Anzeige
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige

Bezpieczne dzieci w sieci

 1. Bezpieczne dzieci w Sieci
 2. Zagrożenia w internecie: O niebezpieczne treści O niebezpieczne osoby O cyberprzemoc O uzależnienia od internetu O cyberprzestępstwa
 3. Co robić?
 4. 2. Umieść komputer w powszechnie dostępnym miejscu i towarzysz dziecku, gdy korzysta z internetu. 3. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści, na które trafia w sieci: O kontroluj zawierane przez dziecko znajomości, O reaguj na wszelkie podejrzane sytuacje, O zapewniaj dziecko, że w sytuacji zagrożenia zawsze może liczyć na Twoją pomoc.
 5. 4. Naucz dziecko jak chronić prywatność. Pomóż mu w stworzeniu bezpiecznego profilu na serwisach społecznościowych 5. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z Tobą materiały, które publikuje w internecie. 6. Sam bądź wzorem w tej kwestii – nie narażaj dziecka przez publikowanie jego zdjęć w sieci.
 6. 8. Sprawdź, czy szkoła, do której uczęszcza Twoje dziecko opracowała i wdrożyła system zapobiegania i reagowania na cyberprzemoc. http://alejka.pl/f-secure-internet-security- bezpieczna-szkola-40pc-1-rok.html 9. Naucz dziecko zasad netykiety i szacunku dla innych internautów.
 7. 10. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami: O upewnij się, że działa zaktualizowany program antywirusowy i zapora sieciowa, O używaj filtru antyspamowego chroniącego program e-mailowy, O zastosuj dostępne na rynku oprogramowanie filtrujące oraz program kontroli rodzicielskiej.
 8. Naomi O w czasie rzeczywistym bada wszelkie dane transmitowane poprzez różne aplikacje korzystające z internetu, O do rozpoznawania niepożądanych treści wykorzystuje zaawansowaną analizę, O po wykryciu nieodpowiednich słów program zamyka daną aplikację, O umożliwia blokowanie aplikacji do bezpośredniej wymiany plików (p2p).
 9. Naomi O Program jest łatwy w obsłudze i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji, O identyfikuje niepożądanych treści w ponad 10 językach, O brak polskojęzycznego interfejsu. http://www.programosy.pl/program,naomi.html
 10. Beniamin O blokuje dostęp do stron, zgodnie z ustawieniami ustalonymi przez osobę nadzorującą komputer, O ogranicza dostęp do wybranych funkcjonalności (m.in. komunikatory, listy dyskusyjne, ściąganie plików z sieci, poczta e-mail, zarządzanie dostępem do serwisów video i społecznościowych), O system śledzi strony internetowe, które odwiedza użytkownik oraz jego działania w sieci pod kątem dostępu do niepożądanych treści, O pozwala na elastyczne definiowanie blokowanych treści, O monitoruje odwiedzane strony, O opcja ustalanie dopuszczalnego czasu dostępu do sieci.
 11. Beniamin O posiada program konfiguracyjny, umożliwi ający ustawienie podstawowych parametrów filtru internetowego, na przykład blokowanie dostępu do stron erotycznych, definiowani e tzw. białych stron czy czasową dezaktywacja programu.
 12. Opiekun Dziecka w Internecie O bazia zawierająca ponad pół miliona szkodliwych adresów stron WWW oraz aktywna kontrola treści otwieranych stron blokuje dostęp do tych nieodpowiednich dla dziecka, O zapisuje wszystkie adresy stron odwiedzane, O strony uznane za nieodpowiednie rodzic może dodać do tzw. czarnej listy, O umożliwia kontrolowanie czasu spędzanego w internecie, O blokuje strony z czatami – chroni przed kontaktami z pedofilami.
 13. Opiekun Dziecka w Internecie O polskojęzyczna wersja, O nie wymaga od rodzica dogłębnej wiedzy komputerowej, ale daje możliwość korzystania z trybu zaawansowanego, polecanego zwłaszcza wtedy, gdy w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko; O nie ma możliwości ominięcia mechanizmów kontroli treści. Dezinstalacja wymaga podania hasła, a próby usunięcia przez dziecko plików programu bez jego dezinstalacji zakończą się zablokowaniem dostępu do internetu.
 14. Opiekun Dziecka w Internecie http://chomikuj.pl/s1625/opiekun+dziecka+w+internecie
 15. W razie potrzeby poproś o pomoc
 16. http://old.miniminiplus.pl/mm_dziecko-i-komputer- bezpieczenstwo.html
Anzeige