Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Die SlideShare-Präsentation wird heruntergeladen. ×

Дидактичне забезпечення освітнього процесу за допомогою електронних сервісів.pptx

Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Anzeige
Wird geladen in …3
×

Hier ansehen

1 von 16 Anzeige

Дидактичне забезпечення освітнього процесу за допомогою електронних сервісів.pptx

Herunterladen, um offline zu lesen

Дидактичне забезпечення освітнього процесу за допомогою електронних сервісів.pptx

Дидактичне забезпечення освітнього процесу за допомогою електронних сервісів.pptx

Anzeige
Anzeige

Weitere Verwandte Inhalte

Ähnlich wie Дидактичне забезпечення освітнього процесу за допомогою електронних сервісів.pptx (20)

Weitere von home (20)

Anzeige

Aktuellste (20)

Дидактичне забезпечення освітнього процесу за допомогою електронних сервісів.pptx

 1. 1. Підготував: Сергій Чеб, викладач Луцького центру ПТО
 2. 2. Формування інформаційно- комунікаційної компетентності (ІКТ-компетентність) педагога є в наш час одним з найактуальніших завдань системи безперервної педагогічної освіти. Як показує практика, більшість педагогів ще не готові до використання комп'ютера не тільки на уроках, а й у підготовці до їх проведення.
 3. 3.  відсутність або завантаженість комп'ютерного класу;  недостатня якість або кількість ППЗ;  комп'ютерна безграмотність педагога;  вузьке бачення технічних можливостей комп'ютерної техніки;  обмежене розуміння щодо створення власних комп'ютерних продуктів (наприклад, дидактичних матеріалів) і т. д.
 4. 4. Але питання розробки та використання на уроках якісного електронного дидактичного забезпечення є важливою та невід'ємною складовою сучасної освіти!!!
 5. 5. Під електронним дидактичним забезпеченням розуміють цілеспрямовано розроблені документи, для використання у навчальному процесі за допомогою прикладних програм загального призначення (або навчальних програмних середовищ) і побудовані відповідно до змісту навчальної теми і методики навчання предмету.
 6. 6.  ідивідуалізувати, диференціювати та інтенсифікувати процес навчання (оптимальність поєднання індивідуальної, групової, колективної роботи навчання на уроці);  посилити мотивацію навчання за рахунок використання різних видів діяльності і джерел інформації (комп'ютер не є новиною на уроках інформатики, але є новим засобом на уроках інших предметів);  формувати уміння орієнтуватися в проблемі і шукати шляхи її вирішення (комп'ютерне дослідження та моделювання);  змінити характер пізнавальної діяльності здобувачів освіти;  діагностувати помилки і оцінки результатів;
 7. 7.  здійснювати контроль із зворотним зв'язком за наслідками діяльності здобувача освіти;  візуалізувати навчальну інформацію;  моделювати та імітувати об'єкти, що вивчаються або досліджуються, (комп'ютер може не тільки створити модель, а й дозволяє змінити умови демонстрування, відтворивши інформацію з оптимальним темпом її сприймання учнем);  забезпечити доступ до мережі інформації (доступ до Інтернету, електронних довідників і т. д.);  формувати інформаційну компетенцію педагога та вихованця.
 8. 8. Сучасний педагог має бути готовий до розробки власних дидактичних матеріалів, навчити здобувачів освіти сприймати ІКТ та допомагати іншим у створенні нових власних дидактичних матеріалів.
 9. 9.  картки-інструкції, що допоможуть оволодіти схемою вивчення нового матеріалу;  пам’ятки до уроків;  картки–завдання для здобувачів освіти з різними освітніми потребами;  опорні конспекти;  картки-підказки;  картки до лабораторних робіт;  технічні диктанти до уроку або ж до теми;  системи перевірки та оцінювання знань.
 10. 10.  доступність (згідно досягнутого рівня здобувачів освіти);  самостійна діяльність (самостійна робота з матеріалами);  цікавіший і різноманітніший матеріал;  індивідуальна спрямованість;  пізнавальна мотивація;  наочності і моделювання (наочно-образні компоненти мислення);  проблемність (здобувач освіти повинен розв'язати конкретну проблему, використовуючи для цього свої знання, вміння й навички).
 11. 11.  Пакет програм Microsoft Office (Word, Power Point, Publisher, Excel);  Програми для створення відео (Windows Movie Maker, Inshot, Kinemaster);  Графічні редактори (Paint, Adobe Photoshop, Компас, ADEM);  Тестові програми (Question Writer, Всеосвіта, Наурок, Google Forms, Kahoot, OnlineTestPad, Mytest);  Інтерактивні навчальні вправи (сервіс Learningapps.org);
 12. 12.  Інтернет-адреса. QR-коди можуть містити посилання на інтернет ресурси;  Можна ефективно використовувати при проведенні різних тренінгів, виховних годин, семінарів тощо;  Використовувати безпосередньо на уроці, роздавши контрольно-тестовий матеріал, виконаний у вигляді карток з різними варіантами завдань (посилання на Google-диск).
 13. 13. Інтелект-карта - це особливий вид запису матеріалів у вигляді структури, що виходить від центру до країв, поступово розгалужується на дрібніші частини. Інтелект-карти можуть замінити традиційний текст, таблиці, графіки та схеми.

×