Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Coca-Cola, Amerika Birleşik Devletleri kökenli, 
karamelize şekerle tatlandırılmış, alkolsüz içecek 
markası. Coca-Cola ve...
II. Dünya Savaşı'ndan sonra Amerikan yaşam 
tarzının bir simgesi olarak önce Avrupa'da, 
ardından tüm dünyada yaygın rekla...
Coca Cola ve Pepsi'yi üreten şirketler, 
California yasaları gereği ürünlerine kanser 
uyarısı konmaması için bu içecekler...
Ancak yeni formülün artık ABD genelinde de 
yaygın şekilde kullanılacağı, bunun üretim 
açısından daha verimli olduğu beli...
Söz konusu kimyasal madde, bir araştırmada 
kullanılan denek farelerde kansere yol açtı. 
Ancak Amerikan İçecekleri Birliğ...
Gıda sektöründeki gelişmeleri takip eden 
Beverage Digest adlı araştırma şirketine göre 
Coca Cola ve PepsiCo, gazlı içece...
Vizyonumuz 
Sektörüne liderlik eden, çalışanlarına ilham 
veren ve mükemmellik ile katma değer yaratan 
örnek bir içecek ş...
Değerlerimiz 
Tutku: 
Yaptığımız her işe aklımızı ve yüreğimizi koyarız. 
Hesap Verilebilirlik: 
Büyük bir sorumluluk duyg...
Hedeflerimiz 
Çalışanlar ve Organizasyonel Liderlik: 
Çalışanlar tarafından tercih edilen yetkin bir organizasyon inşa etm...
Yeni microsoft office power point 2007 sunusu
Yeni microsoft office power point 2007 sunusu
Yeni microsoft office power point 2007 sunusu
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

Yeni microsoft office power point 2007 sunusu

446 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Yeni microsoft office power point 2007 sunusu

 1. 1. Coca-Cola, Amerika Birleşik Devletleri kökenli, karamelize şekerle tatlandırılmış, alkolsüz içecek markası. Coca-Cola ve çeşitli alkolsüz içecek markalarının sahibi, merkezi ABD'nin Georgia Eyaleti'nde, Atlanta şehrinde bulunan çok uluslu şirket The Coca-Cola Company'dir. 1886'da kurulan şirketin hisseleri, New York Borsası'nda KO kısaltması ile işlem görür.
 2. 2. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Amerikan yaşam tarzının bir simgesi olarak önce Avrupa'da, ardından tüm dünyada yaygın reklam kampanyaları ile büyük pazar payı kazandı. Soğuk Savaş ardından eski Sovyetler Birliği topraklarında ve Doğu Avrupa'da üretim ve satışa başladı, bu bölgelerde de alkolsüz içecek pazarında güçlü duruma geldi. Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) Türk işadamı Muhtar Kent'tir.
 3. 3. Coca Cola ve Pepsi'yi üreten şirketler, California yasaları gereği ürünlerine kanser uyarısı konmaması için bu içeceklerin formülünü değiştiriyor. Yeni formüle göre içeceklere karamel rengini veren 4 - metilimidazol maddesinden daha az kullanılacak. 4 - metilimidazol, California eyaletinin kansere yol açtığı düşünülen maddeler listesinde yer alıyor. Coca Cola ve Pepsi'yi üreten şirketler, California'da satılan ürünlerinde zaten yeni formülü kullanmaya başlamıştı.
 4. 4. Ancak yeni formülün artık ABD genelinde de yaygın şekilde kullanılacağı, bunun üretim açısından daha verimli olduğu belirtiliyor. Coca Cola şirketinin temsilcisi Diana Garza-Ciarlante Associated Press haber ajansına yaptığı açıklamada, 'bilimsel açıdan bir temeli olmadığını' savunduğu uygulamadan zarar görmemek için bu kararı aldıklarını, ancak ürünlerinin bir sağlık riski taşımadığını vurguladı.
 5. 5. Söz konusu kimyasal madde, bir araştırmada kullanılan denek farelerde kansere yol açtı. Ancak Amerikan İçecekleri Birliği bunun insanlar için risk taşıdığına dair bir kanıt olmadığını belirtiyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesi de laboratuar deneylerinde farelere verilen miktarda kimyasalın kana karışması için bir insanın bin kutu Coca Cola ya da Pepsi içmesi gerekeceğini iddia ediyor.
 6. 6. Gıda sektöründeki gelişmeleri takip eden Beverage Digest adlı araştırma şirketine göre Coca Cola ve PepsiCo, gazlı içecek pazarının yaklaşık yüzde 90'ında paya sahip bulunuyor. Her iki şirkette içeceklerin lezzetinde bir değişiklik fark edilmeyeceğinin altını çiziyor.
 7. 7. Vizyonumuz Sektörüne liderlik eden, çalışanlarına ilham veren ve mükemmellik ile katma değer yaratan örnek bir içecek şirketi olmak. Misyonumuz Tüketicilerinin susuzluğunu gideren, müşterileri ile iş ortaklığı yapan, hissedarları için üstün değer yaratan ve topluma güven veren, sürdürülebilir ve karlı bir şirket olmak.
 8. 8. Değerlerimiz Tutku: Yaptığımız her işe aklımızı ve yüreğimizi koyarız. Hesap Verilebilirlik: Büyük bir sorumluluk duygusuyla hareket eder ve hesap verebiliriz. Doğruluk: Etik değerlere bağlı, açık ve dürüstüz; birbirimize güvenir ve saygı duyarız. Takım Çalışması: Ortak başarımız için birlikte çalışırız.
 9. 9. Hedeflerimiz Çalışanlar ve Organizasyonel Liderlik: Çalışanlar tarafından tercih edilen yetkin bir organizasyon inşa etmek. Ticari Liderlik: Tüketiciler ve müşteriler için en uygun maliyetle ve karlı şekilde üstün değer yaratmak. Tedarik Zinciri: Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk çerçevesinde en yüksek kalite ve en düşük maliyet yaklaşımıyla müşteri beklentilerini aşarak, tüketici taleplerini karşılayan en iyi şirket olmak. Operasyonel Mükemmellik: Süreçlerimizde ve sistemlerimizde sürekli iyileşmeyi teşvik eden operasyonel mükemmellik kültürünü yaratmak. Sürdürülebilirlik: İşimizin uzun vadede sürdürülebilirliğini sağlamak için çevrenin korunmasında proaktif ve yenilikçi davranarak, tüm paydaşlarımızın gözünde en sorumlu kurumsal vatandaşlardan biri olarak kabul görmek.

×