Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Mobility in Spain by Julita and Emilia

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 21 Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Weitere von Anna Sz. (20)

Aktuellste (20)

Anzeige

Mobility in Spain by Julita and Emilia

 1. 1. YOUNG SCIENTISTS DISCOVER THE WORLD
 2. 2. NA MOBILNOŚĆ DO HISZPANII ZAKWALIFIKOWAŁO SIĘ SIEDMIORO UCZNIÓW Z KLAS SZÓSTYCH I SIÓDMYCH. WRAZ Z DWOMA OPIEKUNKAMI Z NASZEJ SZKOŁY WYRUSZYLIŚMY W PIĘKNĄ PRZYGODĘ Dnia 14.10.2022 w godzinach wieczornych wylecieliśmy z lotniska we Wrocławiu do Malagi, a potem zostaliśmy przetransportowani do hotelu w Torremolinos.
 3. 3. 15.10.2022 – PIERWSZY DZIEŃ NASZEJ WYCIECZKI MIELIŚMY OKAZJĘ ZWIEDZIĆ OKOLICE HOTELU I SPĘDZIĆ CZAS NA PIĘKNEJ PLAŻY.
 4. 4. Już od samego początku nawiązaliśmy przyjaźń i wszyscy zakochaliśmy się w pięknej Hiszpanii. Przepiękne plaże, cudowna promenada i gorące słońce spowodowały, że każdy z nas miał dobry humor.
 5. 5. 16.10.2022 – DRUGI DZIEŃ W HISZPANII DRUGIEGO DNIA, ZARAZ PO ŚNIADANIU WYRUSZYLIŚMY DO PIĘKNEGO PARKU ,,THE BATTERY PARK”, W KTÓRYM MOGLIŚMY NACIESZYĆ SIĘ PRZYRODĄ I ZOBACZYĆ PANORAMĘ MIASTA Z WIEŻY WIDOKOWEJ.
 6. 6. Dalsza część dnia upłynęła nam na zwiedzaniu miasta i wspólnym spędzaniu czasu. Wieczorem w dobrych nastrojach wróciliśmy do hotelu, gdzie mogliśmy poznać partnerów z naszego projektu.
 7. 7. 17.10.2022 – PONIEDZIAŁEK W HISZPAŃSKIEJ SZKOLE W PONIEDZIAŁEK RANO POJECHALIŚMY DO SZKOŁY, KTÓRA BYŁA GOSPODARZEM TEGO WYJAZDU. W SZKOLE CEIP ATENEA W TORREMOLINOS CZEKAŁO NA NAS PRZEPIĘKNE PRZYWITANIE. CZULIŚMY SIĘ JAK WAŻNE OSOBY I NIEKTÓRYM Z NAS POLECIAŁY ŁZY ZE WZRUSZENIA.
 8. 8. Po tak pięknym przywitaniu mogliśmy spędzić czas na różnych zajęciach zorganizowanych w szkole. Uczestniczyliśmy w ciekawym wykładzie ,,Magia czy nauka”, przeróżnych zajęciach sportowych, poznaliśmy szkołę i jej uczniów, a także mogliśmy spróbować tradycyjnej hiszpańskiej potrawy – paelli.
 9. 9. Po tak wyczerpującym dniu w szkole i tylu atrakcjach znaleźliśmy jeszcze siły, by razem z naszymi nowymi przyjaciółmi z Włoch wybrać się na spacer po pięknej promenadzie w Torremolinos.
 10. 10. 18.10.2022 – NASZ KOLEJNY DZIEŃ W HISZPANII WTOREK ROZPOCZĘLIŚMY OD WIZYTY W INTERAKTYWNYM MUZEUM NAUKI PRINCIPIA. UCZESTNICZYLIŚMY W ZAJĘCIACH W LABORATORIUM CHEMICZNYM ORAZ INNYCH WARSZTATACH NAUKOWYCH, KTÓRE BYŁY BARDZO CIEKAWE.
 11. 11. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie jednego z historycznych zabytków miasta, a mianowicie pałacu – fortecy Alcazaba.
 12. 12. Odbyliśmy też spacer uliczkami Malagi, podczas którego mogliśmy zobaczyć niesamowitą katedrę, starożytny amfiteatr rzymski, rodzinny dom Picassa i wiele innych przepięknych miejsc. Ostatnim punktem programu była gra terenowa, podczas której rozwiązując różne zagadki zdobyliśmy wiele ciekawych informacji o mieście i jego założycielach.
 13. 13. 19.10.2022 – ŚRODA, KOLEJNY DZIEŃ PRZYGODY TEGO DNIA CZEKAŁA NA NAS NIESAMOWITA PRZYGODA, CZYLI SPACER DROGĄ KRÓLA – COMINITO DEL RAY. ZNACZNA CZĘŚĆ TRASY PROWADZIŁA WZDŁUŻ SKALISTEGO WĄWOZU DESFILADERO DE LOS GAITANES. MOGLIŚMY PODZIWIAĆ NIESAMOWITE WIDOKI, A PIKNIK W TYM MIEJSCU TO NIE LADA GRATKA DLA KAŻDEGO.
 14. 14. Po powrocie do hotelu był czas na zabawy przy basenie, dostaliśmy prezenty od grupy Włochów, a wieczorem poszliśmy na spacer i oczywiście przepyszne lody. To był naprawdę cudowny dzień.
 15. 15. 20.10.2022 – CZWARTEK W SZKOLE CEIP ATENEA CZWARTEK SPĘDZILIŚMY NA PLAŻY INTEGRUJĄC SIĘ Z NASZYMI PARTNERAMI Z HISZPANII, WŁOCH I GRECJI.
 16. 16. Na plaży Maria Blasco w duchu fair play utworzyliśmy międzynarodowe grupy i mogliśmy uczestniczyć w różnych konkurencjach. Zabawa była świetna, a najważniejsze, że mogliśmy poznać się bliżej.
 17. 17. Po zajęciach udaliśmy się na wspólny obiad do hiszpańskiej restauracji. Następnie odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa mobilności w Hiszpanii w ramach projektu Young Scientists Discover The World. Wieczór to też ostatni spacer po przepięknych uliczkach Carihueli – dzielnicy Torremolinos.
 18. 18. 21.10.2022 – OSTATNI DZIEŃ POBYTU W HISZPANII OSTATNIEGO DNIA POBYTU ODWIEDZILIŚMY URZĄD MIASTA W TORREMOLINOS I SPOTKALIŚMY SIĘ Z DYREKTOREM WYDZIAŁU EDUKACJI. ZOSTALIŚMY BARDZO MILE PRZYJĘCI, OTRZYMALIŚMY UPOMINKI I MOGLIŚMY ZWIEDZIĆ CAŁY BUDYNEK URZĘDU.
 19. 19. Na koniec pobytu odwiedziliśmy niesamowite miejsce – Ogród Botaniczny Molino de Inca. Na terenie ogrodu mogliśmy podziwiać egzotyczną florę i faunę, a także zachwycić się ogrodem japońskim. Dla wielu z nas spotkanie z wężem pozostanie w pamięci na bardzo długo.
 20. 20. Czas pożegnania i wyjazd były bardzo smutne. Każdy z nas zapamięta ten wyjazd na zawsze, wszystkich wspaniałych ludzi, których mieliśmy okazję poznać oraz wszystkie atrakcje, w jakich mogliśmy brać udział. To był cudowny czas!!!
 21. 21. DZIĘKUJEMY ZA PIĘKNĄ PRZYGODĘ ! Julita Jaszecka Emilia Wyszyńska Klasa 6c SP9 w Dzierżoniowie

×