7 кл трудове_навчання

Andy Levkovich
Andy LevkovichСередня освіта

7 кл трудове_навчання

Конспект уроку
з трудового навчання
у 7-му класі
вч. Перегноївської ЗОШ I-II ст.
Подусівської М.М.
Тема: Схеми для плетіння гачком
Мета: формування вмінь учнів читати схеми для плетіння гачком та
використовувати їх для виготовлення власних виробів; розвиток пізнавальної
активності учнів; виховання організованості та практичності під час плетіння
гачком.
Інструменти та матеріали: гачки для плетіння обраних виробів, нитки,
ножиці.
Тип заняття: формування вмінь і навичок.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття.
Створення позитивного емоційного настрою учнів.
Учитель заздалегідь записує на дошці прислів’я:
Знання — це скарб, а вміння вчитись — ключ до нього.
У ч и т е л ь. Діти, прочитайте, будь ласка, прислів’я, записане на дошці, та
скажіть, як ви його розумієте. (Учні пояснюють зміст прислів’я, після чого
вчитель висловлює своє побажання.)
Бажаю всім вам, любі діти,
Чудовий скарб оцей дістать,
А потім ключиком надійним
Його постійно відмикать!
1. В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва.
/Повторення матеріалу/
В'язання це спосіб виготовлення полотна або окремого виробу шляхом
згинання ниток у петлі, що переплітаються між собою.
В'язання — один із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва,
що існує понад три тисячі років. В'язані речі були знайдені у стародавніх
похованнях Єгипту, Риму, Греції.
В одній із гробниць фараонів була знайдена дитяча в'язана шкарпетка.
Великий палець був вив'язаний окремо, тому що в той час носили взуття,
схоже на наше пляжне.
У V ст. в'язання набуває розвитку на Сході й приблизно у IX ст. приходить
до Європи. Особливо поширилося мистецтво в'язання у середні віки в Англії
і Шотландії у зв'язку з розвитком вівчарства у цих країнах.
У ХІІІ ст. ручне в'язання стало доволі прибутковим ремеслом у країнах
Західної Європи, але найвищого рівня розквіту воно досягло наприкінці XVI
В'язання гачком доступно всім. За допомогою цього простого інструмента
можна виготовити модний одяг, а також декоративні вироби (серветки,
скатертини, гардини, шалі тощо). Тому в'язання гачком залишається модним
і популярним і нині. Невичерпна кількість вузлів і їх комбінацій дають
можливість виявити свою творчу фантазію.
2. Вибір гачка та пряжі.
Використовуючи матеріали й інструменти, наявні у швейній майстерні, а
також підготовлені учнями для роботи, учитель розповідає про види ниток,
гачків.
Основним матеріалом для в’язання гачком є пряжа. Для в'язання гачком
підходить будь-яка пряжа, головне, щоб вона відповідала призначенню
виробу.
Для декоративних виробів частіше використовують бавовняну пряжу:
котушкові нитки № 10, кроше, «ромашка», ірис, а також бавовняну
рибальську ліску (кордову нитку).
Для моделей літнього одягутакож підходять бавовнянінитки, а для зимового
одягу — шерстяні й напівшерстяні нитки з додаванням акрилу, бавовняних
ниток та ін.
Гачки для в'язання виготовляють зі сталі, дерева, пластмаси завтовшки 1—8
мм, завдовжки 12—15 см. (Учитель демонструє будову гачка, пояснює
призначення його частин, демонструє прийоми роботи з ним.)
Гачки повинні бути добре відполіровані.
Гачки бувають короткі (12-15 см) для звичайного в‘язання та довгі (30-35 см)
для так званого туніського в‘язання.
Кращими є сталеві гачки (не гнуться, не ламаються), а для в'язання виробів із
вовни і мохеру можна користуватися дерев'яними і пластмасовими гачками.
— Як, на вашу думку, слід підбирати гачок для роботи?
Товщина гачка певним чином повинна відповідати товщині пряжі: гачок
повинен бути вдвічі товщим за нитки. Таке співвідношення забезпечує
оптимальну щільність в'язання.
Для плетених виробів гачком використовують різнокольорові нитки:
бавовняні, льняні, вовняні, шовкові, синтетичні. Нитки добирають залежно
від призначення виробу та узору плетіння. Товстими вовняними нитками
можна вплести шапочки, шарфи, шкарпетки, диванні подушки, верхній одяг.
Для серветок, комірців, занавісок використовують тонкі нитки – бавовняні,
синтетичні. Отже, послідовність добору інструментів і матеріалів для
плетіння гачком така: спочатку добирають нитки залежно від призначення
виробу і виду узору, а потім добирають гачок відповідно до товщини нитки.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів Рефлексія
(техніка «Запитальний ряд»)
♦♦Над якою темою ви працювали на попередньому занятті?
♦♦Що вас найбільше зацікавило?
♦♦Які основні елементи плетіння гачком вам уже відомі?
Графічний диктант
Учитель зачитує учням підготовлені речення. Якщо діти погоджуються з тим,
про що в них ідеться, то вони ставлять у зошитах таку позначку — ↓, якщо не
погоджуються, то ставлять іншу позначку — ↑.
Питання графічного диктанту
1. Номер гачка означає діаметр його ручки. ↑
2. Повітряну петлю називають глухою петлею. ↓
3. Стовпчик без накиду позначається такою умовною позначкою (учитель
ілюструє умовну позначку). ↓
4. Будь-який виріб починається з плетіння ланцюжка, що складається з
повітряних петель. ↑
5. Точну дату появи в’язаних виробів встановити неможливо через
недовговічність ниток. ↑
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
У ч и т е л ь. Діти, ми з вами продовжуємо опановувати прийоми плетіння
гачком. І сьогодні тема нашого заняття — «Схеми для плетіння гачком». Отже,
сьогодніви вчитиметеся читати схематичний запис візерунків та пробуватимете
плести вироби за поданими схемами. Тим, хто захоплюється плетінням, добре
відомо, що використання розроблених схем значно полегшує цей процес.
Особливо зручними схематичні записи є в порівнянні з описом словами підчас
виготовлення таких складних виробів, як серветка, комірець, доріжка тощо.
Тож, якщо ви впродовж заняття добре попрацюєте і впораєтеся з усіма
завданнями, то надалі з легкістю зможете плести за схемами будь-які візерунки.
Тож до роботи!
ІV. Вивчення теоретичного матеріалу
У ч и т е л ь. Діти, зверніть увагу на динамічну таблицю «Основні елементи
плетіння гачком». На ній є лише один елемент плетіння, який ми вивчили на
минулому занятті. Це — повітряна петля. А сьогодні нам потрібно продовжити
заповнювати цю таблицю. Вам уже відомо, що роботанад виготовленням будь-
якого виробу починається з плетіння ланцюжка, який складається з повітряних
петель. Але, щоб розпочати повноцінну роботу, потрібно знати ще й інші
елементи, без яких плетіння неможливе. Окрім повітряної петлі, до основних
елементів належать півстовпчик, або глуха петля, та стовпчик без накиду.
(Вставляє картки з назвами цих елементів у динамічну таблицю.) Для
позначення цих елементів на схемах використовують такі умовні позначення:
• — повітряна петля (петля підйому); — півстовпчик;
