Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Avrupa’nın Incilerini Orta Avrupa Turları Ile Tanıyın

Orta Avrupa turları’nın ilk durağı olan Prag Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Arnavut kaldırımlı yollarından tarihi kalelerine kadar Prag eski dünyaya ait ne varsa size sunar. Ayrıca birasıda biraların en muhteşemidir.

  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Avrupa’nın Incilerini Orta Avrupa Turları Ile Tanıyın

  1. 1. Avrupa’nın Incilerini Orta Avrupa Turları Ile Tanıyın Kapsamlı Orta Avrupa turları için en önemli 3 şehri sizler için kısaca anlattık. Prag Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri. • Şehrin tepesinde yer alan Prag kalesini ziyaret etmek için bir yürüyüş yapın. • Kökleri 15. Yüzyıla kadar uzanan Jewish Quarteri görmek için eski şehre uğrayın. • Klasik bir pub’ta çek birasının tadına varın.
  2. 2. Deneyimler Prag kalesi şehrin en görülesi yerlerinden biridir. Şehrin en güzel manzaralarını St. Vitus Katedralinden izlemeye doyamazsınız. Prag’da görmeniz gereken yerlerden biride Jewish Quarter’dır. Orta çağların havasını bu günlere taşıyan bu mezarlığın tarihi 15.yüzyıla kadar uzanır. Taze çek birasının tadına Prag’ın her tarafını sarmış publardan birinde varabilirsiniz. Orta Avrupa turları’nın ilk durağı olan Prag Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Arnavut kaldırımlı yollarından tarihi kalelerine kadar Prag eski dünyaya ait ne varsa size sunar. Ayrıca birasıda biraların en muhteşemidir. Festivaller Prag yazarlar festivali her Haziran’da 5 gün düzenlenmektedir. Prag Sonbaharı Eylül ayında düzenlenen şehrin en kalabalık muzik festivallerinden biridir. Yan Geziler Prag’dan bir günlük mesafede bulunan Franz Ferdinand şatosu 1300’lü yıllarda inşa edilmiştir. Şehrin yaklaşık 30 kilometre kuzeyinde yer alan Melnik Vltava ve Elbe nehirlerinin birleştiği yerdedir. Muhteşem şatosu ve üzüm bağları görülmeye değerdir.
  3. 3. Viyana Saraylar ve hamur işleri • From the Ringstrasse to the Opera, Vienna is full of imperial splendorViyana kraliyer sahnesinden onlarca örnekle doludur. • Innere Stadt ve Stephen’s Katedrali civarındaki sokakları keşfedin. • Şehrin cafelerinde bir hamur işinin yanında dolu bir espressonun tadını çıkarın. Viyana kraliyet dönemi Avusturya’nın en güzel örneğidir. Şehrin her yanında muhteşem heykeller, müzeler ve tarihe dair güzellikle görebilirsiniz. Geçmiş zamana bizleri götüren bu şeyle bugünkü Viyanayı oluşturmaktadır. Deneyimler Innere Stadt Viyana’nın kalbidir ve bir akşamüstünü geçirmek için ideal biryerdir. Burada 10. yüzyılda inşa edilmiş ikonik Stefansdom katedralini ve sadece yayalatra açık olan Grabende yan yana dizilmiş dükkanları dolaşabilirsiniz. Kahve ve hamur işleri burada kültürün bir parçasıdır. Şehrin en güzel cafelerinin yer aldığı Cafe Central’de zaman geçirebilirsiniz. Ringstrasse bulvarı 1857 de yapılmıştır ve Viyana’nın en önemli yerleri olanMüze kompleksini, Şehir binasını ve Opera binasını içinde barındırır. Festivaller Yeni yıl pazarları Kasım ayının başlarından yeni yılın ilk gününe kadar çok hareketlidir. Genel olarak Haziran ayı festival zamanıdır ve şehrin heryerinde çeşitli kültürel aktiviteler yapılır. Yan Geziler Baden-Baden’deki termal şifalı sular bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Wine District boyunca yer alan şarap tadımlarını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Budapeşte Hamamlar ve köprülerin şehri. Şehrin içinde yer alan birçok hamam sizi bekliyor. Yakın zamanda renove edilmiş olan Rudas hamamını ziyaret edebilirsiniz. Vaci utca and Andrássy út civarında alışveriş yapmaktan daha güzel bir şey yoktur. Castle Hill ve UNESCO mirası bölgesinde rönesansın izlerini keşfedin.
  4. 4. Macaristan’ın en büyük bu şehrinde nedir boyunca yer alan köprüleri dolaşarak kıyının keyfini çıkarabilirsiniz. Viyana ve Prag’ta eksik olan büyülü atmosferi bu şehirde bulacaksınız. Deneyimler Budapeşte’nin hamamları yüzyıllardır meşhurdur. En popülerleri Gellert ve Rudas hamamlarıdır. Rudas hamamnı Türk tipi bir hamamdır ve 400 senelik bir kubbeye sahiptir. Yan Geziler Sanatçılar bölgesi olan Szentendre şehrin 20 km kuzeyinde yer almaktadır. Yazın burada düzenlenen festivallere katılabilirsiniz.

    Als Erste(r) kommentieren

    Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Orta Avrupa turları’nın ilk durağı olan Prag Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Arnavut kaldırımlı yollarından tarihi kalelerine kadar Prag eski dünyaya ait ne varsa size sunar. Ayrıca birasıda biraların en muhteşemidir.

Aufrufe

Aufrufe insgesamt

292

Auf Slideshare

0

Aus Einbettungen

0

Anzahl der Einbettungen

1

Befehle

Downloads

2

Geteilt

0

Kommentare

0

Likes

0

×