Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Akiu prieziuros patarimai paaugliams

551 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • My struggles with my dissertation were long gone since the day I contacted Emily for my dissertation help. Great assistance by guys from ⇒⇒⇒WRITE-MY-PAPER.net ⇐⇐⇐
     Antworten 
  Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
  Ihre Nachricht erscheint hier

Akiu prieziuros patarimai paaugliams

 1. 1. Akių priežiūros patarimai paaugliams
 2. 2. Akis prižiūrėti – svarbu. Juk rega – vienas iš svarbiausių jutimų, kuriuo gauname daugiausiai informacijos apie mus supantį pasaulį. Ypač svarbu akis prižiūrėti tada, kai jos dar vystosi siekiant, kad suaugus jūsų rega būtų kuo geresnė. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų paaugliams, kaip teisingai rūpintis savo akimis, kad vėliau galėtumėte džiaugtis puikia rega ir gera sveikata.
 3. 3. Sportuokite Sportas – sveikata. Šis posakis labai tikslus. Sportas padeda išlaikyti tinkamą svorį, reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje, skatina kraujotaką. Visi šie veiksniai turi įtakos jūsų akims ir regai, tad sportas svarbus ne tik gerai figūrai išlaikyti. Nepamirškite sportuojant pasirūpinti, kad jūsų akys nenukentėtų – jei reikia, dėvėkite apsauginius akinius bei pasirūpinkite, kad akys būtų apsaugotos nuo saulės radiacijos, jei mankštinatės lauke.
 4. 4. Rūkymui tarkite „ne“ Žinoma, paaugliui knieti viską išbandyti, ypač jei tai – uždraustas vaisius. Rūkymas Lietuvoje leidžiamas tik nuo aštuoniolikos metų, tačiau nemažai savo pirmąją cigaretę užsidega maždaug keturiolikos. Prieš išbandydami šiuos nuodus, prisiminkite, kad jie itin kenskmingi sveikatai. Rūkalai blogina kraujo apytaką, todėl akys gauna mažiau deguonies, prastėja jūsų rega. Rūkalių akys – dažnai paraudusios, niežti ir skauda nuo dūmų. Be to, rūkydami padidinate akių vokų vėžio, ankstyvos kataraktos, glaukomos bei regos nervo pažeidimų riziką. Rūkymas net gali baigtis aklumu.
 5. 5. Dekoratyviniai kontaktiniai lęšiai paaugliui nėra nekaltas aksesuaras Dekoratyviniai kontaktiniai lęšiai nešiojami be gydytojo recepto, vien norint pakeisti akių rainelės spalvą. Tai – ypač populiaru tarp paauglių. Nors kontaktinių lęšių gamintojai ir skelbia, kad tokie lęšiai – visiškai saugūs, vis dėlto būtina pasitarti su akių gydytoju prieš tokius perkant. Neretai paaugliai kreipiasi į gydytojus dėl degančių akių, infekcijos, niežulio, paraudimo ir skausmų. Taip nutinka, mat lęšius perkant be recepto nėra garantijų, kad kontaktiniai lęšiai jums tiks. Neretai savarankiškai priimtas paauglio sprendimas pasipuošti baigiasi ragenos įbrėžimais, o kartais – net aklumu. Kontaktinių lęšių, kaip ir vaistų nederėtų vartoti nepasitarus su gydytoju, nes galimas tikrai stiprus šalutinis poveikis.
 6. 6. Regos terapija XXI amžių galima laikyti regėjimo problemų amžiumi. Vis daugiau žmonių, nuolatos dirbančių prie kompiuterio, patiria akių nuovargį, kompiuterinio regos sutrikimo sindromą ir net ankstyvą kataraktą. Turbūt kiekvienas supranta, kad akių priežiūra - labai svarbu, ir ypač svarbu prižiūrėti dar besivystančias jūsų vaikų akis, ypač jei jam ar jai jau nustatyti kokie nors regėjimo ar akių sveikatos sutrikimai.
 7. 7. Regos terapija - tai individualizuota gydymo programa, paskirta optometristo siekiant padėti sergantiems strabizmu (žvairuojantiems) ir ambliopija (kuomet viena akis mato gerokai silpniau nei kita). Regos terapija skirta vaikams norint, kad šie įgytų arba iš naujo prisimintų tam tikrus matymo gebėjimus, pavyzdžiui, akių judėjimo tikslumą, vaizdo koncentravimą ir panašiai.
 8. 8. Kaip ir bet koks kitas įgūdis, regos kontrolė vystoma mums augant. Visiškai įgijus tam tikrų įgūdžių, šie dar gali būti tobulinami specialia terapija (ypač jei šie įgūdžiai išsivystė netaisyklingai). Optometristas skiria specialių užduočių ir pratimų, kuriuos reikia atlikti kasdien. Šių užduočių kartojimas lavina abiejų akių koordinaciją, raumenų, valdančių akies judesius stirpumą ir akių lygiuotę.
 9. 9. Tyrimais įrodyta, kad regos terapija - veiksminga gydymo priemonė daugumai sutrikimų, kurie negali būti ištaisyti vien akiniais ar kontaktiniais lęšiais. Terapija ypač veiksminga vaikams iki 8 metų. Terapijos pratimai padeda pacientams geriau matyti ir patogiau jaustis. Deja, sėkmė nėra garantuota. Daug kas priklauso nuo to, kaip sąžiningai pacientas laikosi nurodymų. Pareigingųjų rezultatai visuomet geresni nei tų, kurie į gydytojo paliepimus žiūri pro pirštus. Žinoma, kartais negali padėti net ir labai sunkus darbas.
 10. 10. Sėkmingiausiai viskas vyksta kai derinamas akinių ar kontaktinių lęšių dėvėjimas ir regos terapija. Be to, ši terapija būna skirtingų rūšių - kartais į pagalbą pasitelkiama muzika, kompiuteriniai žaidimai ir kitos žaismingos priemonės siekiant vaiką sudominti. Šiandien regos terapijai naudojama gana moderniįranga.
 11. 11. Terapija gali turėti įtakos jūsų vaiko kasdieniam gyvenimui, bet tai priklauso nuo individualios paciento būklės. Po regos terapijos nemažai vaikų į gyvenimą pradeda žiūrėti kitaip - atsakingiau, tampa organizuotesni, o be to, jei jiems pavyksta - dar ir labiau savimi pasitiki. http://infolesiai.lt

×