Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

HAPPYWEEK ÚNOR - 233 - 2018.02.01.

Rady a tipy jak nejlépe využít energie měsíce února, vládce Tygra pro všechny důležité oblasti života (posílit své Já, kariéra/podnikání, vztahy, rodina, bohatství, pravidla/hondoty, budoucnost, domov/zázemí, vize/sny/cíle).

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

HAPPYWEEK ÚNOR - 233 - 2018.02.01.

 1. 1. Únor 2018 č. 233
 2. 2. Zveme vás na nový Základní kurz Feng Shui pro začátečníky. Začínáme 17.2. 2018. Co se v roce Zemitého Psa naučíte, to už vám zůstane na celý život. Základní kurz se skládá z pěti dnů: Vždy od 9:00 do 18:00 hod. s přestávkou na oběd. Energie člověka – Typologie a charakter osobnosti podle Feng Shui 17.2. Poznáte sami sebe, svůj přirozený talent, potenciál a silné stránky. Základem pro práci zde bude kniha Čínské horoskopy aneb Odhalte své pravé já – zakoupíte ji např. zde: http://neoluxor.cz/beletrie/cinske- horoskopy–256615/ Energie jednotlivých oblastí života – část 1 3.3. Naučíte se správně si nastavit oblast kariéry/povolání/podnikání, vztahů a rodiny. Energie jednotlivých oblastí života – část 2 24.3. Naučíte se správně si nastavit oblast hojnosti – bohatství/bohatosti života, jak využívat pravidla a plánování a jak aktivně ovlivňovat svoji budoucnosti. Energie jednotlivých oblastí života – část 3 7.4. Naučíte se správně si nastavit oblast zázemí (domov, pracovní prostředí apod.) a jak si správně nastavit své vize a cíle, aby byly dosažitelné. Energie zdraví 21.4. Naučíte se základní principy zdraví a jak si zdraví udržet a chránit – základ prevence. Přihlášky posílejte na dasa@byu.cz nebo volejte na 602 556 479. Cena: 5,400 Kč. https://akademiestesti.wordpress.com/zakladni-kurz-feng-shui/
 3. 3. I když většina lidí vnímá začátek roku již 1. ledna, energie nového roku nejsou v lednu ještě dostatečně silné na to, aby bylo vhodné se pouštět do nových aktivit. Leden je tzv. mezidobím Země. Je to tedy mezidobí mezi starým a novým rokem. Energie Země, která v lednu působí, je vhodná pro přemýšlení, uvažování, kontemplaci a přípravu. Chce stabilitu, objektivní pohled a fakta. Je tak obdobím, kdy se máme na skutečný start co nejlépe připravit. Máme si vytvořit pevnou půdu pro to, aby odraz k razantnímu skoku do nového roku byl co nejjistější. Únor pak přináší první skutečně aktivní energie. Můžeme to velmi dobře vidět v přírodě, kdy se první rostliny začínají „drát“ za sluncem. Sněženky dokáží prorazit i hustou vrstvu sněhu, jen aby se dostaly za slunečním světlem. Razantnost a agresivitu těchto energií si můžeme také představit např. na prudkém skoku tygra, který loví svoji kořist. Jakmile se odrazí, nic ho již nezastaví. I z tohoto důvodu byl právě tygr vybrán jako hlavní vládce února. Pokud jste tedy správně využili energie ledna a připravili si opravdu dobrý a solidní plán, můžete začátkem února udělat první krok pro jeho realizaci. Tento první krok by měl být opravdu razantní a pevný. Nic vás nesmí zpomalit či znejistit. Krok by to měl být opravdu jasný a viditelný. Tento krok musíte učinit hlavně sami v sobě. Musí to být pevné vnitřní odhodlání a teprve po něm má následovat skutečná akce. Stejně, jako se tygr musí rozhodnout ke skoku a pak i skutečně skočit. Jen tak může úspěšně ulovit svoji kořist. Jak se říká: dobrý start je 50% úspěchu. Pokud váš start bude nevýrazný, SKUTEČNÝ ZAČÁTEK ENERGIÍ ROKU 2018 PŘICHÁZÍ AŽ V ÚNORU