∩ — глуха петля; + — стовпчик без накиду.
Читання схем узорів
У ч и т е л ь. Діти, на попередніх заняттях ми розглянули умовні позначення
таких основних елементів плетіння гачком, як повітряна петля, півстовпчик та
стовпчик без накиду. Тож я пропоную прочитати схеми деяких узорів, що
складаються зі знайомих вам елементів. Але запам’ятайте, що ланцюжок з
повітряних петель, з якого починається плетіння, на схемах є нульовим (його
під час плетіння не враховують).
Проведення хвилинки відпочинку (руханки)
Старанно вчились ми плести і трохи притомились,
Тож час настав нам відпочить і відновити сили:
На «раз» і «два» всі дружно встали,
На «три» — усі присіли,
І головою похитали, щоби набратись сили.
«Чотири» — знову піднялись,
На «п’ять» — всі підтягнулись,
На «шість» — трохи вперед пройшлись,
На «сім» назад вернулись.
На «вісім» — знов за парти сіли,
Взяли гачки — й гайда за діло!
V. Практична робота
У ч и т е л ь. Перед початком виконання практичної роботи давайте повторимо
правила безпечної праці під час плетіння гачком.І для цього ми виконаємо
вправу «Незакінчене речення». (Пропонує учням самостійно закінчити
речення.)
♦♦Плетений виріб необхідно тримати на відстані…
♦♦Під час плетіння не можна підносити…
♦♦Після завершення роботи гачок слід…
Плетіння стовпчика з одним та двома накидами
Після повторення правил учитель пропонує дітям розглянути опорні картки ,
що знаходяться в них на партах, і пояснює прийоми плетіння стовпчиків з
одним та двома накидами, демонструючи та коментуючи технологію їх
виконання. Для оптимізації навчального процесу доцільніше було б
продемонструвати учням відеоролик з технологією плетіння основних
елементів. Зазначений метод покращує й унаочнює сприйняття нового
матеріалу.
Учні розпочинають самостійне виконання завдання (плетіння стовпчиків з
одним та двома накидами). Учитель забезпечує їх безперервну роботу,
проводить поточне індивідуальне або групове інструктування.
Проведенняхвилинки відпочинку(руханки)
(Рухи діти повинні виконувати, сидячи за партами.)
Треба, діти, нам хвилинкуприділити відпочинку:
Простягніть вперед ви ніжки, потягніться, наче кішка,
Помахайте головою,мовне згодніви зі мною.
Вправо, вліво поверніться, до сусіда посміхніться.
Від роботи відпочили?Зновприймаємось за діло!
Виконання різнорівневих завдань
У ч и т е л ь. Діти, на ваших столах лежать конверти, у яких знаходяться схеми
тих виробів , які ми виготовлятимемо. Я пропоную вам три варіанти. Кожен
обирає собі той, який йому під силу (або найбільше подобається). Уважно
роздивившись схему, ви, мабуть, здогадалися, що за це буде за виріб… Так,
дійсно, це квіти. Після завершення роботи ми колективно виготовимо
композицію «Квітковий вернісаж» зі сплетених вами квіточок тасьми. Отже,
спочатку вам потрібно обрати схему, продумати, якого кольору буде ваша
квітка, і розпочати її виготовлення. Учні починають самостійне виконання
завдання (плетіння обраних квіток), учитель забезпечує їх безперервну роботу,
проводить поточне індивідуальне або групове інструктування. Після
завершення приймає виконану роботу, оцінює її, звертає увагу на її якість,
демонструє найкращі зразки, а потім представляє вироби з дефектами (за
потреби), пояснюючи причини їх виникнення та способи усунення.
VІ. Підбиття підсумків заняття Ігрова вправа « Що було б, якби…»
У ч и т е л ь. Щоб підвести підсумок сьогоднішнього заняття, пропоную
провестиігрову вправу «Що було б, якби…», у якій кожне моє запитання до вас
починатиметься словами «Що було б, якби…». Відповідати на них вам
потрібно зі слова «якби…».
♦♦Що було б, якби люди не вміли плести гачком…
♦♦Що було б, якби всі гачки були одного розміру…
♦♦Що було б, якби елементи плетіння гачком не записувались за допомогою
умовних позначень…
♦♦ Що було б, якби під час плетіння полотна після ланцюжка не вив’язувався
ряд півстовпчиків…
Домашнє завдання Опрацювати матеріал підручника на с. 114 (завдання 5–7).
ПРАКТИЧНА РОБОТА. В'язанняланцюжка. Інструментиі матеріали:
гачок, нитки, ножиці, тканина (папір).
Інструкційна карта «В’язання гачком»
№ Послідовність
виконання
Графічне зображення
1 Узяти нитку
великим і вказівним
пальцем лівої руки
2 Підвести тачок
борідкоювниз під
нитку і повернути,
утворюючипетлю
3
Підвести
борідку під нитку, і,
зачепивши її, утягнути
в петлю. Продовжити
в'язання ланцюжка
потрібної довжини
4
Умістити
ланцюжок на тканину
чи папір відповідно до
рисунку, пришиваючи
в декількох містах
ПРАКТИЧНА РОБОТА. В'язанняпівстовпчика (глухої петлі)
Інструменти і матеріали: гачок, нитки, ножиці.
Інструкційна карта «В'язання півстовпчика (глухої петлі)»
№ Послідовність
виконання
Графічне зображення
1 Зв'язатиланцюжок із 10 повіт-
ряних петель. Увести гачок у
петлю ланцюжка, підхопити
нитку і протягнутиїї через петлю
ланцюжка
2
Повторитидо кінця ланцюжка
3
Повернути в'язання, виконати
петлю підйому. Пров'язати
другийі наступний рядки
півстовпчиків. Закріпити нитку
Інструкційна картка №1
Вив’язування першої петлі і ланцюжка з повітряних петель.
Тримаємо в руках гачок і нитки
Перша петля гачком
Інструкційна картка №2
Вив’язування напівстовпчика, стовпчика без накиду.
Зв'язали ланцюжок з десяти, приблизно, повітряних петель, вчимося
робити напівстовпчик. Беремо ланцюжок в ліву руку, повертаємо її, щоб йти
назад, в'яжемо ще одну повітряну петлю (так робимо завжди, спочаткукожного
ряду!)
Протягуємо гачок під верхню нитку третьої від початку петлі,
підхоплюємо робочу нитку, протягуємо її через петлю в ланцюжку, і через
петлю на гачку. Вийшов напівстовпчик. Вводимо гачок в кожну наступну
петлю, і повторюємо протягування — в петлю на ланцюжку і петлю на гачку.
Отримуємо ряд напівстовпчиків. Повертаємо полотно, робимо повітряну
петлю, вводимо гачок у третю петлю від початку, витягуємо робочу нитку, і
протягуємо її вже через обидві петлі на гачку.
Напівстовпчик Стовпчик
Інструкційна картка №3
Напівстовпчик з накидом: на гачок накидається робоча нитка, і
залишається на гачку. У третю від початку петлю вводимо гачок, захоплюємо
робочу нитку і протягуємо через цю ж петлю, накид, і петлю на гачку.
Напівстовпчи з накидом
Набираємо і протягуємо петлі
Стовпчик з накидом:робимо накид, гачоквводимо в четверту, а не третю від
гачка петлю, після чого протягаємо через неї петлю з нитки. Петлю і накид, що
знаходяться на гачку, пров’язуємо так: на гачокнакидаємо нитку, потім її
протягаємо через петлю і накид. Знову зачепивши робочунитку, протягуємо її
через 2 петлі, що знаходяться на гачку. Другийстовпчикв'яжуть на наступній
петлі ланцюжка.
На основі цих нехитрих стовпчиків в'яжуться всі візерунки. Нижче схеми
полотна прямокутної і кругової в'язки. Існують схематичні позначення при
в'язанні гачком.
Схема прямокутного полотна стовпчиками з накидом

