Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Formáty souborů fontů: TrueType (TTF), PostScript y OpenType (OTF)

503 Aufrufe

Veröffentlicht am

Charakteristika, historie a definice různých formátů různých fontů typů souborů pro operační systémy jako Windows, Mac OS a Linux. TrueType fonty (TTF) a OpenType PostScript (OTF), který lze nalézt na internetových stránkách písma zdarma ke stažení, jako http://fonty.gifmania.cz/ a oni mají zvláštní vlastnosti a zvláštnosti, aby věděli, že formát se používá pro každou věc můžeme sloužit.

Veröffentlicht in: Software
  • Als Erste(r) kommentieren

Formáty souborů fontů: TrueType (TTF), PostScript y OpenType (OTF)

  1. 1. Formáty souborů fontů Písma jsou soubory, které obsahují sadu znaků (písmen). Tyto soubory lze nalézt na Internetu a snadno nainstalovat ve všech operačních systémech. Zdroje umožňují programy, které používají nějaký textový editor může mít různé způsoby, jak psát text dopisy. Vydavatelé jako Microsft Word, Notepad.cc, Writebox, spisovatel, Simplenote, Google Docs, Evernote Web, LyX nebo Calligra Office. Jiné programy, které potřebují pracovat s texty použít také písma, které jsou načteny do operačního systému. Power Point, Outlook, Photoshop a další editory také potřebovat soubory písem. Kdykoli budete pracovat s nějakou bohatou textu, jsou použity fonty. Otevřeného textu programy jako Windows Poznámkový blok nepoužívá těchto formátů, ale nejzákladnější formou dopisů. Existují různé typy souborů, které můžete nalézt na síti ke stažení a instalaci, můžete si stáhnout různé formáty, které mají podobný obsah, budeme vysvětlovat: TrueType (TTF) TrueType je nejběžnější formát a standardní font vyvinutý společností Apple Computer v osmdesátých letech, po myšlence formát souboru ”Typ 1” od společnosti Adobe. Původní formát byl založen na jazyce známém jako PostScript. Jednou z velkých výhod TrueType na Type 1 se nabízí na vývojářské zdroje větší kontrolu nad displejem nebo tiskárnou do menších velikostech, jsou dopisy, které se čtou mnohem lépe. Mohou být použity na jakékoli tiskárny nebo jiného výstupního zařízení kompatibilní s Windows. Jedná se o standardní formát v download webové fonty jsou http://fonty.gifmania.cz/. Jedná se o standard pro použití v počítačích s operačními systémy Windows. To je velmi běžné jeho použití v domácích i profesionálních prostředích, která vyžadují výjimečnou kvalitu tisku. Formát souboru má příponu .ttf
  2. 2. PostScript (Type 1) PostScript jeprvní souborový formát pro fonty. Vytvořil Adobe především pro tiskárny. Je to” jazyk pro popis stránky ” (PDL Page Description Language), který se používá v mnoha starších tiskáren. To začalo vyvíjet v roce 1976 a pak se přestěhoval do Xeroxu s PARC. Jeho developerem je John Warnock, který používá, že rozvoj založit Adobe v roce 1982. Jedná se o původní formát těchto souborů a dnes se stále používá. PostScript se lišil od ostatních základních formátů tiskárny, které používají plné programovací jazyk pro popis tiskové obraz. Soubor může být poslán na laserové tiskárně nebo jiné vysoce kvalitní výstupní zařízení. Pro soubory písem má 300 DPI, bodů na palec. Tento formát se obvykle nachází na stažení stránky, je tovíce profesionální formát, ale stále používá. PostScript fonty jsou hladší, detailní, vysoce kvalitní písmena, ale jsou těžší soubory. Jeho použití je omezeno na formáty pro tisk, a to zejména pro profesionální kvality tisku knih, plakátů a časopisů. Operační systémy Windows podporují tento formát bez problémů, ale jejich hmotnost činí nedoporučuje používat. Formát souboru má příponu .ps Tento příklad je převzat z Wikipedie o tom, jak se kód uvedený v tomto jazyce. http://cs.wikipedia.org/wiki/PostScript
  3. 3. OpenType (OTF) OpenType byl vytvořen společností Microsoft a Adobe bude dalším krokem v Apple TrueType a PostScript formátu Adobe. Microsoft chce mít svůj vlastní formát a pokusil se o písma moderní technologie, ”GX Knihtisk”, ale to nefungovalo a rozvíjet TrueType Otevřít v roce 1994. Založen technologie Adobe přispívat k rozvoji formátu Type 1. Vazba obou vedlo k OpenType. Adobe a Microsoft pokračoval rozvoj a podporu pro formát OpenType, aby se stal univerzální otevřený standardní formát pro všechny počítače. Přijal Úřad mezinárodních standardů (International Organization for Standardization, ISO) jako standardní formát, ale nebyla dokončena universalized, je to druhý formát nejpoužívanější současných operačních systémů. Formát souboru má příponu .otf Formáty fontů pro operační systémy Všechny formáty jsou kompatibilní, aktuální programy a operační systémy Microsoft Windows podporovat všechny tři formáty. Počítače s operačním systémem Mac, jako je Mac OS X také podporuje tři formáty. Tento operační systém je nainstalován ve výchozím nastavení programu Font Book pro správu těchto souborů. Operační systémy založené na Linuxu také podporuje formáty písma, i když je systém pro správu souborů se liší.

×