 4. 4. KARIÉRA V ÚNORU: KAŽDÁ CESTA K CÍLI ZAČÍNÁ PRVNÍM KROKEM A právě nejlepší období pro první krok je únor. V tomto měsíci se začínají probouzet první aktivní energie. Vše se začíná pomalu probouzet a hledá si cestu ke slunci. Pokud tedy chcete v tomto roce opravdu dosáhnout svých cílů v kariéře či podnikání, musíte v únoru začít. Tento začátek by měl být poměrně razantní a rozhodný. Pokud jste si nastavili v lednu svůj podnikatelský či kariérní plán, tak přesně víte, čím máte začít. Dále se již tedy nerozmýšlejte a jděte do toho. Začněte být co nejvíce aktivní. Realizujte to, co máte ve svém plánu stanovené právě na únor. Pusťte se do toho plnou silou. Využijte sílu a razantnost Tygra. Buďte jako Tygr a vrhněte se za svojí kořistí (cílem). Čím pevnější a delší bude váš první „tygří skok“, tím rychleji se začnete svému cíli přibližovat. Hlavně neváhejte. Čas nestojí na vaší straně. Rozhodně ho nemáte mnoho. Navíc únor je nejkratším měsícem v roce, takže i to je jasný signál k tomu, že máte jednat rychle a razantně. Váš první krok by měl být také dosti viditelný a znatelný. Všem jasně oznamte, co se chystáte udělat a udělejte to. Všichni musí vidět vaši pevnou rozhodnost a odhodlanost v tomto roce cíle dosáhnout. Ani vy, ani nikdo jiný nesmí být na pochybách, že svého cíle dosáhnete. Svojí silou a rozhodností strhněte k následování i ostatní. Ukažte, že to myslíte opravdu vážně. Nenechte se odradit a už vůbec si nepřipouštějte žádné pochybnosti. Vaším úkolem v únoru je vyrazit. V únoru také začínají vládnout energie Dřeva. Ty vám dávají možnost být kreativní a přinášet první inovace do vašeho podnikání či vaší kariéry. Začněte realizovat své nové nápady a své nové postupy. Nezapomínejte ale při tom, že celému roku vládne poměrně konzervativní Pes, takže vše nové, co letos chcete aplikovat, by mělo vycházet již z vašich předešlých zkušeností a aktivit. Nepřinášejte tedy revoluční novinky, ale soustřeďte se spíše na rozvoj toho, co vám doposud dobře fungovalo. Podle vzoru značky Nike: „Just Do It.“ Pusťte se do toho.
 5. 5. VZTAHY: SVĚŽÍ START Energie Dřeva a Tygra by měly sloužit hlavně jakémusi osvěžení vašich vztahů. Po pomalé a uzavřené zimě mohou být vztahy trošku zpomalené, lenivé až „zatuchlé“. Svěží energie velí jasně: vyvětrejte a vyrazte ven. Váš vztah by tedy měl zažít jisté osvěžení vašeho vztahu. Rozpohybujte se, začněte být zase aktivní. Ve svém vztahu se nesmíte nudit a nesmíte mít pocit jakéhosi „status quo“, tj. že se vztah nikam nevyvíjí. Všechny energie kolem vás chtějí pohyb, chtějí rychle stoupat. A přesně tak se musíte cítit i ve svém vztahu. Měli byste podniknout společné aktivity, které váš vztah osvěží, dodá jim novou šťávu a novou perspektivu. Začněte chodit ven, nejlépe do přírody. Pozorujte, jak se celá příroda pomalu probouzí. Buďte k sobě více pozorní. Pozornost je „jangová“ energie a ta právě v únoru začíná rychle růst. Neměli byste se tedy ve vztahu přehlížet a hledět si jen svého. Měli byste se také společně se svým partnerem pustit do realizace svých letošních plánů. Na nic nečekejte. Pokud máte plán připravený, tak konejte. V rámci vztahu byste měli také prožít něco nového. Můžete jet na nová místa, udělat něco, co jste již dlouho (nebo možná nikdy) nedělali. Buďte spontánní a snažte se řídit hlavně svými pocity. Přemýšlení a dumání nechte stranou. Užívejte si volnosti v rámci svého vztahu. Pořiďte si něco nového, co vám do vztahu přinese novou radost ze života. Pozor na příliš silné individuální energie Tygra. Neměli byste tedy tuto individualitu prožívat každý sám za sebe, ale v rámci vztahu. Vztah je o vytvoření „JEDNO“ – a právě této entitě vtiskněte silné individuální energie Tygra. Navenek vystupujete společně, buďte spojení ve všem, co děláte. Měli byste působit silně a nerozdělitelně. Z vašeho vztahu by měla čišet silná energie, která si dokáže prosadit to své. Pokud byste však individuální energie využívali sami za sebe, může ve vztahu dojít k nepříjemným konfliktům. Může to začít nevinným „kočkováním“, ale může to skončit velmi nebezpečnou šarvátkou dvou silných tygrů. Následky takového konfliktu mohou být pro vztah i fatální. A rozchody v roce Psa budou velmi bolestivé. Proto se všem konfliktům snažte vyhnout za každou cenu.
