Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Dz prezentacja zad 4

dgfdbfgfdg

  • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Dz prezentacja zad 4

  1. 1. Doradca zawodowy – udziela pomocy w wyborze zawodu i kierunku kształcenia w formie grupowych i indywidualnych porad zawodowych uwzględniając możliwości psychofizyczne i sytuację życiową klientów, a także potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego. Doradca pomaga nie tylko w wyborze zawodu i szkoły, ale także przy zmianie zawodu, wybraniu drugiego kierunku studiów, samozatrudnieniu czy poszukiwaniu pracy. Doradca poprzez współpracę z klientem, zaznajamia go z nowymi sposobami kontaktowania się z pracodawcą, sposobami poszukiwania pracy oraz możliwościami zawodowymi na rynku pracy.
  2. 2. Cechy profesjonalnego doradcy zawodowego: świadomość własnych potrzeb, motywów, uprzedzeń tak, aby nie wpływały one na jakość pracy, szacunek dla różnic indywidualnych i społecznych, wiara w możliwość jednostkowego rozwoju, szacunek dla autonomii klienta, profesjonalizm (wiedza, odpowiedzialność i świadomość ograniczeń roli doradcy), aktywne zainteresowanie i pozytywne nastawienie do przemian społeczno-ekonomicznych, otwartość na nowe cele oraz chęć stałego podnoszenia własnych kwalifikacji.
  3. 3. W trakcie konsultacji z doradcą zawodowym dowiesz się: jak efektywnie szukać pracy? jak napisać CV i list motywacyjny? jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? jak założyć własną firmę? jak lepiej komunikować się z innymi? jakie są twoje predyspozycje zawodowe?

×