Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
İtalya Turlarında Ziyaret 
Etmeniz Gereken 
En Önemli 10 Şehir 
Roma 
Roma modern İtalya’nın başkentidir. Nereye baksanız ...
Floransa 
Floransa en önemli Rönesans mimari ve sanat merkezlerinden biridir. Bu estetik ile dolu şehirde yer 
alan Duomo ...
Torino 
2006 Kış olimpiyatlarının yapıldığı Torino çok önemli bir kültür merkezi olmasının yanı sıra, 
muhteşem müzelere, ...
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

İtalya Turlarında Ziyaret Etmeniz Gereken En Önemli 10 Şehir

Roma modern İtalya’nın başkentidir. Nereye baksanız tarih görebileceğiniz ender şehirlerden biridir. Birçok eski eser ve abide, çok ilginç kiliseler, muhteşem güzellikte çeşmeler, müzeler ve Rönesans sarayları ile şehir tarih ile dopdoludur.

  • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

İtalya Turlarında Ziyaret Etmeniz Gereken En Önemli 10 Şehir

  1. 1. İtalya Turlarında Ziyaret Etmeniz Gereken En Önemli 10 Şehir Roma Roma modern İtalya’nın başkentidir. Nereye baksanız tarih görebileceğiniz ender şehirlerden biridir. Birçok eski eser ve abide, çok ilginç kiliseler, muhteşem güzellikte çeşmeler, müzeler ve Rönesans sarayları ile şehir tarih ile dopdoludur. Modern Roma hayat dolu ve hareketli bir şehirdir. Birçok mükemmel restoran ve zengin gece hayatı şehir içinde kendine yer bulmuştur. Saint Peter meydanı ve Vatikan Şehri Roma’dan kolayca ziyaret edebileceğiniz yerlerdir. Roma İtayla turları için en önemli duraktır. Venedik Venedik dünyada suyun üzerine inşa edilmiş çok özel şehirlerin beklide en bilinenidir. İtalya’yı ziyaret eden turistler için en popüler şehirlerden biri olan Venedik, İtalya’nın en güzel ve romantik şehirlerinden biridir. San Marko meydanı ve kilisesi Venedik’in kalbidir. Şehirde yer alan birçok müzenin, sarayın, ve kilisenin yanı sıra kanallarda yapacağınız gezintiler de sizin için çok ilginç olacaktır. Venedik İtalya’nın kuzeydoğusunda yer alır ve Doğu ile Batı arasında bir köprü vazifesi görür.
  2. 2. Floransa Floransa en önemli Rönesans mimari ve sanat merkezlerinden biridir. Bu estetik ile dolu şehirde yer alan Duomo ve meydanı hey yıl milyonlarca turist tarafından doldurulur. Floransa resimleri ve heykelleri ile meşhur birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Toscana bölgesinde yer alan bu şehirde birçok saray ve bahçede yer almaktadır. Milano Avrupa’nın en zengin şehirlerinden olan Milano, stil dükkanları, galerileri ve restorantları ile diğer İtalyan şehirleriden daha hızlı bir hayata sahiptir. Aynı zamanda çok zengin bir artistik ve kültürel mirası da barındırmaktadır. Mermer kaplamaları ile Duomo’su nanılmaz güzelliktedir. Milano’da yer alan La Scala dünyanın en önemli ve bilinen opera binalarından biridir. Napoli Napoli İtalya’nın en hareketli ve yaşam dolu şehirlerinden biridir. Roma’nın güneyinde yer alır ve güney kıyısının en önemli şehridir. Yakın zamanda geniş çaplı renovasyondan geçmiş olsada karakterin korumuştur. Şehir birçok tarihi ve artistik mirasa sahiptir. Verona Verona Romeo ve Julyetin hikayesi ile anılan İtalya’nın üçüncü büyük kentidir. Ülkenin en önemli opera festivali bu şehirde düzenlenir. Verona, Roma zamanından kalma birçok kalıntıya ve çok ilginç bir kale kompleksine ev sahipliği yapar. Kuzey İtayla seyahatleri için mutlaka uğranılması gereken Verona İtalya’nın dördüncü en fazla ziyaret edilen şehridir.
  3. 3. Torino 2006 Kış olimpiyatlarının yapıldığı Torino çok önemli bir kültür merkezi olmasının yanı sıra, muhteşem müzelere, şık dükkanlara, ve çok iyi restorantlara sahiptir. Aynı zamanda barok mimarinin ve tarihsel sarayların en güzel örneklerini de burada görebilirsiniz. Torino aynı zamanda eski cafelere ve sanatçıların atölyelerinde de yer verir. Alplerin eteklerinde yer alan bu şehir İtalya’nın kuzey batısında yer almaktadır. Bologna Bologna güzelliği, zenginliği, mutfağı ve sol görüşlü politikacıları ile bilinir. Yağmurda bile sokaklarını dolaşmaktan keyif alacağınız ender şehirlerden biridir. Avrupa’nın en eski üniversiterinden biri bu şehirde yer alır. Şehirde yer alan birçok güzel meydan turistlerin ilgisini çekmektedir. Bologna Emilia-Romagna bölgesinin başkentidir. Perugia Perugia çok kosmopolit bir şehirdir ve iki adet üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en önemli jazz festivallerinden biri her yaz bu şehirde yapılr ve üniversiteleri sayesinde İtalyanca öğrenilebilecek en güzel yerlerden biridir. Bir tepenin üzerinde duvarlarla çevrili yapısı muhteşem manzaraları sunmasını sağlamaktadır. Tarihinin yüzyıla kadar gittiği bu şehir Italy turlar Tatilpusulasi.com nın merkezinde yer alır ve Umbria bölgesinin başkentidir. Cenova Cenova İtalya’nın kuzeybatı sahilinde yer alır ve ülkenin ana limanı görevini görür. 2004 yılında Avrupa Kültür Şehri olması sayesinde şehre akan para ile yapılanlar sayesinde Cenova şu anda eskiye nazaran çok daha ziyaret edilesi bir yer haline gelmiştir. Şehirde fantastik bir akvaryum, çok ilginç bir liman bölgesi, ve Avrupa’nın en eski meydanlarından biri bulunur. Cenova aynı zamanda tarihsel kiliselere, saraylara ve müzelere de ev sahipliği yapmaktadır.

×