 6. 6. RODINA: V JEDNOTĚ JE SÍLA Jarní energie přinášejí rozmanitost, pestrost a hravost. Jsou to energie malých dětí. Proto i energie rodiny by se měly celkově uvolnit. V rodině tak může zavládnout větší chaos, zmatek a volnost. Neměli bychom být tak přísní a za každou cenu vyžadovat strohé dodržování pravidel a pořádků. Každý člen rodiny může s vládou Tygra mít silnější individuální energie. Ty bychom v rámci rodiny měli více respektovat. Tygr je velmi těžko přizpůsobitelný okolí. Je to více samotář, než týmový hráč. Proto se může stát, že se rodina změní ve společenství silných individualit. Tuto individualitu bychom neměli příliš potlačovat. Důležité je si ale uvědomit, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Proto bychom svojí vlastní individualitou neměli „usurpovat“ ostatní členy rodiny. To by mohlo vést k nepříjemným problémům a konfliktům mezi jednotlivými členy. Energie jara hlavně posílí energie dětí. Mohou být tedy více aktivní, neposlušné, chaotické a nezodpovědné. Naopak dospělí mohou pociťovat větší únavu, protože razantní energie Dřeva jdou proti zemité podstatě dospělého. A tak může docházet k situacím, kdy spojení jarních energií a posílení energie dětí může být pro dospělé tvrdý oříšek. Když ale „rozšíříme mantinely“ a necháme dětem více volnosti, můžeme se s tím lépe vyrovnat. Bylo by dobré, kdyby rodina trávila více času venku, v přírodě. To platí hlavně o dětech. Jejich posílené aktivní energie je nutné „spalovat“. Proto je důležité, aby je „vyběhaly“ venku s kamarády. Pokud budou většinu času trávit zavřené doma, pak se jejich energie budou drát ven ve formě zlobení, neposlouchání apod. Děti tak mohou být více unavené, mohou mít problémy se soustředěním a učením. Snažte se u dětí podporovat více kreativity, nové nápady a zábavu formou her.
 7. 7. SÍLA INDIVIDUALITY TYGRA Energie bohatství patří k formě rozmanitosti a expanze. V únoru jsou však první aktivní energie a neměly ještě dostatek času k tomu, aby se rozvinuly a rozhojnily. Zde je symbolika Tygra opravdu na místě. Loví sám, zaměřuje se jen na jednu danou kořist. V opačném případě by se velmi rychle vyčerpal a svého úlovku by nikdy nedosáhl. Proto byste se ani vy v únoru neměli věnovat příliš mnoha aktivitám najednou. Po zimním období nejsme ještě dostatečně silní na to, abychom mohli dobře zvládnout velký záběr. Naopak, došlo by k velkému a rychlému vyčerpání (i to je jeden z důvodů tvz. jarních únav). V únoru se opravdu zaměřte jen na jednu klíčovou aktivitu a té věnujte veškerou svoji pozornost. Teprve až tuto aktivitu úspěšně dokončíte, zaměřte se na další. Pracujte soustředěně a s plným úsilím. Nezapomínejte ale sami na sebe. Vy a vaše tělo potřebují regeneraci. Proto byste měli mít mezi jednotlivými aktivitami dostatečný odpočinek na to, abyste nabrali dostatek sil na následující aktivitu. Nepřežeňte to. I když se vám bude po zimě zdát, že máte sílu i chuť být co nejvíce aktivní (někteří se již nemohou dočkat), není na příliš mnoho různých aktivit ještě ta správná doba. Ta teprve přijde s měsíci Draka. Tam si to můžete užít naplno. V únoru může opravdu silně platit naše heslo: kdo chce víc, nemá nic. Buďte tedy opatrní a dobře si vybírejte, do čeho se pustíte a jestli k tomu máte dostatek sil. Ujistěte se také, že vaše aktivity souvisí s vaším celoročním cílem a že vám pomohou se k němu posunout. nic jiného byste dělat neměli.