Recomendados

Формування практичних навичок під час вивчення модуля "Вязання гачком" von
Формування практичних навичок під час вивчення модуля "Вязання гачком"Формування практичних навичок під час вивчення модуля "Вязання гачком"
Формування практичних навичок під час вивчення модуля "Вязання гачком"selezengalina
1.8K views24 Folien
конспект (2) von
конспект (2)конспект (2)
конспект (2)Andy Levkovich
339 views11 Folien
Презентація до уроку «Плетіння виробу гачком», 7 клас von
Презентація до уроку «Плетіння виробу гачком», 7 класПрезентація до уроку «Плетіння виробу гачком», 7 клас
Презентація до уроку «Плетіння виробу гачком», 7 класYurij Shum
6.1K views23 Folien
Проектна робота. Плетіння гачком. Підготувала Учениця 7 класу Ханецька Дана П... von
Проектна робота. Плетіння гачком. Підготувала Учениця 7 класу Ханецька Дана П...Проектна робота. Плетіння гачком. Підготувала Учениця 7 класу Ханецька Дана П...
Проектна робота. Плетіння гачком. Підготувала Учениця 7 класу Ханецька Дана П...Лидия Рудакова
9K views8 Folien
вишивка косим хрестиком von
вишивка косим хрестикомвишивка косим хрестиком
вишивка косим хрестикомAndy Levkovich
1.3K views13 Folien
урок з трудового навчання 6 клас вишивання von
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняурок з трудового навчання 6 клас вишивання
урок з трудового навчання 6 клас вишиванняАлександр Дрон
4.5K views15 Folien

Más contenido relacionado

Was ist angesagt?

