Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Conversion rate

342 Aufrufe

Veröffentlicht am

Veröffentlicht in: Internet
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Conversion rate

  1. 1. E-Ticaret Terimleri Conversion Rate (Dönüşüm Oranı) Beray Çinçin MC Eğitim Dökümanıdır. 2014
  2. 2. Dönüşüm Oranı Nedir? Bir internet sitesinin toplam ziyaretçisinin, satın alma, kayıt olma, bülten aboneliği, ve başka bir sitenin trafiğini arttırma gibi hedeflenen eylemi gerçekleştirenlere oranıdır.
  3. 3. ➢ Siteye kaç kişi giriyor? ➢ Siteyi ziyaret edenlerin kaçı hedef eylemi gerçekleştiriyor?
  4. 4. *Dönüşüm oranı yalnızca satıştan ibaret değildir. Bir siteyi ziyaret eden 100 kullanıcıdan 5’i ürün ya da hizmet satın alırken, 5′i e-posta bültenine, 10’u da siteye üye olabilir. Bu eylemler kullanıcıların yapması istenilen eylemler arasındaysa, dönüşüm oranı yüzde 20 olacaktır.
  5. 5. E-Ticaret Dönüşüm Oranı Nasıl Arttırılır? ➢ Site Performansı * Ana Sayfa * Kategori Sayfaları * Ürün Detay Sayfaları * Ödeme Sayfası * Teşekkür Sayfası * Tavsiye Motoru (Recommendation Engine) * Site İçi Arama (Search Box) * Üyelik Kayıt Formu ➢ Müşteri Hizmet Kalitesi ve CRM ➢ Sosyal Medya İçerik Yönetimi ➢ Dijital Pazarlama ➢ İçerik Pazarlaması ve SEO ➢ E-posta Pazarlaması
  6. 6. Neden Dönüşüm Oranını Arttırmalıyım? Dönüşüm oranı doğrudan kârla orantılıdır. Bu oran arttığında genel giderler sabit kalacak ve e-ticaret yatırımının getirisi artacaktır.
  7. 7. Teşekkürler..

×