 8. 8. NAŠI NOVOU KNIHU SI MŮŽETE OBJEDNAT ZDE: http://neoluxor.cz/beletrie/cinsk e-horoskopy--256615/
 9. 9. Výklad Typologie • Přirozený talent • Silné a slabé stránky • Partnerské koreláty – analýza vztahu Life Coaching • Nastavení celkové životní rovnováhy • Nastavení aktuálně důležité oblasti života (kariéra, vztahy, rodina, bohatství, hodnoty a pravidla, budoucnost, domov, vize-cíle-sny) Podnikání & Kariéra • Vytvoření strategického plánu Návrh a realizace řešení interiéru domova, kanceláře, obchodu, pracovního místa atd. Věštba I-Ťing Objednávky na dasa@byu.cz nebo 602 556 479
 10. 10. ZAČNĚTE PO SVÉM, URČETE SI SVÁ PRAVIDLA Silné a agresivní energie jarního Dřeva a Tygra připomínají spíše revolucionáře, než strategického plánovače. Tyto energie vás budou nutit do překotných a náhlých rozhodnutí a aktivit. Může se stát, že budete mít tendence jednat i proti svému původnímu plánu. Zde je tedy nutné být opravdu na pozoru. Mírné vychýlení z plánu nemusí být na škodu, pokud vám to přinese nějakou výhodu, ale časté vychylování či dokonce odklonění od plánu bude náročné a ve svém důsledku vyčerpávající. Proto bude důležité, abyste tyto silné energie drželi dobře na uzdě. Nicméně jsou to energie individuální a proto byste se měli co nejvíce řídit sami sebou. Rozhodně se nenechte ze svých plánů "strhnout" svými přáteli, či svým okolím. Okolí vám může v tomto období být více na škodu, než k užitku. Pokud jste si svým rozhodnutím skutečně jistí a nevybočujete ze svých původních plánů, pak je vše v pořádku a nikdo jiný vám do toho nesmí mluvit. Před každým rázným skokem kupředu se však ujistěte, že se skutečně posunujete směrem ke svému cíli. Nesmí se stát, že byste dělali mnoho různých aktivit, které vás naopak od cíle vzdalují. Mohlo by se po nějaké době stát, že svůj cíl naprosto ztratíte ze zřetele a šance na jeho dosažení pak budou mizivé. Proto se držte svého původního plánu a do jeho realizace napněte všechny silné energie Tygra. Nicméně buďte flexibilní. Přísné a příliš striktní dodržování pravidel jen pro to, že byla takto nastavena může být kontraproduktivní, pokud vás budou na cestě k cíli svazovat nebo zdržovat. Pokud tomu tak opravdu bude, pak je důležité, abyste tato pravidla změnili. Jen pozor na to, aby nová pravidla byla všem jasná a každý věděl, co a jak má dělat. Ujistěte se také, že nová pravidla slouží k dosažení vašeho cíle. Důležité je, abyste cítili, že tato pravidla jsou vaše a že slouží hlavně vám.
 11. 11. VRHNĚTE SE SMĚREM K BUDOUCNOSTI S první energií jara a Tygra začíná období obnovy. Proto byste se právě s Tygrem měli začít zabývat tím, co nového v tomto roce potřebujete k tomu, abyste svého cíle dosáhli. Dobře se zamyslete nad tím, co nového si musíte pořídit, či vytvořit: • nové přátele • nové partnery • nový nábytek • nový počítač • nový software • nový systém • novou výrobní linku • zavedení novinek do vašeho produktového portfolia V roce 2018 nám vládne Zemitý Pes a ten novoty nevítá rád. O to bude důležitější si opravdu dobře promyslet, co skutečně nového potřebujete a co ne. Váš plán (který jste si měli vytvořit v lednu) měl obsahovat seznam všeho nového, co letos budete potřebovat. A právě v únoru jsou energie pořízení nového nejpříznivější. Tygr má rád nové, nebojí se novinek ani nových postupů, rád se vrhá i do neznámého. To, co by vás mohlo jindy odrazovat, vás v únoru nemusí vůbec trápit. Naopak, můžete se dokonce na to "nové" těšit. Proto byste měli právě tento měsíc zaměřit svoji pozornost na vše nové. Pokud to jde a vaše situace to dovolí, pak si v únoru toto nové pořiďte. V dalších měsících byste již k tomu mohli mít větší zábrany a pak by vám to při realizaci vašich plánů mohlo chybět. Nezapomínejte na dvě důležité věci: 1. vše nové vám musí přinášet více radostí, než starostí 2. vše nové vám má pomáhat na vaší cestě k letošnímu cíli Ostatní věci vás budou jen zdržovat a vyčerpávat. Proto si opravdu velmi dobře promyslete, co nového si letos chcete pořídit.
