Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Inspirujte se: dobrá značka vám nakopne podnikání

Ad

www.rozjezdy.cz
11.20 - 12.15 Plán a finance jako základ podnikání
13.15 - 14.10 Inspirujte se: Dobrá značka vám nakopne
p...

Ad

www.rozjezdy.cz
Inspirujte se: Dobrá značka
vám nakopne podnikání
T-Mobile Rozjezdy, 2017
Matez Jindra & Honza Páv

Ad

www.rozjezdy.cz
V Lovebrandu se postaráme,
aby vaši značku milovali
Matez Jindra Honza Páv

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Ad

Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 47 Anzeige
1 von 47 Anzeige

Inspirujte se: dobrá značka vám nakopne podnikání

Herunterladen, um offline zu lesen

V regionálních kolech soutěže Rozjezdy ukazujeme, jaké nezbytné minimum musí mít firma rozmyšlené, ještě než svou značku pustí do světa. Bavíme se tedy o základním poslání značky, jejím názvu, logu a nejjednodušším, ale zároveň nejdůležitějším marketingu, kterým je šuškanda. Inspirujeme vás celou řadou ukázek firem, které jsou stejně velké jako ty vaše.

V regionálních kolech soutěže Rozjezdy ukazujeme, jaké nezbytné minimum musí mít firma rozmyšlené, ještě než svou značku pustí do světa. Bavíme se tedy o základním poslání značky, jejím názvu, logu a nejjednodušším, ale zároveň nejdůležitějším marketingu, kterým je šuškanda. Inspirujeme vás celou řadou ukázek firem, které jsou stejně velké jako ty vaše.

Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Anzeige

Inspirujte se: dobrá značka vám nakopne podnikání

 1. 1. www.rozjezdy.cz 11.20 - 12.15 Plán a finance jako základ podnikání 13.15 - 14.10 Inspirujte se: Dobrá značka vám nakopne podnikání 14.20 - 14.50 Minimum začínajícího podnikatele 14.55 - 15.45 Internetová propagace pro zavedené firmy i start-upy 16.00 - 16.30 Vyhlášení vítězů regionálních kol Co nás dnes čeká
 2. 2. www.rozjezdy.cz Inspirujte se: Dobrá značka vám nakopne podnikání T-Mobile Rozjezdy, 2017 Matez Jindra & Honza Páv
 3. 3. www.rozjezdy.cz V Lovebrandu se postaráme, aby vaši značku milovali Matez Jindra Honza Páv
 4. 4. www.rozjezdy.cz Co je to značka?
 5. 5. www.rozjezdy.cz Značka je spojka, most mezi firmou, výrobcem, prodejcem a spotřebitelem, zákazníkem. Značka lidem usnadňuje pamatovat si a předávat zkušenosti a asociace s výrobkem nebo službou, kterou značka zastupuje. Jakmile totiž můžeme něco jednoduše pojmenovat, je možné o tom taky začít mluvit. Značka tedy není jenom logo, ale jsou to myšlenky, pocity a postoje (tedy emoce) zákazníků ke službě nebo produktu, který značka zastupuje. Značka je tón, kterým s zákazníky mluví na infolince, je to obal i výloha obchodu, majitel firmy i to, co značka dává na svůj Facebook. http://www.podnikatel.cz/pruvodce/obchodni-znacka-brand/znacka-brand/
 6. 6. www.rozjezdy.cz K čemu je značka dobrá? 1. Odliší vás a pomůže v konkurenčním boji 2. Přináší zákazníkům záruku 3. Je to investice do budoucnosti 4. Značka jako předpoklad pro šuškandu 5. Lidé se chtějí ztotožnit se značkou 6. Oblíbená značka vám přinese zpětnou vazbu od lidí 7. Pomůže vám při každodenním rozhodování 8. Sexy značka láká nové zaměstnance
 7. 7. www.rozjezdy.cz Nastavení značky vyžaduje svůj systém 1. Poslání firmy 2. Nabídka firmy 3. Cílové segmenty 4. Definice značky 5. Ztvárnění značky 6. Komunikace značky 7. Měření značky 8. Implementace značky 9. Marketingové kampaně Až v tomto kroku řešíme název značky a logo.
 8. 8. www.rozjezdy.cz My vám ukážeme to nejnutnější minimum Poslání značky Název značky + Logo Šuškanda
 9. 9. www.rozjezdy.cz Rovnice úspěchu? Můžete mít skvělý produkt i prozákaznický přístup a nemusí to fungovat. Značka nakopne vaše podnikání. Skvělý produkt • Takový, který si majitel sám pořídí a používá Prozákaznický přístup • Zajímá se o zpětnou vazbu; záleží na jejich spokojenosti Srozumitelná značka • Je potřeba mít myšlenku, vizi, přínos pro lidi Značku je těžké napodobit a je možné ji chránit. Produkty jsou si dnes čím dál víc podobné Takový přístup by dnes měla mít každá firma
 10. 10. www.rozjezdy.cz Je to jen na vás! Dáme vám maximum návodů, stejnak je to ale především na vás. Vaši značku za vás nevybuduje konzultant nebo agentura. www.podnikatel.cz/serialy/budujeme-znacku Tvorba značky se nedá outsourcovat.
 11. 11. www.rozjezdy.cz POSLÁNÍ ZNAČKY PROČ JSTE ZAČALI PODNIKAT?
 12. 12. www.rozjezdy.cz Zákazníci se chtějí ztotožnit s posláním vaší značky. Nezajímá je, že na nich chcete vydělat*. *i když je jim to jasný
 13. 13. www.rozjezdy.cz Poslání firmy vyjadřuje filosofii a směr, kterým se má firma ubírat Vize (Proč?) • Co chce firma ve společnosti zlepšit nebo posunout? • Jak si firma představuje svůj ideální stav v budoucnosti? • Jaký řešíte problém? Mise (Jak?) • Mise je cesta za vizí, je to plán. • Jak se snaží změny dosáhnout? • Více se zaměřuje na současnost. • Jakým způsobem problém vyřešíte? Řešení (Co?) • Jaké produkty nebo služby firma nabízí? Poslání v jedné větě • Shrnutí toho nejdůležitějšího k prezentaci navenek. • CO přinášíte KOMU a PROČ? • Nezapomeňte na to, co vás odlišuje od konkurence. http://www.podnikatel.cz/clanky/poslani-firmy-vsichni-by-meli-vedet-co-vas-rano-vytahne-z-postele/
