Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Вода - джерело життя

24.246 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Вода - джерело життя

 1. 1. На Землі міститься 1 500 000 000 км³ водиабо 1 500 000 000 000 000 000 тонн!!!
 2. 2. ВЛАСТИВОСТІ ВОДИ
 3. 3. МОЛЕКУЛА ВОДИ
 4. 4. ЯЩІРКАВАСИЛІСКВОДОМІРКИ
 5. 5. - Людина споживає 600 т прісноїводи на рік.- Щодня дорослій людині лишедля пиття потрібно 2-2,5 л води.- Людина на ¾ складається зводи.
 6. 6. Єдине велике по розмірах озероЗакарпаття - Синевирське озеророзташоване у верхівях Тереблі, уМіжгірському районі, на висоті 989 м.Загальна його площа близько 7гектарів, вода на диво прозора й вокремих місцях досягає глибини 20 м. Усонячні дні видно, як хлюпається в глибиніводи озерна форель. Згідно з легендою, мальовниче озероутворилося від потоку сліз графськоїдоньки Синь на місці, де їїкоханого, простого верховинського пастухаВира, за наказом графа було вбитокам’яною брилою за його простацькепоходження.
 7. 7. Тиса - найбільша ліва притока Дунаю, утворюється при злиттіБілої і Чорної Тиси 4 км на північ від м. Рахова. Протікає крім Українитакож по території Угорщини, Сербії, частково тече по кордону Україниз Румунією. Довжина 966 км, з них 223 км знаходиться в межахЗакарпаття. У верхівї долина вузька, при злитті з Чорною Тисою воназначно розширюється, але зберігає гірський характер. Типово гірськийхарактер Тиса має до Великого Бичкова. Падіння русла тут не менше4,5 м/км, швидкість течії - 3 м/с. Ріка бурхлива і стрімка. Нижче Тисатече майже в широтному напрямі вздовж краю Хустської улоговини.Долина розширюється до 8 - 9 км. Падіння русла зменшується до 1,8, ашвидкість течії - до 2 м/с. Ширина русла 50 - 100 м, глибина - 2 м. Руслозвивисте, розбите на рукави, які відділяють окремі острівки. НижчеХуста Тиса проривається через Вулканічний хребет, утворюючи так звані"Хустські ворота". Круті і високі схили звужують долину до 1,3 км.Нижче Виноградова Тиса набуває рис спокійної, плавної рівнинної ріки.Тільки заплава річки має ширину 10-12 км. Тут Тисаспокійна, широка, рівнинна красуня. Водний режим Тисинерівномірний. Весняні повені змінюються літніми, а потім - осінніми.Рівні води над меженню піднімаються до 4 м. В 1970 було зафіксовановисокий паводок, а в 1998 та 2001 роках повені були катастрофічними.Спад води спостерігається взимку. Замерзає Тиса лише нижчеВиноградова. Найбільшими правими притоками Тиси є Уж (133км), Латориця (191 км), Боржава (106 км), Ріка (82 км), Теребля (80км), Тересва (56 км), ліва - Батар. У верхній течії всі вони маютьхарактер стрімких гірських річок, що течуть у вузьких, глибокихдолинах, прориваючись через хребти і гірські гряди. При виході нарівнину долини їх розширюються, течія сповільнюється.
 8. 8. Біла Тиса - притока Тиси довжинаою 28 км.Утворюється злиттям Стоговця і Банзатула напд. зх. схилах Чорногорського хребта. Навсьому протязі ріка відділяє Чорногору відРахівського масиву. Широкі річища, пороги ібистрини. Живлення - змішане зпереважанням дощового. Замерзає рідко.На окремих ділянках річище укріплене.Чорна Тиса - притока Тиси - починається зджерел на пн. сх. схилі Свидовця на висотіблизько 1500 м. Від м. Ясиня до м. Раховавона впоперек прорізує ПолонинськіКарпати, відділяючи Свидовець і масивЧорногору. Довжина - 49 км. Руслохарактеризується великою кількістю порогів.Живлення мішане. Береги декуди укріплені.