 12. 12. VÝKLAD ASTROTYPU NA MP3 POZNEJTE SVÉ PRAVÉ JÁ A PŘIROZENÝ TALENT Stačí nám zaslat vaše datum a hodinu narození, poslat na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479 a pak se jen v klidu zaposlouchat do výkladu vašeho přirozeného talentu, potenciálu, typologie a charakteru vaší osobnosti. Celý výklad trvá přibližně jednu hodinu, kterou můžete strávit v klidu a pohodlí svého domova, nebo na jiném příjemném místě. Cena MP3 analýzy osobního Astrotypu je 1,500 Kč. CO VŠECHNO VÁM VÝKLAD UKÁŽE: • Typologie • Charakter osobnosti • Profil • Přirozený talent • Životní potenciál • Silné stránky
 13. 13. INTERIÉR V ÚNORU: PUSŤTE JARO DOMŮ I když se únor často jeví jako ještě zimní měsíc, opravdu tomu tak není. Je to měsíc, kdy se příroda pomalu začíná probouzet. Budeme nacházet první jarní kvítka, jak se snaží prorazit cestu ke slunci i třeba v zasněžené krajině. To jsou jasné signály rostoucí jarní energie Dřeva. Je to právě razantní energie Tygra, která těmto jemným rostlinkám dodá tolik síly, aby uměli prorazit hlínu i sněhovou pokrývku. První energie jara jsou velmi svěží. Proto bychom měli i svůj interiér co nejlépe osvěžit. Je to jako ráno, když po klidné noci v celém bytě otevřeme okna, abychom dovnitř pustili nový, svěží vzduch nového dne. A přesně tak bychom měli přivítat doma nové energie začínajícího roku. Měla by zmizet všechna zimní výzdoba. Teplé a zahřívací barvy by měly nahradit barvy svěží a čerstvé. Dominovat by měla světlá zelená barva. Celý prostor by se měl co nejvíce otevřít. Vyměnit těžké závěsy či záclony za lehké. Změnit barvy ubrusů i povlečení v ložnici. Těžké a teplé deky vyměnit za lehké pokrývky, velké polštáře vyměnit za menší a lehčí. Celý interiér by měly osvěžit nové květiny. Ideálně ty, které jsou spojené s brzkým jarem. Kromě kytek v květináči byste měli také mít čerstvé řezané květiny. Ty by měly být na dominantních místech (tj. tam, kde trávíte hodně času) a hlavně na jídelním stole. Květiny by měly být velmi rozmanité a pestré. Celý interiér by měl být prosvětlený. Pusťte si domů co nejvíce slunce. Často větrejte, aby vzduch v interiéru byl co nejčerstvější. Aby v interiéru mohla volně proudit čerstvá energie, měli byste dát pryč vše, co prostor zatěžuje, zavírá a blokuje. Snažte se, aby byl prostor co nejvolnější. Je důležité, abyste měli pocit prostornosti a otevřenosti.
 14. 14. HLAVNÍM CÍLEM V ÚNORU JE ZAČÍT V lednu jste si měli připravit celoroční plán. Ten měl nejen zahrnovat vaši celoroční vizi, ale také cíle (tzv. milníky) pro jednotlivé etapy vaší cesty. Tou první etapou je právě měsíc únor. Vaším cílem tento měsíc je přesně to, co jste si označili ve svém plánu jako únorový milník. Toho byste měli v únoru dosáhnout, abyste realizovali svůj plán. Ať je vaším prvním milníkem cokoliv, nejdůležitější ze všeho v únoru je ZAČÍT. To je váš cíl číslo JEDNA. Pokud v únoru nezačnete, je velká pravděpodobnost, že svého cíle nedosáhnete, nebo jen se zbytečným vyčerpáním energie. Naopak, pokud skutečně v únoru začnete, posunete se o výrazný kus kupředu a vaše šance na dosažení vašeho cíle se zvýší. V únoru tak musíte za každou cenu udělat první krok. Tento váš první krok musí jasně směřovat k vašemu cíli. Nemůže to tedy být jakýkoliv krok. Pokud je vaším letošním cílem zhubnout o 10 kg, pak tím prvním krokem v únoru musí být zahájení diety a/nebo cvičení. Chcete-li se letos přestěhovat, pak byste v únoru měli začít prohledávat první inzeráty na realitních serverech apod. V únoru začínají první aktivní energie, proto je musíte využít pro své vlastní aktivity. Nezapomínejte na heslo: vize bez aktivity je pouhá iluze. Pokud byste o svých cílech pouze jen snili, nikdy se vám nenaplní. A letos navíc ještě platí, že Zemitý Pes chce dodržovat řád a pořádek. Vaším řádem je váš plán, který jste si pro rok 2018 stanovili. Stačí ho realizovat krok po kroku a na konci roku musíte svého cíle dosáhnout. To je síla Psa, kterou byste měli využít.