вироби з аплікацією von
вироби з аплікацієювироби з аплікацією
вироби з аплікацієюAndy Levkovich
2.4K views8 Folien
Презентація уроку у 7 класі von
Презентація уроку у 7 класіПрезентація уроку у 7 класі
Презентація уроку у 7 класіgrigorevayana
1.4K views23 Folien
28 _7_ von
28  _7_28  _7_
28 _7_KVtetjana
344 views7 Folien
67 von
6767
67ssusera012b0
86 views3 Folien
Мій проект (аплікація) von
Мій проект (аплікація) Мій проект (аплікація)
Мій проект (аплікація) Liza Kharchenko
2.4K views14 Folien
4 trud v_2015_ua von
4 trud v_2015_ua4 trud v_2015_ua
4 trud v_2015_uabookin777
5.6K views103 Folien

Was ist angesagt?(17)

вироби з аплікацією von Andy Levkovich
вироби з аплікацієювироби з аплікацією
вироби з аплікацією
Andy Levkovich2.4K views
Презентація уроку у 7 класі von grigorevayana
Презентація уроку у 7 класіПрезентація уроку у 7 класі
Презентація уроку у 7 класі
grigorevayana1.4K views
Мій проект (аплікація) von Liza Kharchenko
Мій проект (аплікація) Мій проект (аплікація)
Мій проект (аплікація)
Liza Kharchenko2.4K views
4 trud v_2015_ua von bookin777
4 trud v_2015_ua4 trud v_2015_ua
4 trud v_2015_ua
bookin7775.6K views
2 труд веремійчик_тименко_2012_укр von Aira_Roo
2 труд веремійчик_тименко_2012_укр2 труд веремійчик_тименко_2012_укр
2 труд веремійчик_тименко_2012_укр
Aira_Roo57 views
м'яка іграшка у сучасному декоративно - ужитковому мистецтві. von Светлана Луценко
м'яка іграшка у сучасному декоративно - ужитковому мистецтві.м'яка іграшка у сучасному декоративно - ужитковому мистецтві.
м'яка іграшка у сучасному декоративно - ужитковому мистецтві.
Uroki trudovogo-navchannya-1-kl von Nastena Lobureva
Uroki trudovogo-navchannya-1-kl Uroki trudovogo-navchannya-1-kl
Uroki trudovogo-navchannya-1-kl
Nastena Lobureva12.6K views
3 t v_2014 von 13licej
3 t v_20143 t v_2014
3 t v_2014
13licej36.5K views
проект von orestznak
проектпроект
проект
orestznak1.9K views
Trudove 1klas tymenko von kopeykin1991
Trudove 1klas tymenkoTrudove 1klas tymenko
Trudove 1klas tymenko
kopeykin19911.2K views
1 през. до відкр. уроку von alenabelova1974
1 през. до відкр. уроку1 през. до відкр. уроку
1 през. до відкр. уроку
alenabelova19743.2K views
план конспект уроку з трудового навчання von Andy Levkovich
план  конспект уроку з трудового навчанняплан  конспект уроку з трудового навчання
план конспект уроку з трудового навчання
Andy Levkovich4.6K views
торцювання – один з видів паперового рукоділля von Georgina Reka
торцювання – один з видів паперового рукоділляторцювання – один з видів паперового рукоділля
торцювання – один з видів паперового рукоділля
Georgina Reka17.3K views
4 trud p_2015_ua von 4klas
4 trud p_2015_ua4 trud p_2015_ua
4 trud p_2015_ua
4klas8.4K views

Destacado

Технологія вирощування рослин та догляд за ними von
Технологія вирощування рослин та догляд за нимиТехнологія вирощування рослин та догляд за ними
Технологія вирощування рослин та догляд за нимиAndy Levkovich
2.8K views20 Folien
Сувеніри з ниток та тканини von
Сувеніри з ниток та тканиниСувеніри з ниток та тканини
Сувеніри з ниток та тканиниAndy Levkovich
803 views4 Folien
мусійчук марія.портфоліо гуртківця оригамі задачіна von
мусійчук  марія.портфоліо гуртківця оригамі задачінамусійчук  марія.портфоліо гуртківця оригамі задачіна
мусійчук марія.портфоліо гуртківця оригамі задачінаOlena Pyzaenko
2.3K views17 Folien
паперопластика von
паперопластикапаперопластика
паперопластикаValery Polischuk
4.7K views11 Folien
Leisure time in ukraine von
Leisure time in ukraineLeisure time in ukraine
Leisure time in ukraineNataliya Byzova
1.5K views11 Folien
Teenagers in Ukraine von
Teenagers in UkraineTeenagers in Ukraine
Teenagers in UkraineNataliya Zaichenko
12.3K views8 Folien

Destacado(20)

Технологія вирощування рослин та догляд за ними von Andy Levkovich
Технологія вирощування рослин та догляд за нимиТехнологія вирощування рослин та догляд за ними
Технологія вирощування рослин та догляд за ними
Andy Levkovich2.8K views
Сувеніри з ниток та тканини von Andy Levkovich
Сувеніри з ниток та тканиниСувеніри з ниток та тканини
Сувеніри з ниток та тканини
Andy Levkovich803 views
мусійчук марія.портфоліо гуртківця оригамі задачіна von Olena Pyzaenko
мусійчук  марія.портфоліо гуртківця оригамі задачінамусійчук  марія.портфоліо гуртківця оригамі задачіна
мусійчук марія.портфоліо гуртківця оригамі задачіна
Olena Pyzaenko2.3K views
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 1) von PRESLAVA1972
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 1)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 1)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 1)
PRESLAVA19721.9K views
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок) von PRESLAVA1972
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( 8 урок)
PRESLAVA19722K views
Сувеніри та іграшки з паперу (8 клас) von Andy Levkovich
Сувеніри та іграшки з паперу (8 клас)Сувеніри та іграшки з паперу (8 клас)
Сувеніри та іграшки з паперу (8 клас)
Andy Levkovich1.5K views
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( урок9) von PRESLAVA1972
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( урок9)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( урок9)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас( урок9)
PRESLAVA19721.6K views
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів von Olena Pyzaenko
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
ковалівкапрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
Olena Pyzaenko965 views
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 13) von PRESLAVA1972
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 13)Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 13)
Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення 8 клас(урок 13)
PRESLAVA19725.3K views
Портфоліо учителя обслуговуючої праці von Natalia Venhryn
Портфоліо учителя обслуговуючої праціПортфоліо учителя обслуговуючої праці
Портфоліо учителя обслуговуючої праці
Natalia Venhryn238 views
гурток презентація von school11-rv
гурток презентаціягурток презентація
гурток презентація
school11-rv1.2K views
презентація вчителя в проекті рослини лікарі von TanihkaKotuk
презентація вчителя в проекті рослини лікаріпрезентація вчителя в проекті рослини лікарі
презентація вчителя в проекті рослини лікарі
TanihkaKotuk1.6K views
презентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів von Olena Pyzaenko
презентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірівпрезентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
презентация фотозвіт про роботу гуртка виготовлення сувенірів
Olena Pyzaenko1.2K views