 9. 9. Боржава — річка в Закарпатській області, в межахСвалявського, Іршавського, Виноградівського таБерегівського районів. Права притока Тиси. Від витоківдо села Довгого тече з півночі на південь та південнийсхід, далі — на південний захід, впадає до Тиси напівдень від села Вари.Довжина Боржави 106 км, сточище — 1365 кв.км.Бере початок в Українських Карпатах, на ПолониніБоржаві, на східних схилах гори Стій (1681 м). Уверхівях має гірський характер, долина подекуди V-подібна, ширина її 40 до 900 м. У нижній течії Боржаватече Закарпатською низовиною. Річище дужезвивисте, є острови, у заплаві багато стариць. Ширинарічиша від 0,6 до 53 м. Похил річки 13 м/км. Характернічасті паводки (на березень — серпень припадає 70%річного стоку). Річище на окремих ділянках укріплене, унижній течії споруджено кілька дамб. Притоки: Кушниця, Бронька, Бистра, Салва (ліві);Дулятин, Свинка, Іршава (праві).
 10. 10. Латориця — річка в Україні (в межахЗакарпатської області) та в Словаччині. Ліва притокаБодрогу (басейн Дунаю). Латориця бере початок напівденно-західних схилах Вододільного хребта підКозаковою Полониною, що на схід від села Латірки.Довжина річки 188 км (в Україні — 156,6 км. уСловаччині — 31,4 км). Площа басейну 7680 кв. км.Від витоків до міста Сваляви Латориця течепереважно з півночі на південь, від Сваляви доМукачевого — на південний захід, від Мукачевогодо гирла — на захід. Річка перетинає Воловецькуверховину, Полонинський хребет, Свалявськуулоговину та Вулканічний хребет, після чоговиходить на Закарпатську низовину. Основні притоки: Жденівка, Пиня, Стара (праві);Віча, Дусина, Коропець (ліві). На Латориці буваютьвеликі повені, інколи дуже руйнівні, наприкладтрагічна повінь 1998 року. Екологічний стан Латориці незадовільний, оскількивздовж неї майже від витоків до міста Мукачевогопроходить автошлях Львів — Ужгород і (частково)залізниця з інтенсивним рухом. Крім того у верхнійта середній течії на берегах річки розташованічималі населені пункти, зокрема міста Свалява іМукачеве.
 11. 11. Ріка — річка в Українських Карпатах, уМіжгірському і Хустському районах Закарпатськоїобласті, права притока Тиси (басейн Дунаю).Довжина 92 км, площа басейну 1240 кв. км.Витоками Ріки є Присліп і Торунька (Торуньчик), якіпочинаються з джерел на південно-східних схилахВерховинського хребта. Долина V-подібна, ширинапо дну від 40 до 500 м; у передгірних районах —трапецієподібна, завширшки до 4—5 км. Заплава уверхній і середній течії завширшки від 40 до 100 м;біля с. Липча розширюється до 500 м і більше, упониззі розчленована старицями і протоками.Річище звивисте, розгалужене; нижче с. Торунь єпороги; багато островів. Ширина річки переважно20—50 м, найбільша — понад 100 м. Основнапритока — Репинка (права). Живлення мішане.Льодовий режим нестійкий; з початку грудняспостерігаються забереги та осінній льодохід, вокремі роки льодоставу не буває. Гідрологічні постибіля с. Верхній Бистрий (з 1954 р), смт Міжгіря (з1946 р), с. Нижній Бистрий (з 1956 р), м. Хуста (з 1946р). На багатьох ділянках здійснено укріпленняберегів. Використовуєть для водопостачання. На Ріці — смт Міжгіря і м. Хуст, а також Теребле-Ріцька ГЕС. Є численні бази відпочинку, поширенийводний туризм.
