Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

ХТО НАПИСАВ ШЕРЛОКА ХОЛМСА?

300 Aufrufe

Veröffentlicht am

Віртуальна виставка до 160-річчя від дня народження Артура Конан Дойла (1859 -1930), англійського письменника

Veröffentlicht in: Bildung
 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

ХТО НАПИСАВ ШЕРЛОКА ХОЛМСА?

 1. 1. ХТО НАПИСАВ ШЕРЛОКА ХОЛМСА? ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА до 160-річчя від дня народження Артура Конан Дойла (1859 -1930), англійського письменника
 2. 2. Сер Артур Ігнейшус Конан Дойл народився 22 травня 1859 року в Единбурзі в сім’ї ірландських католиків, які мали досягнення в мистецтві і літературі. Його мати, Мері Фоулі, пристрасно любила книги і володіла талантом письменництва. Від неї він і успадкував любов до пригод і дар оповідача. Батько письменника, Чарльз Олтемонт Дойль, художник і архітектор, мав слабкість до алкоголю і відрізнявся неврівноваженою поведінкою, через що сім’я пережила серйозні фінансові труднощі. Освіта хлопчика оплачувалося багатими родичами. По досягненні 9 років, він був відправлений у єзуїтський закритий коледж Стоніхерст (графство Ланкашир), звідки виніс ненависть до релігійних і класових забобон, а також до фізичного покарання.
 3. 3. Повернувшись додому, він переписав на своє ім’я всі папери батька, який до того часу зовсім збожеволів. Пізніше, Артур написав про драматичні події, пов’язані з батьком, в оповіданні «Хірург з Гастеровскіх боліт». У нього рано виявилися здібності до письменництва, він часто збирав навколо себе натовпи студентів, які із задоволенням слухали його історії. Але, незважаючи на ці здібності, він закінчив медичний університет Единбурзького університету, став бакалавром медицини та магістром хірургії. Після закінчення університету Артур знайшов собі місце корабельного лікаря, але залишався їм недовго. Починаючи з 1890 року, він повністю присвятив себе літературі. У цей період з’явилися твори: «Знак чотирьох», «Торговий дім Гердлстон», «Етюд у багряних тонах», «Білий загін», «Пригоди Шерлока Холмса» і т.д. Найбільшу популярність письменникові принесли саме розповіді про лондонського детектива Шерлока Холмса та його друга Ватсона.
 4. 4. Медичні знання знову знадобилися Дойлю в 1900 році, коли він брав участь в англо-бурської війни, за що отримує титул лицаря. А. К. Дойл також бере участь у військовий діях Першої світової війни. Всю другу половину 1920-х років письменник провів у подорожах, побувавши на всіх континентах, не припиняючи активної публіцистичної діяльності.
 5. 5. Крім знаменитого циклу про Шерлока Холмса, Конан Дойл залишив величезну літературну спадщину. Він автор кількох історичних романів, низки фантастичних, драматургічних, поетичних, філософських, публіцистичних та інших творів. Дойл двічі був одружений. Його перша дружина — Луїза Хокінс, на якій він одружився в 1885 році, — довгі роки страждала туберкульозом і померла в 1906 році. У 1907 році він одружився на Джин Леккі. У письменника було п'ятеро дітей від обох шлюбів. Письменник помер 7 липня 1930 в результаті серцевого нападу. За кілька років до цього він встиг видати автобіографічну книгу «Спогади і пригоди».
 6. 6. ЛІТЕРАТУРНА СПАДЩИНА АРУТРА КОНАН ДОЙЛА
 7. 7. Карр Д. Дж. Жизнь сэра Артура Конан Дойла / Джон Диксон Карр. – Москва : Книга, 1989.– 319с. : ил. –(Писатели описателях). Дойл К. А. Родни Стоун : роман; рассказы / Артур Конан Дойл. – Москва: Правда,190.– 429с.: ил. – (Мир приключений).
 8. 8. Дойл К. А. Собака Баскервілів / Артур Конан Дойл .- Київ : Знання, 2015. – 222 с. –(English Library).
 9. 9. Дойл К. А. Этюд в багровых тонах : повесь; рассказы / Артур Конан Дойл. – Петропавловск-Камчатский : Дальневосточное книжное издательство,1991.– 220с. Дойл К. А. Этюд в багровых тонах : повесть. Установление личности; Пять апельсиновых зернышек; Палец инженера; Постоянный пациент : рассказы / Артур Конан Дойл. – Москва : Квант, 191. – 205 с. : ил.
 10. 10. Дойл К. А Из досье Шерлока Холмса : рассказы / Артур Конан Дойл. – Москва: Олимп, 1991.– 172с. Дойл К. А. Записки о Шерлоке Холмсе : Т. 2 / Артур Конан Дойл. – Москва: Олимп, 1991.–329с.
 11. 11. Дойл К. А. Рассказы / Артур Конан Дойл. – Москва: Худ.Лит., 1990.–92с. Дойл К. А. Камень мазарини : повесть и рассказы / Артур Конан Дойл. – Ярославль : Верхне-Волжскоекнижное издательство,1989.– 269с.
 12. 12. Дойль К. А. Маракотова бездна : повесть, рассказы / Артур Конан Дойл. – Симферополь : Таврия, 1989.– 298с.: ил. Дойл К. А. Затерянный мир : фантастические произведения / Артур Конан Дойл. – Москва: Правда, 1990.-508с. : ил.
 13. 13. Якщо ви вилучите неможливе, то те, що залишиться, і виявиться правдою, хоч би якою неймовірною вона здалася. Артур Конан-Дойл

×