Similar a 7 кл трудове_навчання

4 труд бардакова_пособ_2010_укр von
4 труд бардакова_пособ_2010_укр4 труд бардакова_пособ_2010_укр
4 труд бардакова_пособ_2010_укрAira_Roo
55 views80 Folien
конспект трудове von
конспект трудовеконспект трудове
конспект трудовеAndy Levkovich
1K views8 Folien
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В... von
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...VsimPPT
6.3K views84 Folien
конспект уроку, 8 клас. von
конспект уроку, 8 клас.конспект уроку, 8 клас.
конспект уроку, 8 клас.tank1975
2.3K views7 Folien
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». von
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою».
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Ковпитська ЗОШ
251 views2 Folien

Similar a 7 кл трудове_навчання(20)

4 труд бардакова_пособ_2010_укр von Aira_Roo
4 труд бардакова_пособ_2010_укр4 труд бардакова_пособ_2010_укр
4 труд бардакова_пособ_2010_укр
Aira_Roo55 views
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В... von VsimPPT
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова,  О. В...
Робочий зошит (Ч.4) за стандартом НУШ, 1 клас, Автори: С. О. Скворцова, О. В...
VsimPPT6.3K views
конспект уроку, 8 клас. von tank1975
конспект уроку, 8 клас.конспект уроку, 8 клас.
конспект уроку, 8 клас.
tank19752.3K views
конспект 7 кл._спiдниця von Andy Levkovich
конспект 7 кл._спiдницяконспект 7 кл._спiдниця
конспект 7 кл._спiдниця
Andy Levkovich1.2K views
9 t p_2017_div von 4book9kl
9 t p_2017_div9 t p_2017_div
9 t p_2017_div
4book9kl1.6K views
Trudove navchannia-9-klas-pelagejchenko-2017 von kreidaros1
Trudove navchannia-9-klas-pelagejchenko-2017Trudove navchannia-9-klas-pelagejchenko-2017
Trudove navchannia-9-klas-pelagejchenko-2017
kreidaros1245 views
9 von 9klas
99
9
9klas15.1K views
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива» von Коваленко Ірина
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «Витинанка. Стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «витинанка. стрічкові витинанки – мережива» von Коваленко Ірина
урок трудового навчання у 2 класі «витинанка. стрічкові витинанки – мережива»урок трудового навчання у 2 класі «витинанка. стрічкові витинанки – мережива»
урок трудового навчання у 2 класі «витинанка. стрічкові витинанки – мережива»

Más de Andy Levkovich

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти von
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиПоложення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиAndy Levkovich
343 views33 Folien
Zno2021 von
Zno2021Zno2021
Zno2021Andy Levkovich
178 views36 Folien
16 днів проти насильства von
16 днів проти насильства16 днів проти насильства
16 днів проти насильстваAndy Levkovich
163 views6 Folien
Zno21 von
Zno21Zno21
Zno21Andy Levkovich
359 views3 Folien
7 клас моделювання von
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделюванняAndy Levkovich
11.8K views30 Folien
практична 6 von
практична 6практична 6
практична 6Andy Levkovich
868 views10 Folien

Más de Andy Levkovich(20)

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти von Andy Levkovich
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітиПоложення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Andy Levkovich343 views
16 днів проти насильства von Andy Levkovich
16 днів проти насильства16 днів проти насильства
16 днів проти насильства
Andy Levkovich163 views
7 клас моделювання von Andy Levkovich
7 клас моделювання7 клас моделювання
7 клас моделювання
Andy Levkovich11.8K views
привітання для педагогічного колективу von Andy Levkovich
привітання для педагогічного колективупривітання для педагогічного колективу
привітання для педагогічного колективу
Andy Levkovich769 views
Туризм це стиль життя von Andy Levkovich
Туризм це стиль життяТуризм це стиль життя
Туризм це стиль життя
Andy Levkovich332 views
нагородження сертифікати бобер 2016 2017 von Andy Levkovich
нагородження сертифікати бобер 2016 2017нагородження сертифікати бобер 2016 2017
нагородження сертифікати бобер 2016 2017
Andy Levkovich176 views
зно олімп проекти von Andy Levkovich
зно олімп проектизно олімп проекти
зно олімп проекти
Andy Levkovich450 views
на сайт день матері von Andy Levkovich
на сайт день матеріна сайт день матері
на сайт день матері
Andy Levkovich446 views
твір опис 7 клас von Andy Levkovich
твір опис 7 кластвір опис 7 клас
твір опис 7 клас
Andy Levkovich3.9K views
презентация Iмiдж вчителя von Andy Levkovich
презентация Iмiдж вчителяпрезентация Iмiдж вчителя
презентация Iмiдж вчителя
Andy Levkovich2.2K views
Iнновацii в бiлокамiнському нвк von Andy Levkovich
Iнновацii в бiлокамiнському нвкIнновацii в бiлокамiнському нвк
Iнновацii в бiлокамiнському нвк
Andy Levkovich558 views

Último

Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ" von
Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"
Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"Andrii Kopp
9 views14 Folien
структура МР 23-24.pptx von
структура МР 23-24.pptxструктура МР 23-24.pptx
структура МР 23-24.pptxhome
5 views9 Folien
111.pptx von
111.pptx111.pptx
111.pptxSvetlana Solyanik
14 views15 Folien
«Жив і працював для Університету» von
«Жив і працював для Університету»«Жив і працював для Університету»
«Жив і працював для Університету»ihorsadovskyi
5 views61 Folien
Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ" von
Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"
Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"Andrii Kopp
5 views73 Folien
В'ячеслав Васильович Петров von
 В'ячеслав Васильович Петров В'ячеслав Васильович Петров
В'ячеслав Васильович ПетровНБУ для дітей
7 views10 Folien

