Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

1.074 Aufrufe

Veröffentlicht am

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

Veröffentlicht in: Soziale Medien
 • Als Erste(r) kommentieren

презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до інтернету

 1. 1. Шепетівська центральна районна бібліотека ім. М.Коцюбинського Презентація нових бібліотечний послуг з використанням вільного доступу до Інтернету “Ми працюємо для Вас, разом з Вами, на Ваш успіх”, з такими думками та побажаннями для наших читачів було написано проект “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету
 2. 2. Колектив Шепетівської ЦРБ
 3. 3. Бібліотека отримала: Шість комп’ютерів з усім необхідним обладнанням для вільного доступу до мережі Інтернет та для надання додаткових послуг
 4. 4. Грицівська міська бібліотека для дорослих та дітей – переможець 1-го раунду проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Отримала 4 комп’ютери, принтер, сканер.
 5. 5. Судилківська сільська бібліотека для дітей – переможець 1-го раунду проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Має 2 комп’ютери, принтер, сканер.
 6. 6. • Михайлюцька сільська бібліотека – переможець 1-го раунду проекту “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”. Має 3 комп’ютери, принтер, сканер. •Зав бібліотекою Кривіцька Леся Віталіївна, учасниця Народного аматорського фольклорного ансамблю “Веселиха”, автентич- ного співу .
 7. 7. 29 вересня 2010 року в Шепетівській центральній районній бібліотеці було відкрито вільний доступ до мережі Інтернет в рамках програми “Бібліоміст” та при сприянні Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX)
 8. 8. Хвилюючі моменти свята На відкритті присутні представники : • районної ради; •райдержадміністрації та відділів адміністрації; • освіти; • корпорації “СВАРОГ ВЕСТ ГРУП”; • ЗМІ”; • шанувальники книги та бібліотеки; • бібліотекарі району та міста.
 9. 9. Перші кроки в комп’ютерній грамотності  Трьохмодульне навчання в тренінговому центрі при ОУНБ ім Островського – 12 осіб;  Участь в навчальних семінарах – тренінгах;
 10. 10.  Директор Бурова Л.І. побувала на зустрічі директорів бібліотек-переможців І раунду конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в м. Києві.  В липні 2010 на семінарі-тренінгу на тему “Організація і управління змінами у публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень” на базі обласного тренінгового центру.  В липні в Хмельницькій ОУНБ тренінг “Інформатизація органів влади для громадян у публічній бібліотеці: пошук, досвід, консультуванні (за участю Шевченко І.О., Президента УБА і Бородавки О.С., головного спеціаліста відділу прогнозування і діяльності бібліотек та інформаційних мереж Міністерства культури і туризму України.
 11. 11.  Везюк Л.І., Грабарчук В.М. на обласному семінарі- практикумі “Організація доступу до інформації органів державної влади в бібліотеках області” (для учасників мережі ПДГ).  Зав. відділом формування та обробки документів Любченко Т.В. на обласному семінарі на тему “Інтернет і мережеві технології бібліотеки”
 12. 12. З появою новітніх технологій в бібліотеці появилися нові послуги Вільний доступ до мережі Інтернет  отримання різноманітної інформації;  доступ до офіційної інформації (ПДГ);  спілкування в Skype;  соціальні мережі;  електронна пошта;  бібліотечний сайт та блог;  відвідування необхідних сайтів.  Безкоштовні консультації "Основи користування Internet“  Здійснює ксерокопіювання документів
 13. 13. доступ до офіційної інформації (ПДГ);
 14. 14. спілкування в Skype;
 15. 15. соціальні мережі;
 16. 16. бібліотечний сайт та блог;
 17. 17. відвідування необхідних сайтів;
 18. 18. Додаткові послуги • Запис на СD та флеш носії; • Комп’ютерний набір; • Сканування та копіювання; • Роздруківка документів; • Пошук необхідної інформації бібліотекарем;
 19. 19. • •Перегляд DVD та прослуховування CD
 20. 20. Наші можливості Проведення навчальних тренінгів та семінарів;  Презентації;  Створення рекламних відео та фото сюжетів;  Написання проектів;  Можливість скористатися неопублікованими матеріалами органів державної влади та місцевого самоврядування;
 21. 21. Презентації
 22. 22. Навчання бібліотекарів