 15. 15. Rozhodování je klíčové pro náš úspěch. Je to základní předpoklad toho, zda-li dosáhneme našich cílů, či nikoliv. Bez rozhodnutí konat nedojde k aktivitě a bez aktivity nelze dorazit k cíli. Měsíc únor je prvním měsícem v roce, kdy bychom měli směle vyrazit směrem k naší vizi. Energie Tygra nás nabádají, abychom byli aktivní a neotáleli. K tomu ale právě potřebujeme silné a pevné rozhodnutí. Jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob Warren Buffett využívá ve své práci zajímavé pravidlo, které nazývá "Pravidlo 10/10/10". Každé rozhodnutí má své následky. Jsou to následky okamžité ale i dlouhodobé. Každé vaše rozhodnutí, které vás vede k akci, mění váš život a utváří vaši budoucnost. Proto byste měli být při každém rozhodnutí velmi obezřetní. Mnoho lidí dělá špatná rozhodnutí a ta posléze vedou k neúspěchu. V nedávné době byl na toto téma proveden zajímavý výzkum, který hodnotil důvody, proč lidé dělají nesprávná rozhodnutí. Velký vliv na naše rozhodování má naše předešlá zkušenost. Ta často přináší obavy a strach, který nám brání využít zajímavé příležitosti. Dalším negativním vlivem jsou naše předsudky. Ty by mohly hrát poměrně výraznou roli v právě začínajícím roce Psa - jak se říká: starého psa novým kouskům nenaučíš. Předsudky tak mohou být překážkou nové změny v našich životech. Další nepříznivý vliv na naše rozhodování mají situace, ve kterých zažíváme stres. Warren Buffett si vytvořil jednoduchý systém rozhodování, díky kterému se stal legendárním investorem. Jeho systém 10/10/10 je velmi jednoduchý, ale o to více účinný. Jediné, co musíte udělat je položit si tři jednoduché otázky a odpovědět si na ně. Jsou to tyto otázky: 1. Jak se budu cítit 10 minut po mém rozhodnutí? 2. Jak se budu cítit 10 měsíců po mém rozhodnutí? 3. Jak se budu cítit 10 let po mém rozhodnutí? Odpovědi na tyto tři otázky vám pomohou vnímat vaše rozhodnutí z okamžitého hlediska, střednědobě i dlouhodobě. Pokud jsou odpovědi na všechny tři otázky pozitivní, pak je moudré toto rozhodnutí realizovat. Pokud byste ale jen na jednu tuto otázku odpověděli se stísněným pocitem, pak je moudřejší toto rozhodnutí odložit, nebo zamítnout. I když se může vaše rozhodnutí zdát logické a "rozumově" správné, váš život a jeho kvalitu určují vaše pocity, ne myšlenky. To jak se cítíte, takový život právě prožíváte. Cítíte-li se šťastní, pak jste šťastní, pokud cítíte zármutek, je váš život smutný, pokud cítíte radost, je váš život radostný. Vaše pocity by tedy měly určovat vaše rozhodnutí. Vyzkoušejte si tuto metodu příště, až se budete o něčem rozhodovat. Uvidíte, jak vám tato metoda pomůže zlepšit kvalitu vašeho rozhodování. JAK SE SPRÁVNĚ ROZHODOVAT
 16. 16. detox Jarní energie jsou spojovány s očistou organismu. Naše zimní strava byla většinou těžší a tučnější. Abychom dobře zvládali chlad a byli více odolní vůči zimě, jedli jsme více masa, ale také sladkostí. Zimní stravování tak často vede ke zvýšení naší váhy a vytvoří se nám také potřebné tukové zásoby, které nás mají chránit před napadnutím chladu. To je vše správně a neměli bychom nad tím lámat hůl. Navíc v zimě máme být jen minimálně aktivní, takže ani nedochází k výraznému spalování energie, kterou získáváme z takto energeticky náročného jídla. Jaro jsou ale úplně jiné energie. Vyžadují aktivitu a poměrně "svižné" akce. Těžké tělo, které je obaleno tukem a "zaneseno zbytky" z těžkého zimního jídla by se ale velmi vyčerpalo rychlou aktivitou. Proto se tělo samo snaží této zátěže zbavit. Je tak důležité, abychom mu v tomto procesu sami pomohli a tělo se vyčistilo rychleji a bez vyčerpání. Proto byste již nyní měli zahájit očistnou detoxikační kůru. Vyčištěné a odlehčené tělo tak bude daleko lépe využívat aktivní energie jara a vy se vyhnete vyčerpání.
 17. 17. PŘEDPOVĚĎ ENERGIÍ NA ÚNOR 1 Čtvrtek Tygr 5-1-5 Silné individuální energie Tygra v únoru jsou umocněny navíc i energií dne, kterému také vládne Tygr a navíc hvězda č. 5. Dnes může být nadmíru prosazována individuální energie. Pozor na konflikty. Nesnažte se prorazit za každou cenu. Mohli byste způsobit více škody, než užitku. Dnešní jídlo musí opravdu odpovídat jen tomu, na co sami máte chuť. Nenechte si jídlo od nikoho diktovat, ale ani vy své jídlo nevnucujte ostatním. 2 Pátek Leopard 4-2-6 Dnes vládnou poměrně flexibilní energie. Snažte se tedy co nejvíce přizpůsobit existující situaci a co nejlépe ji využít pro svůj prospěch. V pátek své jídlo přizpůsobte dané nabídce. Nesnažte se za každou cenu chtít to, co není na jídelním lístku. 3 Sobota Kondor 3-3-7 Sobotní energie jsou velmi vzletné. Pokuste se podívat na svoji životní cestu s nadhledem a podívat se, jestli se skutečně držíte svého plánu. Sobotní jídlo by mělo být pokud možno tradiční. Ideální den pro tradiční setkání rodiny u jídelního stolu. 4 Neděle Buvol 2-4-8 V neděli si dělejte vše po svém, podle svého času. Najděte si své oblíbené místečko a tam se věnujte tomu, na co máte právě náladu. Hlavně se nenechte do ničeho nutit. Jídlo by dnes mohlo být více zemité. Určitě ho můžete využít k upevnění vašich vztahů.
