Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.
Фольклорні балади про
Робін Гуда. Легенди про
шляхетного розбійника
Робін Гуда - втілення мрій
англійського народу про
зах...
Є “богатирі дужі, предужі” не
тільки в билинах. У
англійському фольклорі теж
розповідається про народного
героя, захисника...
РОБІН ГУД – ХТО ВІН?
Шляхетний розбійник жив зі своєю
ватагою у Шервудському лісі, полював
дичину, бенкетував, грабував ба...
Англія ХІІ століття
ГЕНРІХ ІІ
РІЧАРД
ЛЕВИНЕ СЕРЦЕ
Замок Вудсток
Англія. XII ст. Фортеця
Кліффордс. Йорк.
А чи був Робін Гуд насправді?
У легендарного Робін Гуда є кілька історичних
прототипів, що жили в різний час та в різних м...
Та ім’я Робін Гуд було поширеним і
популярним в Англії. Невідомо точно місце
народження, хоча традиційно
батьківщиною улюб...
Походження імені
• Робін Роберт
• Гуд wood (ліс)
Роберт, який живе у
лісі.
• Гуд hood
(капюшон, каптур, і
вказує на елемен...
Якимслухачі й виконавці хотіли бачити(і зробили!) свого РобінГуда?
Чи можна сказати, що у творахпро Робін Гуда йдеться про...
Балада (від прованс. Ballar -
танцювати) - жанр ліричної
поезії, що має розповідний
характер. Балада має певний
сюжет і, я...
РОБІН ГУД У АНГЛІЙСЬКОМУ
ФОЛЬКЛОРІ
Всього відомо близько 40 балад про Робін Гуда. Вони
об’єднані в два великих цикли “Мала...
Робін Гуд – народний
герой
ШЕРВУДСЬКИЙ ЛІС
Маріан Фітцуолтер
Замок Хантінгтон
РОБОТА З ТЕКСТОМ
Виразно прочитайте баладу про Робін
Гуда.
Попрацюйте в парах:
1.Складіть 6 запитань до тексту балади.
2.В...
Шериф Ноттінгеймський
Вірні друзі Робін Гуда
Маленький Джон (також: Малюк Джон, Крихітка Джон), Брат Тук, Уїлл Скарлет
(також: Скарлок, Скарлет)...
Чи можна сказати, що
балада - це ліро-епічний
твір з певним сюжетом?
Про які елементи балади,
її особливості ми сьогодні
д...
Проблемне завдання: Прочитайте
вислів Ч.Діккенса. Чи можна цими
словами охарактеризувати Робін Гуда? Чи
є він людиною “на ...
Домашнє завдання
Самостійно записати визначення жанру
балади, з’ясувати, чи зрозуміли зміст
визначення, та перелічити риси...
фольклорні балади про робін гуда
Nächste SlideShare
Wird geladen in …5
×

фольклорні балади про робін гуда

для уроків

 • Loggen Sie sich ein, um Kommentare anzuzeigen.

 • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

фольклорні балади про робін гуда

 1. 1. Фольклорні балади про Робін Гуда. Легенди про шляхетного розбійника Робін Гуда - втілення мрій англійського народу про захисника. Історичне тло балад. Багатогранність образу Робін Гуда, його друзі та вороги Доля сміливого любить. Англійське прислів’я
 2. 2. Є “богатирі дужі, предужі” не тільки в билинах. У англійському фольклорі теж розповідається про народного героя, захисника бідних та знедолених, який був вправним стрілком з лука, переховувався у Шервудському лісі, а звали його …
 3. 3. РОБІН ГУД – ХТО ВІН? Шляхетний розбійник жив зі своєю ватагою у Шервудському лісі, полював дичину, бенкетував, грабував багатих, допомагав бідним, завдавав прикрощів лісникам, шерифові, королю. Вчені провели ряд досліджень і вважають, що описані в баладах події дійсно відбувалися в XII – XIII – поч.XIVст. Це часи правління королів Річарда І Левове Серце, Генріха ІІІ, Едуарда.
 4. 4. Англія ХІІ століття
 5. 5. ГЕНРІХ ІІ РІЧАРД ЛЕВИНЕ СЕРЦЕ
 6. 6. Замок Вудсток
 7. 7. Англія. XII ст. Фортеця Кліффордс. Йорк.
 8. 8. А чи був Робін Гуд насправді? У легендарного Робін Гуда є кілька історичних прототипів, що жили в різний час та в різних місцях. За однією версією Робін був саксонським дворянином, позбавленим спадку і земель внаслідок участі в бунті проти короля. Інші стверджують, що він був сином мельника чи вільним селянином. Є припущення, що шляхетний розбійник - колишній кріпак. В судових архівах Йоркшира згадується житель міста Робін Гуд, який відмовився воювати з шотландцями, а після покарання – конфіскації будинку, подався в ліс та займався браконьєрством. Є згадки про Робін Гуда і в архівах інших міст.
 9. 9. Та ім’я Робін Гуд було поширеним і популярним в Англії. Невідомо точно місце народження, хоча традиційно батьківщиною улюбленця англійських народних балад вважається селище Локслі. В Кірклейському монастирі є могила, де похований “Той, хто називав себе Робін Гудом”. Лісова армія шляхетного розбійника складалася з кількох десятків вільних стрілків, що вправно стріляли з лука. Жили вони у Шервудському лісі, носили зелений одяг.
 10. 10. Походження імені • Робін Роберт • Гуд wood (ліс) Роберт, який живе у лісі. • Гуд hood (капюшон, каптур, і вказує на елемент одягу Робіна Гуда) • Роб (Роберт) rob, robber (грабіжник) Грабіжник в капюшоні.
 11. 11. Якимслухачі й виконавці хотіли бачити(і зробили!) свого РобінГуда? Чи можна сказати, що у творахпро Робін Гуда йдеться про реальне життяреальної людини? Чи траплялися в історії аналогічні події? Хто може назватилітературнийжанр, з якимми сьогодні працюватимемо? ЗАКРІПЛЕННЯ Хто був найпопулярнішим героєм Англії ХІІ ст.?
 12. 12. Балада (від прованс. Ballar - танцювати) - жанр ліричної поезії, що має розповідний характер. Балада має певний сюжет і, як правило, включає в себе діалог, пейзажний зачин і кінцівку.
 13. 13. РОБІН ГУД У АНГЛІЙСЬКОМУ ФОЛЬКЛОРІ Всього відомо близько 40 балад про Робін Гуда. Вони об’єднані в два великих цикли “Мала пісня про діяння Робін Гуда” та “Діяння Робін Гуда”. Вже 400 років у першу неділю травня у Англії відзначають день народження Робін Гуда, вшановуючи його пам’ять стрілецькими змаганнями. Народні балади існували спочатку в усній формі, а в XIV ст. були записані. Чи є в українському фольклорі образи шляхетних розбійників, захисників бідних та знедолених?
 14. 14. Робін Гуд – народний герой
 15. 15. ШЕРВУДСЬКИЙ ЛІС
 16. 16. Маріан Фітцуолтер
 17. 17. Замок Хантінгтон
 18. 18. РОБОТА З ТЕКСТОМ Виразно прочитайте баладу про Робін Гуда. Попрацюйте в парах: 1.Складіть 6 запитань до тексту балади. 2.Випишіть цитати, що вказують на вчинки героя. 3.Визначте риси характеру героя. Аргументуйте цитатами. 4.Складіть висновок: Чому народні співці прославляли Робін Гуда? 5.Заповніть таблицю “Друзі та вороги шляхетного розбійника”.
 19. 19. Шериф Ноттінгеймський
 20. 20. Вірні друзі Робін Гуда Маленький Джон (також: Малюк Джон, Крихітка Джон), Брат Тук, Уїлл Скарлет (також: Скарлок, Скарлет), Мач, син мірошника, Алан із Лощини (Алан-е-дейл)
 21. 21. Чи можна сказати, що балада - це ліро-епічний твір з певним сюжетом? Про які елементи балади, її особливості ми сьогодні дізналися? Чи сподобався вам головний герой?
 22. 22. Проблемне завдання: Прочитайте вислів Ч.Діккенса. Чи можна цими словами охарактеризувати Робін Гуда? Чи є він людиною “на всі часи”? Відповідь аргументуйте. Май душу, май серце і будеш людиною на всі часи. Ч.Діккенс
 23. 23. Домашнє завдання Самостійно записати визначення жанру балади, з’ясувати, чи зрозуміли зміст визначення, та перелічити риси характеру Робін Гуда (на основі прикладів з тексту балади).

×