 14. 14. www.rozjezdy.cz Příklad: UrbAlive Vnášíme do domácností ve velkoměstech život prostřednictvím uzavřeného koloběhu green loop.
 15. 15. Příklad: UrbAlive VIZE •V naší představě ideální společnosti si lidé i firmy dokáží vážit přírody a toho, co nám přináší. Oceňujeme její přirozené cykly, které si žádají určitý čas, jež není možné uspěchat. Příroda nás inspiruje svou harmonií i přirozeností. Chceme vidět společnost, která se pořád za něčím nehoní, nehledá instantní řešení, ale naopak se dokáže zastavit, přemýšlet a inspirovat se v přírodě. Zastavit se – vnímat přírodní cykly, roční období a čas, který je potřeba k tomu, aby věci (jako růst rostlin) správně fungovaly. Přemýšlet – používat selský rozum a kus vlastního tvoření. Inspirovat se v přírodě – tedy v její přirozenosti a harmonii. Věříme, že i ve městech a bytech mohou mít lidé kus přírody. Mít ji nablízku, protože nás pozitivně ovlivňuje. Ne nadarmo je zelená barva uklidňující. MISE •Chováme se ekologicky a v souladu s přírodou. Respektujeme to, že určité věci potřebují svůj čas, stejně jako potřebuje svůj čas semínko, aby dokázalo za nějakou dobu vyrůst a přinášet své plody. Pro Urbalive je důležitý život flory, fauny i ten lidský. Proto přináší do českých i evropských domácností řešení, která podporují život rostlin. V Urbalive máme rádi věci, které vydrží. Nechceme neustále vyhazovat ty nekvalitní a pořizovat další. Proto stavíme na tradičních a ověřených postupech, které přinášejí poctivé produkty. A díky vermikompostéru podporujeme rovněž udržitelnost koloběhu jídla a redukci odpadu, který by jinak skončil ve spalovně nebo na skládce, a tím tak alespoň o malý kousek zlepšujeme životní prostředí lidí. Život do našich vermikompostérů přináší i pracovité žížaly, které přeměňují organický materiál (jako třeba slupky) na zeminu a na tzv. wormtea, který slouží jako skvělé přírodní hnojivo. Vše je tedy uzavřeno v koloběhu života. ŘEŠENÍ • Vermikompostér je ekosystém, který v sobě odkrývá fungování koloběhu všeho živého. Ze zbytků jídla jako jsou třeba slupky od brambor, z kávové sedliny nebo starých novin je možné vytvářet ve vermikompostéru za pomoci šikovných žížal zeminu, ve které si následně člověk vypěstuje zeleninu, bylinky nebo drobné ovoce, které opět zkonzumuje. Vermikompostér tak v sobě má přirozený běh přírody, který respektuje potřebný čas pro kompostování i pěstování.
 16. 16. www.rozjezdy.cz Příklad: Swardman Rozumíme trávníkům, a díky tomu vyrábíme nejkvalitnější sekačky pro perfektní domácí trávníky.
 17. 17. www.rozjezdy.cz Příklad: LidskáSíla.cz Věříme, že síla v lidech a vzájemná důvěra dokáží posunout poskytování služeb domácnostem na vyšší úroveň.
 18. 18. www.rozjezdy.cz Příklad: FreshKruháč FreshKruháč ti kombinací vhodného tréninku, stravování a regenerace pomůže být fresh a díky tomu si více užívat život, být úspěšnější v práci a zkrátka všechno dělat s chutí.
 19. 19. www.rozjezdy.cz Jak se k poslání dostat? Přes magické „proč“ ▪ Proč zakládáte svou firmu? Co vás k tomu přimělo? ▪ S jakou jste začínali představou? ▪ Chce firma něco změnit nebo vylepšit mezi lidmi? Jak si představujete, že se mají lidé chovat (s ohledem na záměr firmy)? ▪ Kde svou firmu vidíte za 2, 5 a 10 let? Jaká je představa o budoucnosti? ▪ Řeší firma nějaký problém (lidí nebo jiných firem)? Usnadňuje jim něco? Co je ten problém? ▪ A jaké je to samotné řešení? V čem vyniká? ▪ Přináší nějakou inovaci, nějaký vychytaný produkt nebo novou službu? ▪ Existuje nějaká unikátní výhoda, kterou produkt nebo služba má, a přitom ji nenajdeme u konkurence? ▪ Přichází firma s pozoruhodným přístupem k zákazníkům? Chová se jinak než ostatní firmy? ▪ Proč chodí zákazníci právě za vaší firmou? V čem vyniká?