 18. 18. PŘEDPOVĚĎ ENERGIÍ NA ÚNOR 5 Pondělí Netopýr 1-5-9 V pondělí budou vládnout lehké a nevázané energie. Připravte se na to, že nic nemusí být tak, jak jste si naplánovali. Ale nic si z toho nedělejte. Berte to s lehkostí. Dnešní jídlo by mělo být jednoduché. Nic složitého. Navíc může být úplně jiné, než jste si při objednávání představovali. 6 Úterý Krysa 9-6-1 Dnes byste se měli zaměřit na vyřizování záležitostí (papírů, dokumentů, úřadů apod.), které potřebujete zařídit pro dosažení svého cíle. Měli byste se dnes posunout rychle kupředu. Dnešní jídlo by mělo odpovídat hlavně vám. Dejte si jen to, na co máte chuť. Jídlo by mělo být jednoduché, aby vás jeho příprava příliš nezdržovala od dnešních aktivit. 7 Středa Vlaštovka 8-7-2 Ve středu bude moudré se zamyslet nad tím, co je pro vás důležité. Měli byste se také poradit se zkušenými a moudrými lidmi. Dnes si dejte jídlo, které je zemité a dobře vás nasytí. Chuť by měla být spíše mdlá, nebo nasládlá. Ideální jsou různé kaše. 8 Čtvrtek Vepř 7-8-3 Čtvrtek je den o užívání si. Dejte si něco dobrého, vychutnávejte si příjemné chvíle s lidmi, které máte rádi a hlavně se dnes nestresujte. K dnešnímu dni by se hodilo jídlo, které bude něčím nové, zajímavé. Můžete také navštívit novou restauraci. 9 Pátek Dikobraz 6-9-4 Dnes byste se měli držet spíše doma a dělat věci, které máte rádi a na které jste zvyklí. Nic složitého, ani nic revolučně nového. Vychutnejte si příjemné teplo domova. Dnes můžete domácí energie využít k tomu, že pozvete své přátele k sobě a jídlo pak může posloužit jako příjemné pohoštění. 10 Sobota Vlk 5-1-5 V sobotu si dávejte pozor na přetvářku. Lidé se mohou tvářit jinak, než co si skutečně myslí. Ani vy se nesnažte hrát nějaké hry. Mohlo by se to otočit proti vám. V sobotu si dejte jen to, na co máte skutečně chuť. Nenechte si diktovat jídlo od jiných. 11 Neděle Pes 4-2-6 Nedělní energie mohou být poměrně přísné. Proto byste měli dodržovat pravidla a nesnažit se podvádět. Dnešní jídlo by mělo být co nejvíce rozmanité a pestré a to jak do chutí, tak i tvarů a barev.
