Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Dragons/Draky

433 Aufrufe

Veröffentlicht am

This presentation is of dragons./Táto prezentácia je o drakoch.

Veröffentlicht in: Lifestyle
 • :D super prezentácia podľa mňa! :D :D :D
     Antworten 
  Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
  Ihre Nachricht erscheint hier

Dragons/Draky

 1. 1. Drak -je to mýtické zviera vyskytujúce sa v mnohých kultúrach -jeho vlastnosti sú v jednotlivých podaniach rovnako problematické ako jeho vzhľad. Môžem povedať, že klasická predstava Európana je, že ide o hlúpe a zlé bájne zviera. Táto predstava však nie je celkom pravdivá, pretože mnohí draci boli posvätní a ich zabitie bolo tvrdo potrestané. V neeurópskych predstavách drakov sú tieto tvory často dobré a pomáhajúce ľuďom. V niektorých starovekých predstavách nájdeme aj predstavy klasického netvora.
 2. 2. Zaujímavosti -stravovacie návyky jednotlivých drakov sú rôzne, existujú draci bylinožraví, ale prevažná väčšina drakov je mäsožravá a niektorí sú aj výhradne ľudožraví.
 3. 3. Dračie rasy -dračie rasy môžu byť rôzne, lebo draci majú rôzne rasy. Napríklad to môžu byť tieto rasy: -ohnivý drak -vodný drak -zemný drak -bleskový drak -rastlinný drak -zlatý drak...
 4. 4. Dračie tetovania -niektorí ľudia si však aj dávajú dračie tetovania
 5. 5. Dračie hry -o drakoch sa vyrábajú už aj hry -najznámejšia: Dragon city
 6. 6. Dračie citáty -napríklad: „Nikdy nezobuď spiaceho draka!“
 7. 7. Drak a dinosaurus -vedci tvrdia, že draci a dinosaury sú príbuzní -ale veľmi sa mýlia, lebo: Dinosaury narozdiel od drakov nemajú krídla, nemajú určité rasy, pričom draci majú. Dinosaury nikdy nemohli a nikdy nemôžu mať napríklad: bleskovú rasu, zlatú rasu, ľadovú rasu...
 8. 8. Najkrajšie obrázky drakov -o drakoch sa zhotovili aj tie najkrajšie obrázky -napríklad tieto:
 9. 9. Ďakujeme za pozornosť! Vaši DRACI 
 10. 10. Ďakujeme za pozornosť! Vaši DRACI 

×