Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Lina kostenko

2.673 Aufrufe

Veröffentlicht am

Lina kostenko

Veröffentlicht in: Bildung
 • Als Erste(r) kommentieren

Lina kostenko

 1. 1. Прости мені, мій змучений народе, що я мовчу. Дозволь мені мовчать! Бо ж сієш, сієш, а воно не сходе, І тільки змії кубляться й сичать. Всі проти всіх, усі ні з ким не згодні. Злість рухає людьми, але у бік безодні....
 2. 2. Історичний роман Ліни Костенко "Берестечко" - це книга про одну з найбільших Трагедій української історії - битву під Берестечком. Написана ще в 1966-67 роках, Вона згодом не раз дописувалась на всіх етапах наступних українських трагедій ХХ століття - і після поразки 60-х, і в безвиході 70-х, і в оманливих пастках 80-х. Перемога над поразкою - основний філософський і психологічний код цього твору. Берестечко
 3. 3. Маруся Чурай З піснями Марусі Чурай рушали в походи козацькі полки Гетьмана Богдана Хмельницького. Їх співав і співає український народ. Велике кохання і жорстока зрада, трагічна смерть милого і суд Громади, драматичне з філософським осмисленням життя легендарної Марусі Чурай постає з однойменного роману у віршах видатної Української поетеси, лауреата Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка Ліни Костенко.
 4. 4. Записки українського самашедшого Роман написано від імені 35-річного Комп'ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він - заручник світових абсурдів - прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком та жінкою, між родиною і професією, між Україною та світом. За жанровою стилистикою це мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Це перший прозовий роман української поетеси.
 5. 5. Річка Геракліта «Річка Геракліта» – це міні вибране раніше друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських Почуттів, створюють цілісну симфонічну «поему» філософського осягнення Часу. У доданому до книжки аудіодиску Автор озвучує свою поезію про безмежжя в людині й людину в безмежжі.
 6. 6. Гіацинтове сонце Це книжка поезій Ліни Костенко, що Стали піснями Ольги Богомолець. У гармонії з ними – ілюстрації видатного художника Івана Марчука. Визначні суверенні особистості - кожна зі своїм унікальним мистецьким голосом, своєрідним емоційним та естетичним переживанням світу - створили неповторний мистецький синтез. Автентика і вишуканість, складна діалектика душевних станів та їхне відлуння в природі, поліфонія любовного почуття і непроминальність кожної прожитої миті – так являє себе магія жіночого начала з її провидчим даром і здатністю переплавляти слово В музику, а музику – в слово.
 7. 7. Триста поезій До книги увійшли найвідоміші вірші з різних періодів творчості - від ранньої поезієї до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси За часів Незалежності. *** Відмикаю світанок скрипичним ключем. Чорна ніч інкрустована ніжністю. Горизонт піднімає багряним плечем день - як нотну сторінку вічності. Що сьогодні? Який веселий фрагмент із моєї шаленої долі? Усміхається правда очима легенд і свобода - очима неволі.
 8. 8. МАДОННА ПЕРЕХРЕСТЬ До книги увійшли Нові, а також раніше не друковані поезії різних років. Філосовське осмислення протистояння ліричного «я» та демонічного світу, глобальних світових проблем через світло християнської любові. Для широкого загалу. *** Сидить диявол десь на Гіндукуші. Вивчає звідти всяку Божу твар. Питає: — Гей! Почім сьогодні душі? Чому такий неякісний товар? У передгір'ї зріють виногрона. Колиску моря вітер колихнув. — Во врем'я оно, о, во врем'я оно! — сказав диявол і чомусь зітхнув.
 9. 9. Сад нетанучих скульптур До книги відомої української поетеси ввійшли вірші, поема-баллада «Скіфська одіссея» та драматичні поеми -«Сніг у Флоренції» і «Дума про братів Неазовських» *** ...Був Геродот в історії Монбланом. Багато знав кривавих епопей. Та віслу звав по-грецьки – Ериданом, святі шляхи у нього – Ексампей. Він тут бував – в Геррах, і в Гілеї, знав ріки – Герр, тірас і Танаїс. І під свої античні пропілеї все у своїй транскрипції приніс.
 10. 10. Бузиновий цар Збірка дитячих віршів Ліни Костенко, ілюстрована яскравими малюнками Вікторії Ковальчук, побачила світ у 1987-му році. *** Місяць у повні Вибіг місяць з-за діброви, погубив на вітрі брови, заховав за спину руки, ходить лисий, без перуки. Смуток зорям невимовний: ой, який тепер він повний! А як був молодиком, був худесеньким серпком.
