Udhëtimi me avion për në Paris. Pritja në Aeroportin Charles de Gaulle. Eskursion Parisi Naten, ku do te behet nje sheti...
Pas mengjesit ne hotel nisja me autobuz ne: Ekskursioni “Parisi gjate dites dhe vizite e objekteve me te njohur” me autob...
  Opsionale : DisneyLand ose Versaille Grupi i DisneyLand-it  niset ne 09.00. Koha e qendrimit deri 18.00 .Ata qe nuk ...
Mengjesi ne Hotel..Fluturimi me avion per ne Tirane
PAOLA MEMA &OLTA META         10B
Itinerar turistik projekt guide
Itinerar turistik projekt guide
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Itinerar turistik projekt guide

12.237 Aufrufe

Veröffentlicht am

Veröffentlicht in: Technologie
0 Kommentare
2 Gefällt mir
Statistik
Notizen
 • Als Erste(r) kommentieren

Keine Downloads
Aufrufe
Aufrufe insgesamt
12.237
Auf SlideShare
0
Aus Einbettungen
0
Anzahl an Einbettungen
2
Aktionen
Geteilt
0
Downloads
103
Kommentare
0
Gefällt mir
2
Einbettungen 0
Keine Einbettungen

Keine Notizen für die Folie

Itinerar turistik projekt guide

 1. 1. Udhëtimi me avion për në Paris. Pritja në Aeroportin Charles de Gaulle. Eskursion Parisi Naten, ku do te behet nje shetitje me autobuz ne qender te qytetit dhe pergjate Senes.Ora 21.00 shetije me anije ne lumin e Senes (Bileta e perfshire). Ky udhetim zgjat rreth 1 ore, ku do te shikoni te gjitha objektet historike qe shtrihen pergjate senes dhe do te degjoni nga guida detajet historike per urat pergjate lumit. Mbas shetitjes me anije ora 22.00 kthim nehotel me metro.
 2. 2. Pas mengjesit ne hotel nisja me autobuz ne: Ekskursioni “Parisi gjate dites dhe vizite e objekteve me te njohur” me autobus dhe guide ne shqip ku do te vizitohen: Katedralen Notre Dame, Sheshi La Concorde, Muzeun e Luvrit , Bulevardi Champs Elysees, Kullen Eifel, Trocadero, Harkun e Triumfit, Muzeumi I Veteraneve te luftes, dhe perfundon ne Katedralen e Parisit. Ne kete tour autobozi ndalon 30 – 45 min ne cdo object per ta vizituarnga jashte dhe per te bere fotografi. Gjithashtu guida shpjegon historikun e cdo objekti fakte interesante dhe vlerat e tyre. Ky tour fillon ne oren 09.30 dhe mbaron 13.30 ne dreke. Gjate ketij ekskursioni nuk mjafton koha per te hypur ne kullen Eifel. Mbas mbarimit te ekskursionit autobuzi na ndalon ne Lagjen Latine per te ngrene dreken ku ka restorante te te gjitha llojeve dhe fast foode me cmime te ndryshme. Mbas Drekes ore 15.30 do te vizitojme Muzeun e Louvrit i cili ndodhetfare prane Lagjes Latine. 19.00 Mbas Muzeut vajtje me auto ne drejtim te Kulles Eifel.
 3. 3.  Opsionale : DisneyLand ose Versaille Grupi i DisneyLand-it niset ne 09.00. Koha e qendrimit deri 18.00 .Ata qe nuk shkojne ne DisneyLand 10.00 Vizite dhe Shooping ne La Defence oseVizite ne Lagjen e OPERA-s + Galeri-te La Fayete +Vizite nga BrendaOpera Garnier .Ne darke eksursion ne Moulin Rouge, Kodren Montmartre ( Mali I Martireve), pika me e larte e Parisit 130 m mbi nivelin e detit, ku do te vizitohet dhe Basilika Sacré Coeur, nje basilike Romano Bizantine kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit ndertuar pas shkaterrimeve te 1870 prej pushtimit te Parisit prej Prusianeve dhe luftes civile qe pergjaku kryeqytetin .Cdo banor I Parisit ka financuar per ndertimin e kesaj Basilike I cili filloi ne 1873. Po ketu, disa rrugica me larg nga Basilika, do te vizitoni Sheshin e Artisteve I cili eshte nje kujtim I kohes kur ne Montmartre linden tendencat e Artit Modern ne fillim te shekullit 20 ku pervec shume piktoreve te varfer ka jetuar dhe Pablo Pikaso.
 4. 4. Mengjesi ne Hotel..Fluturimi me avion per ne Tirane
 5. 5. PAOLA MEMA &OLTA META 10B

×