Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Śniadanie Daje Moc

341 Aufrufe

Veröffentlicht am

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Śniadanie Daje Moc

 1. 1. Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji„ Śniadanie daje moc”.8 listopada br. dzieci z klasy II b zamieniły się w szefów kuchni. Przed przygotowaniem wspólnego, klasowego śniadania i jedzeniem umyły rączki. Zapoznały się z zasadami prawidłowego żywienia i przystąpiły do pracy. Ułożyliśmy produkty na zaaranżowanym stole jako kolorowe wyspy.
 2. 2. Dzieci z radością szykowały zdrowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa tworząc kanapkową wyspę.
 3. 3. Podzielone na cząstki i pokrojone w kawałeczki mandarynki, banany, jabłka, melony, śliwki poukładały na dużych talerzach oraz w miseczkach. Winogronka turlały się po całym stole zapraszając do wyspy owocowej.
 4. 4. Obok niej znajdowała się wyspa warzywna - na paterach przyozdobionych sałatą znalazły się marchewki, pomidorki, ogórki, rzodkiewki, papryka oraz zielona pietruszka.
 5. 5. Z kolei wyspa deserowa obfitowała w ciastodrożdżowe, kruche ciasteczka, pierniczki iorzechy, a wyspa źródlana w wodę niegazowaną,soki oraz jogurty do picia.
 6. 6. Objaśniliśmy krótko sobie co znajduje się na każdej z wysp i dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie, aby dały energię na cały dzień. Następnie zachęcaliśmy siebie nawzajem do „ odwiedzenia” każdej wyspy i skomponowania swojego ulubionego śniadanka.
 7. 7. Mniam… mniam… Było pysznie, smacznie, zdrowo i kolorowo.
 8. 8. Dzieci pracowały ibawiły się wyśmienicie.
 9. 9. Zapamiętały, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu lepiej koncentrują się na lekcji i mają siłę do zabawy.

×