Último(19)

Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ" von Andrii Kopp
Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"
Презентація ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"
Andrii Kopp9 views
структура МР 23-24.pptx von home
структура МР 23-24.pptxструктура МР 23-24.pptx
структура МР 23-24.pptx
home5 views
«Жив і працював для Університету» von ihorsadovskyi
«Жив і працював для Університету»«Жив і працював для Університету»
«Жив і працював для Університету»
ihorsadovskyi5 views
Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ" von Andrii Kopp
Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"
Презентація кафедр ННІ КНІТ НТУ "ХПІ"
Andrii Kopp5 views
Наукові перемоги здобувачів вищої освіти von tetiana1958
Наукові перемоги здобувачів вищої освітиНаукові перемоги здобувачів вищої освіти
Наукові перемоги здобувачів вищої освіти
tetiana195836 views
НУШ 4 наскрізні змістові лінії.pdf von olha1koval
НУШ      4 наскрізні змістові лінії.pdfНУШ      4 наскрізні змістові лінії.pdf
НУШ 4 наскрізні змістові лінії.pdf
olha1koval11 views
Органiзацiя перевiрки робіт здобувачів вищої освіти на наявність академічног... von tetiana1958
Органiзацiя перевiрки робіт здобувачів вищої освіти на наявність  академічног...Органiзацiя перевiрки робіт здобувачів вищої освіти на наявність  академічног...
Органiзацiя перевiрки робіт здобувачів вищої освіти на наявність академічног...
tetiana195849 views
Новий Державний стандарт базової серердньої освіти.pdf von olha1koval
Новий Державний стандарт базової серердньої освіти.pdfНовий Державний стандарт базової серердньої освіти.pdf
Новий Державний стандарт базової серердньої освіти.pdf
olha1koval36 views
Академічна доброчесність von tetiana1958
Академічна доброчесністьАкадемічна доброчесність
Академічна доброчесність
tetiana195851 views
Методичний річний 23-24.doc von home
Методичний річний 23-24.docМетодичний річний 23-24.doc
Методичний річний 23-24.doc
home14 views
11 компетентностей НУШ.pdf von olha1koval
11 компетентностей НУШ.pdf11 компетентностей НУШ.pdf
11 компетентностей НУШ.pdf
olha1koval32 views
9 ціннісних орієнтирів.pdf von olha1koval
9  ціннісних орієнтирів.pdf9  ціннісних орієнтирів.pdf
9 ціннісних орієнтирів.pdf
olha1koval35 views

