita komunikace • Jakým způsobem značka něco říká (nejde o obsah). • Sladíme komunikaci s nadefinovanou značkou. • Umožníme snadnější implementaci značky. • Odlišíme značku. • Podpoříme vnímání značky jako důvěryhodné.
 45. 45. Dvakrát papež. Stejná značka, úplně jiný charakter.
 46. 46. „Ahoj Jarmilo, tak já jsem se sem přišel udělat.“
 47. 47. 1. Jak přesně se píše název značky (velká, malá písmena, mezery…)? 2. Jak se vyslovuje název vaší značky? 3. Skloňuje se název vaší značky příp. podle jakého vzoru? 4. Používáte i množné číslo názvu značky? 5. Mluvíte za značku (1./3. os. j. č.), za tým (1. os. mn. č.) nebo za sebe jako majitele (1. os. j. č.)? 6. Tykáte nebo vykáte zákazníkům? 7. Oslovujete zákazníky křestním jménem, příjmením nebo titulem? 8. Jak se podepisujete v e-mailech a v komunikaci 1-na-1? 9. Jak moc používáte smajlíky, emojis a jiné netextové znaky? Máte svůj hashtag? 10. Mluvíte spisovnou, hovorovou nebo nespisovnou češtinou? Používáte slang nebo anglicismy?
 48. 48. Pomůžeme vám vybrat výbavu, se kterou si sport užijete. Už 13 let hrajeme ve sportovních potřebách první ligu. Pořád běháme po hřištích a zkoušíme si naše produkty. Proto umíme vybrat raketu, se kterou vám to bude pálit, míčky, co nebudou lítat do autu, hokejku, o kterou nezakopnete i všechno ostatní. INTERSPORT je největším prodejcem sportovního oblečení a vybavení na světě. Nabízí oblečení a obuv na sport i pro volný čas. S výběrem sportovního vybavení vždy pomohou odborní poradci, kteří jsou často sami nadšenými sportovci. NejlevnějšíSport.cz to je více než 3000 položek skladem a dodání do 24 hodin. Specialista na sportovní potřeby všeho druhu od trampolín, přes kola nebo i pomůcky na bojové sporty. Volně podle hesla Get movin' symbolizuje HERVIS radost z pohybu a lepší životní pocit. Hervis Sports plně sází na orientaci na značky a spoléhá se na zboží předních tuzemských a zahraničních výrobců. A to za nejlepší cenu. SPORTISIMO s.r.o. je přední maloobchodní prodejce zaměřený na sportovní vybavení, oblečení a obuv. Na českém trhu působíme již od roku 1999 a za tuto dobu jsme si získali mnoho spokojených zákazníků, kteří nás vyhledávají pro širokou nabídku vysoce kvalitního zboží za nejlepší ceny.
 49. 49. Odosobněná Vážený zákazníku, vaše objednávka byla expedována Přívětivá Hezký den, dnes jsme odeslali vaši objednávku Přátelská Hotovo! Vaši objednávku jsme právě poslali na cestu k vám Osobní Už zítra si užijete radost při rozbalování balíčku. To červené triko vám bude zaručeně slušet
 50. 50. 1. Vybereme několik přídavných jmen, které nejlépe popisují celkovou tonalitu značky. – Je dobré mít alespoň jedno slovo, které výrazně značku odliší. – Bavíme se o mluvených, psaných i grafických projevech komunikace. O nastavení tonality jsme psali také na tyinternety.cz: http://tyinternety.cz/prirucka-marketera/mate-bordel-v-tom-jak-vase-znacka-mluvi-vypracujte- jeji-look-a-precizni-komunikaci-krok-za-krokem/
 51. 51. 1. Odpovězte si na desatero pravidel komunikace do pracovního listu. Čas: 10 minut
 52. 52. Uvedení v život
 53. 53. 1.Nastavení nástrojů a procesů pro řízení značky Analýza kontaktních míst Návrh změn a plánování Realizace - kapacity na straně klienta i LB, tempo práce Pravidelná kontrola KM a ověření, že to funguje
 54. 54. • Práce na značce nikdy nekončí: – Pravidelně kontrolujte všechna kontaktní místa – Nastavte si, kdo bude mít u vás ve firmě odpovědnost za řízení značky (kdo bude kontaktní osoba pro ostatní) – Všechny nové lidi naučte nejenom o čem značka je, ale také proč existuje a jak s ní pracovat Ve vlastní firmě.
 55. 55. • Řekněte svým agenturám nebo externistům, o čem je vaše značka: – Předejte jim strategii značky a manuály – Uspořádejte pro ně školení nebo jinou aktivitu, která jim umožní vžít se do značky – Připravte jim šablony pro zadání Při zadávání agenturám a externím pracovníkům.