 12. 12. теребля Теребля — права притока Тиси довжиною 91 км. Долина V- подібна, завширшки 10—850 м. У горішній і середній течії перетинає Ґорґани (Внутрішні Ґорґани) і протікає глибокою (до 350 м) долиною. Нижче за течією долина трапецієподібна, завширшки до 3,5 км, виходить на Верхньотисянську улоговину. Заплава завширшки до 60 м. Річище звивисте, порожисте у верхівї і середній течії завширшки 15—20 м. Весняна повінь і паводки протягом року. У басейні річки є мінеральні джерела, поблизу Тереблі. У річку має стік озеро Синевир. Використовується на водопостачання, рибництва, потреби гідроенергетики. Частина води Тереблі тунелем завдовжки 3,6 км через хребет Бовцарський верх подається у річку Ріку, на якій збудовано Теребле-Ріцьку гідроелектростанцію. У верхівї Тереблі споруджено руслове водосховище. Теребля бере початок злиттям потоків Розтоки й Слободи. Тече з півночі на південь територією Міжгірського, Хустського, Тячівського районів Закарпатської області. Притоки. Праві: Млиновиця, Становець, Дубрава, Зворець, Голинка, Рабачинка, Біл ий, Студений, Новоселиця. Ліві: Уголька, Монастир, Глисна, Бистрий, Стрентурський, Вільшанка, Су хар, Герсовець, Негровець, Ясеновець, Озерянка, Менчиловський.
 13. 13. Тересва — річка в Тячівському районі, права притока Тиси(басейн Дунаю); довжина - 56 км. Утворюється злиттям Мокрянки іБрустурянки поблизу смт Усть-Чорна. Верхня частина басейнуТересви лежить на південних схилах Ґорґан. Далі перетинаєПолонинський хребет, виходячи у пониззі на Верхньотисинськуулоговину. Долина до смт Дубового переважно V-подібна (шир.100—400 м), на окремих ділянках ущелиноподібна (шир. 30—40м), нижче — ящикоподібна. Заплава переривчаста (шириназмінюється від 50—200 м до 1,5 км), у пониззі зливається ззаплавою Тиси. Річище звивисте, дуже розгалужене, порожисте, єводоспади (у верхній течії). Ширина річища від 10—20 м до 90 м. Основні притоки:Мокрянка, Красний, Терешілка, Лужанка, Вільхівчик (праві);Тиховець, Дубовець (ліві). Живлення мішане з переважаннямдощового; характерні паводки протягом року, інколи дужеруйнівні. Береги на окремих ділянках укріплені. Колись Тересвабула сплавна, нині інколи використовується для водного туризму. У минулому вздовж усієї річки Тересви була прокладенавузькоколійна залізниця. Вона йшла від смт Тересва до смт Усть-Чорна і далі розгалужувалась у долини дрібних приток верхів’ївТересви. Використовувалась залізниця для перевезення деревинидо станції Тересва для подальшого перевезення на деревообробніпідприємства. Залізницею теж курсував пасажирський поїзд.Вузькоколійка в кількох місцях перетинала річку Тересву. Післяоднієї руйнівної повені повністю вийшов з ладу залізничний міст ус. Нересниці. Після цього залізницю вже не відновлювали, а всірейки демонтували.
 14. 14. Уж (угор. Ung, словац. Uh) — річка на Закарпатті та у східнійСловаччині, ліва притока Лаборцю, довжина 133 км (в межах України112 км), впадає в Лаборець біля словацького Драгньова. У верхній ісередній течії перетинає Карпати і має гірський характер, нижчеУжгорода на Потиській низовині — рівнинний. Живлення переважноснігове. Річка Уж бере початок в горах на північному заході Закарпаттябіля підніжжя Верховинського хребта. Там на висоті 970 м два потічкиУж та Ужок зливаються в єдину річку, яка спочатку тече в широкійміжгірній улоговині, потім огинає західні схили Полонинськогохребта, перетинає Вулканічний хребет і біля міста Ужгорода виходитьна рівнинну територію. Впадає в річку Лаборець на територіїСловаччини. Береги круті, висотою 1—2 м, іноді до 6—8 м, дно уверхній течії кам’янисте, а в місті і нижче побіля берегів — замулене. Думки вчених розходяться з приводу походження назви річки.Одні вважають, що вона отримала свою назву від однойменної змії —вужа яких вдосталь водиться в долині річки. Інші дослідникивважають, що її назва немає ніякого відношення до однойменноїзмії, до речі на території Словаччини річка носить назву «Уг». Лінгвістидоводять, що оскільки територія краю певний час знаходилась підвпливом болгар, то назва ріки походить від слів болг. уголь (вугілля)або «угол» (кут), або «узок» - вузький, мається на увазі вузька долинарічки. Над Ужем розташоване місто Ужгород. Вище за течією містоПеречин і смт. Великий Березний.
