Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Śniadanie Daje Moc

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Śniadanie Daje Moc

 1. 1. SZKOŁA PODSTAWOWA W ROSOSZYCY UL. KALISKA 3 63-405 SIEROSZEWICE
 2. 2. Klasa III wraz z wychowawczynią Ewą Sitarz wspólnie promuje zdrowy tryb życia. Z tej okazji uczniowie przystąpili do ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc, która odbyła się 8 listopada 2013 r.
 3. 3. Aby dzieci właściwie przygotowały się do wspólnego śniadania poznały najpierw zasady zdrowego żywienia. Zostały wykonane również piramidy zdrowego żywienia, które w tej chwili można podziwiać w klasie III.
 4. 4. Uczniowie uczą się przestrzegać higieny i przed przystąpieniem do pracy pamiętali, by umyć ręce, owoce oraz warzywa. Uczniowie prawidłowo przygotowali miejsce, gdzie mieli zjeść wspólne śniadanie.
 5. 5. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bardzo poważnie podeszli do przygotowywania śniadania. Na początku wszyscy ubrali fartuszki i przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa zabrali się za przygotowywanie kanapeczek oraz deserków owocowych.
 6. 6. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością wymyślali bajeczne i kolorowe kanapki jednocześnie śpiewając piosenki i poznając świat witamin.
 7. 7. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Najważniejsze jest, abyśmy się zdrowo odżywiali.
 8. 8. Wspólne śniadanie ma wiele plusów. Uczniowie doskonale poradzili sobie z przygotowaniem jedzenia. Teraz większą uwagę zwracają na spożywane produkty. Kolejnym pozytywem jest fakt, że była to doskonała okazja na integrację klasową.
 9. 9. Warto wspomnieć, że zaproponowane wspólne śniadanie przyniosło uczniom wiele radości oraz satysfakcji. Całą akcję rozpropagowaliśmy w całej szkole: zaczynając od oddziału przedszkolnego, a kończąc na klasie VI.
 10. 10. Uczniowie zaproponowali, aby w każdy pierwszy piątek miesiąca odbywało się zdrowe wspólne śniadanie. W ten sposób uczniowie chcą pamiętać o zdrowym odżywianiu się.

×