Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

заняття соняшник

982 Aufrufe

Veröffentlicht am

.

Veröffentlicht in: Internet
  • Als Erste(r) kommentieren

заняття соняшник

  1. 1. Немирівський районний центр дитячої та юнацької творчості Відкрите заняття на тему:«Виготовлення квітки соняшника» Керівник гуртка «Оригамі» БукієвськаН. Л. 2015-2016 н.р.
  2. 2. Тема: фігури середнього рівня складності на основі поєднання базових форм Підтема: виготовлення квітки соняшника. Мета заняття: ознайомити дітей поняттям та технікою виконання об’ємних квітів із гофрованого паперу; розвивати дрібну моторику рук та окомір, художній смак та фантазію; навчити основним правилам складання композиції, вчити охайності, вмінню бережливо та економно використовувати матеріал, підтримувати лад на робочому місці. Обладнання: клей ПВА, папір оранжевого та жовтого кольору, чорний папір, зелений папір, картон, простий олівець, ножиці. Тип заняття: формування нових знань та умінь. Хід заняття І. Вступна частина заняття 1. Організаційний момент Перевірка дітей до готовності роботи у гуртку. Серед поданих букв відшукайте слова. Ці слова підкажуть вам, з якими матеріалами та інструментами ми працюватимемо на уроці. (Діти відгадують слова.) СЧТКІАОЛЕПАШРТОРАЄ ВРОАЗЬЯОЛІВЕПЬЙОЬО ОТЬІРЛЬІЦКЛЕЙБЧФДАЇР ПЙУТЛДВКАРТОНЇОЬБУ ЗЖХОЛПЕНЗЛИКЇТЬВЙ Е ХЗУНОЖИІЦЄЙОТСВЬТФ 2. Ознайомлення дітей з темою заняття, ходом роботи та новою технікою виконання квітки в об’ємі – «соняшника». ІІ. Основна частина уроку 1. Теоретична частина: Розповідь учителя • Квітка ця на сонце схожа. Жовті пелюсточки має. На олію вона гожа,
  3. 3. їх до сонця повертає. (Соняшник) На дошці — малюнки та ілюстрації із зображенням соняшників. — Розгляньте ілюстрації із зображенням соняшників. Чи подобається вам ця рослина? — Як ви вважаєте, чи можна цю рослину назвати квіткою? Чому? — Соняшник уважається квіткою-велетнем. Інколи він може досягати 4-5 м заввишки. Діаметр суцвіття — 30 см. Коли квітка достигає, її голівка перетворюється на великий склад насіння. Квітка соняшника має цікаву особливість: протягом дня вона повертає свою золоту голівку за сонцем, ніби не може намилуватися ним; недарма цю рослину називають соняхом — сонячною квіткою. В Україні соняшник — це рослина-символ. Сім'янки містять 24% повноцінного білка, тобто у ньому є майже весь набір амінокислот (крім лізину). До складу насіння входить вітамін D (це здоров'я кісток та зубів) У насінні виявлено вітаміни групи В - В1, В2, В3, В6. Прикметно, що соняшник - один з найбільших комор вітаміну В6 - піридоксину, який називають дивом природи, вітаміном здоров'я, бадьорості. Слід додати, що насіння соняшнику - багате джерело мікро- та макроелементів, зокрема калію, кальцію, заліза, цинку. Гадаємо, що з цієї короткої розповіді можна зробити висновок, що насіння соняшнику має витіснити різні "чіпси", "сухарики", "колу" із щоденного меню тих людей, які бажають довго бути молодими, здоровими і красивими. Багато видатних художників з усього світу зверталися до теми квітів, зокрема теми соняшників. — Порівняйте, як різні художники зображують квіти соняшника. (На дошці — репродукції картин Вінсента ван Гога, Поля Гогена.)
  4. 4. — А тепер подивіться, з якою любов'ю намалювала соняшники українська художниця Марія Приймаченко. (На дошці — картини М. Приймаченко «Соняшники з бджолами», «Соняшник життя».) — Ось, яку чудову квітку ми будемо сьогодні виготовляти з паперу! 2. Перевірка опорних знань: Яку форму має пелюстка у квітки – соняшнику, які кольори можна використовувати при виконанні даної квітки? 3. Демонстрування та аналіз зразка Правила роботи у групі. — Сьогодні ми будемо працювати у групах. Згадайте правила поведінки у групі. • Розподілити обов'язки у групі. • Працювати дружно та завзято. • Прислухатися до порад товаришів. • Не галасувати, не сваритися. • Допомагати один одному. Фізкульт хвилинка 4. Практична робота: Перший етап – виконання соняшника в об’ємі. Вирізати із гофропаперу пелюстки для соняшника. Виміряти кришку, вирізати з картону круг – це основа, серединка квітки. Серединку виготовляємо із чорного паперу (можна у техніці квілінг або із модулів)
  5. 5. Приклеюємо пелюстки. Квітка готова Другий етап: листочок у техніці орігамі. З зеленого паперу вирізуємо квадрат, складаємо навпіл, щоб вийшов трикутник. Верхні краї трикутника підрізуємо, придаючи форму листочка. А потім складаємо віялом під гострим кутом. Розправимо. По бажанню можна зробити ще два листочки. Третій етап – з'єднання деталей і формування картини Відповіді керівника гуртка на запитання гуртківців. ІІІ. Заключна частина заняття.
  6. 6. 1. Виставка та оцінювання робіт Аналіз виконаних робіт гуртківців. 2. Підведення підсумків заняття — Як ви оцінюєте роботу вашої групи? — Що було найбільш удалим і чому? — Які труднощі виникли? ----Як їх можна було подолати? ----Як би ви змінили свою поведінку настурного разу під час роботи в групі? ----чи сподобався вам урок? ----З яким матеріалом ми працювали сьогодні на уроці? ----З репродукціями яких видатних художників ви ознайомилися на уроці? ----Що сподобалося найбільше? ----Хто з вас знає вірші про соняшник? Подяка за спільну творчу діяльність на занятті.

×