Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Fontları dosya formatları
Yazı tipi veya yazı karakter (harf) bir dizi içeren dosyalardır. Bu dosyalar internette bulunan ...
PostScript (Type 1)
PostScript yazı tipleri içinilk dosya biçimidir. Öncelikle yazıcılar için Adobe
tarafından düzenlendi....
OpenType (OTF)
OpenType Apple TrueType ve PostScript formatında Adobe sonraki adım
olarak Microsoft ve Adobe tarafından ol...
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Fontları dosya formatları: TrueType (TTF), PostScript e OpenType (OTF)

1.429 Aufrufe

Veröffentlicht am

Özellikleri, geçmiş ve Windows, Mac OS ve Linux gibi işletim sistemleri için farklı yazı tipleri tip dosyaları farklı dosya formatları tanımı. http://fontlari.gifmania.com.tr/ gibi indirmek için ücretsiz fontlar web sitelerinde bulunan ve o dosya biçimi biz hizmet edebilir, her şey için kullanılır bilmek özel özellikleri ve özelliklerine sahip olabilir TrueType yazı tipleri (TTF) ve OpenType PostScript (OTF).

Veröffentlicht in: Software
  • My brother found Custom Writing Service ⇒ www.HelpWriting.net ⇐ and ordered a couple of works. Their customer service is outstanding, never left a query unanswered.
       Antworten 
    Sind Sie sicher, dass Sie …  Ja  Nein
    Ihre Nachricht erscheint hier

Fontları dosya formatları: TrueType (TTF), PostScript e OpenType (OTF)

  1. 1. Fontları dosya formatları Yazı tipi veya yazı karakter (harf) bir dizi içeren dosyalardır. Bu dosyalar internette bulunan ve kolayca tüm işletim sistemleri kurulabilir.Kaynaklar metin editörü çeşit kullanan programlar metin harfleri yazmak için farklı yollar olabilir izin verir. Microsft Word, Notepad.cc, Writebox, Writer, Simplenote, Google Docs, Evernote Web, Lyx, Write Monkey, Leisure, Calligra Office gibi yayıncılar. Metinleri ile çalışmak için gereken diğer programları da işletim sistemine yüklenen yazı tipleri kullanın. Power Point, Outlook, Photoshop ve diğer editörler de yazı tipi dosyaları gerekir. Eğer zengin metin çeşit ile çalışma zaman, yazı tipleri kullanılır. Windows Not Defteri gibi şifresiz programları bu formatları kullanabilirsiniz, ancak harflerin en temel biçimi değildir. Indirme ve yükleme için ağda bulunan dosyaların farklı türleri vardır, benzer içeriğe sahip, farklı formatları indirebilir, biz açıklayacağız: TrueType (TTF) TrueType Adobe'den dosya biçimi "Tip 1" fikri takip, en yaygın biçimi ve seksenli yıllarda, Apple Computer tarafından geliştirilen yazı standarttır.Orijinal formatı PostScript olarak bilinen diline dayanmaktadır. 1 Tip TrueType'ın büyük avantajlarından biri küçük boyutlarda ekran veya yazıcı üzerinde geliştirici kaynakları daha fazla kontrol sunuyor, çok daha iyi okunur mektuplar. Windows ile uyumlu herhangi bir yazıcı veya başka bir çıkış aygıtına kullanılabilir. Bu http://fontlari.gifmania.com.tr/ olarak indirme web yazı tipleri standart bir formattır. Windows işletim sistemleri ile bilgisayarlarda kullanım için standarttır. Bu olağanüstü baskı kalitesi gerektiren iç ve profesyonel ortamlarda kullanımı çok yaygındır. Dosya biçimi uzantısı .ttf
  2. 2. PostScript (Type 1) PostScript yazı tipleri içinilk dosya biçimidir. Öncelikle yazıcılar için Adobe tarafından düzenlendi. Birçok eski yazıcılarda kullanılan bir ” sayfa tanımlama dili ” (PDL Sayfa Tanımlama Dili), olduğunu. 1976 yılında geliştirmeye başlamış ve daha sonra PARC'da Xerox taşındı. Onun geliştirici o kullandığı John Warnock oldu 1982 yılında Adobe bulunan gelişmekte. Bu, bu dosyalarınorijinal formatı ve günümüzde hala kullanılmaktadır. PostScript yazdırma görüntü tanımlamak için tam bir programlama dili olarak kullanılan yazıcılar diğer temel biçimleri farklıdır. Bir dosya, bir lazer yazıcı veya diğer yüksek kaliteli çıkış aygıtına gönderilebilir. Yazı tipi dosyaları için inç başına 300 DPI, noktalar var. Bu biçim genellikle daha profesyonel bir formattır, download sitelerinde bulunan, ama yine de kullanılmaz. PostScript yazı tipleri düzgün, ayrıntılı, yüksek kaliteli harfler vardır, ama ağır dosyalardır. Bu kullanım özellikle profesyonel kalitede baskı kitaplar, posterler ve dergiler için, baskı formatları için daha kısıtlı olduğunu bulunuyor. Windows işletim sistemlerinde sorunsuz bu formatı destekleyen, ancak onların kilo kullanmak için onları yanlış yapar. Dosya biçimi uzantısı .ps Bu örnek, bu kod, bu dil sunulmuştur nasıl Ekşi alınır. http://tr.wikipedia.org/wiki/PostScript
  3. 3. OpenType (OTF) OpenType Apple TrueType ve PostScript formatında Adobe sonraki adım olarak Microsoft ve Adobe tarafından oluşturuldu. Microsoft, kendi biçimini olmasını istedik ve yazı, ”GX Tipografi” teknolojisi gelişmiş, ancak bu işe yaramadı ve 1994 yılında TrueType Aç geliştirilen ile denedim. Adobe teknolojisi Tip 1 formatının gelişmesine katkıda katıldı. Her iki bağlama OpenType sonuçlandı. Adobe ve Microsoft tüm bilgisayarlar için evrensel bir açık standart formatı haline geliştirme ve OpenType formatı desteği devam etti. Uluslararası Standartlar Bürosu (Standardizasyon, ISO International Organization for) standart bir biçimi olarak benimsemiş, ancak evrenselleştirilmiş bitmiş değil, o en güncel işletim sistemleri tarafından kullanılan ikinci biçimdir. Dosya biçimi uzantısı .otf Işletim sistemleri için yazı biçimleri Tüm formatları uyumlu, güncel programlar ve Microsoft Windows işletim sistemleri tüm üç formatlarını destekler. Örneğin, Mac OS X gibi Mac işletim sistemleri ile bilgisayarlar da üç formatlarını destekler. Bu işletim sistemi, bu dosyaları yönetmek için varsayılan Yazı Defteri programı tarafından yüklenir.Dosya yönetim sistemi farklı olmasına rağmen, Linux tabanlı işletim sistemleri de, biçimleri yazı tiplerini destekler.

×