 20. 20. K čemu je poslání? Vy i budoucí zaměstnanci půjdete za jedním cílem 1. V jedné větě prezentujte poslání na úvodní stránce webu, v popisku na Facebooku nebo Instagramu. 2. Sepište to pro lidi na blog nebo na web – budou chápat, o co vám jde a možná vám i pomůžou. 3. Vymyslete, jak budete lidem dokazovat, že vám o to skutečně jde (jaká jsou související témata pro obsahový marketing, kdo jsou vaši partneři, jak to dostat do produktu atp.?).
 21. 21. www.rozjezdy.cz NÁZEV ZNAČKY JAK POJMENOVAT VAŠI NOVOU ZNAČKU?
 22. 22. www.rozjezdy.cz Co by měl vhodný název splňovat? 1. Je snadno zapamatovatelný? 2. Odlišuje vás od konkurence? 3. Dokáží ho lidi vyslovit? 4. Vztahuje se k vašemu segmentu? 5. Vyvolává chtěné asociace? 6. Nebude vás v budoucnu omezovat? 7. Máte volnou doménu .com a .cz? 8. Bude možné získat ochrannou známku?
 23. 23. www.rozjezdy.cz Nejčastější problémy Příliš obecný a neochranitelný název • Inteligentní sešit • Aktivní žák • Firma na zážitky Neodlišený název od konkurence • Dárková bedýnka • Dárková krabička.cz • Dárkový Agent • DárkyZaVás.cz Příliš komplikovaný nebo nevyslovitelný název • ibeeat.com V budoucnu by vás mohly omezit • Poťouchlá sváča • Svačím zdravě • Sváča pro tebe
 24. 24. Co když se vám název nepovedl? Změňte ho, dokud můžete ▪ Pokud zachováte stávající název: ▪ Odlište se alespoň zajímavou grafikou, netradiční komunikací nebo představitelem značky (maskotem aj.) ▪ Pokud budete měnit název: ▪ Budou se vám hodit nástroje: volné domény zkontrolujete na Domena.cz a české ochranné známky ověříte na ÚPV ▪ Přesměrujte domény, přejmenujte Facebook Stránku ▪ Řekněte lidem, že se přejmenováváte (jako Kadunda > La Klara)
 25. 25. www.rozjezdy.cz Přístupy k tvorbě názvu • Electro World, Copy General, Big Shock, Sportisimo, TV Nova, Fruitisimo, Slevomat, Vegtral, Annonce 1. Hra s existujícími slovy • Vodafone (voice + data + phone), Tonak (továrna na klobouky), Čedok (česká dopravní kancelář), LEGO (Leg godt! – dánsky hraj si dobře) 2. Akronymy • SSŽ (Stavy silnic a železnic), ČSOB (Česko slovenská obchodní banka), ČVUT (České vysoké učení technické), KFC (Kentucky Fried Chicken) 3. Zkratky • Palladium (drahocenný kov), TV Prima (pohoda), Okay Elektrospotřebiče (vše v pořádku), Rohlik.cz (každodenní běžná potravina) 4. Metafory http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-vymyslet-nazev-pro-vasi-znacku-aby-ji-cas-neudusil-tady-je-8-pristupu/
 26. 26. www.rozjezdy.cz Přístupy k tvorbě názvu • Baťa, Deichmann, Škoda, Erhartova cukrárna, RobertNemec.com, Hrivnak, Blažek, Ford 5. Odkaz k zakladatelům • Česká spořitelna, Národní galerie, Český statistický úřad 6. Institucionální forma • Vodňanské kuře, Mlékárna Kunín, Sedlčanský hermelín, Bistro 8, Vinárna u sv. Anežky, Emirates Airline, Divadlo v Dlouhé 7. Svázané s lokalitou • Kenvelo (hebrejsky „ano a ne“), QED Group (z latinské zkratky „což mělo být dokázáno“), Contigo (španělsky „s tebou“) 8. Překlad z cizího jazyka http://www.podnikatel.cz/clanky/jak-vymyslet-nazev-pro-vasi-znacku-aby-ji-cas-neudusil-tady-je-8-pristupu/
 27. 27. www.rozjezdy.cz LOGO ZJEDNODUŠUJE A URYCHLUJE ROZPOZNÁNÍ VAŠÍ ZNAČKY
 28. 28. www.rozjezdy.cz Logo není od toho, aby se líbilo vám. Má vás především odlišit Co má splňovat kvalitní logo? ▪ Rychlejší vybavení si značky ▪ Odlišení od konkurence ▪ Podpora asociací se značkou ▪ Jasná čitelnost  barvy, písma, grafické prvky, …
 29. 29. www.rozjezdy.cz Jaké si vybavíte Primy?
 30. 30. www.rozjezdy.cz Jaké si vybavíte Primy?
 31. 31. www.rozjezdy.cz Potřebujete nové logo? „Logo vám neudělá synovec, který umí otevřít Photoshop“ Připravte si zadání pro grafika ▪ Logo bude lépe přenášet ideální asociace se značkou ▪ Rozhodování nebude líbí / nelíbí ▪ Budete mít podle čeho posoudit návrhy grafika a případně je „reklamovat“ http://www.podnikatel.cz/clanky/ruzova-neni-jen-pro-slecinky-poradime-jak-vybrat-vhodne-logo-i-barvy/
