Anzeige
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige

Razem tworzymy bezpieczny Internet

  1. Razem tworzymy bezpieczny Internet
  2. Bezpieczeństwo w Internecie Dowiedz się, z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami możesz spotkać się podczas korzystania z Internetu. W dalszych slajdach znajdziesz podstawowe informacje na temat zagrożeń związanych z używaniem nowych technologii oraz wskazówki jak poradzić sobie, jeśli coś takiego Ci się przydarzy.
  3. Cyberprzemoc Cyberprzemoc to takie zachowanie, które krzywdzi emocjonalnie drugiego człowieka. Osoby, które stosują cyberprzemoc używają do tego celu Internetu albo telefonów komórkowych.
  4. Nieuprawniony dostęp do Internetu Włamania i kradzieże zdarzają się również w świecie wirtualnym. Kradzież danych polega na wyciąganiu pewnych informacji (m.in. danych osobowych) od konkretnej osoby, przez osoby niepowołane (które nie mają na to pozwolenia).
  5. Zabezpiecz swój komputer ! Zanim podłączysz komputer do Internetu, sprawdź, czy masz włączoną zaporę sieciową i program antywirusowy lub poproś o to rodziców, bądź zaufaną osobę dorosłą. Aktualizacja programów jest bardzo ważna, bowiem ich producenci stale umieszczają w sieci pewne poprawki, łatające wykryte luki bezpieczeństwa, bądź po prostu powodujące, że program lepiej i szybciej działa. Pamiętaj ! Wspólnie z rodzicami regularnie aktualizuj system operacyjny i pozostałe oprogramowanie, którego używasz w komputerze.
  6. Zapobiegaj złośliwym oprogramowaniom Złośliwe programy przenoszą się między komputerami – czasem mogą to zrobić dzięki Twojej nieuwadze, innym razem wykorzystają „dziurę” w jednym z Twoich programów, by zainstalować się bez Twojej wiedzy. Taki program może usunąć przydatne informacje z Twojego komputera, wysyłać bez Twojej wiedzy pocztę elektroniczną, przekazać kontrolę nad Twoim komputerem przestępcy, a nawet go uszkodzić. Pamiętaj ! Systematycznie sprawdzaj obecność wirusów w twoim komputerze !
  7. Nie ufaj osobom poznanym w Sieci Komunikacja internetowa niesie ze sobą dużo przyjemności, niestety ma też wady. W Internecie, tak jak w życiu, spotykamy zarówno dobrych i złych ludzi. Poznając osobę w Sieci zazwyczaj nie posiadamy wielu informacji na jej temat. Pamiętaj ! Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie.
  8. Przestrzegajcie zasad koniecznie i korzystajcie z Internetu bezpiecznie ! 1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego. 2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób. 3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci. 4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail. 5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć. 6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych. 7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr. 8. Czytaj regulaminy. 9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL. 10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje. Opracowała Natalia Bednarz kl. VI b
  9. Bardzo dziękuje za uwagę Prezentację wykonała Natalia z kl. VI B
Anzeige