 15. 15. Артезіанська вода являє собою воду, яка залягає на глибині від 25 до 300 метрів між водотривкими шарами під тиском. Підземні води такого роду дуже добре захищені від різного виду зовнішніх забруднень. Коли відбувається штучне розтин артезіанських вод, то вода починає підніматися вище рівня водоносного пласта. Якщо гідравлічний тиск води достатній, то вона може виливатися на поверхню або навіть утворювати фонтан.Артезіанська вода почала використовуватися людиною в 12 столітті. Саме тоді уФранції зявилися перші колодязі, призначені для видобутку артезіанської води. Ісаме звідти ж бере свою назву артезіанська вода, за назвою Французькоїпровінції Артуа, що звучить як Artesium.
 16. 16. Дощ... Як його чекають гарячі ліси, сухі землі пустель і обмілілі річки, люди, що намагаються зберегти на своїх численних полях посіви, і звірі біля пересихаючого водопою. Дощова вода - це те благо, за яким звертаються до нього і старі й малі. Так було в давнину, так є і в наші дні. Дощова вода - це одна з численних форм атмосферних опадів. Головне її джерело - це волога, що випаровується зповерхонь зволоженою грунту і водойм. Водні маси, які утворюються в земнійатмосфері, по-справжньому величезні: одна дощова хмара здатне містити в собідо декількох сотень тонн води. Хмари постійно змінюють своє місцерозташування відносно земної поверхні, перерозподіляючи тим самим не тількивологу і тепло, але і різні хімічні елементи, їх пил і солі. Вода від дощів, щопролився на нас з небес, може чудово засвоюватися організмом людини, адже в їїскладі міститься мінімальне значення шкідливих для здоровя домішок. Дощовавода також може сприяти більш якісному засвоєнню і перетравленню продуктівхарчування. Однак сучасна екологічна ситуація така, що майже будь-який дощможна сміливо називати «кислотним». Тому наші сучасники більше невикористовують дощову воду не тільки для вживання в їжу, але навіть і дляпрання білизни або миття голови.
 17. 17. Атмосферний лід: град, сніг, іній.Град випадає атмосферними опадами у виглядіневеликих частинок льоду, найчастіше круглої абоовальної форми, і частіше за все найбільші розміриградин не перевищує 5-6мм. Зазвичай град випадаєпри плюсовій температурі повітря, і звичайно прицьому йде сильний дощ і гроза.Сніг - це тверді опади у вигляді сніжинок. Є кількавидів хмар, які перетворюють воду всніг, наприклад, шарувато-дощові хмари приносятьснігопад. Сніг це виключно зимовий видопадів, який утворює сніжний покрив на поверхніземлі.Іній - це найтонший шар крижанихкристалів, перетворених з водяної париатмосфери, і зявляється він тоді, коли земнаповерхня охолоджена більше, ніж температураповітря. Іній також утворюється на всіх наземнихпредметах, деревах і грунті.
 18. 18. Лід водний: донний лід, крижаний покрив. Донний лід - це лід, який відкладається на дні водойми.Донний лід можна виявити на дні озер, річок і морів, як напредметах, занурених у воду, так і на мілководді. Крижаний покрив - це не що інше, як суцільний лід, щозявляється при мінусовій температурі на поверхні річок чиморів, океанів чи озер, а також на поверхні штучних водойм. Лід підземний. Підземні льоди - це льоди які знаходяться у верхніх шарах земної кори. Найчастіше підземні льоди зустрічаються там, де присутні багаторічномерзлі породи. Лід льодовиковий. Крижана монолітна порода, що утворює льодовик називається льодовиковим льодом. Зявляється льодовиковий лід найчастіше, з великого накопичення снігу, який має природне ущільнення і перетворення.