7 кл трудове_навчання

  • 1. Конспект уроку з трудового навчання у 7-му класі вч. Перегноївської ЗОШ I-II ст. Подусівської М.М.
  • 2. Тема: Схеми для плетіння гачком Мета: формування вмінь учнів читати схеми для плетіння гачком та використовувати їх для виготовлення власних виробів; розвиток пізнавальної активності учнів; виховання організованості та практичності під час плетіння гачком. Інструменти та матеріали: гачки для плетіння обраних виробів, нитки, ножиці. Тип заняття: формування вмінь і навичок. Хід заняття І. Організаційний момент Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття. Створення позитивного емоційного настрою учнів. Учитель заздалегідь записує на дошці прислів’я: Знання — це скарб, а вміння вчитись — ключ до нього. У ч и т е л ь. Діти, прочитайте, будь ласка, прислів’я, записане на дошці, та скажіть, як ви його розумієте. (Учні пояснюють зміст прислів’я, після чого вчитель висловлює своє побажання.) Бажаю всім вам, любі діти, Чудовий скарб оцей дістать, А потім ключиком надійним Його постійно відмикать! 1. В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва. /Повторення матеріалу/ В'язання це спосіб виготовлення полотна або окремого виробу шляхом згинання ниток у петлі, що переплітаються між собою. В'язання — один із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва, що існує понад три тисячі років. В'язані речі були знайдені у стародавніх похованнях Єгипту, Риму, Греції. В одній із гробниць фараонів була знайдена дитяча в'язана шкарпетка. Великий палець був вив'язаний окремо, тому що в той час носили взуття, схоже на наше пляжне. У V ст. в'язання набуває розвитку на Сході й приблизно у IX ст. приходить до Європи. Особливо поширилося мистецтво в'язання у середні віки в Англії і Шотландії у зв'язку з розвитком вівчарства у цих країнах. У ХІІІ ст. ручне в'язання стало доволі прибутковим ремеслом у країнах Західної Європи, але найвищого рівня розквіту воно досягло наприкінці XVI В'язання гачком доступно всім. За допомогою цього простого інструмента можна виготовити модний одяг, а також декоративні вироби (серветки, скатертини, гардини, шалі тощо). Тому в'язання гачком залишається модним
  • 3. і популярним і нині. Невичерпна кількість вузлів і їх комбінацій дають можливість виявити свою творчу фантазію. 2. Вибір гачка та пряжі. Використовуючи матеріали й інструменти, наявні у швейній майстерні, а також підготовлені учнями для роботи, учитель розповідає про види ниток, гачків. Основним матеріалом для в’язання гачком є пряжа. Для в'язання гачком підходить будь-яка пряжа, головне, щоб вона відповідала призначенню виробу. Для декоративних виробів частіше використовують бавовняну пряжу: котушкові нитки № 10, кроше, «ромашка», ірис, а також бавовняну рибальську ліску (кордову нитку). Для моделей літнього одягутакож підходять бавовнянінитки, а для зимового одягу — шерстяні й напівшерстяні нитки з додаванням акрилу, бавовняних ниток та ін. Гачки для в'язання виготовляють зі сталі, дерева, пластмаси завтовшки 1—8 мм, завдовжки 12—15 см. (Учитель демонструє будову гачка, пояснює призначення його частин, демонструє прийоми роботи з ним.) Гачки повинні бути добре відполіровані. Гачки бувають короткі (12-15 см) для звичайного в‘язання та довгі (30-35 см) для так званого туніського в‘язання. Кращими є сталеві гачки (не гнуться, не ламаються), а для в'язання виробів із вовни і мохеру можна користуватися дерев'яними і пластмасовими гачками. — Як, на вашу думку, слід підбирати гачок для роботи? Товщина гачка певним чином повинна відповідати товщині пряжі: гачок повинен бути вдвічі товщим за нитки. Таке співвідношення забезпечує оптимальну щільність в'язання. Для плетених виробів гачком використовують різнокольорові нитки: бавовняні, льняні, вовняні, шовкові, синтетичні. Нитки добирають залежно від призначення виробу та узору плетіння. Товстими вовняними нитками можна вплести шапочки, шарфи, шкарпетки, диванні подушки, верхній одяг. Для серветок, комірців, занавісок використовують тонкі нитки – бавовняні, синтетичні. Отже, послідовність добору інструментів і матеріалів для плетіння гачком така: спочатку добирають нитки залежно від призначення виробу і виду узору, а потім добирають гачок відповідно до товщини нитки. ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів Рефлексія (техніка «Запитальний ряд») ♦♦Над якою темою ви працювали на попередньому занятті? ♦♦Що вас найбільше зацікавило?
  • 4. ♦♦Які основні елементи плетіння гачком вам уже відомі? Графічний диктант Учитель зачитує учням підготовлені речення. Якщо діти погоджуються з тим, про що в них ідеться, то вони ставлять у зошитах таку позначку — ↓, якщо не погоджуються, то ставлять іншу позначку — ↑. Питання графічного диктанту 1. Номер гачка означає діаметр його ручки. ↑ 2. Повітряну петлю називають глухою петлею. ↓ 3. Стовпчик без накиду позначається такою умовною позначкою (учитель ілюструє умовну позначку). ↓ 4. Будь-який виріб починається з плетіння ланцюжка, що складається з повітряних петель. ↑ 5. Точну дату появи в’язаних виробів встановити неможливо через недовговічність ниток. ↑ ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів У ч и т е л ь. Діти, ми з вами продовжуємо опановувати прийоми плетіння гачком. І сьогодні тема нашого заняття — «Схеми для плетіння гачком». Отже, сьогодніви вчитиметеся читати схематичний запис візерунків та пробуватимете плести вироби за поданими схемами. Тим, хто захоплюється плетінням, добре відомо, що використання розроблених схем значно полегшує цей процес. Особливо зручними схематичні записи є в порівнянні з описом словами підчас виготовлення таких складних виробів, як серветка, комірець, доріжка тощо. Тож, якщо ви впродовж заняття добре попрацюєте і впораєтеся з усіма завданнями, то надалі з легкістю зможете плести за схемами будь-які візерунки. Тож до роботи! ІV. Вивчення теоретичного матеріалу У ч и т е л ь. Діти, зверніть увагу на динамічну таблицю «Основні елементи плетіння гачком». На ній є лише один елемент плетіння, який ми вивчили на минулому занятті. Це — повітряна петля. А сьогодні нам потрібно продовжити заповнювати цю таблицю. Вам уже відомо, що роботанад виготовленням будь- якого виробу починається з плетіння ланцюжка, який складається з повітряних петель. Але, щоб розпочати повноцінну роботу, потрібно знати ще й інші елементи, без яких плетіння неможливе. Окрім повітряної петлі, до основних елементів належать півстовпчик, або глуха петля, та стовпчик без накиду. (Вставляє картки з назвами цих елементів у динамічну таблицю.) Для позначення цих елементів на схемах використовують такі умовні позначення:
