Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Śniadanie Daje Moc

 • Als Erste(r) kommentieren

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Śniadanie Daje Moc

 1. 1. Śniadanie daje moc 7 listopada 2014r. Klasa I c Szkoła Podstawowa w Suchożebrach
 2. 2. Zaczynamy akcję ,,Śniadanie daje moc” • Klasa I c to oddział kreatywnych sześciolatków, które realizują się w działaniu. Gdy zaproponowałam dzieciom udział w akcji, bardzo się ucieszyły, że będą same przygotowywać śniadanie. Chciałam też zwrócić ich uwagę na to, jak ważny jest ten pierwszy posiłek . Zauważyłam, że nie wszystkie dzieci jedzą w domu i w szkole śniadanie, albo jest ono niezdrowe( ciastka, słodkie rogale, gazowane napoje). • Pierwszym etapem było poinformowanie rodziców o przyłączeniu klasy I c do akcji ,,Śniadanie daje moc”. Zaprosiłam rodziców na zajęcia otwarte w dniu 7listopada.Temat zajęć to ,, Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem”. Poprosiłam o przyniesienie na 7 listopada produktów na śniadanie zgodnie z listą. Podczas zajęć otwartych wykorzystałam niektóre treści ze scenariusza nr 1 – a dokłądnie doświadczenie z balonikiem oraz zabawy interaktywne - ,,Piramida żywienia ‘’ze strony www.scholaris., oraz ,, Zdrowe – niezdrowe ‘’ wydawnictwa Juka. • Kolejnym etapem było przygotowanie niezbędnych akcesoriów – talerzyki kubeczki, obrusy, napisy itp.
 3. 3. • Z owoców i warzyw ( jabłka i marchewki) , które otrzymują uczniowie w ramach akcji ,, Warzywa i owoce w szkole” mamy przygotowały sok jabłkowo-marchwiowy korzystając z sokowirówki . • Wszystkie dzieci przygotowały fartuszki do pracy, podzieliliśmy się na krainy kanapek, krainę twarożku i krainę owoców. Królowie w każdej krainie przywdziali koronę – kuchenny czepek wypożyczony ze stołówki szkolnej.
 4. 4. Jesteśmy gotowi do pracy
 5. 5. Każdy z nas przygotowywał z zapałem pyszne kanapki
 6. 6. Nasze mamy szalały przy sokowirówce
 7. 7. Czeka już pyszny sok marchwiowo-jabłkowy
 8. 8. Tak wyglądały nasze krainy
 9. 9. Jakie pyszne te kanapki z twarożkiem
 10. 10. Ale było pysznie!
 11. 11. Po ,,taaakim śniadaniu” nauka nam niestraszna
 12. 12. • Śniadanie wszystkim smakowało. Kanapki były bardzo kolorowe, apetyczne, niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła. Krainy wymieniały się swoimi kanapkami, . Dzieci miały okazję , aby spróbować nowych smaków. Bardzo chętnie piły sok przygotowany przez mamy. Każda kraina częstowała kanapkami pracowników szkoły, rodziców. Wszyscy byli pod wrażeniem efektu pracy sześciolatków. • Pomysł ze śniadaniem bardzo podobał się dzieciom i rodzicom. Rodzicom bardzo podobały się zajęcia otwarte z wykorzystanie tablicy interaktywnej. Poprzez zabawy interaktywne dzieci wzbogaciły swoja wiedzę o racjonalnym i zdrowym odżywianiu. • Następne śniadanie mleczne już wkrótce …… Opracowała: Beata Krupa Szkoła Podstawowa w Suchożebrach Klasa I c

  Als Erste(r) kommentieren

  Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

Aufrufe

Aufrufe insgesamt

95

Auf Slideshare

0

Aus Einbettungen

0

Anzahl der Einbettungen

3

Befehle

Downloads

2

Geteilt

0

Kommentare

0

Likes

0

×