 19. 19. Давно відома хімікам речовина,назване як «суха вода», була запатентована ще в 1968 році. Тоді вона користувалася величезною популярністю в косметичній промисловості. Зовні ця вода схожа на білий дрібний пісок і насправді являє собою дрібні крапельки води вводовідштовхувальній кремнієвій оболонці. А кремній, як відомо, входить доскладу звичайного пляжного піску. Оболонка перешкоджає воззєднанню молекулводи та перетворення їх назад в рідину. Серед безлічі способів застосування їїунікальних властивостей, була особливо відзначена здатність сухої води вбирати увеликих кількостях вуглекислий газ - один з тих парникових газів, які викликаютьглобальне потепління. При використанні сухої води, виходить зберегти в три разибільше вуглекислого газу, ніж якби використовувалася звичайна вода. Такимчином, можна домогтися значного зниження концентрації парникових газів ватмосфері. Суха вода буде корисна для удосконалення способів перевезення ізберігання різних небезпечних рідин, так як буде перетворювати їх на сухийпорошок. Завдяки своїм властивостям, суха вода допомагає захищати навколишнєсередовище від небезпечного впливу різних шкідливих речовин. Так само можебути корисна при виробництві харчових продуктів.
 20. 20. Воду, яку настоюють на золоті, називають золотою, причому вона зберігає всі свої біологічні властивості. Вперше термін "золота вода" був згаданий ще в далекому минулому, в 2000р. до н.е. Золота вода - звичайна питна вода, з великим вмістом золота (0,0005- 0,001 мг / л). Багато народних цілителів "добувають" її завдяки тривалому кипятінню фольги з високопробного золота. Золоту воду використовують в сучасній медицині для лікування багатьохзахворювань. Відомо, що вона нормалізує серцеву діяльність, активізує память івирівнює пульс. Золоту воду рекомендується вживати і здоровим людям для підвищенняімунітету, так як відомо, що вона пригнічує діяльність різних вірусів.
 21. 21. Срібною називають воду, яка насичена йонами срібла. Цілющі властивості срібної води відкрили дуже давно: ще в стародавніх індійських книгах зустрічаються перші згадки про спроби насичення води сріблом за допомогою зануреного в неї нагрітого срібла. На самому початку зародження медицини майстри вже знали про цілющі властивостісрібла. У наших предків була традиція: при освяченні нового колодязя кидати внього срібну монету, а саму воду, якщо була така можливість, зберігали в срібнихпосудинах. Вже в кінці XIX століття дослідники помітили властивість сріблавбивати мікроби, очищаючи воду. Сьогодні срібна вода широко використовуєтьсяпри необхідності добре продезинфікувати, або законсервувати питну воду. Цей жеспосіб підходить для обробки фруктових соків: срібло збільшує їх термінзберігання. Також срібна вода позитивно впливає на молочні продукти, з їїдопомогою можна дезінфікувати домашнє начиння, вона зупиняє гниттямяси, риби і багатьох інших продуктів харчування. Вчені довели, що вживання срібної води сприяє омолодженню людськогоорганізму, так як стимулюються всі фізіологічні процеси організму
 22. 22. Джерелом називають невеликий потік води, що бє з землі. Вода джерел - це підземні чи грунтові води, що знайшли вихід на поверхню землі в певному місці. Тоді як всі інші види води потребують додаткової очистки, для того щоб вода була придатною для вживання, то джерельна вода, пройшовши шлях до поверхні з земних надркрізь каміння й пісок, вже пройшла природну очисту, тому вона абсолютнопридатна для пиття. Джерела є обєктами багатьох звичаїв і легенд. Деякі люди навітьвважають, що джерельна вода - свята і цілюща вода. Багато хто за кількакілометрів спеціально їдуть на джерела, щоб набрати води для лікування будь-яких захворювань. Тому поряд з багатьма джерелами побудовані каплиці, які всвою чергу представляють культурну, а деякі й історичну цінність.