 19. 19. PŘEDPOVĚĎ ENERGIÍ NA ÚNOR 12 Pondělí Bažant 3-3-7 V pondělí vládnou poměrně těžké energie. Neztěžujte si je tedy ničím složitým a komplikovaným. Dnes dělejte jen to nejnutnější. Ani jídlo by vám dnes nemělo komplikovat život. Proto si dejte něco důvěrně známého, co nemusíte řešit ani při přípravě, ani při konzumaci. 13 Úterý Kohout 2-4-8 Dnes si dejte záležet na detailech. Dotahujte vše do konce a nic nenechávejte rozdělané. Snažte se, aby vše bylo téměř dokonalé. Výsledky své práce pak prezentujte, pokud máte pocit, že byste mohli dosáhnout ocenění od ostatních. V úterý využijte jídlo pro upevnění vašich vztahů. Dnešní jídlo musí nejen výborně chutnat, ale mělo by i pěkně vypadat. Ideální by byla kvalitní a příjemná restaurace. 14 Středa Havran 1-5-9 Ve středu budou vládnout poměrně kritické energie. Využijte je pro odhalení chyb. Kritiku berte jako poučení a možnost zlepšení. Dnešní jídlo by mělo být jednoduché. Čím složitější, tím větší prostor kritice dáte. 15 Čtvrtek Opice 9-6-1 Dnes se zaměřte na řešení svých plánů a aktivit. Chytrost dnešních energií vám umožní přijít na řešení téměř okamžitě. Jídlo by dnes mělo sloužit k příjemné zábavě. Uspořádejte setkání s přáteli a jídlo využijte pro vytvoření dobré nálady. 16 Pátek Drak 8-7-2 Dnes začíná rok Zemitého Psa a to s velkou podporou mocné síly Draka. Proto můžete tento rok začít opravdu velkoryse a posunout se o značný kus kupředu. V pátek si dejte něco zemitého, co vás dobře zasytí. Jídlo by mělo být mdlé, nebo nasládlé. Ideální jsou kaše, husté omáčky, těstoviny apod. 17 Sobota Jezevec 7-8-3 V sobotu byste si měli zkontrolovat své zázemí. Ujistěte se, že máte vše, co ke svým aktivitám potřebujete. Dnes byste mohli ochutnat něco nového, nebo vyzkoušet novou restauraci. 18 Neděle Zajíc 6-9-4 Dnes vládnou přátelské energie. Měli byste se sejít s přáteli, nebo svým přátelům s něčím pomoct. Jídlo dnes využijte pro vytvoření příjemné atmosféry s přáteli.
 20. 20. PŘEDPOVĚĎ ENERGIÍ NA ÚNOR 19 Pondělí Liška 5-1-5 V pondělí si dávejte pozor na ostatní. Vládnou velmi chytré až vychytralé energie zaměřené na vlastní prospěch. Proto si vše řádně ověřte Dnes si dejte jídlo, na které máte skutečně chuť. Jiné jídlo by vám dnes radost neudělalo. 20 Úterý Tygr 4-2-6 V úterý se můžete směle pustit do něčeho nového. Udělejte rázné rozhodnutí a jděte si za svým. V úterý musí být jídlo opravdu bohaté a rozmanité. Velký obložený stůl bude lepší, než jedna velká porce. 21 Středa Leopard 3-3-7 Dnes byste se měli přizpůsobovat situacím. Nesnažte se za každou cenu prosadit to své, ale využívejte dané situace ve svůj prospěch. Dnes by jídlo mělo být tradiční. Ideálně starý rodinný recept, kterým uděláte radost celé rodině. 22 Čtvrtek Kondor 2-4-8 Ve čtvrtek se podívejte na svůj život z výšky. Ohlédněte se za prvními dny tohoto roku a ujistěte se, že jste na cestě ke svému cíli. Jídlo dnes využijte ke zlepšení svých vztahů. Pozvěte svého partnera na něco opravdu dobrého. A nezapomeňte, že dnes je stejně důležitá forma i funkce. Nestačí dobré jídlo, musí být i dokonalé prostředí. 23 Pátek Buvol 1-5-9 Dnes je důležité, abyste využili své vlastní síly a své individuální energie. Dělejte si vše po svém a nenechte se do ničeho tlačit svým okolím. Ani jídlo by vám dnes nemělo komplikovat život. Dejte si jen to nejjednodušší. 24 Sobota Netopýr 9-6-1 V sobotu vládnou lehké energie, které se mohou často měnit. Proto se připravte na změny a využijte je ve svůj prospěch. V sobotu byste si měli užít příjemnou zábavu s přáteli. Jídlo využijte pro vytvoření příjemné atmosféry. 25 Neděle Krysa 8-7-2 Neděli můžete využít k zařízení nutných záležitostí, domluvit se s okolím na dalším postupu, shánění informací apod. Dnešní jídlo by mělo být zemité a hlavně by vás mělo dobře zasytit.
 21. 21. PŘEDPOVĚĎ ENERGIÍ NA ÚNOR 26 Pondělí Vlaštovka 7-8-3 V pondělí byste se měli poradit s někým, kdo má více zkušeností nebo s moudrým člověkem. Dnešní jídlo by mělo být něčím nové, zajímavé. Ochutnejte nový recept nebo si zajděte do nové restaurace. 27 Úterý Vepř 6-9-4 V úterý byste měli někomu pomoci. Uvědomte si, kdo z vašeho okolí pomoc potřebuje. Ale i vy sami dnes můžete o pomoc požádat. I jídlo by dnes mělo sloužit hlavně jako prostředek pro příjemnou atmosféru při posezení s přáteli. 28 Středa Dikobraz 5-1-5 Ve středu se zaměřte spíše na své zázemí. Můžete se věnovat svému domovu, rodině. Ujistěte se, že vaše zázemí vás podporuje. Dnešní jídlo by mělo být hlavně o vás. Dejte si jen to, na co máte skutečně chuť. Všechny obrázky jsou z freepik.com

×