 56. 56. • Udělejte si z výstupů strategie značky checklist – Je možné obsah zahrnout do jednoho z pilířů značky – Vyvolává některé z ideálních asociací? – Nevyvolává některou z nežádoucích? – Používá kampaň barvy, písma a další grafické prvky podle identity značky? Při vytváření kampaní.
 57. 57. Láska prochází zážitkemJežek naježí Trailer Každý den s novým zážitkem
 58. 58. To samé platí i v jakémkoliv dalším kontaktu s jedním zákazníkem.
 59. 59. Uvedení v život
 60. 60. Kategorizace (Placené / vlastněné / získané) Důležitost z pohledu budování značky Očekávání lidí od značky Fáze v nákupním procesu Ideální stav značky podle strategie Slouží jako projektový plán při zavádění značky. Každé kontaktní místo je jako úkol, má datum dokončení, odpovědnou osobu atp.
 61. 61. Podívejte se na ukázku analýzy kontaktních míst.
 62. 62. 1. Vytvořte si kopii tabulky pro analýzu kontaktních míst (http://bit.ly/analyza-kontaktnich-mist). 2. Přejděte na list „databáze“ a zkuste vymyslet prvních 10 kontaktních míst. 3. Zkuste navrhnout, jaká očekávání mají od vaší značky lidé, kteří se v těchto kontaktních místech nachází (sloupec E).
 63. 63. Využití strategie značky
 64. 64. Musí obsahovat: • Název značky • Poslání firmy (vize, mise, řešení, poslání v jedné větě, zařazení) • Ideální asociace (+ nežádoucí asociace) • Koláž značky • Analýza grafického stylu konkurence • Vaše požadavky • Požadované výstupy (logo, manuál, související prvky, barvy) Tip pro hodnocení: Logo není od toho, aby se líbilo vám. Má vás především odlišit a zdůraznit myšlenku vaší značky.
 65. 65. Přirozené fotky z každodenní práce. Uvolnění nenucení lidé, autentické situace. Nesmí působit „zahraničně“. Ve tvářích, do kterých je vidět nikdy nenajdeme negativní emoce.
 66. 66. Příliš tvrdá práce, zakrytý obličejByznys, chladná stylizace Umělé Bez lidí Umělé Působí zahraničněSexistické Fotobankové Nepřirozená situace, negativní emoce
 67. 67. Musí obsahovat: • Současný název a důvod změny • Problémy, které musí nový název řešit • Kritéria pro výběr nového názvu • Poslání firmy (vize, mise, řešení, poslání v jedné větě, zařazení) • Ideální asociace (+ nežádoucí asociace) • Koláč značky • Vaše požadavky
 68. 68. 1. Je snadno zapamatovatelný? 2. Odlišuje vás od konkurence? 3. Dokáží ho lidi vyslovit (je zvukomalebné)? 4. Vztahuje se k vašemu segmentu? 5. Vyvolává chtěné asociace? 6. Nebude vás v budoucnu omezovat? 7. Máte volnou doménu .com a .cz? 8. Bude možné získat ochrannou známku? O tom, jak si vybrat správný název, si můžete přečíst na Podnikatel.cz: http://www.podnikatel.cz/clanky/patecni-kotatka-uz-nikoho-nebavi-postavte-svou- znacku-na-pevnych-zakladech/
 69. 69. Musí obsahovat: • Poslání firmy (vize, mise, řešení, poslání v jedné větě, zařazení) • Ideální asociace (+ nežádoucí asociace) • Pilíře komunikace • Pravidla komunikace + tonalita • Koláč značky • Analýza grafického stylu konkurence • Vaše požadavky • Požadované výstupy
 70. 70. • Zábavná, ale není dětinská • Chytrá, ale není vychytralá • Mocná, ale není komplikovaná • Vkusná, ale není těžko stravitelná • Cool, ale není namyšlená • Neformální, ale není ledabylá • Nápomocná, ale není panovačná • Odborná, ale není rozkazovačná
 71. 71. Musí obsahovat: • Doba trvání • Nabídka kampaně • Cíl kampaně • Cílovka • Jaké sdělení si mají zákazníci odnést • Jaké kroky má zákazník udělat po seznámení s kampaní • Rozpočet • Reklamní kanály • Měření • Ideální asociace (+ nežádoucí asociace) • Pilíře komunikace • Pravidla komunikace + tonalita • Koláč značky • Požadované výstupy
 72. 72. www.lovebrand.cz/tasteacademy Tady najdete odkazy na naše praktické články a další zdroje, které vám pomůžou postarat se o vaši značku.
 73. 73. www.lovebrand.cz ahoj@lovebrand.cz facebook.com/lovebrandcz @lovebrandcz

×