 23. 23. Мінеральна вода - це дощова вода, яка багато століть або навіть тисячоліть назад пішла глибоко в землю, просочуючись крізь ущелини й пори різних шарів породи. При цьому в ній розчинялися різні мінеральні речовини, що перебувають у породі. Від просто природної води з підґрунтових джерел і відкритих водойм мінеральні води відрізняються складом. Чим глибше вони залягають, тим тепліші й багатші вуглекислотою. Крім того, чим глибшепроникає в породу вода, тим більше вона очищається. Історія вживання мінеральних вод нараховує багато сотень років. В античнічаси греки споруджували біля цілющих джерел святилища, присвячені богуАсклепієві (римляни ж в подібних місцях зводили храми на честь Ескулапа) -заступникові медицини. У Греції археологи виявили руїни прадавньоїводолікарні, побудованої приблизно в VІ столітті до н.е. Залишки прадавніх лазеньзустрічаються й у нас на Заході України, де не тільки купалися, але й лікувалисямінеральними водами. Від покоління до покоління передавалися усні переказипро чудодійні властивості вод, що бють тут з-під землі.
 24. 24. Поверхня морів і океанів займає приблизно 70% поверхні нашої планети. Це окремий світ, про який ми знаємо набагато менше, ніж про сушу. Морська вода за своїм складом дуже складна і містить майже всі елементи таблиці Менделєєва. З давніх часів морська вода застосовується в лікувальних цілях. Вонабезпосередньо впливає на шкіру, насичує її мікроелементами і мінеральнимиречовинами. Шкіра при цьому стає еластичною, більш здоровою, звільняється відшлаків, що накопичилися в ній. Проникаючи через шкіру в кров, морська воданадає позитивний вплив на всі внутрішні органи. Сьогодні в медицині навіть існує метод лікування, який називаєтьсяталасотерапія – лікування морем. По-грецьки "морська вода" означає "Таласса". Аталасотерапія - це застосування лікувальних грязей морських, морської води, піску,водоростей і морського клімату в профілактичних і лікувальних цілях.
 25. 25. На відміну від морської води, прісна вода містить у своєму складі дуже малу частку солей. Не важливо, в якому стані знаходиться вода (рідкому, твердому, або газоподібному), якщо концентрація солі в ній не перевищує 0,1% - така вода класифікується, як прісна. Найбільші запаси прісної води, несуть в собі полярні льоди. З прісної води складаються прісніозера, річки і струмки. Прісна вода становить лише 2% загальноїкількості, причому 85% її зосереджено в льодовиках і тільки 1% прісної водимістять річки, озера й підземні води. Споконвіку річки використовувалися людиною як джерело прісної води.Сьогодні ж ці водні артерії перетворилися на магістралі, по яких переносяться«досягнення» трудової діяльності людини. Саме по річках відходи змиваються вморя й океани. На сьогоднішній день зростання потреби людства у чистій водібагаторазово перевищує темпи будівництва очисних споруд.
 26. 26. Дистильована вода – це вода, яка практично повністю очищена від розчинених у ній мінеральних солей, органічних та інших домішок. Обладнання, за допомогою якого отримують таку воду, називають дистилятором або аквадистилятором. При закипанні вода переходить в пару, а при конденсації водяної пари утворюється конденсат – дистильована вода. Вона вільна від солей, органічних речовин і мікроорганізмів, але може містити невелику кількість летких сполук. Застосовують дистильовану воду медичні лабораторії та лікувальні установи для виготовлення ліків і приготування розчинів для інєкцій. Дуже багато виробників напоїв використовують дистильовану воду, щобполіпшити їх чистоту і смак. Дистильована вода також продається і в пляшках, їїможна купити в супермаркетах. Очищення води, зокрема дистиляція, дужеважлива в тих регіонах, де запаси води або водопровідна вода не підходять длявживання без кипятіння або хімічної обробки. Дистилюють воду і для пиття, для того, щоб видалити віруси, бактерії, важкіметали, радіонукліди і органіку. При дистиляції видаляються і мінеральніречовини.