 23. 23.  В червні семінар-тренінг з представником громадських організацій на тему “Залучення членів територіальної громади м.Шепетівка до прийняття рішень на місцевому рівні” ( в рамках проекту “Демократичні практики і стандарти для громадян регіонів України”, реалізованого “Фондом Європа –ХХІ”) в м.Києві за підтримки Національного фонду підтримки і демократії (США). Проводили семінар-практикум: Дуда А.В.- викладач Академії державного управління і Паращук Оксана, керівник програм з розвитку громадського суспільства.  Провідний бібліограф ЦБС Везюк Л.І. взяла участь в семінарі-тренінгу в ЦБ “Впровадження гендерних підходів і діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування”, який проводився Хмельницьким центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підрозділів, установ і організацій.
 24. 24.  На базі нашої бібліотеки було проведено: фокус- групове дослідження “Декларована чи реальна громадська активність в районі (місті): доцільність, механізм та перешкоди” за участю представника “Фонду Європа ХХІ” Паращук Оксани.
 25. 25. Історія успіхів  Понад 5тис. користувачів скористалися вільним доступом до мережі Інтернет;  150 осіб отримали основи комп’ютерної грамотності на семінарах та тренінгах;  Наш сайт відвідало 6400 чол.  Марина Ігорівна БОНДАРЧУК, студентка ІІІ-го курсу Хмельницького національного університету, читачка Шепетівської центральної районної бібліотеки, завдяки вільному доступу до Інтернету оволоділа навиками бісероплетіння. Використовуючі різні схеми бісероплетін-ня з Інтернету, вдосконалювала свою майстерність на виставці в м.Києві, де зайняла 2-ге місце. Роботи з бісеру також стали її курсовою роботою. Завдяки оригінальним ідеям, взятим з Інтернету, їй вдалося створити красу своїми руками, отримуючи справжню насолоду.
 26. 26.  З азів починав користуватись комп’ютером у центрі вільного доступу до Інтернету читач Ющук Л.М. За допомогою працівників центру та волонтерів він засвоїв необхідні навички, зареєструвався у SKYPE. Зараз регулярно відвідує бібліотеку як читач (бере книги на абонементі) та як користувач центру вільного доступу. Леонід Миколайович знайшов у мережі багато своїх друзів, домовився з ними про зустріч, їздив у гості, також спілкується зі своїми дітьми, які проживають за кордоном.
 27. 27.  Читачка Парфенюк Тетяна Анатоліївна, пройшовши навчання на семінарі-тренінгу. Ознайомившись з відповідною літературою, отримавши індивідуальні консультації працівників центру, в достатній мірі оволоділа потрібними знаннями та навичками. Зараз є постійною користувачкою бібліотеки, зареєструвалась на соціальних сайтах, відкрила поштову скриньку. Регулярно відвідує сайти знайомств, вдосконалює отримані знання за допомогою бібліотечних книг та Інтернету.
 28. 28. Читач бібліотеки Віктор Дідук ще з шкільної парти захопився паперовим моделюванням техніки. З відкриттям нових інтернет-послуг в ЦБ його можливості розширилися. На сайтах Only-paper та fantom2.org.ua він брав різні схеми і виготовляв з паперу моделі різної техніки. В бібліотеці відбулася презентація його поробок на тему “Відкрий свій світ, а в ньому себе!” Пізніше В.Дідук провів майстер-клас по моделюванню з студентами с/г технікуму.
 29. 29.  Читачка ЦРБ ім.Коцюбинського –Дерегузова Лідія Вініамінівна, методист професійно-технічного ліцею була безмежно рада появі в бібліотеці вільного безкоштовного доступу до Інтернет. Вона мріяла оволодіти основами ПК та Інтернет-технологіями. Пройшла тренінги, різноманітні консультації оператора ІТ та бібліотечних працівників і мрія здійснилася. Це так її порадувало що, окрилена Інтернет-знаннями вона написала вірш «Первые шаги», «Вторые шаги».
 30. 30. Виграний нами проект не тільки надав можливість надавати нові бібліотечні послуги нашим читачам, а й змінив нас, бібліотекарів, заставив нас навчатися, заохотив до написання нових проектів. Протягом року було написано 8 проектів: 2 проекти – “Співпраця ЦБ з польською громадою міста “Бібліотека йде на ринок – написала Бурова Л.І., “Лідер бібліотечної справи” виграли зав. Грицівською міською бібліотекою Грабарчук В.М. та зав. відділу обслуговування ЦБ Романюк З.Б. Вони побували на семінарі в Кам’янець- Подільському на тему “Вивчення потреб громад та залучення нових користувачів до бібліотеки”. В Полтаві “Визначення репертуару нових бібліотечних послуг на основі Інтернет-технологій”. В Києві “Світ нових можливостей”. Грицівська міська також ще написала проект:“Молодь за здоровий спосіб життя”; “Новинки в книжковому світі для дітей”, а проект “Квітуча садиба – крок до добробуту громади” - виграла. Побувала: 11.04.2011 на “Ярмарку бібліотечних інновацій; 18.05 на парламентських слуханнях “Розвиток сільської бібліотеки”, де було присутніх більше 50 представників сільських бібліотек.
 31. 31.  Запрошуємо Вас відвідати нашу бібліотеку та скористатися новими послугами з використанням вільного доступу до Інтернету.  Наша адреса: вул.К.Маркса, 54 м.Шепетівка 30405,  E-mail: biblio_shepetivka@ukr.net  Сайт: www. shbiblio.at.ua

×