Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Ir Naudiņa. 2013

403 Aufrufe

Veröffentlicht am

Viens gads, kas aizvadīts, laiku pa laikam sadarbojoties ar žurnālu Ir Nauda. Ne tik daudz naudiņas, cik smadzeņu rītarosmes vārdā.

Veröffentlicht in: Wirtschaft & Finanzen
  • Als Erste(r) kommentieren

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Ir Naudiņa. 2013

  1. 1. Iet uz
  2. 2. Kāpēc lietām ir cena? Iztēlojies, ka tev pieder mīlīgs trusītis Jūs gribat samainīties Bet tavai draudzenei pieder īsts zobenzobu tīģeris (labi, labi, tādu vairs nav, bet iztēlojies) c Tad kāpē es draudzen tētis nav priecīgs? Trusītis ir mazs, trusīšu pasaulē ir daudz, tāds trusītis nevar būt ļoti dārgs. Iespēja m ir trusī s, vainīga ša un t īģ vērtība era Zobenzobu tīģeris ir liels, to ir grūti dabūt, tas tādus trusīšus varētu apēst dučiem. Zobenzobu tīģeris noteikti ir ļoti vērtīgs. Kā saprast kas vērtīgāks? Trusīti tētis ir nopircis par to pašu naudiņu, par kuru varētu nopirkt tev saldējumu vai vēl kaut ko. Iztēlojies, ka trusīša cena ir 20 naudiņas jeb 20 saldējumi. Lietu eži u bi ērtīb prast v z sa palīd na ce Zobenzobu tīģeris varētu būt tik dārgs, ka tētim vienkārši vairs neatliktu naudiņas nedz saldējumam, nedz daudz kam citam. Bet tīģera cena ir 1000 naudiņas, 1000 saldējumi vai 50 trusīši. Tad kurš ir dārgāks? Bet atceries - mīļumam nav cenas, bet vislielākā vērtība!
  3. 3. Aizņemties, aizdot vai nopelnīt? Mammu, mammu! Es palīdzēju iztīrīt mašīnu, un tētis man par to aizdeva naudiņu! Tētis tev aizdeva? Jā, viņš iedeva naudiņu un teica, lai kaut ko nopērku. Atceries! Ja tu izdari kādu darbiņu un tev par to samaksā naudiņu... ... šo naudiņu tu esi nopelnījusi! Ja tev naudiņas kaut kam pietrūkst... Tu vari lūgt, lai kāds tev naudiņu aizdod. To sauc par aizņemšanos. To, ko tu aizņemies, pēc kāda laika tev būs jāatdod. Aizņemties Ja tev ir naudiņa, bet tu pagaidām negribi to tērēt... Tu to vari iedot kādam, kuram naudiņas nepietiek. Ja jūs sarunāsit, ka viņš naudiņu tev vēlāk atdos, tu savu naudiņu būsi aizdevusi. Aizdot Vai tētis par mašīnas tīrīšanu naudiņu aizdeva, aizņēmās vai samaksāja tāpēc, ka tā bija nopelnīta?
  4. 4. Kā tu tērē naudiņu veikalā? Kad tu ar tēti aizej uz veikalu, vai jūs zināt, ko gribat pirkt? A Ģimene ? ? ? ? Tie, kuri to neizdomā iepriekš, maldās pa veikalu kā pa labirintu. ? Bet varbūt jūs iepriekš uzrakstāt iepirkumu Jānopērk: sarakstu? - piens, - olas, - maize. DRĒBES GAĻA OLAS AUGĻI MAIZE PIENS B Tie, kuriem ir iepirkumu saraksts, veikalā iet tikai pie plauktiem, kuros ir vajadzīgās lietas. Ģimene ZIVIS Vai tu iepērcies kā ģimene A vai B? AB Ja tu un tavi vecāki iepērkas kā ģimene A, jūs droši vien bieži nopērkat lietas, ko iepriekš nemaz neesat gribējuši vai plānojuši pirkt. Jūs nopērkat pat nevajadzīgas lietas. Un iztērējiet daudz vairāk naudiņas. Ja tu un tavi vecāki iepērkaties ar iepirkumu sarakstu, jūs nopērkat tikai to, kas vajadzīgs. Tāpēc jūs ietaupāt naudiņu, un varat to tērēt citām lietām - piemēram, kino vai zvēru dārza biļetei. Vai kādam kārumam. APAVI
  5. 5. Ko tu VĒLIES? Ko tu GRIBI? Ko tev VAJAG? Iedomājies, ka tev ir naudiņa! Vari to tērēt, kā vien vēlies. Kur ir tēta lielais āmurs? Ko tu pirksi? Kā to tērēsi? Drīz būs ziema. Tu vēlies slidas, bet tām naudiņas nepietiek. Tad atceries, ka vajadzīga jauna dzēšgumija. Bet naudiņas vairs nav! Kā tad tā? Ko tagad darīt? Tev gribas konfektes. Tām gan naudiņas pietiek! Iegaumē! Es vēlos! Ir lietas, kuras tu vēlies, bet naudiņas nepietiek. Var mēģināt sakrāt. Es gribu! Ir lietas, ko gribas, bet bez kurām varbūt var iztikt un naudiņu ietaupīt. Man vajag! Un ir lietas, kuras ir nepieciešamas. Prātīgi būtu tās iegādāties pirmās. Un ko tu IZVĒLIES nopirkt?
  6. 6. Kāpēc pārdevēja dod vecākiem naudiņu? Vakar ar mammu bijām veikalā... ...mamma visu ko pirka,... un pie kases samaksāja naudiņu. 1 100 Bet zini, kas ir pats dīvainākais? Dažreiz pārdevējs dod naudu mammai! Es zinu, tu gribi būt izmeklētājs. Varbūt tu vari noskaidrot, kāpēc tas tā? Nē... 5 Vai arī tavi vecāki reizēm veikalā no pārdevējiem saņem naudiņu? Viss ir pavisam vienkārši. Katra manta maksā noteiktu daudzumu naudiņas. Šo daudzumu sauc par cenu. Bet mamai ne vienmēr maciņā ir tieši tādas pašas naudiņas kā mantas cena. 10 Bet ko tad darīt? 10 10 Tava mamma pārdevējai iedod naudiņas, kas ir lielākas par mantas cenu 10 10 Bet pārdevēja mazākās naudiņās mammai atdod to, kas bijis par daudz. 5 Šīs mazākās naudiņas sauc par atlikumu.
  7. 7. Kā dabūt to, ko tik ļoti gribas? Kad tu ar mammu aizej uz veikalu, tur ir daudz jauku lietu, kuras tev patīk. Mammu, lūdzu, lūdzu! NĒ! Kāpēc mamma tev nepērk visu, ko tev gribas? Katru dienu un katru mēnesi viņa naudiņu tērē daudz dažādām lietām Ikdienas lietas: tualetes papīrs, veļas pulveris, zobu pasta Apģērbs Pārtika Saldējums Ja ir kāda lieta, kuru tev ļoti gribas, varbūt tu spētu naudiņu sakrāt krājkasītē? Paskaties, kas ir tas, ko mamma pērk un par ko tērē naudiņu. Maksa par mājokli, elektrību, ūdeni, internetu un TV Transporta izdevumi Kam tu gribētu sakrāt naudiņu?

×