Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Wolontariat na Islandii - Julia Mąkosza.pdf

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Nächste SlideShare
konferencja zdjęcia.pdf
konferencja zdjęcia.pdf
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 14 Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Weitere von Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego (20)

Aktuellste (20)

Anzeige

Wolontariat na Islandii - Julia Mąkosza.pdf

  1. 1. WOLONTARIAT NA ISLANDII JULIA MĄKOSZA
  2. 2. hæ, nazywam się Julia i właśnie spędziłam trzy niesamowite miesiące na wolontariacie na Islandii! Moją organizacją goszczącą było Worldwide Friends, które na Islandii ma łącznie 6 domów - a ja mieszkałam w Solheimar i w Bru. Góðan daginn!
  3. 3. SOLHEIMAR
  4. 4. Czym się zajmowałam w Solheimar? Solheimar położone jest na południu wyspy, 70km od stolicy Islandii - Rejkiaviku. Solheimar nazywane jest eko-wioską, łącznie żyje tu 100 osób, z czego 46 to osoby niepełnosprawne, które są angażowane w każdy aspekt życia wioski. Ja większosć czasu spędziłam pomagając w szklarnii - między innymi zbierałam i pakowałam warzywa, sadziłam nowe i dbałam o już rosnące rośliny i tak dalej. Oprócz tego do głownych zadań wolontariuszy w Solheimar należało sadzenie drzew - zalesienie Islandii wynosi tylko 2%!
  5. 5. Zawsze byliśmy zapraszani na wszystkie wydarzenia organizowane przez wioskę - tutaj świąteczna msza oraz uroczysty obiad. Naprawdę czuliśmy się częścią społeczności.
  6. 6. BRU
  7. 7. Bru położone jest na północnym-zachodzie wyspy. Do naszych głównych obowiązków należało sprzątanie plaż - które wbrew pozorom są pełne śmieci! Na zdjęciu obok widać efakty 2 godzinnej pracy 6 wolontariuszy - 450kg (!) śmieci, głównie sieci i lin rybackich, boi i plastiku. Oprócz tego do moich obowiązków należało prowadzenie warsztatów z upcyclingu - przekształcaliśmy znalezione sieci i liny rybackie na na przykład torby czy bransoletki. Czym się zajmowałam w Bru?
  8. 8. Tego dnia zebraliśmy 280kg (!) sieci rybackich
  9. 9. A dodatkowo - mogłam dołączyć do wszystich organizowanych przez nich wycieczek!
  10. 10. A weekendy poświęcałam na zwiedzenie wyspy na własną rękę, Islandii nie da się opisać słowami!

×