 32. 32. www.rozjezdy.cz Jak sepsat zadání pro grafiky? ▪ Poslání značky, ideální asociace, pilíře značky, … ▪ Zacházení s názvem v logu (velikost písmen, mezery apod.) ▪ Přehled barevnosti konkurence ▪ Dojem: seriózní či hravé, moderní či tradiční,… ▪ Barevné preference ▪ Koláž značky (moodboard) ▪ Požadované výstupy (logo v křivkách), termíny a počty úprav Šablona zadání pro grafiky je součástí pracovních listů k seriálu Budujeme značku: http://www.lovebrand.cz/budujeme-znacku
 33. 33. www.rozjezdy.cz Příklad koláže: La Komoda
 34. 34. www.rozjezdy.cz Kde hledat grafiky? Čím více vlevo, tím jistější volba Specializované databáze •http://unie-grafickeho- designu.cz/clenove/ •www.behance.net > branding + CZ •www.navolnenoze.cz/kat alog/grafika+loga •www.wbd.cz Outsourcing •www.easytask.cz •www.upwork.com •www.fiverr.com Soutěže •www.topdesigner.cz •www.designturnaj.cz •www.logoweb.cz Facebook •Grafici $$$$ $$ $ $-$$
 35. 35. www.rozjezdy.cz MARKETING: ŠUŠKANDA ZAČNĚTE VE SVÉM OKRUHU. POMŮŽE VÁM NEJVÍC
 36. 36. www.rozjezdy.cz Jak se dostat k prvnímu úspěchu bez velkých rozpočtů? Jasné poslání / myšlenka Osobní nasazení Komunita podporovatelů
 37. 37. www.rozjezdy.cz Pokud vás nikdo nezná, nic neprodáte. Jak rozdmýchat šuškandu? Nejbližší okolí • Rodina, Přátelé • Osobní Facebook, lidé ve vašem okolí • Vaše komunity Lokální akce • Obec • Festivaly, markety* • Soutěže Propojení s dalšími značkami • Guest blogging • Spolupráce *Přečtěte si, co všechno můžete udělat před, v průběhu a po marketu, abyste ho co nejlépe využili: http://www.dyzajnmarket.com/blog/pro- dyzajnery-jak-se-pripravit-na-dyzajn-market-a-vytezit-z-nej-maximum/
 38. 38. www.rozjezdy.cz Najděte si prvních 10 lidí ▪ 5 vašich prvních potenciálních zákazníků (můžete na nich začít testovat prototyp) ▪ 5 lidí, které nadchnete a pomůžou vám se šuškandou ▪ Zkušení podnikatelé ▪ Partnerské značky ▪ Novináři, blogeři, influenceři
 39. 39. www.rozjezdy.cz Příklad: Lelí's cupcake
 40. 40. www.rozjezdy.cz Příklad: Krásné čtení
 41. 41. www.rozjezdy.cz Příklad: CoreFit
 42. 42. www.rozjezdy.cz PRIORITY UJASNĚTE SI, CO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ A PUSŤTE SE DO TOHO!
 43. 43. www.rozjezdy.cz Na značce začněte jen s tím nejdůležitějším 1. Sepište poslání své značky 2. Zkontrolujte si, že máte dobrý název, případně ho brzy změňte 3. Ujistěte se, že máte promyšlenou grafiku (tedy hlavně logo) značky a používáte ji správně 4. Pusťte se do marketingové šuškandy ve svém okolí, začněte oslovovat prvních 10 lidí
 44. 44. www.rozjezdy.cz Získávejte zpětnou vazbu. Umožní vám zlepšovat se Vyslechněte • Ptejte se na zpětnou vazbu (monitorujte) Navrhněte řešení • Otestujte si ho na pár lidech Investujte do vylepšení • A nebojte se to ukázat, lidi to ocení
 45. 45. www.rozjezdy.cz Především se do toho musíte pustit! Nabízejte, prodávejte, bavte se (s lidmi). Nedělejte zbytečné věci, ale naopak co nejdříve ověřte, jestli může váš nápad uspět.
 46. 46. www.rozjezdy.cz www.lovebrand.cz/rozjezdy Tady najdete dnešní prezentaci a odkazy na zdroje a další praktické články, které vám pomůžou postarat se o vaši značku.
 47. 47. www.lovebrand.cz ahoj@lovebrand.cz facebook.com/lovebrandcz @lovebrandcz

Hinweis der Redaktion

 • 2kukuřice.cz,
  Dárková bedýnka, Dárková krabička.cz, Dárkový Agent, DárkyZaVás.cz
  ibeeat.com
  Inteligentní sešit,
  Slippsy – uklouznout pro pantofle
  Masáže do obýváku, Kancl masáže
  Zalep.to, zatahuj.cz, evidujsirevizi.cz
  Firma na zážitky Radovan Kobza, Bezcukrovinky, Bude Veselka, BRK Marie Brichová - francouzský výrobce oblečení xxx čumčo – 7 výsledků na googlu

×