 27. 27. Тала вода утворюється за рахунок технології самої природи: спочатку повільне заморожування, потім видалення солі з розчину і, останній етап – танення. Останнім часом установлено, що свіжа тала вода позитивно впливає на живі організми. Секрет «бурульки» вперше виявлено в Антарктиді, коли під час танення льоду був виявлений інтенсивний розвиток планктону — різновид мілководних організмів. Свіжа тала вода наділена «памяттю». Встановлено, що вона має характернупідвищену біологічну активність, яка зберігається деякий час після танення. Вченіпомітили, що свіжотала вода, яка вільно проходить крізь стінки стравоходу, здійснюєоздоровчу та омолоджуючу дії на весь організм. Проте, якщо лід розплавити і талуводу закипятити, то вона втрачає стимулюючі властивості. Тала вода підвищує урожайність сільськогосподарських культур, прирістмолодняку птиці і тварин, яйценосності курей, молочність корів. Снігове покриття —це природне багатство полів. Незначна теплопровідність снігу захищає поверхнюземлі і рослинність від негативного впливу сильних морозів та служить джереломвологи, поповнюючи її запаси за рахунок талих вод.
 28. 28. Магнітною водою називається рідина, яку піддали випромінюванню магнітним полем. Омагнічення води успішно застосовують на водопровідних станціях у разі значного помутніння природних вод. Таке омагнічення дозволяє частково очистити воду. Магнітна вода використовується в сільському господарстві.Наприклад, пятигодинне замочування зерен буряків у магнітній воді значнопідвищує врожайність, полив магнітною водою стимулює ріст і врожайністьсоняшнику, кукурудзи, помідорів. Зараз широко вивчається використання магнітної води в медицині: вонадопомагає виводити ниркові камені, має бактерицидну дію. Також сталовідомо, що при питті магнітної води знижується артеріальний тиск, змінюєтьсявплив деяких ліків на організм.
 29. 29. Цілющі властивості шунгітової води на організм людини було помічено дуже давно. Ще при Петрові Першому у Росії був виявлений шунгіт - гірська порода в районі Онезького озера. У покладах шунгіта і була виявлена ​вода, що має цілющі властивості, і названа згодом шунгітовою водою. Досить лише декілька камінчиків помістити у водопровідну воду, щоб вони увібрали близько 95% різнихзабруднювачів, видалили важкі метали, вивели колоїдне залізо водопровіднихтруб, нітрати, нітрити, пестициди, діоксини, феноли, яйця гельмінтів, а такожвіруси і бактерії. Цей мінерал також здатний насичувати воду кориснимимікроелементами. Воду після шунгіту можна кип’ятити. Шунгітована водапідвищує імунітет, нормалізує тиск, ефективна при алергічних захворюваннях,знімає запалення та має ранозагоювальні властивості. Воду готують так: камінняпромивають, висипають у трилітрову банку з водою і настоюють протягом двохдіб. Потім воду не збовтуючи зливають, залишаючи на дні півлітра води, яка імістить шкідливі домішки.
 30. 30. Вчені помітили, що тривалість життя на островах Окінава и Токуносіма на 10-15 років вище, ніж по всій Японії. А люди, що живуть там, відрізняються гарним здоровям. Пізніше вчені пояснили причину довголіття жителів цих островів. Ці острови знаходяться на коралових атолах, які фільтрують воду і насичують її іонами кальцію.Таким чином, коралова вода – це вода, насичена кораловим кальцієм, але небудь-яким, але лише від певного виду коралів, які оточують ці два острови, такзваних коралів Санго. Це білі корали, які вважаються єдиними кориснимикоралами для людини з 2500 видів відомих коралів. Корали Санго дужеретельно протягом довгого часу вивчалися різними вченими. Вонивстановили, що кораловий кальцій - унікальний природний продукт, якиймістить близько 70 життєво важливих елементів. Коралова вода - це унікальна вода, яка сприяє підтримці, збереженню івідновленню здоровя.

×