  • 5. • — повітряна петля (петля підйому); — півстовпчик; ∩ — глуха петля; + — стовпчик без накиду. Читання схем узорів У ч и т е л ь. Діти, на попередніх заняттях ми розглянули умовні позначення таких основних елементів плетіння гачком, як повітряна петля, півстовпчик та стовпчик без накиду. Тож я пропоную прочитати схеми деяких узорів, що складаються зі знайомих вам елементів. Але запам’ятайте, що ланцюжок з повітряних петель, з якого починається плетіння, на схемах є нульовим (його під час плетіння не враховують). Проведення хвилинки відпочинку (руханки) Старанно вчились ми плести і трохи притомились, Тож час настав нам відпочить і відновити сили: На «раз» і «два» всі дружно встали, На «три» — усі присіли, І головою похитали, щоби набратись сили. «Чотири» — знову піднялись, На «п’ять» — всі підтягнулись, На «шість» — трохи вперед пройшлись, На «сім» назад вернулись. На «вісім» — знов за парти сіли, Взяли гачки — й гайда за діло! V. Практична робота У ч и т е л ь. Перед початком виконання практичної роботи давайте повторимо правила безпечної праці під час плетіння гачком.І для цього ми виконаємо вправу «Незакінчене речення». (Пропонує учням самостійно закінчити речення.) ♦♦Плетений виріб необхідно тримати на відстані… ♦♦Під час плетіння не можна підносити… ♦♦Після завершення роботи гачок слід… Плетіння стовпчика з одним та двома накидами Після повторення правил учитель пропонує дітям розглянути опорні картки , що знаходяться в них на партах, і пояснює прийоми плетіння стовпчиків з одним та двома накидами, демонструючи та коментуючи технологію їх виконання. Для оптимізації навчального процесу доцільніше було б продемонструвати учням відеоролик з технологією плетіння основних
  • 6. елементів. Зазначений метод покращує й унаочнює сприйняття нового матеріалу. Учні розпочинають самостійне виконання завдання (плетіння стовпчиків з одним та двома накидами). Учитель забезпечує їх безперервну роботу, проводить поточне індивідуальне або групове інструктування. Проведенняхвилинки відпочинку(руханки) (Рухи діти повинні виконувати, сидячи за партами.) Треба, діти, нам хвилинкуприділити відпочинку: Простягніть вперед ви ніжки, потягніться, наче кішка, Помахайте головою,мовне згодніви зі мною. Вправо, вліво поверніться, до сусіда посміхніться. Від роботи відпочили?Зновприймаємось за діло! Виконання різнорівневих завдань У ч и т е л ь. Діти, на ваших столах лежать конверти, у яких знаходяться схеми тих виробів , які ми виготовлятимемо. Я пропоную вам три варіанти. Кожен обирає собі той, який йому під силу (або найбільше подобається). Уважно роздивившись схему, ви, мабуть, здогадалися, що за це буде за виріб… Так, дійсно, це квіти. Після завершення роботи ми колективно виготовимо композицію «Квітковий вернісаж» зі сплетених вами квіточок тасьми. Отже, спочатку вам потрібно обрати схему, продумати, якого кольору буде ваша квітка, і розпочати її виготовлення. Учні починають самостійне виконання завдання (плетіння обраних квіток), учитель забезпечує їх безперервну роботу, проводить поточне індивідуальне або групове інструктування. Після завершення приймає виконану роботу, оцінює її, звертає увагу на її якість, демонструє найкращі зразки, а потім представляє вироби з дефектами (за потреби), пояснюючи причини їх виникнення та способи усунення. VІ. Підбиття підсумків заняття Ігрова вправа « Що було б, якби…» У ч и т е л ь. Щоб підвести підсумок сьогоднішнього заняття, пропоную провестиігрову вправу «Що було б, якби…», у якій кожне моє запитання до вас починатиметься словами «Що було б, якби…». Відповідати на них вам потрібно зі слова «якби…». ♦♦Що було б, якби люди не вміли плести гачком… ♦♦Що було б, якби всі гачки були одного розміру… ♦♦Що було б, якби елементи плетіння гачком не записувались за допомогою умовних позначень… ♦♦ Що було б, якби під час плетіння полотна після ланцюжка не вив’язувався ряд півстовпчиків… Домашнє завдання Опрацювати матеріал підручника на с. 114 (завдання 5–7).
  • 7. ПРАКТИЧНА РОБОТА. В'язанняланцюжка. Інструментиі матеріали: гачок, нитки, ножиці, тканина (папір). Інструкційна карта «В’язання гачком» № Послідовність виконання Графічне зображення 1 Узяти нитку великим і вказівним пальцем лівої руки 2 Підвести тачок борідкоювниз під нитку і повернути, утворюючипетлю 3 Підвести борідку під нитку, і, зачепивши її, утягнути в петлю. Продовжити в'язання ланцюжка потрібної довжини 4 Умістити ланцюжок на тканину чи папір відповідно до рисунку, пришиваючи в декількох містах
  • 8. ПРАКТИЧНА РОБОТА. В'язанняпівстовпчика (глухої петлі) Інструменти і матеріали: гачок, нитки, ножиці. Інструкційна карта «В'язання півстовпчика (глухої петлі)» № Послідовність виконання Графічне зображення 1 Зв'язатиланцюжок із 10 повіт- ряних петель. Увести гачок у петлю ланцюжка, підхопити нитку і протягнутиїї через петлю ланцюжка 2 Повторитидо кінця ланцюжка 3 Повернути в'язання, виконати петлю підйому. Пров'язати другийі наступний рядки півстовпчиків. Закріпити нитку
  • 9. Інструкційна картка №1 Вив’язування першої петлі і ланцюжка з повітряних петель. Тримаємо в руках гачок і нитки Перша петля гачком Інструкційна картка №2 Вив’язування напівстовпчика, стовпчика без накиду. Зв'язали ланцюжок з десяти, приблизно, повітряних петель, вчимося робити напівстовпчик. Беремо ланцюжок в ліву руку, повертаємо її, щоб йти назад, в'яжемо ще одну повітряну петлю (так робимо завжди, спочаткукожного ряду!) Протягуємо гачок під верхню нитку третьої від початку петлі, підхоплюємо робочу нитку, протягуємо її через петлю в ланцюжку, і через петлю на гачку. Вийшов напівстовпчик. Вводимо гачок в кожну наступну петлю, і повторюємо протягування — в петлю на ланцюжку і петлю на гачку. Отримуємо ряд напівстовпчиків. Повертаємо полотно, робимо повітряну петлю, вводимо гачок у третю петлю від початку, витягуємо робочу нитку, і протягуємо її вже через обидві петлі на гачку.
  • 10. Напівстовпчик Стовпчик Інструкційна картка №3 Напівстовпчик з накидом: на гачок накидається робоча нитка, і залишається на гачку. У третю від початку петлю вводимо гачок, захоплюємо робочу нитку і протягуємо через цю ж петлю, накид, і петлю на гачку. Напівстовпчи з накидом
  • 11. Набираємо і протягуємо петлі Стовпчик з накидом:робимо накид, гачоквводимо в четверту, а не третю від гачка петлю, після чого протягаємо через неї петлю з нитки. Петлю і накид, що знаходяться на гачку, пров’язуємо так: на гачокнакидаємо нитку, потім її протягаємо через петлю і накид. Знову зачепивши робочунитку, протягуємо її через 2 петлі, що знаходяться на гачку. Другийстовпчикв'яжуть на наступній петлі ланцюжка. На основі цих нехитрих стовпчиків в'яжуться всі візерунки. Нижче схеми полотна прямокутної і кругової в'язки. Існують схематичні позначення при в'язанні гачком. Схема прямокутного полотна стовпчиками з накидом