 11. 11. Біографія Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930р. в містечку Ржищеві на Київщині В родині вчителів. У 1936p. родина перебралася до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу. Ці скупі дані біографічної довідки стануть хвилюючими поетичними мотивами, коли авторка згодом розповість у віршах про біженські дороги воєнних років і про «балетну школу» замінюваного поля, по якому доводилося ходити, і про перший — написаний в окопі — вірш. Після закінчення середньої школи молода поетеса навчається в Київському педінституті, а згодом — у Московському літературному інституті ім. О. М. Горького, який закінчила 1956р. Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50—60-х років. Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга «Мандрівки серця», що вийшла в 1961р., не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я серед визначних майстрів української поезії. Книги Л. Костенко «Над берегами вічної ріки» (1977), «Маруся Чурай» (1979), «Неповторність» (1980) стали небуденними явищами сучасної української поезії, явищами, які помітно впливають на весь її подальший розвиток. Творчя діяльність Ліни Костенко — поетеси гострої думки і палкого темпераменту — не була позбавлена ускладнюючих моментів. Обмеження свободи творчої думки, різні «опали» в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Л. Костенко практично не потрапляли до друку. Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала, крім ліричних жанрів, над своїм найвидатнішим досьогодні твором — романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона в 1987p. Була удостоєна Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка. Перу поетеси належать також збірка поезій «Сад нетанучих скульптур» (1987) та збірка віршів для дітей «Бузиновий цар» (1987). Поема «Берестечко» з ілюстраціями Георгія Якутовича, видана видавництвом «Либідь» 2010 року, мала загальний тираж 14 тис. примірників, а збірка «Гіацинтове сонце», впорядкована Ольгою Богомолець, розійшлася тиражем 5 тис. примірників. 2010 року вийшов перший роман Л. Костенко — «Записки українського самашедшого» . Роман викликав великий ажіотаж і тимчасову його нестачу в книгарнях, що привело до появи піратських передруків. Станом на червень 2011 року загальний офіційний тираж роману становив 80 тисяч У лютому 2011 року вийшла поетична збірка Л.Костенко «Річка Геракліта», куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій.
 12. 12. Бібліографія Видання - «Проміння землі» (1957) - «Вітрила» (1958) - «Мандрівки серця» (1961) - «Зоряний інтеграл» (1963, набір «розсипано») - «Княжа гора» (1972, збірка не вийшла через заборону з боку радянської цензури) - «Над берегами вічної ріки» (1977) - «Маруся Чурай» (1979) - «Неповнорність» (1980) - «Сад нетанучих скульптур» (1987) - «Бузиновий цар» (1987) — для дітей - «Вибране» (1987) - «Інкрустації» (1994, видання італійською мовою, відзначене премією Петрарки) - «Берестечко» (Київ: Либідь, 1999, перевидання 2010) - «Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала», лекція в Києво-Могилянській академії (Київ: Видавничий Дім НаУКМА, 1999) - «Гіацинтове сонце» (Київ: Либідь, 2010, вибране) - «Записки українського самашедшого» (Київ: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2010) - «Річка Геракліта» (Київ: Либідь, 2011, вибране, а також нові вірші) - «Мадонна перехресть» (Київ: Либідь, 2011, нові, а також раніше не друковані поезії різних років) Романи - Маруся Чурай, роман у віршах - «Записки українського самашедшого» Поеми - Берестечко - Дума про братів Неазовських - Скіфська одіссея - Сніг у Флоренції Поезії - «Вже почалось, мабуть, майбутнє...» - Віяло мадам Полетики - «Життя іде, і все без коректур...» - «На конвертики хат літо клеїть віконця, як марки» - «Моя любове! Я перед тобою...» - «Мій перший вірш написаний в окопі...» - «Очима ти сказав мені: люблю...» - Пастораль ХХ сторічча - Пелюстки старовинного романсу - Пісенька з варіаціями - «Послухаю цей дощ. Підкрався і шумить...» - «Розкажу тобі думку таємну...» - Світлий сонет - «Старенька жінко, Магдо чи Луїзо!...» - «Тут обелісків ціла рота...» - Українське Альфреско - «Умирають майстри...» - «Хай буде легко. Дотиком пера...» - «Чекаю дня, коли тобі скажу...» Кіносценарії «Перевірте свої годинники» (1963, спільно з А. Добровольским) — про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм знято 1964-му році,але на екрани не вийшов. Він був так перероблений під назвою «Хто повернеться — долюбить», що Л. Костенко відмовилась від авторства. Театральні постанови за творами Харківський театр “R.S.” випустив дві вистави за творами Ліни костенко: - «Горохове плем'я», поетична вистава за поезіями Ліни Костенко та Олени Теліги - «Циганська Муза»,драматична поема; прем'єра вистави Відбулася 15 березня 2010 року
 13. 13. Посилання 1. http://uk.wikipedia.org/wiki/Костенко_Ліна_Василівна 2. http://ukrclassic.com.ua/katalog/k/kostenko-lina 3. http://www.poetryclub.com.ua/metrs.php?id=36&type=tvorch 4. http://halamaha.com.ua/autors/28 5. http://www.megakniga.com.ua/catalog/knigi/proza/suchasna-ukr-l-ra/lina-kostenko/ 6. http://www.livelib.ru/author/198477 7. http://www.day.kiev.ua/ru/article/lichnost/moya-lina-kostenko 8. http://www.ukrpsm.com.ua/5bukinistyka.html 9. http://www.ukrpsm.com.ua/5bukinistyka.html 10. http://umka.com/ukr/catalogue/songbooks-notes-poetry/lina-kostenko-madonna-perekhrest-crossroads-madonna.html 11. http://litakcent.com/2011/11/21/na-perehresti-poeziji-ta-publicystyky/ 12. http://ukrfoto.net/people_21.html 13. http://chytanka.com.ua/ebooks/index.php?action=url/view&url_id=1001 14. http://www.chytayka.com.ua/ru/fiction-book/poetry/trista-poezij.html Наукова бібліотека СНУ ім. В.Даля, 2015.

×