Diese Präsentation wurde erfolgreich gemeldet.
Wir verwenden Ihre LinkedIn Profilangaben und Informationen zu Ihren Aktivitäten, um Anzeigen zu personalisieren und Ihnen relevantere Inhalte anzuzeigen. Sie können Ihre Anzeigeneinstellungen jederzeit ändern.

Rajd Niepodległości_2014_cz._1

514 Aufrufe

Veröffentlicht am

Prezentacja - Rajd Niepodległości 2014 - cz. 1

Veröffentlicht in: Lifestyle
  • Login to see the comments

  • Gehören Sie zu den Ersten, denen das gefällt!

Rajd Niepodległości_2014_cz._1

  1. 1. Co Was czeka na trasie ??? Odcinek 1.
  2. 2. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Jak wygląda mapa Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w organizowanym W zeszłym roku Mapowym Rajdzie Szkoleniowym Już wiedzą na czym polegają „punkty” i jak to „ugryźć” Obok widzicie mapę z zaznaczonymi punktami oraz itinerer, który mówi w jakiej kolejności należy pokonywać trasę . Przyjżyjcie się tej mapie. Następny slajd wyjaśni zasady pokonywania trasy zapisanej „od punktu do punktu”
  3. 3. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Zasady pokonywania trasy. Zawodnicy poruszają się drogami umieszczonymi na mapie od startu do mety poprzez podane w itinererze punkty. Trasę należy pokonać jak najkrótszą z możliwych dróg pamiętając że: planując przejazd możemy trafić na taką sytuację, że jego trasa biegnie przez skrzyżowanie oznaczone jakimś punktem. Jeżeli jest on punktem trzycyfrowym jak najbardziej możemy uwzględnić ten przejazd gdyż przez trzycyfrowe punkty można przejeżdżać dowolną ilość razy. Jeżeli jest on jedno lub dwucyfrowy bądź też literowy musimy zaplanować przejazd inną drogą ponieważ przez punkty jedno i dwucyfrowe oraz literowe wolno przejechać tylko raz - w momencie “zaliczenia” takowego punktu.
  4. 4. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Zasady pokonywania trasy.
  5. 5. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Zasady pokonywania trasy. W czasie przygody z punktami możecie spotkać również taką sytuację, kiedy to Organizator okaże się „******” i w itinererze znajdziecie zapis mówiący o czynnościach, które należy wykonać przejeżdżając przez określone punkty, np. w punkcie 5xx (500 – 599) zawsze skręć w lewo. Pamiętajcie wtedy, że musicie tak zaplanować przejazd przez punkt 5xx aby mieć możliwość skrętu w lewo w rzeczonym punkcie  Następny slajd opowie o przejazdach równorzędnych i tzw. „zegarze” Zapraszamy
  6. 6. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Zasady pokonywania trasy. Bardzo często w rajdach zapisywanych mapowo mamy do czynienia z tzw. przejazdami równorzędnymi. Wytłumaczymy to na przykładzie. Pokonując naszą trasę mamy na skrzyżowaniu skręcić w lewo (tak jak wskazuje czerwona strzałka). Jednak constans, który jak wiemy jest nadrzędny nakazuje nam skręcić w prawo i tak czynimy. Teraz naszym zadaniem jest najkrótszą drogą powrócić do miejsca, w którym nas „wyrzuciło z trasy”. „Trójkątna” wysepka jest najbliższym miejscem, które możemy objechać aby powrócić na trasę rajdu. Powstaje pytanie w jaki sposób? Od prawej? Od lewej? Jeżeli organizator nie umieści podpowiedzi w postaci strzałki kierunkowej bądź tzw. „zegara” to obydwa przejazdy „A” i „B” będą prawidłowe czyli inaczej mówiąc równorzędne.
  7. 7. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Zasady pokonywania trasy. Cóż to jest ten „zegar” ???
  8. 8. Jazda „po mapie –od punktu do punktu” Zasady pokonywania trasy. Może na dzisiaj już starczy tej wiedzy ??? Jeżeli macie pytania poprosimy o wpisywanie ich w komentarzach na naszym facebooku. „Do zobaczenia” przy lekturze kolejnego odcinka 

×