Anzeige
Anzeige

Más contenido relacionado

Anzeige
Anzeige

Klasa 6b, rok szkolny 2012/2013

  1. 1. Piotr Bednarek 2. Mateusz Brzeziński 3. Marta Golat 4. Ala Gryczka 5. Ania Grytner 6. Kuba Kaca 7. Daria Kucharczyk 8. Maja Kulesza 9. Adam Mańk 10. Zuzia Michej 11. Mikita Mikhalski 12. Mateusz Postek 13. Sylwia Sobczak 14. Gosia Sotomska 15. Janek Stankiewicz 16. Julka Szatańska 17. Maciek Szóstak 18. Emil Tymiński p. Anna Podress - Jeznach
  2. Dwa lata temu zostaliśmy klasą integracyjną. Nasz skład wynosi osiemnaścioro osób. Znajdują się tu osoby z orzeczeniami i pewnymi problemami. Mimo tego, niczym nie różnimy się od reszty klas. Nauczyciele ( w tym przypadku na każdej lekcji jest to nauczyciel poszczególnego przedmiotu i wychowawca) potrafią dać możliwość łatwej nauki dla tych, którym może ona sprawiać trudności. Nie naciskają na dzieci na przykład z dysleksją, potrzebują one więcej czasu dla niektórych rzeczy, ale nie można powiedzieć, że radzą sobie gorzej. Dlatego każdy z nas ma równe szanse, jeżeli tylko nie brakuje mu wytrwałości.
  3. Nie istnieje klasa, w której nie zdarzałyby się konflikty. U nas, jeżeli już zawitają, są bardzo ulotne. Nic nie burzy wzajemnych relacji na dłużej. Jesteśmy ze sobą bardzo zżyci. Chociażby padło niemiłe słowo, zaczęła się bójka, nasze kontakty zostają naprawione. Rzadko odbywa się lekcja, na której nie byłoby powodu do śmiechu. Nauczycielki chętnie śmieją się z nami, a my staramy się nie przesadzić (tylko czasami się to nie udaje). Przerwy też często bywają komiczne. Najzabawniejsi z chłopców zawsze wymyślą coś, co długo zapamiętają przynajmniej niektórzy z nas. Po wielu z tych rozluźniających sytuacji robi się aż ciepło w sercu.
  4. Bardzo często osiągamy sukcesy w wielu dziedzinach. Naszym niedawnym bardzo dużym osiągnięciem sportowym było wicemistrzostwo w piłce ręcznej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W drużynie szkoły 114 grała Gosia Sotomska z naszej klasy. Nasz najlepszy sportowiec, Kuba Kaca także odniósł bardzo duże sukcesy w sporcie, między innymi w piłce nożnej. Artystów i fanów informatyki także mamy niemało. Często zdarzają się wygrane i wyróżnienia w konkursach plastycznych i informatycznych.
  5. Wszyscy uczymy się bardzo dobrze. Nie jesteśmy może nad normę dobrą klasą, ale wszyscy nadal czynimy postępy. Każdy z nas ma jakiś ulubiony przedmiot, w którym osiąga sukcesy, a nawet na lekcjach, które lubi najmniej, idzie mu coraz lepiej. Żadne problemy od urodzenia nie są dla nikogo ograniczeniem w ambicji i talentach. Mimo, iż w zeszłym roku czerwony pasek zdobił tylko dwa świadectwa, w tym roku na pewno będzie lepiej.
  6. Nasza klasa bardzo często i chętnie chodzi na wycieczki. W ich czasie fantastycznie się bawimy, zwiedzamy bardzo ciekawe miejsca i możemy odpocząć od nauki. Zawsze słuchamy swoich opiekunów, a w czasie zwiedzania nie robimy głupich rzeczy. Bierzemy też udział w bardzo wielu wydarzeniach szkolnych. We wcześniejszych latach występowaliśmy w przedstawieniach, recytowaliśmy wiersze na apelach z okazji Konstytucji 3 Maja, przygotowywaliśmy oprawę artystyczną zakończeń roku szkolnego, a nawet odpowiadaliśmy za urządzenie dyskoteki integracyjnej. W tym roku wiele osób z naszej klasy brało udział w uroczystym 90 – leciu szkoły. Gościliśmy na nim wiele bardzo ważnych osobistości, takich jak wnuczka Jędrzeja Cierniaka, będącego naszym patronem.
  7. 27 maja b.r. wyjechaliśmy wraz z klasą 6c i 6a na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. O 7.40 wszyscy zebraliśmy się przed szkołą. Równo o godzinie ósmej wyjechaliśmy spod niej autokarem. Tego dnia zatrzymaliśmy się w Kielcach. Zwiedzaliśmy Kadzielnię, stolicę województwa świętokrzyskiego. Po drodze widzieliśmy największy dąb w Polsce, o imieniu Bartek. Poszliśmy także do Jaskini Raj. Wejście do jaskini prowadzi przez pawilon wejściowy, w którym mieszczą się kasy biletowe, kawiarnia i niewielkie muzeum. Wystawa muzealna przedstawia geologię, historię i znaleziska archeologiczne oraz paleontologiczne wydobyte podczas eksploracji jaskini przez ekipy naukowców.
  8. Przez te trzy dni mieszkaliśmy w hotelu. Zajmowaliśmy duże pokoje kilkuosobowe, z pięknym widokiem na góry. W piwnicy hotelu można było grać w bilard i tenis stołowy. Na początek drugiego dnia wybraliśmy się do kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Wchodziliśmy na Święty Krzyż i zwiedzaliśmy średniowieczny klasztor Benedyktynów. Po skończonym zwiedzaniu, w hotelu czekały na nas różne atrakcje. Braliśmy udział w dyskotece i pływaliśmy na basenie.
  9. Ostatniego, trzeciego dnia do zwiedzenia został nam piękny zamek w Kurozwękach. W Kurozwękach znajduje się także jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich, Safari Bizon, do której później poszliśmy.
  10. W każdym roku szkolnym odbywają się co najmniej dwie dyskoteki dla klas 4-6. Cała nasza klasa je uwielbia. Bo w końcu gdzie indziej w szkole możemy tak fantastycznie się bawić? Zwykle nikt nie siedzi pod oknem, wszyscy szalejemy! Nawet w piątej klasie przy wolnych piosenkach, zdarzało się, że chłopcy tańczyli z dziewczynami. Bardzo dobrze, że nie są onieśmieleni. Przedstawię kilka najfajniejszych zdjęć z ostatniej dyskoteki:
Anzeige